12. 12.

12. 12. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298130/bmid_12-12-yMr-298130.png 4 172 73

Kapitán Karel Krol vyšetřuje hromadnou vraždu skupiny mladých rebelantských malířek, které si říkají Wild graffiti. Jak tento masakr souvisí s incidentem, jenž se odehrál na česko-rakouských hranicích před skoro čtyřiceti lety? Následují další vraždy spojené s namalovanými extravagantními obrazy… Kniha českého spisovatele a spoluautora scénáře seriálu Kriminálka Anděl, který za svoji prvotinu Intrikáni získal Výroční cenu nakladatelství Mladá fronta v kategorii původní česká tvorba.... celý text

kytarka
28.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila na základě toho, že jsem měla příležitost si přečíst ukázku přímo od spisovatele. Ta mne zaujala a koupila jsem si i knihu abych si mohla přečíst jak to celé dopadne. Jsem ráda, že tato kniha je v mé knihovně. Děj je napínavý od začátku do konce. Hodně čtivá kniha, zajímavý nápad. Za mě určitě doporučuji.

marlowe
26.10.2016 5 z 5

Na tuzemské poměry velice solidní počin, který musí potěšit každého milovníka "domácí" detektivní literatury. Protože co může být příjemnějšího, než zjištění, že se v našem českém rybníčku (co se detektivek týče) začíná konečně něco dít.
Vedle všech těch neslaných-nemastných českých "rádobydetektivek", valících se na nás ze všech stran, se konečně objevil někdo, kdo se může beze studu zařadit do první lajny mezi ty nejlepší.
K dosažení úrovně Kopřivovy Rychlopalby nebo knih Martina Goffy autorovi ještě pár metrů zbývá, nicméně TÍMHLE románem se Vítězslav Jareš jednoznačně probojoval téměř na samou špici tuzemského pelotonu.
Samozřejmě bych pár faldíků na jinak dobře padnoucím sáčku našel (1/ příliš mnoho mrtvých, 2/ možná trochu více "vaty" než je zdrávo, 3/ ztráta tempa kdesi uprostřed knihy, kdy se autor více soustředil na periferní motivy, než na samotné vyšetřování, 4/ závěrečný vševysvětlující "článek", 5/ až zbytečně komplikovaně zašmodrchané klubko vztahů, motivů a kostlivců, vypadnuvších ze skříní – a v neposlední řadě i ono z mého pohledu nešťastné propojení osobního života policistů s právě probíhajícím vyšetřováním – což mi ostatně vadí u KAŽDÉ detektivky!), ale těchto několik málo skvrnek nemůže pokazit velice dobrý výsledný dojem. Takže přes veškeré výhrady plný počet bodů!

sépie
25.10.2016 5 z 5

Jo jo jo ))))) líbilo moc ))))

leny.wood
19.10.2016 5 z 5

Skvělý thriller z pera českého autora. Po přečtení ukázky jsem neváhala a vrhla se na celou knihu a rozhodně nelituji. Perfektní slovní obraty, napětí až do konce. Jednoznačně doporučuji!

LenkaWal
19.10.2016 5 z 5

Výborná detektivka, spíš thriller. Příběh je psaný z pohledu více lidí, ale vubec jsem se v tom neztrácela, jako jinde. A na dost stran žádné hluché místo. Pořád se dělo něco zajímavého. Rozhodně vyhledam další knihy. Po zlodějích času, další kniha od Vítězslava Jareše, co se řadí do mého žebříčku oblíbených knih.

Sonik1974
18.10.2016 5 z 5

Povedená detektivka, která mne bavila od začátku do konce, a zvládla jsem ji za dva dny. Hlavní hrdina sympaťák s vlastními problémy. Vlastně bych chtěla vědět, jak pokračují jeho osudy... Dobře vystavěná a v našich poměrech uvěřitelná zápletka, která však nebyla zdaleka jednoduchá. Zejména oceňuji propracovanost postav a jazyk - ta bohatá slovní zásoba, vůbec mi nevadila vulgární slova - vždyť čtu detektivku.

Od autora pro mne první kniha, ale rozhodně ne poslední.

Enxinka
16.10.2016 5 z 5

Bezvadný! Vždycky když jsem myslela, že jsem na stopě, tak jsem po dalším listu zjistila, že vlastně slepejš! :D Mě se třeba neomalený jazyk líbil, dávalo to příběhu mnohem více realistický nádech než naškrobené fráze. Určitě si přečtu i další knihy, protože 12. 12. pro mě nasadilo celkem pěknou laťku.

Liduka
15.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, i přestože českou literaturu moc nevyhledávám. I když má dost stran, pořád se tam něco dělo a jen stěží jsem knihu odkládala. Příběh byl popisován z pohledu několika lidí, což knihu činilo zajímavější. Na konci to všechno začalo dávat smysl a líbilo se mi, jak do toho všeho zapadl Karel Krol. Možná tam ale na mě bylo až dost vražd a příliš sprostých slov, proto strhávám jednu hvězdičku.

Miruš
11.10.2016 5 z 5

Bezvadná knížka, strhující, má vše, co má mít. Souhlasím s předešlými komentáři. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

tibicards1710
08.10.2016 5 z 5

Pre mna osobne prijemne prekvapenie z ceskych luhov a hajov. Od pana Jareša som doteraz este necital ziadnu knihu. Tato bola prva, ale urcite nie posledna. Mam rad knihy, v ktorych sa minulost a sucasnost prepletaju, az sa pekne-krasne spoja do jedneho celku.

Daenerys
07.10.2016 5 z 5

Tleskám. Čtivé a napínavé. Žádný plochý příběh, ale pěkně propracovaná zápletka s kořeny v minulosti. Za mě povedený thriller, bavila jsem se celou dobu, ovšem závěr to posunul ještě o level výš. Těším se na Vor v zákoně.

Šárka5875
03.10.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhla poté, co jsem si přečetla, že autor spolupracoval na scénáři k seriálu Kriminálka Anděl. Jeho epizody jsem ráda sledovala. 12. 12. je velmi napínavý, rozvětvený příběh. Děj ubíhá svižně, rozhodně vás nenudí. Nenajdete hluchá místa, která byste měli potřebu zkrátit či vynechat. Ale přesto jsem měla zhruba v polovině knihy pocit, že je toho jaksi všeho mnoho. Mnoho obětí, mnoho postav, široce se rozpínající děj. Dokonce jsem měla později i dojem, že jsem odhalila konec, a jak mě tedy bude bavit děj až do konce? Chyba lávky. Vraha ani motiv jsem neodhalila, střípky do sebe začaly krásně zapadat a já si čtení užila až do poslední strany.
Co mě ale docela mrzelo, je množství překlepů v knize.

klokan.1905
12.09.2016 5 z 5

Kniha 12.12.
Četl jsem ji vzápětí po Hlavní roli, kterou rovněž napsal Vítězslav Jareš (obě knihy jsou od sebe zcela odlišné).
Ke knize 12.12. ......
Samotný příběh začíná ještě v hluboké totalitě - při pokusu rodiny Brázdových emigrovat z tehdejšího Československa.
Následuje střih a současnost - kapitán Karel Krol vyšetřuje hromadnou vraždu skupiny mladých rebelantských malířek. Vraždy přibývají a Karel Krol začíná vše, i za pomoci kolegů, objasňovat...
Při čtení této knihy se určitě nudit nebudete... ;-) Koukal jsem, že co nevidět vyjde i pokračování s kapitánem Karlem Krolem, a to Vor v zákoně...