Teokracie a náboženský útlak


Skallarix
Skallarix 20.11.2016 v 09:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.11.2016 v 09:31

Hm, lidi ve Valašských kloboukách nechtějí satanistickou kapelu... nevím, co a jak přesně bylo nebo nebylo, ale proč bych se já (nebo kdokoliv jinej) měl angažovat kvůli tomu, aby ve Valašských kloboukách zakázali nějakou jinou kapelu?
To je jedna věc.

A za druhé:
Ty řeči o tom, že západní společnost stojí na křesťanských hodnotách, nejsou jenom řeči. Celá tahle civilizace byla dlouhá staletí světem západního křesťanstva. Kapitalismus vyrostl z křesťanských kořenů - bez protestantů by žádnej kapitalismus (a žádnej svobodnej svět) nevznikl. A bez křesťanské církve by nebyla po rozpadu západní půlky impéria zachována kulturní kontinuita a kdoví, co by se z Evropy stalo - docela určitě ne ohnisko moci, vzdělanosti a prosperity, z něhož vzešla dnešní západní civilizace.
Žádný "teokratický křesťanský systém" neexistuje, leda ve Vatikánu, který docela určitě nikoho neohrožuje. Naopak, oslabení křesťanské víry přivedlo západ do problémů, s kterými si neví rady, místo víry v boha máme "víru" v ekonomický žvásty. Místo kapitalistů-vizionářů, jako byli Tomáš Baťa nebo Henry Ford, lidí schopných tvůrčího myšlení, máme zástupy nerozlišitelných rozplizlých ksichtů, co neumějí nic vymyslet ani vytvořit, jenom přehazujou prachy z jedný hromady na druhou s jediným cílem - aby jim při tom zůstalo za drápkama co nejvíc. Bankovní experti vedou v televizi moudrý řeči a pak se najednou vykulí hypoteční krize, které žádný bankovní expert nejen nedokázal zabránit, ale dokonce ji pomáhali vytvořit. Oproti časům víry v boha se v dnešní době zbožnění ekonomických keců už zlodějům neříká zloději a lži se neříká lež. A na tom docela určitě je něco satanského. Takže ať si ve Valašských kloboukách hrají, co chtějí, a hlavně ať jim do toho nikdo nekafrá v domnění, že bojuje proti nějakému tmářství!

Eicherik
Eicherik 20.11.2016 v 13:08

Ta kauza těch "satanistických" kapel je spíš úsměvná. Navíc současná tvář TORRu už moc satanistická není. Nejvíc mě pobavila jedna hláška v jedné diskuzi, kde někdo napsal, že na koncertě satanistických kapel není ani desítka lidí, kteří v Satana věří, za to na nějakém adventním koncertě je těch kdo v Satana skutečně věří naprostá většina.

A že má Evropa křesťanské kořeny? To by měla kořeny setsakra krátké.

bamba
bamba 20.11.2016 v 13:13

Ja som včera zažila na vlastnej koži súhlas, nesúhlas najvyššej mocnosti. Na vianočných trhoch v Bratislave kým niekto spieval na pódiu - lialo ako z krhly. V momente keď ten niekto prestal spievať, prestalo pršať.A zase to pokračovalo, keď začal ďalší spievať.

tester
tester 20.11.2016 v 14:37

Nechcete křesťanství? Pořiďte si něco lepšího. Perspektiva zde je. Budete spokojeni, křesťanství se určitě zbavíte. Doba je tomu nakloněná a jsou vhodné předpoklady. Nová víra postupně do našeho prostředí prosakuje. Držím vám palce.

Eicherik
Eicherik 20.11.2016 v 14:59

To zní jako: "Po nás přijde něco ještě horšího." :-D


tester
tester 20.11.2016 v 15:12

Jak pro koho. Třeba pedofilové na 6 tileté holčičky jsou v některém náboženství standardní i u jejich nejvýše postavených věřících. Budete si muset zvyknou že svoji školačku z první třídy provdáte za hodně staršího manžela. Zn.: budoucnost zajištěná. Ale důležité bude, že zde nebudou žádní křesťanští pedofilové. A to je rozhodující.

tester
tester 20.11.2016 v 15:19

A ještě je naděje, že budete mít možnost číst jen jednu knihu stále dokola. Myslím že vyhlídky do budoucnosti jsou po likvidaci křesťanství u nás velmi lákavé. Ale na všechno se dá zvyknout. Český národ se vždy dokázal přizpůsobit změněným podmínkám a vždy přežil. Život půjde dál.

