100 perliček pro (ne)milovníky češtiny

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450551/bmid_100-perlicek-pro-ne-milovniky-cesti-lEB-450551.jpg 5 179 57

Seznamte se jednoduchou a zábavnou formou se stovkou nejčastějších pravopisných a gramatických chyb, které Češi dělají. Tato kniha není žádná výkladová mluvnice ani slovník – je určena všem, ať žákům druhého stupně základních škol, kteří krásy jazyka teprve objevují, nebo těm, kteří nechtějí chybovat a stále hledají lásku k naší mateřštině. Za pomoci příkladů a diktátů, které jsou speciálně vytvořené k jednotlivým perličkám, si osvěžíte znalosti ze školních lavic, které jste třeba i zapomněli. Na své si přijdou nejen milovníci, ale především nemilovníci češtiny, kterým kniha může pomoct v textech méně chybovat. Autorky navíc přidaly k některým výrazům i užitečné pomůcky a tipy. Tato kniha byla vytvořena s láskou k češtině. #100perlicek... celý text

Danago
13.03.2021 5 z 5

Velmi přehledná knížka. Určitě se hodí vědět ....

MelanieBruno
07.03.2021 5 z 5

Červenou propisku sleduji na IG, s nadšením. Nápad s knihou se mi velmi zamlouval. A kniha nezklamala! Konečně jsou nejčastější češtinářské chyby vypíchnuté na jednom místě. Jasně a srozumitelně vysvětleny, navíc je zde i místo pro vlastní tvořivost (volné listy pro poznámky, místo pro “odfajfknutí” již zvládaného slova). Oceňuji i pravidelné diktáty. Kniha je zmáknutá na jedničku a všechny palce nahoru.

Terezk-a
02.02.2021 5 z 5

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně.
Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.

-markéta-
25.01.2021 5 z 5

MUSTHAVE, MUSTREAD.
Tohle je pecka! Instagramoý profil Červená propiska sleduji a miluji! A nápad knihy? TOP!
Každý by měl tuto knihu mít doma, protože i když si myslím, že český jazyk ovládám obstojně, tak i mě některé věci překvapily a zjistila jsem, že je vlastně používám špatně, nebo jsem dokonce neznala rozdíl mezi jednotlivými slovy.
Troufám si říci, že by toto měla být i povinná kniha na základní škole, protože podává i rady, které mohou některé záludnosti velmi ulehčit (mě/mně).
Já jsem byla doopravdy nadšená a můj výtisk je momentálně obohacen barevnými lepíky u věcí, u který si nejsem jistá, či které mě zaujaly.
Velmi DOPORUČUJI!

blackoutzuzi
11.01.2021 5 z 5

Tak tohle je ideální dárek pro každého, kdo miluje český jazyk a nějaké ty perličky!
Asi nadosmrti si budu pamatovat, že jednotné číslo od slova HRANOLKY je HRANOLEK a ne HRANOLKA :D Paráda.

HDosoudilová
22.12.2020 5 z 5

Ideální kniha úplně pro každého.
Skvělá "učebnice" pro ty, co mají s psaním českého pravopisu problém (každý občas zaváhá) ale také pro ty "pokročilejší". Navíc je úplně úžasně graficky zpracovaná. Češtinu miluju ale stále je potřeba se učit :-)

Lily101
14.12.2020 5 z 5

Moc milá knížka. Čtenář si občas říká: "To je jako někdo schopen napsat takto?" a u něčeho jiného si říká: "To jsem byl schopen napsat češtinářský paskvil?". Ano, i já, a to mluvím veskrze spisovně a snažím se češtinu užívat správně (a když si náhodou nevím rady, raději se napřed podívám na internet, než "sporné" slovo napíši), jsem se občas "chytla do sítě" perliček.

andy_nejedla
05.12.2020 5 z 5

Skvěle zpracované, určitě se ke knize vrátím, když si nebudu vědět s něčím rady.

Kantynka
27.11.2020 5 z 5

moc hezky a moderně zpracovaná příručka českého jazyka a nejvíce problémových slov. tuhle knížku bych doporučila každému, kdo má i nemá rád český jazyk a chce se něčemu přiučit.

