Teokracie a náboženský útlak


Dell
Dell 22.11.2016 v 20:39

Á, jela jsem Praha-Brno.

Skallarix
Skallarix 22.11.2016 v 20:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 22.11.2016 v 20:42

Dell -podle mne se tím myslí, že evoluce je proces náhodný, zkusmý, nikoliv přímý ale velmi účinný v dlouhém čase

Eicherik . však křesťané to taky dovedou, kde by jinak nabrali tolik svatých, tolik svátků,, mnozí z noich a mnohé třeba i Panny Marie jsou jen domácí bohyně v převleku.....zařazujou vše,m co nemohou zlomit., Proto počty křesťanů v Africe, Jižní Americe jsou jen formální, neboť tam se náboženství přeměňuje a stává se tam domácím v převleku, I Ježíš se tam sjednotil s domácími znovu se rodícími bohy. Velmi pěkně o tom píše Stingl.

bubka
bubka 22.11.2016 v 20:48

no, možná ta nemonoteistická nedostala jen dost příležitosti

Eicherik
Eicherik 22.11.2016 v 20:51

bubka: myslíš příležitost, aby se projevili netolerancí? :-D

R.E.M.
R.E.M. 22.11.2016 v 22:02

Markéta12: ad žirafí krk.
Ach ouvej, zkusím potrápit paměť. Přesnou citaci nečekej, ale pokusí se nastínit...
Žirafa původně neměla samozřejmě krk tak dlouhý. Postupně, po velmi dlouhou dobu se prodlužoval. Současně tak se prodlužovaly, myslím, že se jednalo o cévy, vždy o kousek. No a v současnosti jsou ty cévy vedeny velkou oklikou. Vzhledem k evoluci jde o logický stav. Ovšem kdybychom posuzovaly "chytrost" stavby cév (krku)podle nynějšího stavu, při popření vývoje - evoluce, napadne nás, jak je ten "výsledek" nelo logický.

Text příspěvku byl upraven 22.11.16 v 22:03


Dell
Dell 22.11.2016 v 22:19

Jaksi nechápu. Kdyby neexistuje, proč by to mělo být jinak?
A tak si říkám, o jakém bohu to, ateisti, mluvíte? Takoveho nic já rozhodně na mysli nemám.
Ale chápu, že každý si občas chce zanadávat se sobě rovnými, tak vyklízím pole, ať bám neruším pokec.

woodward
woodward 22.11.2016 v 22:21

Dell: velmi správně.

R.E.M.
R.E.M. 22.11.2016 v 22:23

Jaké nadávání? Markétu zajímal krk žirafy. Já odpovídám

Richie1
Richie1 22.11.2016 v 22:46

Eldare: S tou minimální vzdělaností a vědeckým pokrokem v islámu to je pro mě trochu novinka. Měl jsem za to, že v některých oblastech (lékařství, matematika apod.) dosáhli muslimové úspěchů větších než v tehdejší Evropě. Je pravda, že jsem nepřemýšlel, zda se jedná o ryze arabské učence, nebo o učence z porobených zemí. Což je asi podstata toho problému.
Přesto ... uvažuji v tom smyslu ... Arabové přinejmeším dokázali využít některé schopnosti a možnosti předislámských kultur. Mám na mysli např. skvělou architekturu, kterou budovali islámští vládcové ve Španělsku - v cordóbském chalifátu. Pěstovali tam i vytříbenou kulturu.
V tom se přece jen trochu lišili od předchozích nájezdníků do Evropy v 5. a 6. století, kteří ani zdaleka neuměli převzít kulturní dědictví po antické době.

