...třeba někoho zaujme v literatuře


marlowe
marlowe 16.11.2014 v 16:07

Pajonku, ten tvůj tip na seriál Most (Bron/Broen) je trefa do černého, shodou okolností v pátek jsme doma dokoukali druhou sérii, takže vím, o čem mluvím, je dobře, že ho ČT zakoupila, protože je to skvělé pokoukání, také všem doporučuji. Na takhle úžasnou dvojici vyšetřovatelů narazí člověk málokdy, Martin učaruje asi hlavně ženám - no a Saga? Ta je prostě k sežrání!

CSFD: 91% (1.800 hodnocení) - 23. nejlepší seriál!!!

pajonek
pajonek 29.11.2014 v 18:08

to marlowe - tak jsem taky dojel druhou sérii --- špica!!!!!

marlowe
marlowe 29.11.2014 v 18:20

Jo, jo, Pajonku, "špica" je to pravé slovo!
Bohužel možnost, že by vznikla trojka, vidím spíš peximisticky. I když pár nadšenců na CSFD věří, že na trojku je zaděláno docela dobře.
Na druhé straně si ale DOVEDU představit, že by I Z TOHODLE šlo nějak smyslupně vybruslit. Na rozdíl od Forbrydelsen, tam to s možným dalším (čtvrtým) pokračováním vidím ještě problematičtěji... Ach jo, po Sáře Lundové se mi bude stýskat! :-(

siena
siena 29.11.2014 v 18:33

Pánové, dodatečně musím poděkovat za tip! Marlowe, měl jste pravdu, Martin je prostě...Martin:)

marlowe
marlowe 29.11.2014 v 18:44

Není zač... :-)
Ale stejně, jako bílá vynikne až na pozadí černé, Martin bez Sagy by byl jen poloviční Martin...

siena
siena 29.11.2014 v 18:53

Uznávám, že jisté jeho přednosti ještě lépe vyniknou:-) Také jdu teprve do pátého dílu!


pajonek
pajonek 29.11.2014 v 18:59

...tak to my už máme s marlowem za sebou 20 dílů ....

marlowe
marlowe 29.11.2014 v 19:01

Přednosti i zápory...

Trápila mě ta viditelná jizva hlavní hrdinky. Pořád jsem myslel, že ta jizva bude v příběhu nějak "hrát". Nakonec jsem odpověď našel. Tak kdyby měl někdo podobné starosti... Myslím, že nic zásadního neprozrazuji - a to ani těm, kteří mají to štěstí, že jsou teprve na začátku...:

http://www.csfd.cz/film/305322-most/zajimavosti/?type=film

siena
siena 29.11.2014 v 19:04

...já si zážitek šetřím, alespoň se mi zatím nemusí stýskat:)

pajonek
pajonek 29.11.2014 v 19:16

...u mne už jede další zážitek - seriál FARGO .....

marlowe
marlowe 29.11.2014 v 19:21

Pajonku, dík za tip, dobrých seriálů není nikdy dost, už stoupá na stožár pirátská vlajka... :-)))

pajonek
pajonek 29.11.2014 v 19:38

...mám rád detektivní seriály, ale hodně jsem se bavil a to docela dlouho u nedetektivního / přes 60 dílů/ u Mad Men (TV seriál) z roku 2007 - tak to byl zážitek - John Hamm je naprosto famozní a ty ženský kolem - hodně brilantních výkonů.... to mě opravdu dostalo - příběh ze 60 let minulého století z prostředí reklamy..........kurecpalec to byla pro mne paráda

Dudu
Dudu 30.11.2014 v 16:33

Také jsem se naladil na Most. Díky za tip!

marlowe
marlowe 30.11.2014 v 16:43

Jo, Mad Men je výborný seriál, taky jsme ho doma skoukli celý, všech více než šedesát dílů, je to zajímavý exkurs do světa práce v reklamní agentuře, jakož i do mezilidských vztahů (jak už to v seriálech bývá). Ano, i já doporučuji…

Ovšem pro mě osobně byl seriálem "number one" posledních let zcela bezkonkurenční "The Wire" (http://www.csfd.cz/film/70594-the-wire-spina-baltimoru/)
Měl jsem možnost vidět všech pět sérií (= 60 dílů) – a nezbývá než hluboce smeknout, protože úroveň si seriál drží do poslední minuty – a že je na co se koukat. Tenhle výjimečný spektákl vám zůstane zažraný pod kůží ještě dlouho a dlouho po závěrečném THE END – a dodnes se poměrně často setkávám s atributy, které mi tenhle seriál znovu a znovu připomínají; zrovna onehdá jsem si pouštěl pilotní díl k chystanému seriálu "Bosch" (točeného na motivy románů Michaela Connellyho) – a ejhle, hned jsem narazil nejméně na dva ksichtíky notoricky známé z "The Wire"!

