10 rande naslepo

10 rande naslepo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454900/bmid_10-rande-naslepo-neq-454900.jpg 4 404 128

Rodina dokáže Vánoce vždycky pořádně osladit, tomu věřte! Sophie si k Vánocům přeje jedinou věc - strávit víc času se svým klukem. Jenže se ukáže, že on by si dal od jejich vztahu raději pauzu. Sophie se se zlomeným srdcem uchýlí k prarodičům, jejichž dům je plný spousty rodinných příslušníků, kteří tam přijeli na vánoční prázdniny. A babička vymyslí (ne úplně super) plán: během následujících deseti dnů vyrazí Sophie na deset schůzek naslepo, které jí dohodnou její příbuzní. Tohle budou ty nejhorší vánoční prázdniny, jaké kdy zažila... nebo nakonec ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

10 Blind Dates , 2019

zsykorova
24.06.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem ze začátku byla skeptická, ale příběh se ukázal jako skvělá oddechovka.
Moc mě to bavilo, stránky mi pod rukama mizely rychlostí blesku. Příběh skvěle šlape, vůbec jsem se nenudila. Líbila se mi celková atmosféra, knížka je prošpikovaná skvělými vtipnými hláškami.
Hlavní hrdinka Sophie celkem ušla, víc mě ale bavilo duo Olivia a Charlie. Někdy mi Sophie lezla na nervy, ale většinu času to byla v pohodě holka.
Konec byl předvídatelný, ale stejný krásný. Moc se mi líbilo celkové zakončení a Sophiin posun od vztahu s Griffinem.

PS. Budeme ignorovat fakt, že je to knížka zasazená do období Vánoc :D

Litocha
10.06.2022 4 z 5

Knížka, která mi vyzněním, ale taky dost neortodoxní rodinou připomínala knížky Kasie Westové. Ústřední zápletka sice byla dost přitažená za vlasy, ale zpracování se mi líbilo a čtení jsem si užila. Líbilo se mi, jak byly vykresleny postavy a vztahy mezi nimi, humorné situace i zachycení pubertálního hledání. Hezké a rozmanité byly i jednotlivé akce a navštívená místa a vánoční atmosféra ještě přidala k celkovému pocitu (rozto)milosti. Na volné pokračování se určitě chystám.

SakiG
06.06.2022 3 z 5

Jak to na začátku byla celkem zábava, tak konec byl chaotické klišé. Na lehké vánoční čtení je pro mě děj nejspíš moc nepravděpodobný (jako že, kdo by s tím vším ve skutečnosti souhlasil) ale celkově je to hezká knížka, která neurazí :)

KateTheBlogger
15.05.2022 5 z 5

Tohle bylo tak příjemné čtení! Skvělá oddechovka, která byla milá a vtipná. Parádně mi sedla a líbily se mi jak postavy, tak i celý příběh. 10 rande naslepo si přidávám do svého seznamu "feel-good" knížek.

Radějka
04.05.2022 4 z 5

Velmi milá vánoční knížka, ke které se určitě někdy vrátím! Sophie je roztomilá, samostatná a nebojí se zkoušet nové věci. Navíc atmosféra z této knížky je dokonalá. Možná mi chybělo nějaké větší vánoční poselství a myšlenka, ale to nic nemění na kráse knížky a jejím oddechovému tónu.

tereza1198
01.05.2022 4 z 5

Úžasná atmosféra velké milující rodiny a vánočního času. Kniha je milá, čtení pěkně uběhne a možná se Sophie v novém roce dočká i lásky. Užila jsem si to.

Katie46
10.04.2022 5 z 5

Romány čtu jen výjimečně a tato kniha si mě získala obálkou, která je dokonalá! A příběh? Tak ten je taky naprosto skvělý. Přišel mi vtipný, originální (možná to je tím že moc romány nečtu) s rodinou atmosférou a samozřejmě Vánoce. Za mě skvělá kombinace. Milostný příběh byl pěkný, milý a děj proložený sms zprávama byl fajn.
Knížku určitě doporučuji.

ZNellyZ
03.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Na krátko jsem upadla do čtecí krize a tahle knížka mě z ní rychle dostala. Skvěle propracované s úžasnými hrdiny, kdy si celou Sophiinu rodinu rychle zamilujete. Těším se na pokračování.

Verča@
05.03.2022 5 z 5

Mám novou vánoční tradici! Tohle budu číst každý rok a zaručeně mi to vždy zlepší náladu. S hlavní hrdinkou jsme si sedly, ale trochu jsem se bála, že se budu ztrácet ve všech těch rodinných příslušnících. Musím říct že na prvních stránkách tomu tak bylo (a chvilku jsem si myslela, že si začnu dělat i rodokmen). Jenže během následujících pár kapitol z toho autorka bravurně vybruslila a pak už jsem přesně věděla, kdo je kdo. A nešlo jinak než si celou rodinu oblíbit. Byla to moc hezká, vtipná vánoční oddechovka, ke které se budu moc ráda vracet. 5/5⭐

Lidska_ctecka
18.02.2022 5 z 5

Drahouškové,
tato kniha je naprosto nádherná, čtivá a především neskutečně vtipná a povznášející. Není vůbec nutné ji číst o Vánočních prázdninách. Zvedne náladu v každém ročním období.
Já si ji koupila hlavně kvůli obálce, takže mě lehkost a humor moc příjemně překvapily.
Říkám si, jestli bych takovouto rodinu chtěla, i když je s ní zábava. Spíš ne. Proto mě asi těšilo si ji na pár stránek vypůjčit a pobavit se.