Knihu Ve stínu meče mám doma a moc se na ni těším. Přečíst bych si ji mohl někdy během příštího roku. Také mám doma připravenu knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/buh-valek-137972 - i na tu se těším, že mě více seznámí s problematikou střetávání islámu a křesťanství.
A pak mě ještě čekají http://www.databazeknih.cz/knihy/svate-valky-a-civilizacni-tolerance-33886

Ještě k tomu náboženství obecně - náboženství žádné nevyznávám, nevidím v tom smysl. Trochu blíže mám asi ke spiritualismu - nebo spíše řečeno k rozvoji osobního duchovního vědomí. Ale nejen rozvoj duchovna mě zajímá - fyzická stránka bytí je s tím spojená. Asi nejlépe by se to dalo charakterizovat jako usilování o dosáhnutí starořecké kalokagathie. Tedy dosáhnutí harmonického souladu a vyváženosti tělesné i duševní krásy a dobroty, ctnosti a statečnosti. V antice jsem se v mnoha ohledech shlédl. :-)

Lidé, kteří vyznávají nějaké náboženství mi nevadí, snažím se být tolerantní - pokud mi nějak nepřekáží, nebo mě neomezují. Svědci Jehovovi, kteří postávají v podchodech mi nijak nevadí.
Ale např. pokud někdo z náboženských důvodů zakáže koncert kapely, tak to mi vadí. V tomto směru pak vidím v existenci náboženství a snah věřících určitou možnost ohrožení svobody. Naštěstí v naší zemi je to rozšíření zbožnosti mezi obyvatelstem relativně malé. Výstřelky, k jakým došlo ve Valašských Kloboukách, se snad tak často opakovat nebudou.
Aspoň do té doby, než nás spolkne islám. :-)

Eldar80
Eldar80 23.11.2016 v 03:53

Richie1: Pro mě to taky byla novinka, protože jsem měl tu obecně rozšířenou představu o tom jak "islám" zachránil antickou vzdělanost překladem do arabštiny apod. Zkrátka, tak jak je to popisováno zde:
http://videacesky.cz/video/seeker-daily-zlata-era-islamu
Jenže jak se ukazuje, byla to jen část pravdy. Takže oni skutečně měli k dispozici lepší vědecké poznatky, ale jen díky tomu, že tyto poznatky se nacházely na dobitých území. Kdo ví jak je tento mýtus starý, protože třeba tzv. arabské číslice ve skutečnosti pochází z Indie...
Velká část těch učenců byla Perské národnosti a i v dnešní době Íránce uráží, když si je my Evropané pleteme s arabama.

Ano. Skutečně toho dokázali využít, ale opěvovat Zlatý věk islámu, protože nám zachoval zbytky antické vzdělanosti, protože 90% toho zničil je docela přehmat. Ano. Různé germánské kmeny byly poměrně dost zaostalé. Diskutabilní je třeba kam se poděli Ligurové, tehdejší obyvatelé Evropy. I tohle je pro mě záhada a zatím jsem našel jen tuhle knihu, která se tomu věnuje:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tajemny-pravek-evropy-129056
Máme o nich ještě méně informací než o Etruscích. Jenže v dnešní době se objevuje spousta různých spekulací o původu Slovanů:
http://www.slovanskakosile.cz/o-slovanskych-dejinach/neoliticti-zemedelci-jako-slovane/
http://www.mujweb.cz/morava-zlin/morava/horak.html
Sám nevím co si o tom myslet a zda má význam tomu věnovat pozornost. Tohle značně přesahuje moje znalosti. Nejspíš se bude jednat jen o spekulace. Zkrátka spousta informací ze starověku asi navždy zůstane nedostupná.

Každopádně moje důvěra v akademické odborníky na islám značně klesla. Jako člověk ovlivněný budhismem si uvědomuju nenapravitelné škody, které islám spáchal v Indii. Celou budhistickou civilizaci tam zničil a dnes budhismus v Indii prakticky neexistuje, protože je jeho pochopení náročnější než hinduistické kulty. Islám zničil tehdejší největší knihovnu světa v Nálandě:
https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1landa

Ve stínu meče opravdu doporučuju. Ale třeba i Roux ve střetu náboženství upozorňuje, že používat termín reconquista v případě Španělska nedává smysl. Ona tam totiž žádná křesťanská civilizace nebyla. Byli tam pohané a pak muslimové. Jenže původní obyvatelé zkrátka nechtěli žít pod vlivem islámu.

