...třeba někoho zaujme v literatuře


pajonek
pajonek 16.12.2014 v 20:49

...tak jsem ho přečetl !!!!
...využil jsem knihovnické novinky a půjčil si přes knihovnu ebook - antologii švédských povídek - Temnější odstíny Švédska
Součástí antologie je povídka slavného autora Stiega Larssona z roku 1972 a vo to GO.
Příběh Stiega Larssona nazvaný Supermozek je jediným autorovým dílem, které kromě Milénia vyšlo – v amatérsky kopírovaném fanouškovském časopisu před dvaačtyřiceti lety. Larsson ho napsal, když mu bylo sedmnáct let, tehdy zbožňoval sci-fi a pracoval dokonce na rozsáhlém románu tohoto žánru.
Supermozek se odehrává po roce 2170 ve Spojených státech.... a dál už mlčím..
Jsem rád, že jsem měl možnost si tohle krátké scifíčko přečíst ............

pajonek
pajonek 31.12.2014 v 17:16

...na závěr roku malá zajímavost ....
http://zena.centrum.cz/volny-cas/grafika/2013/12/03/prectete-7-knih-za-pul-minuty-vtipne-piktogramy/#z-kotva

...a kdo by chtěl zkusit hádat další, může vyzkoušet další obrázky /
https://www.google.cz/search?q=book+Life+in+Five+Seconds&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CR6kVMeiHIG9UraPgdgM&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1264&bih=776

Text příspěvku byl upraven 31.12.14 v 17:17

Viki9
Viki9 31.12.2014 v 17:38

... mám ze sebe radost - dal jsem všechny krom té -------- šesté------ (neomluvitelná mezera ve vzdělání, ale je to trochu mimo můj čtenářský záběr :-D)

Text příspěvku byl upraven 31.12.14 v 17:45

pajonek
pajonek 31.12.2014 v 17:40

Viki, promin, upravil jsem název knihy, hádání pro ostatní /nemusí ho vidět !!!!!

Viki9
Viki9 31.12.2014 v 17:43

... promiňte naopak všichni zde - vůbec mě nenapadlo, že jsem to proflákl ... prostě zkrat ... omlouvám se a kaji se ...

pajonek
pajonek 31.12.2014 v 17:46

.....možná původní příspěvek i s názvem moc knihomolů nečetlo.... možná to nikoho, kromě pár jedinců ani nebude zajímat....


siena
siena 31.12.2014 v 17:51

Já ho sice stihla přečíst, ale v mém případě o profláknutí, Viki9, nemůže být ani řeč:) Chytla jsem se v prvních pěti obrázcích jen v jednom titulu...což mne odradilo od pokračování. Má představivost je velmi, velmi omezená:(

Viki9
Viki9 31.12.2014 v 17:51

... dej jim čas :-D ... tvá vlákna jsou velmi hojně navštěvovaná ...

Viki9
Viki9 31.12.2014 v 17:54

... to je škoda Lady Sieno ... myslím, že tu šestku byste Vy dala s přehledem ...

pajonek
pajonek 31.12.2014 v 18:03

......hodně lidí tu ví, že jsem sběratel starých knih /i braků ...většinou, pokud něco seženu, tak čtení takového luxusu má přednost i před prvotřídním thrillerem...
...a zase se mi jeden kousek podařil
V roce 1944 vydal nakladatel E.Weinfurter 134 stránkovou dobrodružku - Dobrodružství statečné footbalové jedenáctky, kterou napsal Bohumil Kratochvíl /ani spisovatel, ani tato kniha není na databázi./
Partička vesnických kluků - fotbalového mužstva - se připlete do honby pašeráků ....
Pěkné ilustrace . Ilustroval Jos. Černý-Klatovský ....
...a populární hymna tohoto mužstva se bouchá na pochod Tluče bubeníček a končí takto
.........Naše jedenáctka, ta je z ocele,
útok pěkně hraje, stále vesele.
Láďa podá na Břetíka,
Jarda zase na Vlastíka,
rozvine se boj,
Milan střílí – góóól!

siena
siena 31.12.2014 v 18:04

Viki9, důvěra ve mne kladená, není vůbec na místě. Vrátila jsem se na místo činu, a kdepak...Jediné co mne napadlo, byla Sága rodu Forsytů (tím nic neprozrazuji).
Zkusím si to projet obráceně a vystopovat, jak na ty další obrázky:)

Aiwa
Aiwa 31.12.2014 v 20:36

Jééé. Zajímavé je, že skoro všude jsou hrobečky;-)

reader.007
reader.007 31.12.2014 v 20:50

jupí... kromě Proměny (nečteno) a Větrné hůrky jsem dala všechno. Díky pajonku...