Raksa.A
Raksa.A 20.11.2016 v 19:08

Ludvík Souček někde napsal, že kdyby nebyla ve Španělsku rekonquista, mohli jsme létat do vesmíru nejméně o 300 let dřív. A pan doktor Flégr tvrdí, že náboženství by mělo být trestné. A oba mají pravdu...

woodward
woodward 20.11.2016 v 19:36

Ludvíkovi Součkovi nesmíš všechno věřit. Pana doktora Flégra neznám, ale trestné náboženství je asi stejná pitomost jako trestné hanobení prezidenta.

Marketa12
Marketa12 20.11.2016 v 20:18

Jsem velice ráda že žiju kde žiju. Jako v ČR. Protože jinak žiju vedle kostela, a ti lidi co tam chodí, to je z 90 % odpad vesnice. Ale nestěžuju si, protože Islám by byl horší. Mnohem. Naštěstí vyhrál Doník, takže čekám že do Vánoc je po uprchlické krizi. Já jsem člověk velice tradiční, konzervativní ale bohužel nejsem pokrytec. Mám ráda Vánoce. Nevraždím, nekradu, a vím že lhát se nemá. Chápu že hezky se oblíknout a vyrazit do kostela nemusí být špatný, ale ne v tomto podání. Chápu, že s vírou je člověk silnější a šťastnější. Křesťanství je pro mě pouze rohlík, a já bych potřebovala víno, to jsem zatím nenalezla. A satanistický kapely jsou mi šumák. Jednou jsem zažila sraz těch bláznů na Mácháču, no to byly individua. Vodili se na řetězu, kokrhele na půl metru. Smrděli drogama nicneděláním chlastem a peklem. Fakt ne díky.

Raksa.A
Raksa.A 20.11.2016 v 20:38

woodwarde, ty neznáš pana doktora "toxoplasmosu" Flégra? Jsem ohromená! Nejsem si jistá, že říkal, že by mělo být trestné, ale rozhodně ho považuje za horší malér než Ebolu a jiné prima nemoci.
Já kdysi měla zkoumací období, kdy jsem vzala hromady různých náboženství a všechno jsem to pročetla. A vůbec nejhorší jsou ta monoteistická - na začátku to někdo myslí dobře, a pak se to holt zvrhne.

Text příspěvku byl upraven 20.11.16 v 20:57

Skallarix
Skallarix 20.11.2016 v 20:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 20.11.2016 v 20:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Raksa.A
Raksa.A 20.11.2016 v 20:59

Já vím, Lectore, jen mě nenapadlo to přidat.

Lector
Lector 20.11.2016 v 21:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 20.11.2016 v 21:24

Dnes jsem v jednom našem časopise četl článek o tom, jak vědci z Oregon State University zkoumali, jakým způsobem se gekoni umí "přilepovat" i "odlepovat" od jakéhokoli povrchu. Zjistili, že jejich mikroskopické chloupky, které využívají atomovou přitažlivost, mohou měnit svůj úhel. Vzhledem k tomu, že jsou ty chloupky zakřivené, mají (podobně jako pružina) značnou energii, kterou může ještěrka použít k rychlému odlepení od povrchu.
Článek to byl zajímavý (převzatý z ciziny) ... ovšem nábožensky orientovaný redaktor to na závěr zabil větou: "Měli bychom vzdát hold, nikoli však gekonům, kteří nemají na stavbě svých nohou žádnou zásluhu, ale Tomu, kdo šestého dne stvořitelského týdne stvořil jak je, tak jejich neuvěřitelná chodidla."
Tohle mi vadí. Když mi někdo tlačí do hlavy naprosté hlouposti, nabalené na pravdivý základ. Tohle vymývání mozků, které křesťanství po staletí dělalo - a dělá stále.
Ten časopis již kupovat nebudu.

Vždy jsem se divil, že v moderní době ještě může víra (náboženství) přežívat. Je ovšem smutné, že nejen přežívá, ale že je stále schopno zasahovat do kultury a určovat, co je správné a co ne (dosáhnout zrušení koncertu). Jsme sice země s menším procentem věřících, ale doba, kdy u nás budou náboženství naprostým přežitkem, ještě asi dlouho nenastane.

Text příspěvku byl upraven 20.11.16 v 21:25

tester
tester 21.11.2016 v 07:40

Bylo by vhodné aby křesťanství vymizelo z naši současnosti i historie a veškeré křesťanské a další kulturní památky na jejichž vzniku se církve podílely byly zbourány, zplanýrovány a naše vlast byla přetransformována do čistém-střízlivého ateistickém provedení včetně anulování veškerého kulturního a ostatního přínosu křesťanství včetně literatury Na volných místech by se postavily ateistické chrámy spotřeby-supermarkety. Ruku na srdce-kde jsme dnes už mohli být kdyby náš rozvoj po tisíciletí nebrzdilo křesťanství?

woodward
woodward 21.11.2016 v 08:19

Páni! Tester na straně zdravého rozumu, Tester ironizující, neškarohlídský! Kdo by si to byl pomyslel?
Omlouvám se za všechno, co jsem ti kdy řekl zlého!

tester
tester 21.11.2016 v 12:54

Každý se někdy zmýlí, na tom není nic divného. Teď nás čeká už jen radostná budoucnost z gradujícího knižního trhu, přílivu nových autorů a zvyšující se čtenosti a kvality knih. O to na DK jde. Konečně jsme se dočkali.

Hun
Hun 21.11.2016 v 13:16

Richie1: Já neříkám, že takové časopisy sám čtu nebo kupuju, ale proč vás pohoršuje, že se některý přiklání ke kreacionismu? 99 % článků a dokumentů u nás zase naprosto samozřejmě prosazuje makroevoluci – a vadí to někomu?

Samozřejmě ideální by (aspoň pro mě) bylo, kdyby se všechny takové články a dokumenty držely popisování faktů a nepřidávaly tam zbytečné pasáže o tom, že se to "vyvinulo tak a tak" nebo to "bylo stvořeno tak a tak".

Eldar80
Eldar80 21.11.2016 v 16:43

Richie1: To bude asi tím, že v USA je na vítězném tažení kreacionismus. Je to sice nesmysl, ale jen to ukazuje na stupiditu křesťanů, kteří chápou Bibli doslova. S kolektivním fanatismem se toho moc dělat nedá.
Ale pokud se divíš jak může víra přežívat v dnešní době, tak je to očividně známka nevědomosti. Jsou dvě možné cesty: divit se tomu i nadále a nebo si o tom něco přečíst. Třetí možnost je asi nejvíc efektivní: zůstat v nevědomosti a neřešit to. :) Člověk sice zůstane hloupý, ale neztrácí drahocenný čas něčím co se ho netýká. :)

Jinak souhlasím s tím dlouhým příspěvkem co napsal woodward včera (20.11.)

Skeeve: Doporučuju víc číst. O době temna stejně jako o křesťanství máš poměrně zcestné představy. Mimo to ten článek Wernera je naprosto k smíchu, stejně jako většina článků o náboženství od ateistů. Nejsem si úplně jistý, ale myslím, že tohle se trochu týká tématu křesťanství a vědy:
http://www.databazeknih.cz/knihy/je-buh-matematik-41741
Pak doporučuju tohle, kde je zase vidět souvislost protenstantismu a kapitalismu:
http://www.databazeknih.cz/knihy/civilizace-208487
A co se týče doby temna, tak je vynikající tento pohled:
https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI
Víc k tomu asi nemá smysl dodávat.

tester
tester 21.11.2016 v 17:36

Hrozné sdělení-bez použití Boha jde společnost do kytek. Nezadržitelně. Akce probíhá, sledujte průběh online, dívejte se co se kolem vás děje. Kdo to nevidí bude muset jít k očnímu. Za 5 let nebudou lékaři a vymřeme. Je to poněkud drsné sdělení, ale realita bude mnohem drsnější. To není strašení, to je logická úvaha odvíjející se od nezadržitelného průběhu dění v Evropě. Každý uvažuje jinak, já si tak mudruji pro sebe. Je možné že blbnu. Ale hlavně jde o to, aby bylo později co číst a aby byli čtenáři.

Text příspěvku byl upraven 21.11.16 v 17:52

Skallarix
Skallarix 21.11.2016 v 17:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 21.11.2016 v 18:04

Skeeve: Podle toho co píšeš, tak ten jednostranný pohled máš ty. Je mi opravdu líto. To že křesťané naroubovali některé svátky na původní pohanské tradice je myslím obecně známý fakt. Oni v tom mají tradici, protože křesťanství ze začátku velmi splývalo s politikou. Takže hlavně ve starověku se nedají snadno oddělovat činy křesťanstva a církve. To stejné velikonoce a židovský svátek pesach. Mě nevadí, že jsem se shodil, protože já považuju ateismus za čirý nesmysl. V USA žije nyní nejméně religiózní generace a spotřeba léků na spaní, antidepresiv a epidemie obezity stále stoupá... Krása. Očividně pokud se lidem vezme náboženství a ničím se nenahradí, má to na společnost značně zhoubný vliv nemluvě o tom, že všechny převážně ateistické státy v dnešní době vymírají.
Jinak nejsem křesťan ani věřící. Jen ta ateistická arogance je mi opravdu k smíchu.

Text příspěvku byl upraven 21.11.16 v 18:05



Vložit příspěvek