Takže když to vezmem zleva doprava: islám zničil křesťanský sever Afriky, vyvraždil polyteistickou egyptskou aristokracii (proto bylo zapomenuto čtení hieroglyfů), zničil křesťanský blízký východ, zničil křesťanské Turecko (Anatolie), zničil zoroastriánskou Persii, zničil budhistický Afghanistán, zničil hinduistický Pakistán a zničil budhistickou kulturu v Indii. A zničil všechna předchozí náboženství Arábie.

Tak v tomto se asi budeme z části shodovat. Ikdyž používám budhistické paradigma, tak za budhistu bych se neoznačil. Zajímá mě spiritualita jako taková. Ale po přečtení Tao fyziky jsem ze západní filozofie extrémně zklamaný:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tao-fyziky-paralely-mezi-moderni-fyzikou-a-vychodni-mystikou-24984
Asi nejblíž mám k nenáboženské mystice. Zajímá mě osobní rozvoj a v tom nemůže budhismu nic konkurovat.

Tak já nevím o co přesně v Klouboukách šlo. Mě jen ty reakce přišly směšné a vlastně mě to docela pobavilo. Satanisti by měli být rádi, protože se ukázalo, že je skutečně někdo bere vážně :D

Text příspěvku byl upraven 23.11.16 v 10:15

tester
tester 23.11.2016 v 04:25

Podle výše uvedeného zoufání nad Islámem to vypadá, že Islám je životaschopný, umí se prosadit a dá se v něm dlouhodobě žít. Lehce převálcuje všechno ostatní a na náš vkus se zdá trochu drsný. Ale má zase vychované děti, úctu ke starým osobám, zákaz alkoholu, 5 x denně rozcvičku s klaněním atd. Evropa a západ se ateisticky rozpadá v chlastu, drogách, násilí atp. Evropa páchá dobrovolně sebevraždu. Knižní trh je u islamistů trochu omezený. Křesťanství se ateistům nelíbí a tím uvolňují prostor pro Islám, který u nás nachází volný prostor na našem náboženském trhu a na západě získává pomalu a jistě pozice. Ateisté jen koukají a ryjí dále do křesťanů. Přivolali si nástup Islámu.

bytost
bytost 23.11.2016 v 05:09

Richie1+Eldar80-moc díky za příspěvky, díky vám jsem našla dvě nové knihy. Už jsou objednány...prima den:-)

Text příspěvku byl upraven 23.11.16 v 05:11

Richie1
Richie1 23.11.2016 v 06:06

Eldar: můžeme se shodnout asi na tom, že Arabové sice zničili mnoho říší a kultur, ale na dobytých územích zpočátku dokázali využít mnohé převzaté vědění a do jisté míry i podporovat jeho rozvoj. Aspoň v prvních stoletích existence islámské říše. Později, když většinově převládl islám, tak došlo k útlumu vědění a úpadku kultury.
Zajímavá je i ta informace, že za Abbásovců bylo vědění podporováno (Dům moudrosti v Bagdádu), ale po invazi Mongolů toto kulturnější období skončilo a dále pokračoval radikální islám.

Co se týče těch spekulací o původu Slovanů - ty odkazy skutečně považuji za spekulace a konspirace. V prvním článku se např. odkazuje na Velkou Tartarii - to je další konspirační teorie, kdy je na základě ze souvislostí vytržených událostí "dokazována" existence jakéhosi superstátu v Asii.
Druhý článek je již evidentně konspirační a celá historie Evropy je tam převrácená naruby.
Divím se, že někoho baví vymýšlet takovéto alternativní dějiny světa. :-)

Inter arma silent Musae. Bohužel je to tak, že ve válce jsou ničeny různé kulturní hodnoty, mnohdy nedocenitelného významu. Knihovna v Nálandě byla jen další v řadě. Muslimové jsou v tomto bohužel důslední až do dnešních dob. Současný Islámský stát ničí mnoho starobylých památek. Je to důkaz, že ani moderní doba nestačila na zkulturnění těchto národů.
V minulosti ovšem máme příklady i u křesťanů - např. po převzetí moci na sklonku římské říše křesťané zničili obrovské množství památek pohanského původu (stavby, sochy, knihy). Rodila se nová kultura a co nemohla nebo nechtěla převzít, tak zničila.
Pakliže se ale křesťanství nakonec dokázalo změnit a akceptovat odlišný svět, islám toto zjevně nedokáže. I tím je velmi nebezpečný.