Lovana
17.02.2022 4 z 5

Krásný, sladký příběh, který jsem si při čtení přes Vánoce opravdu užila. U spousty scén jsem se smála, jindy mi zase Sophie bylo líto... Každopádně rodina Sophie byla skvělá, i když někdy na zabití... Vždy jsem spolu se Sophií trnula, co bude dále, co si na ni, který člen rodiny připravil tentokrát.
Takže ano, toto bylo moc příjemné čtení a věřím, že zejména mladším děvčatům, která mají ráda romantiku, se bude příběh líbit.

Hodnocení 4*/5*

marwinmh
12.02.2022 4 z 5

Milá knížka, která nám s lehkostí i vtipem prezentuje návrat Sophie k rodině a nejbližším přátelům, kdy během několika dní zažije více či méně milá setkání, plná zábavy či absurdních situací. Já jsem se při čtení bavila, minimálně tak dobře, jako Sophiina rodina při sázení na její rande naslepo :-)

Varjohukka
30.01.2022 5 z 5

Takový milý příběh, který mě pohladil po duši a trefil se mi přesně do nálady.

TerkaM
22.01.2022 4 z 5

Byl to moc milý vánoční příběh, asi si ho klidně ráda někdy zopakuji, autorka měla velmi zajímavý nápad udělat právě 10 rande naslepo, kdy si hlavní hrdinka protějšek nemohla vybrat sama. Jen možná jako mladší bych tu knížku docenila ještě víc...

FejKýý
21.01.2022 4 z 5

Tohle bylo zase strašně sladký. Jen bych příběh ocenila o pár let dříve proto nehodnotím pěti hvězdičky. Každopádně se mě líbil nápad (ač je to už ohrané) 10 rande naslepo a nikdy jsme nevěděli co zas za hrůzu přijde. Bylo jasné, jak to dopadne. Ale kdyby ne a postava tam nebyla, fandila bych klukovi z prvního rande. Babička a všichni byly úžasní. Sophie měla fakt úžasnou VELKOU rodinu.

Marry123
12.01.2022 4 z 5

Krásné, pohodové Vánoční (pro mě Novoroční) početní. Velmi milé, a čtivé. ALE došla jsem k závěru že ve svých 27letech jsem už na tyhle miloučké románky asi moc stará. :D :D :D

Dela90
10.01.2022 3 z 5

Knížku jsem si pořídila na základě nejednoho knižního doporučení. Mělo to docela pěkný příběh, různé tradice Vánoc v kruhu rodiny. Dost se mi líbila síla přátelství mezi Fantastickou čtyřkou, jak si kamarádi Sophie říkali. I to, jak Sophie vycházela se svou starší sestrou. Opravdu pěkné. U některých schůzek jsem se docela nasmála. Ale asi v polovině knížky jsem zjistila, že se vlastně nudím a že tak nějak předpokládám, jak knížka dopadne už od prvních stran. Asi to bude tím, že nejsem úplně cílovka, knížka je určena pro mladší čtenáře. Nebyla špatná, ale pro mě to nemělo žádnou jiskru. Ale jako oddechové čtení, ano.

veruptackova
09.01.2022 5 z 5

Pokud hledáte příjemnou romantickou oddechovku, ze které na vás dýchne ta pravá vánoční nálada, sáhněte po této knize.
Absolutně mi nevadilo, že je hlavní hrdinka podstatně mladší než já. I tak jsem se s ní krásně dokazala ztotožnit a její příběh mě pobavil i vykouzlil úsměv na rtech.

Ano, tohle asi není kniha, která by vám změnila život. Od prvních stránek pravděpodobně budete vědět, jak to celé skončí. Přesto jsem si užívala vánoční atmosféru, teplo rodinného krbu, pevné přátelství a schopnost hlavní hrdinky udělat si srandu sama ze sebe. A protože jsem nepřišla na nic, co bych knize vytkla, rozhodla jsem se hodnotit plným počtem hvězd!

Starlet
08.01.2022 3 z 5

Milý příběh, který se četl dobře, rychle a s lehkostí. Mnoho se dalo očekávat, dějová linka byla opravdu jednoduchá.
Nápad s uspořádáním rande bylo skvělé, a u některých jsem se dobře bavila.
Prostě takové lehké Vánoční čtení.

Janca001
07.01.2022 5 z 5

Tato knížka byla naprosto boží. Je to taková oddechová sladká romantika, u které nemusíte přemýšlet. Byla vtipná a stále se tam něco dělo. Doporučuju si to přes ty Vánoce přečíst.