A potom "Carnivale" (http://www.csfd.cz/film/72923-carnivale/), to je taky pokoukáníčko, především první série. "Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin", jak praví oficiální slogan. Dvojka už trochu ujíždí někam jinam, ale jednička je výborná, naprostý zážitek! Úžasný příběh a výborně napsané postavy – taktéž vřele doporučuji!

pajonek
pajonek 30.11.2014 v 16:55

to marlowe, kdyby jsme rozjeli debatu o seriálech, tak tu sedíme do rána.......... 31.února roku 2222 /hihihi
špínu i carnivale mám odkoukané - ten první, baltimorský je taky hodně skvělý

marlowe
marlowe 30.11.2014 v 16:56

Mně bylo hned jasný, že tě jen tak na lopatky nedostanu... :-)))

Dudu
Dudu 03.12.2014 v 17:22

Mám za sebou šest dílů serialu Most. Úvodní píseň, hlavní hrdinka s myšlením terminátorky, se vším všudy lidský Martin, temné a místy humorné situace...tohle se opravdu povedlo.
Jen jsem si tak řikal-co kdyby se tam objevil poručík Columbo. Jestli by ty drsné časy dokázal překousnout, nebo by prostě naložil hafana, vyplivl věčně nedokouřený doutník , nasedl do auto a tradá raději zpátky do minulosti.

Text příspěvku byl upraven 03.12.14 v 17:22

pajonek
pajonek 05.12.2014 v 16:12

marlowe, a co seriál Ray Donovan ?

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 05.12.2014 v 22:12

Ray Donovan = jeden z nejlepších seriálů poslední doby, řadím hned vedle pecek jako jsou Boardwald Empire a Ripper Street... ano, debata o seriálech by byla zhoubná i pro mne... :)

marlowe
marlowe 06.12.2014 v 11:14

Pajonku a milá Dámo, díky za tip, kolem Raya Donovana už nějakou dobu kroužím, ale trochu jsem se bál té "smetánkovské" atmosféry, kterou avizují reference. Ale jo, teď už to zkusím určitě...
Jinak Boardwald Empire opravdu vynikající, to bylo pošušňáníčko - no a na Ripper Street se zrovna chystám, mám v zásobníku všechny tři řady, tak se těším. Co se může vyrovnat starému Londýnu?
Ještě chci v nejbližší době zkusit Parks and Recreation, Firefly, Bosse a především Pajonkem doporučenou lahůdku Fargo.

pajonek
pajonek 07.12.2014 v 21:15

...když se člověk dokáže bavit ... a já se bavil, stará, romantická detektivka z roku 1928
Jaroslav Velšovský - Paprsky smrti
Paprsky smrti je dobrodružný román s detektivní zápletkou točící se kolem radiových paprsků lidského omlazení.
Zkrátka román neskonalé lásky a podivných dobrodružství..... tyhle staré braky, to je balzám na duši ...........................

Terry11
Terry11 11.12.2014 v 13:02

Nevíte někdo, prosím, zda byla do čj přeložena kniha od Ka-Tzetnika The House of Dolls? Vlastním jménem Yehiel De-Nur . Dík za informaci.

pajonek
pajonek 13.12.2014 v 12:49

terry asi ne....
____________________________
...někdo otevřel novej diskuz - Mo Hayder - tak bych rád upozornil na celkem nový film podle předlohy Mo Hayder Pečovatel. Dá se najít s titulama pod názvem De Behandeling z roku 2014.
Perfektně natočený, velice kvalitně s jistě do centu využitým rozpočtem. Nejnechutnější téma zpracováno způsobem jako kultovní Fincherovo Seven.......
Obsah slovensky z CSFD : Nick Cafmeyer (Geert Van Rampelberg) prišiel v detstve o brata, ktorého uniesol pedofil. Brat sa nikdy nenašiel a pedofil bol oslobodený. Dnes vyšetruje detektív Cafmeyer brutálny útok neznámeho pedofila v blízkosti starého miesta činu. Vystrašené deti hovoria o trolovi, ktorý žije na stromoch a sleduje ich v noci cez okno. Dôkazy ale ukazujú na niekoho iného. Detektív sa musí vymotať zo siete rozporuplných dôkazov a vlastných tráum, aby predbehol páchateľa skôr, ako zničí ďalšie životy..............

vincek1
vincek1 14.12.2014 v 14:49

to Dudu,na tvé doporučení jsem se, díky Hbb tv zpětně podíval na odvysílané díly seriálu Most a dnes jsem se díval na závěr. Opravdu výborné, herci perfektně vybraní a scény, bez zbytečných honiček a digitálních předělů. Opravdu výborné, díky za tip.

Dudu
Dudu 14.12.2014 v 15:18

Vincku, mě na něj navnadil Pajonek-takže poděkujem hlavně jemu, páč sleduje pořádně dění i v této tvorbě. A když se Ti líbil Most, tak se určitě vrhni na seriál Zločin(pokud Tě minul).

Text příspěvku byl upraven 14.12.14 v 15:37



Vložit příspěvek