Reconquista ve Španělsku - pokud ale vím, tak tam křesťanství přece bylo? Vizigótská říše vyznávala křesťanství - původní hispánští Římané byli katolíci a vládnoucí Visigóti árijci, kteří se nakonec také přiklonili ke katolicismu. Arabové tedy podrobili v převážné míře křesťany, v menší míře židy. Nevím, proč by se neměl hodit termín reconquista.

Ten výčet zničených kultur islámem je hezký. :-) Ještě bych k tomu připojil tu Visigótskou říši ve Španělsku a později i podrobení Balkánu a Uher.
Ono je skutečně zvláštní, za jak krátkou dobu a proti jak velkým říším se Arabové dokázali prosadit. Zřejmě opravdu došlo k neobyčejné souhře okolností, kdy Byzantská říše i Perská říše byla v krizi a nedokázali odolat agresivním útokům Arabů. V mnoha těch oblatech bylo v podstatě bezvládí, které Arabové nahradili. Islám si ke vstupu na světovou scénu vybral to nejlepší možné období. :-)

Richie1
Richie1 23.11.2016 v 06:36

Testere, souhlasím, že Evropa páchá sebevraždu, pokud si zve islámské migranty v tak masové míře.
Ale nesouhlasím, že by ateisté byli příčinou. Spíše naopak. Myslím, že zrovna ateisté budou patřit k většinovým odpůrcům migrace. Četl jsem někde nedávno, že právě křesťané v západní Evropě do značné míry "vítají" migranty a snaží se jim pomáhat.
Je možné, že Evropa s křesťanskými kořeny je již natolik zcivilizovaná, že se nedokáže bránit agresivní invazi jiných kultur. Ztratili jsme schopnost bojovat za svébytnost, za zachování naší kultury. Pojmy jako vlastenectví jsou nám již často cizí. Islám tuhle slabost dokáže vycítit a zaútočit.

bytost
bytost 23.11.2016 v 07:32

Richie1-na vaši úvahu o civilizované Evropě je možné najít odpověď v článku MUDr. Františka Koukolíka
http://technet.idnes.cz/jak-si-zamilovat-system-0sw-/veda.aspx?c=A121204_153944_veda_mla

tester
tester 23.11.2016 v 07:56

Docela běžný přirozený výběr, nic nového pod sluncem. Silnější vyhrává, využívá slabin našeho systému. Totáč byl slabý odvar toho k čemu dnes směřujeme. Z totality se obviňují dnešní senioři, že ten stav dopustili. Dnes mají možnost občané ukázat jak zabránit mnohem horšímu nebezpečí. Mladá generace může předvést jak dokáže udržet a zajistit svým potomkům slušný život. Zatím slyším jen opakované rytí do křesťanství. Ale není to úplná tragedie, i v Islámu je možný život. Muži to mají snažší, ženy jsou na tom trochu hůř, ale také tam žijí. Rodiny fungují.

bubka
bubka 23.11.2016 v 08:02

Eicherik - ano, nebylo jich dost, ale zabíjení těm předkřesťanským ritům taky šlo, mnohé z nich praktikovaly lidské oběti, oběti vůbec..bijící vytržené lidské srdce umožnilo další úrodný rok...nakonec vzpomínkou na podobné je přijímání, symbolický kanibalismus nebo jiné oběti.

REM . ale ne vždy evoluce postupuje pomalu, vždy o kousek, někdy vznikne náhodná mutace rychle a hned a je dokonale uzpůsobena podmínkám, které panují a pak se prosadí, to už pomaleji, v populaci, neboť svým nositelům umožní přežít lépe.