Mimochodem podle jakého klíče ty "braky" hledáš? Máš seznam, nebo každý kus je dílem náhody?

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 10:54

to reader.007 - dnes sbírat a shánět staré knihy je hodně obtížné /antikvariáty jsou sice někde zahlceny starými kousky .....ale to není to, co já sháním/
....v knihách se pohybuji od roků -asi- 1958 ....to jsem začal chodit s dědou do knihovny /a v knihovnách na dědinách se daly sehnat i tyto staré výtisky....
....půjčoval jsem si hodně knih od kamarádů .... pokud jsem k nim chodil domů /a v té době to bylo úplně normální - dnes mládež utíká v těchto letech z domu, aby si mohla zapálit cígo, pochlastat nepozorovaně nějaké čučo, případně se nacpat nějakým povzbuzovákem či jiným svinstvem ...../......tak jsem u nich v knihovně viděl knihy, které ted sháním ... ted už je doma v knihovnách skoro nikdo nemá .... jsou vyobcovány do dějin už nikdy nečtených braků a jím podobných.....
.....mám seznamy různých starých nakladatelství, mám bibliografie starých /mnou čtených/ spisovatelů/ ......jeden večer v týdnu věnuji projíždění webových antikvariátů , kde jsem v poslední době sehnal hodně, pro mne starých skvostů .....občas se něco objeví na webu jako ebook......atd, možností je dost
...takže sbírání starých knih - jak se dá....................

reader.007
reader.007 01.01.2015 v 11:59

chápu, podobně sbírám knížky já (i když se orientuji na jiný druh literatury).

A vedeš si seznam? Já jen že tady žádný takový nemáš a mě by docela zajímalo co za "brak" sbíráš. Je to docela široký pojem pod který se obyčejně zahrnuje červená knihovna (ne, z toho tě opravdu nepodezřívám :-)), westerny, staré detektivky... No a třeba bych doma i vyštrachala něco podle tvého gusta...

apropó: do Nového roku přeji všem přítomným i nepřítomným čtenářům bystrou mysl, jasné oko (a těm pohodlnějším, zaměstnanějším nebo nevidomým) alespoň zdravé uši

Text příspěvku byl upraven 01.01.15 v 12:02

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 12:18

to reader.007 - výše píšu - seznamy nějaké mám, ale ne v elektronické podobě .... takže něco zkopíruji a pošlu ti
samozřejmě upřednostnuji staré detektivky 1920-1945
staré westerny a kovbojky 1920-1945
dobrodružné knihy z nakl.Toužimský a Moravec
...zatím jsou pro mne nedostupné sešitky Cirkusová příšera , Policejní špionka ....
momentálně ted bych rád sehnal dvě knihy od S.E.White - chybí mi Horal a Rančero ....

už jsem posháněl všechno co jsem chtěl od Vládi Zíky , od Jefremova atd....

Jinak jsem chtěl už dávno založil topic Brak /dokonce jsem ho asi i založil.../, ale pro nevhodné poznámky některých uživatelů jsem od toho rychle upustil....

reader.007
reader.007 01.01.2015 v 12:25

Na první poťuk jsem v knihovně vyhrábla Raye Nortona - Dobrodinec lhář (vyd. 1930 A. Altrichter), edice "Knihovna dalekého západu", svazek III.) Myslíš něco takového?

Nevhodných poznámek se tu vždy najde jako máku, člověk nemůže být vztahovačný, nemyslím že se máš zač stydět ;-)

Text příspěvku byl upraven 01.01.15 v 12:25

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 12:30

určitě ... z této edice mám nějakého James B. Hendryxe apod.
_________________________________________

...tady nešlo o stud ani o vztahovačnost .......

