Nekonečný příběh

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je velkou klasikou mezi německými knihami. Není to kniha jen pro děti. Odborníci se nemůžou shodnout, zda se jedná o román či o pohádku, zda je to fantasy či není. To však není důležité. Důležité je to, že v této knize si najde své téměř každý.

Michael Ende dokázal ve svých dílech ztvárnit realitu i fantazijní svět. Do češtiny byla kromě Nekonečného příběhu přeložena i kniha Děvčátko Momo, která za Nekonečným příběhem rozhodně nezaostává. Nutno upozornit, že Michael Ende radikálně nesouhlasil s tím, jakým způsobem byl natočen film, neboť film zcela nevystihl to, co chtěl Ende knihou říci. O dalších dílech ani nemluvě.

Kniha začíná tím, že se Bastián dostane ke tajuplné knize a ukryje se s ní na půdu školy. Zde začíná příběh reálného světa. Text knihy je psán červeně. Jakmile se přeneseme s Bastiánem do světa Fantázie (jak je v knize psáno), text se změní na černou barvu (v něm. originále někdy zelená). Podle těchto barev můžeme v knize sledovat, v jakém světě se právě nacházíme. Za nedlouho však tyto světy začnou splývat...

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/679/nekonecny-pribeh-IAW-679.jpg 4.4638
Orig. název:

Die undendliche Geschichte (1979)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Počet stran:396
Překlad:Eva Pátková
Ilustrace/foto:František Skála jr.
Autor obálky:František Skála
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-00-00957-9
Nahrávám...
vložit inzerát

Bazar (2)

Nekonečný příběh Prodává: Beatrisie 200 Kč
+ 60 pošta
Česká Lípa
celý inzerát
Nekonečný příběh Prodává: andyss48 250 Kč
+ 60 pošta
Pardubice
celý inzerát