Sabča92
24.11.2020 4 z 5

Čeština patří mezi ty těžší jazyky, obzvlášť co se týká gramatiky. Sama nejsem žádný češtinářský profík a proto se snažím jakkoliv vzdělávat.Našla jsem několik slov, které jsem ani sama neznala a rozhodně jsem se snažila naučit všechny ty rady k srdci. Kniha obsahuje celkem sto slov u kterých rozebírá jejich problematiku a objasňuje jak se má správně psát. Jednotlivá slova jsou rozdělena podle slovních druhů nebo pod skupinu, do které patří. Rozlousknete tak záhadu nejen číslovek, ale také svátků, významných dnů nebo hyperkorektnost. Rozhodně nutnost pro všechny, kteří chtějí psát lépe!

mahdal
30.10.2020 5 z 5

Tvorbu Červené propisky sleduju na Instagramu, pravidelně si s nimi v pondělí opakuji pravopis, proto jsem si s radostí jejich knihu zakoupil. Publikace je především krásně zpracovaná, desing knihy je nádherný. Kniha byla přirozeným vývojem jejich činnosti; určitě by se do knihy vměstnalo více "perliček", myslím, že si je autorky však nechávají na druhý díl. Určitě si dokážu představit práci s touto publikací v hodinách ČJL. Doporučuji.

Adelína_čte
30.10.2020 5 z 5

Tvorbu Karly a Sabiny z instagramového profilu "cervenapropiska" sleduju už dlouho. Ve stories pravidelně probíhají diktáty i se zaměřením na často chybně se vyskytující jevy a jejich příspěvky pak vždy jasně a názorně předvedou, jaká varianta slova je správně. Na všem je ale především vidět, že to, co dělají, dělají s láskou. S láskou k češtině.
Když jsem zjistila, že jim bude vycházet knížka, byla to jasná volba a já jsem moc ráda, že se ke mně, skrz spolupráci s Knižním klubem opravdu dostala.
Vnitřek je krásně koncipován, vše je srozumitelně vysvětleno a nechybí ani ony diktáty! Je zde objasněno i několik gramatických pojmů, chválím i grafickou stránku knihy. Bála jsem se, abych v podstatě jen nečetla přepsaný jejich instagramový profil, ale naštěstí se tak nestalo.
Zkrátka a jednoduše za mě opravdu povedená publikace!

Blondebookdevil
19.10.2020 5 z 5

Na tuto novou knihu byly nedávno všude skvělé ohlasy, její název mě zaujal a přemýšlela nad její koupí. Když jsem si pak ale spojila, že se jedná o dílo od Červené propisky, kterou sleduju na Instagramu, bylo to jasné. Co bych určitě vyzdvihla, je grafické zpracování. Věřím tomu, co autorky předesílají již v předmluvě - má to být příručka jak pro milovníky, tak pro nemilovníky. Jak pro dospělé, tak pro děti. 100 příkladů se jim určitě podařilo a já se snažila vštípit si každou novou informaci. Kupříkladu část o číslovkách a procentech. Musím uznat, že po dočtení jsem byla spokojená, že jsem po ní v knihkupectví sáhla a určitě mě bude doprovázet i ve studiu českého jazyka a literatury...

gabriela05
18.10.2020 5 z 5

Perfektně zpracovaná kniha o různých chytácích, výjimkách a častých chybách v českém jazyce. Líbí se mi jednoduché, přehledné a zábavné zpracování knihy a nádherné ilustrace. Oceňuji tipy jak si správný pravopis slov zapamatovat. Tuto knihu bych doporučila přečíst každému.

sabiburesova
12.10.2020 5 z 5

Tak tahle kniha je naprosto fantastická! :) Zopakovala jsem si spoustu chytáků. Moc doporučuji!

KatChiss
11.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha pro (ne)milovníky češtiny, jak už hlásá název. Pro mě, bývalou studentku českého jazyka, by tam nemělo být nic nového, ale bylo. Například jsem nevěděla, že Himálaje jsou Himálaj. Nebo že učitelé některé žáky protežují a ne protěžují :D

Kniha (nebo mohu užít slovo příručka) je hezky graficky zpracovaná, líbí se mi i ilustrace. Vše je přehledné, stručné a výstižné. Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, jelikož některé perličky jsou vážně něco (např. slovo flustrovaný mě dost pobavilo) :D

sar.janurova
29.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha nejenom pro lidi, kteří si s češtinou nejsou jistí. Holky umí potíž s daným slovem podat stylem, který to vštípí do hlavy snad každému. A pakliže někdo ze čtenářů patří mezi lidi, kteří ovládají češtinu dobře, vůbec se nemusí koupě této knihy bát. Protože i jako příručka nebo pro pobavení je prostě skvělá - holky sem vložily část svého "stylu" z Instagramu, což cením!