Viki9
Viki9 01.01.2015 v 12:32

... problém je, že zatím všechna vlákna, která se chtěla tématu "Brak" nějak seriózně věnovat, zanikla z důvodu vášnivých šarvátek, v nichž se jednotlivci snažili definovat, co je či není brak ... a co hůře, zda je či není přínosné ho vůbec číst ...
... takže pokud toto téma opět oživíš (a já doufám, že ano), tak budeš muset vlákno nemilosrdně moderovat silnou rukou a veškeré podobné diskuse hned v zárodku dusit ... jen tě chci varovat, že mnozí uživatelé považují korigování diskuzí za účelem zachování kontinuity tématu za prohřešek proti "pravidlům demokracie" ... a to většinou končí vyčerpanou rezignací autora vlákna ... ale to ty jistě dobře víš (a nedáš se :-D)

Text příspěvku byl upraven 01.01.15 v 13:00

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 13:33

...a na co se můžeme těšit?
To: Stephen King dal svolení ke zfilmování oblíbené knihy
Král hororu Stephen King dal své požehnání ke zfilmování jeho knihy To. Mnohá Kingova díla byla zpracována do různých podob – od filmu po komiksy – ale To prozatím zažilo jen podobu televizní minisérie z 90. let.
Producentem tohoto projektu je Dan Lin, který má na svědomí Lego příběh. Na palubu získal režiséra seriálu True Detective – Caryho Fukunagu, který se podílel i na psaní scénáře k filmu To. Podle Lina prý Stephen King reagoval na scénář následovně: „Tohle je verze, kterou by studio mělo zfilmovat.“ A požehnání od samotného Stephena Kinga už něco rozhodně znamená.

Další informací je, že To bude rozděleno na dva filmy. Vzhledem k délce a hloubce příběhu to je zřejmě rozumné rozhodnutí.............
Prozatím nebylo stanoveno datum vydání, ovšem přípravy začnou v březnu 2015 a natáčení posléze v létě téhož roku. Premiéra by se tak mohla odehrát v roce 2016.

pajonek
Viki9
Viki9 12.01.2015 v 21:27

... myslím, že to mnozí z nás předpokládali (a nebo v to alespoň doufali) :-)

reader.007
reader.007 12.01.2015 v 23:07

Ono asi není úplně z čeho se radovat, neb to že čtečky nejdou na dračku nezavinili ani tak konzervativní čtenáři, jako spíš to že cena elektronických knih je skoro stejně vysoká jako u jejich papírových sestřiček. Prostě vydavatelská lobby je mocná.

pajonek
pajonek 14.01.2015 v 17:10

...co očekávám - mimo jiné
Plavec
Joakim Zander
nakladatelství Host - asi vyjde 30.3.2015
Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností.
Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává ho nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina, míří kamkoliv, kde mu nebezpěčí a stres umožní zapomenout - do Libanonu, Afghánistánu, či do Iráku.
O třicet let později mladá švédská zaměstnankyně Evropského parlamentu Klara Walldéenová narazí se svým bývalým přítelem na citlivé informace o mučení během amerických tajných operací. Stanou se cílem agentů CIA, kteří jsou pověřeni utajit to, co by se mohlo stát mezinárodním skandálem.
V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol...

pajonek
pajonek 17.02.2015 v 19:33

AKCE BORORO
...asi každý zná starší český film Akce Bororo, který natočil v roce 1972 O.Fuka s Matyášem v hlavní roli ...
https://www.youtube.com/watch?v=0Ri72CUbmi4
...a kdo ví, že předloha byla kniha Miroslava Hanuše - Expedice Elauné
Román byl odevzdán do nakladatelství v roce 1968, avšak sazba knihy byla rozmetána. Román mohl vyjít až o 16 let později. Líčí pátrání po zmizelém novináři Hronovi. V závěru se ukáže, že Hron opustil Zemi na palubě kosmického korábu mimozemské expedice, která zkoumala naši planetu. Román je zručně napsán, i když některé pasáže a dialogy brzdí děj. Rukopisem tehdy ještě nevydaného románu se nechali inspirovat tvůrci úspěšného SF filmu Akce Bororo.
Kolem případu záhadného zmizení úspěšného, ambiciózního novináře Hrona se před očima kapitána Klementa, který případ vyšetřuje, vynožují stále nové a nové podivné okolnosti a mnoho nejasných souvislostí. Teprve Hronův dopis na rozloučenou, jenž je vlastně zprávou o setkání s mimozemskou civilizací, vysvětluje důvody, proč se rozhodl opustit naši planetu. Román je napsán napínavě a zároveň v sobě nese hluboké psychologické postřehy a burcující etické poslání.



Vložit příspěvek