Eldar 80 -mně tedy uniká, proč je špatně to, že arabští staří učenci využili a dále rozvíjeli řeckou vzdělanost? Řekové stejně naložili se vzdělaností starých maloasijských říší i Egypta a my přece postupujeme stejně, lidé proto rozšiřují své znalosti, že nikdo nezačíná na zelené louce , ale čerpá z poznatků předchozích generací ať již jakékoliv národnosti, Nebo stan je nějaká západoevropská tam vniklá abeceda nebo číslice?

jo a v Indii napáchal řadu škod přece i hinduismus, třeba postavení ženy v hinduistické společnosti je mnohem déle bezprávné a patrně i bezprávnější než v islámu. Žel i budhismus má své násilné formy a války.. co třeba Cejlon?

islám převzal řadu území, prosadil se tam - ale křesťané snad postupovali jinak? ba ne, postupovali v mnohem větším rozsahu, zničili celé americké civilizace a vyvraždili do posledního řadu ostrovních civilizací -- a jak postupoval proti předkřesťanským kultům v Evropě v raném středověku? Polabští Slované a negermánští původní Prusové už nám to nepoví.

podle mne je to prašť jako uhoď. a ateisty nenáviděla všechna náboženství, ale žili a přežili i ten středověk, v utajení, ale přežili.

Dell -ateisté mluví o vašem bohu(zích), ať jím je co jím je, milí věřící

samozřejmě, že staří muslimové nemohli být žádní nevzdělaní pitomci, měli veřejné knihovny i bezplatné školství a veřejné lázně v době, kdy mezi křesťany frčely škrabky na vši vykládané zlatem... ovšem, kde je jim konec, dnes a podle mne i díky západní agresi, převládli nevzdělaní po moci bažící násilníci i v náboženských funkcích.

woodward
woodward 23.11.2016 v 08:25

Tester: Kdyby se dnešní senioři provinili jen tím, že, jak říkáš, "ten stav dopustili", byla by to brnkačka. Oni ovšem vychovali svoje děti tak, že i v těch jejich dětech přežívají bludy a žvásty, které soudruzi čtyřicet let lili lidem do hlavy. A ty jejich děti to předávají zas dál. Kde jiné by se vzala ta zcela iracionální nenávist vůči křesťanství a vůči církvi, zvlášť když z každého slova je jasně patrné, že dotyční nemají ani ponětí o čem mluví.
Mnozí Židé si kdysi neuvědomili včas, jaké nebezpečí jim hrozí od nacistů, dodnes oplakávají zástupy zavražděných, ale teď už dělají všechno proto, aby se taková situace nemohla opakovat.
Generace mých rodičů podcenila bolševiky, my jsme ale ještě ani po sedmadvaceti letech nezačali sčítat škody a ty se dál šíří, zatímco nové generace si vymejšlejí hrozby a nepřátele tam, kde žádní nejsou; takže když jim řekneš něco proti komoušům nebo proti rusku, začnou žvanit o uprchlících, o islámu o politice USA nebo třeba o "teokracii". Takže si koledujou o další malér. Za blbost se platí vždycky. A čím déle ta blbost trvá, tím mastnější je konečný účet.

Skallarix
Skallarix 23.11.2016 v 09:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.11.2016 v 09:10

hm, buď máš potíže s porozuměním psanému textu nebo s logikou.

Skallarix
Skallarix 23.11.2016 v 09:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 23.11.2016 v 10:20

AD: Skeeve,napíšete niekomu,citujem: "Já jsem jen rád, že ne všichni věřící mají tak zaslepené, jednoduché názory a vymeteno v hlavě."
Ale keď sa Vám človek cca raz taký starý ako Vy opováži "zatykať",nepáči sa Vám to.Ono je to aj o tom,vážiť slová.
Keď píšem o arogancii ateizmu,neadresujem to konkrétne Vám,aj keď z ducha vašich príspevkov by to vyplynúť mohlo,ale píšem o tom čo vidím a čítam okolo seba. Človek nemusí čítať medzi riadkami,aby sa dočítal,stačí čítať s porozumením a najmä vážiť slová.
AD: tester to čo píšete "sedí" (a vo väčšine toho čo píšete s Vami súhlasím) až na to,že ono to s tou "čistotou" Islamu nie je až také ideálne napr.genofond a otázky okolo rodinného života:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/60535/ota-ulc-islamofobie-rasismus-a-vytecna-vyhoda-prilisne-citlivosti.html
A čo sa týka prežívania a rastu islamu,podľa mňa sa tak deje predovšetkým preto,lebo parazituje na spoločnostiach inovercov,islam žije zo samotnej podstaty,keď zahubí hostiteľa,alebo zahynie,alebo sa transformuje,ale to sa mi žiaľ už nedozvieme.

Text příspěvku byl upraven 23.11.16 v 10:22

tester
tester 23.11.2016 v 10:28

To woodward ...Oni ovšem vychovali svoje děti tak, že i v těch jejich dětech přežívají bludy a žvásty, které soudruzi čtyřicet let lili lidem do hlavy. A ty jejich děti to předávají zas dál......přesně tak. To je nejhorší následek totáče. Tvrdím totéž. Ekonomika na jejíž zničení se poukazuje nebyla taková hrůza. Jaké byly možnosti výchovy dětí za totáče? Buď se přizpůsobit, anebo děcka mohla jít k lopatě. Mělo to vliv i na zařazení v základní voj.službě. Rodiče se nepřizpůsobil, tak mně šoupli k ženistům. PTP byli na tom mnohem lépe. Takže dnešní od totáče seniorama zkažená generace za nic nemůže, je na lopatkách, nemůže a nedokáže si s ničím poradit. Děti trpí za rodiče. Je to obvykle až přes tři generace. Totáčovou hrůzu jsem přežil, ta mně zocelila a dnes se vyhřívám ve sluneční lázni posametových výdobytků. Posameťákové onuce nejsou schopné něco změnit. Není v nic revoluční elán. Genově zdevastovaná generace. A před tím Bílá hora.

Text příspěvku byl upraven 23.11.16 v 10:29

Eldar80
Eldar80 23.11.2016 v 10:31

Richie1: Tak je otázka, zda to dokázali Arabové a nebo to bylo dílo podmaněných národů než byly zcela islamizovány. Islám totálně všechno prohrál, když se prosadili myšlenky tohoto pána, který tvrdil, že Pravda o světě pochází od Alláha a všechna filozofie je k ničemu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Al-Ghaz%C3%A1l%C3%AD
Konečnou zkázu islámu pak spáchali mongolové. Z toho se už islám nikdy nevzpamatoval. Přesně jak píšeš.

Tak nejen IS, ale třeba i v Kosovu ničí muslimové srbské kostely.

Nj. Křesťanská lůza toho na začátku taky musela zničit dost :(
Jenže ten rozdíl je stěžejní: zatímco pro islám je agresivita obsažená v jeho doktríně, tak u křesťanství je zlo proti jeho doktríně. Takže většinu zla pak páchala církev, kde u vedoucích představitelů šlo jen o moc a peníze...

Ohledně Španělska budeš mít asi pravdu, Roux to myslel tak, že islám tam vládl mnohem delší dobu a proto se ten temín nehodí. Ale to už je možná slovíčkaření.

Tak dílo Arabů to bylo přece jen na Blízkém východě, protože Byzanc a Íránšár byly tehdy krutě oslabené. O tom je to Ve stínu meče. Kolem roku 540 ve středozemí vypukl mor, který se pak rozšířil až do Persie, která nejdřív napadla morem oslabenou Byzanc, aby byla nakonec poražena Herakleiosem. Ale ve Španělsku to byla Maurové. Takže víc než dílo Arabů je to dílo na islám konvertovaných národů.

Ohledně současné krize má asi větší vliv neomarxismus a ten je čistě záležitostí ateistů. To že i křesťané budou patřit mezi vítače asi nebude moc rozhodující. Sluníčkáři se asi budou nacházet u obou skupin. Kdyby zde křesťanství zůstalo byla by společnost odlišná. To sou už asi spekulace.

woodward: nenávist vůči křesťanství přece vychází z kulturního marxismu. Je to taková dost neuchopitelná věc, ale všechno je srozumitelně shrnuto zde:
http://www.tedeum.cz/3_2010/neomarxismus_032010.htm



Vložit příspěvek