15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2238 520

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

Termaap
22.08.2023 5 z 5

Po přečtení nejnovějších komentářů zde na databázi mám pocit, že jsem četla úplně jinou knížku, ale mě to prostě bavilo! A moc!

Patrik Hartl je můj oblíbený člověk (nabízí se spisovatel, ale nechci se na to omezovat:)). Když jsme kdysi před lety navštívili Show Jana Krause, měli jsme to štěstí, že byl zrovna on jeho hostem a od té doby jeho tvorbu nedokážu ignorovat. Naopak! Vždycky se najde trochu času na to, nasát alespoň trochu Hartlovy dobré energie. Zbožňuju jeho divadelní představení a (přestože z nějakého důvodu nejsou v e-formě - PROČ?) jeho knihy. 15 roků lásky jsem přečetla jedním dechem a i když je ději vyčítána nereálnost jednání hlavního hrdiny, já takový pocit neměla. Byla jsem napjatá, místy dojatá, nemohla jsem přestat číst pro mě zkrátka a dobře, ideální knižní stav:).

cerna7151
22.08.2023 3 z 5

Hodnocení pro mě není úplně lehké. Kniha se dobře četla, děj hezky plynul a přesto to vlastně bylo na jedno brdo. Nic moc se pořádně nedělo, hlavní hrdina se 15 let plácal pořád dokola v tom samém, žádný vývoj....Určitě nebyla kniha špatná, ale už jsem od spisovatel četla lepší.

berila
19.08.2023 4 z 5

Názory na tento román jsou tady rozporuplné. Mně se moc líbil, ostatně stejně jako ostatní romány autora. Jeho styl psaní mi naprosto vyhovuje, nemá v románu hluchá místa, pořád se něco děje. Stránek je sice hodně, ale vůbec mi to v tomto případě nevadilo.

Odetta02
19.08.2023 3 z 5

Knihu jsem dříve rozečetla a nedočetla. Neoslovila mě, nemohla jsem se začíst.
Letos jsem s k ní vrátila a byla jsem nadšená. Alešovi jsem fandila a konec, který by mi jindy přišel možná jako klišé, jsem mu moc přála.
Pěkná oddechovka s příběhem, který měl hlavu, patu a hlavně vývoj.

Jitumilka
18.08.2023

Nuda, nuda, nuda. Nejhorší jeho kniha. Velké zklamání. A to znám i všechny jeho hry ve Studiu Dva. Připadá mi,že to mohlo mít 100 stran a vyšlo by to nastejno. Nemělo to žádný progres, chyběl jakýkoli humor, zápletka, složitější děj... Bohudík, že jsem si to půjčila a nekoupila, tohle bych v knihovně mít nechtěla!

Gracinka
12.08.2023 2 z 5

Mám z knížky rozporuplné pocity. Aleš působil jako sympaťák, na druhou stranu jako totální zoufalec, co se šíleně zamiluje do každé, která jde zrovna kolem. Pořád jsem čekala, kdy přijde ta láska, ale bylo to spíš 15 let starostí.
Postava labilní Jeleny, byla naprosto příšerná. Dobře, že zmizela ze scény hned ze začátku.

Tesaknihy
09.08.2023 1 z 5

Knížka mě bohužel vůbec nebavila. Nepochopila jsem, jak si mohla získat takové kladné recenze. Vtipné části mi nedesly. Do dalších knih autora určitě nepůjdu. Je mi líto.

jerisno
02.08.2023 3 z 5

Moje premiérové setkání s Hartlovou literaturou. Příběh má celkem originální a zajímavou zápletku a zpočátku jsem hlavního hrdinu docela uznával, protože samovýchova dvou malých dětí (a navíc dívek) by asi dala řádně zabrat. Já mám za sebou sice tři, takže to dokáži ocenit, ale být na ně sám, asi bych toho měl také plné trencle.
Některé vedlejší postavy jsem si rád oblíbil (empatická švagrová, obětavá sousedka, svérázný děda z jihu), ale jiné mě sra.. (neměl jsem je rád) od samého začátku (buranský bratr, studený Němec). A nakonec se mě lehce zprotivil i hlavní hrdina. Ale na "své" holky mohl být, myslím, pyšný.
Příběh je psán celkem svižně a přitažlivě, některé fabulace a zápletky jsem však autorovi čtenářsky nevěřil. Proto ode mě přilétnou jen 3 hvězdy. V budoucnu se ale poohlédnu i po jiných knihách Patrika Hartla, neboť ...

Radka1911
31.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od Patrika Hartla a už se těším na jeho další knihy. Zajímavé téma, kniha se krásně četla.

stanislava7096
23.07.2023 4 z 5

Líbilo se mi, že kniha byla čtivá. Příběh ubíhal, životní příběh hlavního hrdiny mě zajímal. Trochu předvídatelné a některé postavy asi ne úplně reálné, ale to nevadilo.

Fuchs46
20.07.2023 4 z 5

Příběh měl spád. Kniha se četla dobře.

Hobo
19.07.2023 5 z 5

To je, milá playado, obvyklý chybný předpoklad ženského vesmíru, jehož vinou společný vesmír nefunguje. Vykřičník.

playada
17.07.2023 3 z 5

Chlapi myslej jenom pérem. Co je na tom těžkého k pochopení... Když se my ženy s tímto faktem smířime, tak v podstatě máme vyřešenou otázku ohledně fungování vesmíru. Tečka

martiline
02.07.2023 5 z 5

Čtení jsem si užívala. Patrik Hartl prostě umí psát.
Sice jsem prožívala pár nesouhlasů, ale přece děj nemůže probíhat podle toho, jak bych si přála :-).
Pěkná kniha, uvolněná, klidná, pro léto naprosto dokonalá ... a zvědavá na děj jsem také byla. Konci jsem doslova zatleskala. :-)

Peťulka3
28.06.2023 5 z 5

Takový jednoduchý příběh. I když slovo jednoduchý knihu neprávem shazuje dolů. Moc se mi to líbilo. Četlo se to samo. Aleš je velký sympaťák, kterému jsem celou knihu fandila.

JankaV80
28.06.2023 4 z 5

Mně se kniha líbila, se vším všudy co v ní bylo a nic bych na ni neměnila. Život není procházka růžovou zahradou a potkat člověka může opravdu cokoli. Tak proč ne třeba okamžik, kdy hlavní hrdina zjistí, že život neprožije s tím, s kým by si moc přál a koho miloval. A to pak, jak jinak, ovlivní celý jeho život. Kniha se mi četla dobře, určitě doporučuji.

SimulinaT
19.06.2023 5 z 5

Fajn kniha. Napínavý příběh, co láska dokáže.

marcela3655
18.06.2023 2 z 5

Konečně přečteno.....Nebudu lhát, musela jsem se i do čtení nutit (což se mi moc nestává)Kniha mě nebavila, až na určitě úryvky...Za mě je to pohádka pro dospělé....To už je lepší perníková chaloupka....Čtenářská výzva splněna.

fruitbueno
09.06.2023 4 z 5

Autor svému hrdinovi naložil tolik, co by jiným vyšlo na několik životů. Příjemná oddechovka, navíc řemeslně bezchybná!

tess.de.veles
08.06.2023 4 z 5

Prvni kniha, ktera se mi od nej libila...

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl