Teokracie a náboženský útlak


woodward
woodward 24.11.2016 v 11:24

Já myslím že ne, ale rozhodně jsou nenáviděnější než všichni zlejši, co znám. Rodí se asi stejně, jako každej jinej.

bubka
bubka 24.11.2016 v 13:30

samozřejmě, že jsou sluníčkáři hodní, bohužel jen na poslušné poddané, kteří uctívají jejich modly.

bubka
bubka 24.11.2016 v 14:03

Hanka_Bohmova - tak to nesouhlasím - nejsou všechny holky ani názory stejné, některé jsou nemožné.

Marketa12
Marketa12 24.11.2016 v 17:10

Mohli bychom se shodnout na tom, že dokud nenatáhneme, nevíme nic? Snad budu příjemně překvapena. A takové to nekonečné nevědomí-umřeš- shniješ - co slibuje ateizmus taky není k zahození. Existují náboženství, kdy pokud nejste král, bloudí vaše duše navždy pustou krajinou. Třeba Achilles říká v Odyssei že by byl radši tím posledním na zemi, než aby byl mrtvej.

Text příspěvku byl upraven 24.11.16 v 17:25

Raksa.A
Raksa.A 24.11.2016 v 17:59

Marketo, jak se ti líbí citát?
Nejsou přesvědčivé důkazy o životě po smrti. Ale nejsou vůbec žádné důkazy proti tomu. Brzo to budeš VĚDĚT. Tak proč se tím užírat?

bubka
bubka 24.11.2016 v 21:07

RaksaA -moje maminka říkávala? Smrti se nebojím dokud jsem tady, ona tady není, až tady bude ona, já budu pryč.

Hanka Bohmová . přesně, zkušenost vedla moji prabábu (vlastně dvě prabáby), aby se staly ateistkami. vychovaly v ateismu své děti a ty zase své a ony pak nás a my ty, kteří přicházejí. .Ve druhé generaci - už se to totiž nemusí . nepodstupujeme ani křest,.


Erilenne
Erilenne 24.11.2016 v 22:45

Kdo chce, ten si informace najde k jakékoliv teorii.
Tohle vlákno je naprosto zbytečné. Věříci věřit nepřestanou a ateisté s tím začínat nebudou, na základě čehokoliv, co by zde mohlo zaznít.

bubka
bubka 24.11.2016 v 22:56

Eldar80 . není třeba poznat náboženství, aby mohlo být odmítnuto. A jaký vy máte teoretický přehled o ateismu a jeho dějinách? východiscích a názorech?
Požadovaný přehled o náboženství (myšleno samozřejmě to vaše) jako předpoklad jeho odmítnutí, je nejstarší argumentační trik, stejně jako popírání vnitřního života a s tím spojených zážitků a prožitků, které věřící nazývají spirituální je pak další v řadě.
Ovlivňování teploty tibetskými mnichy je častá zkazka z té země přinášená... nepotvrzená, i když - proč ne? viděla jsem dokument, kdy jeden z mnichů v horách levitoval před zraky cestovatele a kameramana...starobylé triky přivádějí lidi v úžas - proto také vznikly.
Vliv meditace že by byl vědecky zkoumán? asi jako vědecké potvrzení duše neboť při jiném věděckém zkoumání se ukázalo že zemřelý mírně ztratí na váze ve srovnání s prodlením obdobím života?: K smíchu.

žasnu, jak si někdo, kdo není ateista dovolí vynášet soudy a závěry o hloubce emočního a duchovního prožitku ateisty.....
a protože teď odcházím rovnou spát, divil byste se, jak bleskurychle se já, rozhodně ne praktikující budhistka, dostanu do rem fáze spánku.

Erilenne - ale to asi ani nikdo nechce, i když já podezírám věřící, že stejně nevěří, jen si to namlouvají.

Text příspěvku byl upraven 25.11.16 v 06:42

Skallarix
Skallarix 24.11.2016 v 22:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 14.12.2016 v 01:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 14.12.2016 v 09:56

Mně přijde ten kaplan a ten vousatý satanista dost podobné povahy, ti dva nesatanističtí muzikanti jen jako muzikanti a Val.,Klobouky jako malý moderní středověk.
Jenže si na to musíme zvykat, církve u nás zbohatly zákonem, který jim protlačil hlas soudně trestaného poslance, a začnou vystrkovat drápky.
Mně mnohem podstatnější přišla reportáž o kočičím koncentráku, protože i já ze Skrýšova dostávám prosebné maily, jenže když jsem se zeptala své bývalé kolegyně, která má kočky ráda, kočky má své i depozitní a umisťuje opuštěné seč jí síly stačí, varovala mne před nimi. Měla jsem sklon to brát jen jako určitou řevnivost mezi útulky . a ta je přítomna rozhodně v masivní míře mezi našimi útulkáři, ale dnes vidím, že měla absolutní pravdu.

Skallarix
Skallarix 20.03.2017 v 20:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

nightlybird
nightlybird 20.03.2017 v 23:42

Rozmýšlím se, jestli mám nějak reagovat - církevní restituce proběhly, stejně jako ostatně všechny ostatní restituce, mimo můj nějaký větší zájem. Na rozdíl od pana Skeeve jsem je nijak neřešil, nikdo mi nic nesebral ani nevrátil a tak to šlo mimo mne. Nicméně si myslím v obecné rovině, že pokud byl komukoliv jakýkoliv majetek zcizen, je docela v pořádku, pokud je mu navrácen. Takže se asi nijak neshodneme. A to se necítím být ani nějak zvlášť militantní, natož příslušníkem křesťanské smečky. Co mi ale hrubě nelíbí, je skutečnost, že se dost nevybíravě navážíte do člověka, který zemřel a zemřel docela ne dvakrát příjemnou smrtí. To, že s názory někoho člověk nesouhlasí, není podle mého názoru dostatečný důvod, aby se choval jako hovado. Sice vás neznám, troufnu si ale tvrdit, že ten Vlk, který vám tak leží v žaludku, prožil mnohem těžší a komplikovanější život nežli vy a tak si myslím, že by jste mohl sundat z nosu své ideologické brýle a dát mu alespoň po smrti pokoj.

siena
siena 21.03.2017 v 10:58

nightlybirde, ještě před pár lety, bych čekala, že uživatelé DK budou vědět, KDE mlčet. Bohužel, dnes mne to už nepřekvapuje a beru tyto komentáře jako vizitku komentujícího, ne toho, kdo je komentován...

Text příspěvku byl upraven 23.03.17 v 09:27

Skallarix
Skallarix 21.03.2017 v 11:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tester
tester 22.03.2017 v 12:26

To Skeeve... na Databázi knih nachází nemalá militantní skupinka křesťanů... na hranici s nimi !!! Ty je potřeba zahubit a obnovit víru našich občanů z jiných, nemilitantních zdrojů. Život bez křesťanství je a bude mnohem radostnější, uvolněnější a uživatelsky příjemnější. Hlavně z toho budou profitovat svobodně vychovávané děti ve svobodných rodinách i mimo rodinu atd.

bytost
bytost 23.03.2017 v 06:32

Tak jsem pročetla část příspěvků a musím konstatovat. Zcela souhlasím s názorem Hanky
ze dne 24.11.2016 v 11.49.45 a dávám pomyslný palec hore !
Jinak vyjadřovat se k témanu na základě smrti někoho...no nevím, přijde mi to nepatřičné. Ale co už naděláme, empatie, slušnost a morálka obecně, vzala za své... Důkazem toho je prohlášení polistopadového politika:,, Neexistují špinavé peníze!,, myslím, že se následně není čemu divit.

tester
tester 23.03.2017 v 11:31

To bytost...empatie, slušnost a morálka obecně, vzala za své.... ovšem svobodní občané tyto ingredience k životu vůbec nepotřebují. Jsou to nepotřebné zbytky z doby provozování křesťanství u nás. Žil jsem v těch hrozných dobách náboženského útlaku, pak i za socializmu a přežil jsem to. Dnes dodýchávám svobodně, bez toho že by mně někdo stále dusil a omezoval. Snad mně osud dopřeje se svobodně přepasírovat přes lidumilnou LDN u otevřeného okna do krematoria.

Text příspěvku byl upraven 23.03.17 v 11:44

onRock
onRock 08.08.2018 v 17:28

Biblický princíp je: cirkev (rozumej neviditeľné spoločenstvo veriacich ľudí, nie Rímsko-katolícka cirkev) má byť striktne oddelená od štátu. V neskoršej dobe Starého zákona je moc prerozdelená do troch inštitúcií: Kráľ, Prorok, Kňaz. Nik nesmel mať absolútnu moc... V podstate sa jedná o proto-checkandballance systém správy štátu.

V Novom zákone platí princíp Čo je cisárove dajte cisárovi, čo je Božie dajte Bohu. To znamená, že štát spravuje štátna sekulárna moc a cirkev sa stará o duchovné záležitosti a nesnaží sa získať sekulárnu moc (neznamená to, že nemôže slovne vyjadrovať svoj názor na politiku). Cirkev môže nenásilne zvestovať evanjelium, modliť sa, hovoriť svoje názory na morálku, ale nie z pozície vládnej a štátnej moci (klérofašizmus, moslimská teokracia). V histórii cirkvi žiaľ došlo k nebiblickému prepojeniu štátnej a cirkevnej moci (Konštantín), čo viedlo k mnohým masovým vraždám inak veriac ľudí majoritnou katolíckou cirkvou, k antisemitizmu (najmä katolicizmu), krížovým výpravám proti iným kresťanom, inkvizícii , trestu smrti za čítanie Biblie v zrozumiteľnom jazyku a podobne. Za snahou o ovládnutie aj sekulárnej moci pápežstvom je možné vidieť nesprávny pohľad na novozákonnú eschatológiu, kde sa Vatikán vidí v pozícii správcov a záchrancov sveta, ktorému sú podriadené aj svetské mocnosti. Žiaľ cirkevnou mašinériou sú najviac prenasledovaní najmä veriaci, ktorí sa snažia o vieru založenú priamo na Novom zákone a nie na skorumpovanej apostatickej cirkevnej hierarchii a mŕtvej tradícii.



Vložit příspěvek