Off topic a pověry a bludy všeho druhu


woodward
woodward 24.07.2018 v 08:34

Vzpomíná si někdo, jak jsme tu kdysi dávno probírali, jak na litovelsku plánujou bombardovat z vrtulníků komáry kroupama nabitýma protikomářími baktériemi? Zatím jsem se nedoslechl, co z toho nápadu vzešlo. Ale teď zrovna říkali na Radiožurnálu, jak nějakej starosta v kterémsi francouzském městečku, kde ho lidi furt otravovali, že je tu spousta komárů, ať s tím něco udělá, vydal proti komárům VYHLÁŠKU, která jim zakazuje zdržovat se ve městě. Připouští že to byl spíš vtip natruc těm otravům, co ho furt honili kvůli komárům. Ovšem je zajímavý (tvrdí nejen starosta, ale i mnozí občané), že po vyvěšení vyhlášky je prej ve městě komárů míň! :)

bytost
bytost 24.07.2018 v 08:42

TakySimona: souhlasím, že jen člověk znalý si ,,lajsne,,udělat ze sebe kašpara. Díky za příklad. Super přednáška, nemá to chybu :)

Text příspěvku byl upraven 24.07.18 v 08:44

bytost
bytost 24.07.2018 v 08:44

woodward: dost bych tomu věřila, ona psychologie davu umí nadělat paseku a jak známo, placebo efekt také není k zahození...Je to příklad toho, jak jsme jako lidé ovladatelní pomocí různých nařízení, byť jsou zcela mimo realitu...

Text příspěvku byl upraven 24.07.18 v 08:46

TakySimona
TakySimona 24.07.2018 v 08:53

to protikomáří akce:

Někdo tu snad pochybuje o tom, že by komáři neuměli číst/francouzsky, nebo o síle slova?

to bytost: Skvělí jsou i matfyzáci, třeba jiným způsobem skvostný Luboš Pick (tituly před i za jménem included, ale jaksi je neuvádí ani ve svém oficiálním CV) a jeho Jak napálit matfyzáka:
https://www.youtube.com/watch?v=tB_z17TBrNg

A kdyby mě snad někdo chtěla nařčít, že tu zase plevelím neknižními bláboly, pak stejný pan Pick překládal ty nejobtížnější (jazykově-hříčkově, významově) pasáže z bible všech lidí, kteří se zajímají o myšlení, vědomí a poznání:
https://www.databazeknih.cz/knihy/godel-escher-bach-123476

Text příspěvku byl upraven 24.07.18 v 10:14

MichelleS
MichelleS 24.07.2018 v 09:39

Neknižní poznámka k Luboši Pickovi. Občas přemýšlím, jestli jsou na koncertech Asonance lepší písničky nebo průvodní slova Luboše Picka.

TakySimona
TakySimona 24.07.2018 v 10:12

Je to prostě renesanční člověk!
:-)


Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 10:17

K těm komárům (už jsem to tu možná psala) - já mám něco, co mi stoprocentně zaručuje, že mě komár neštípne - manžela. Všichni komáři a ostatní štípavá havěť na něj nalétavají jak posedlí a okolí si nevšímají. Už jsem uvažovala, že bych ho za nějaký poplatek pronajala do postižených oblastí, kde by ho posadili na židli a brigádníci kolem by plácali komáry až do konečného vyhubení.

TakySimona
TakySimona 24.07.2018 v 10:22

Právě jsem konečně pochopila, k čemu je ta vzývaná "tradiční rodina"!
Pojďme to vyřešit, tady a teď!
:-)

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 10:50

Závidíš, co?

TakySimona
TakySimona 24.07.2018 v 11:08

Jestli jsem byla něčeho v tomto životě ušetřena, pak je to právě tahle emoce.
Nebo spíše chování?
:-)

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 11:11

Neber si to tak, já tě z ničeho špatného nepodezírám. Ale tohle mi záviděli celá léta všichni u vody i v lese. A to i lidé, kteří fakt závistiví nejsou...

TakySimona
TakySimona 24.07.2018 v 11:16

A na klíšťata byste mi ho nepůjčila? Nebo je to druhově specifická vlastnost?
:-)

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 11:22

I klíšťata na něj lezou, ale to nemám tak zmapované. On je značně neochotný a většinou sprostě nadává. Když jsme pracovali na zahradě, vždycky na něj nějaké vlezlo a na mne nic, což mi dost zazlíval.

Naias
Naias 24.07.2018 v 11:28

Tak mu povedz, nech je rád, že je rád. V Austrálii môžu mať v záhrade aj pijavice.

Raksa.A
Raksa.A 24.07.2018 v 11:30

Naias, tohle téma už s ním nerozebírám. Vždycky mi vynadá a vykládá o nespravedlnostech světa, po 46 letech manželství vím, čemu se vyhnout.

woodward
woodward 24.07.2018 v 13:35

Raksa.A: Nechci malovat čerta na zeď, ale představuju si, jak se jednou v životopisech svatých objeví kapitolka o mučedníkovi, jehož vlastní manželka nechala umlátit brigádníky skrzevá komáry...

woodward
woodward 18.08.2018 v 10:09

Tak jsem se právě na netu dověděl, že vedro skončí příští tejden v pátek. Snad je to pravda.

TakySimona
TakySimona 19.08.2018 v 07:04

Ano, podzim je na zápraží, já na cestě UNO-Lanškroun už viděla první letošní podzimní ocúny...

Eicherik
Eicherik 19.08.2018 v 08:18

Letošní léto bylo a zatím stále je léto jak má být. Takové echt léto. Snad se i babí léto vydaří. :-)

woodward
woodward 19.08.2018 v 08:35

Echt léto v naší části světa zahrnuje i svůj díl deště. Když jsem byl kluk, pamatuju se na letní vedra, ale nikdy například nebývala tráva takhle spálená. Ani ve městě ne.

Eicherik
Eicherik 19.08.2018 v 08:45

Nejen spálená, ale místy je už jen hlína a nebo písek. A tolik prachu na botách taky nepamatuji. Snad bude v dalších letech srážek více. :-)

hannah2000
hannah2000 19.08.2018 v 08:59

Paradoxně navzdory extrémnímu suchu jsou letos všechny stromy obalené úrodou. Tolik jablek jsme už neměli několik let, a i u nás v horách dozrály i broskve a dokonce už začátkem srpna a jsou výborné. Vše je ale poloviční velikosti, zavařovala jsem hrušky a na loupání jsem strávila 2x tolik času než jiné roky. Ale zase jsou. Bůh ví, jestli bude co zavařovat příští rok. Četla jsem kdesi, že po takovýchto extrémních suchách v dalším roce stromy neplodí, protože se vyčerpají. Tak uvidíme :-(

woodward
woodward 19.08.2018 v 09:22

Nojo, v horách zrajou broskve a v nížině za chvíli vznikne polopoušť. Jen šutry, písek a pichlavý kytičky jako někde v subtropech. Kdyby tu aspoň bylo moře... :-/

EmmaKrizova
EmmaKrizova 19.08.2018 v 09:42

Tak ja se Musim pridat K te depresi. JE TO strasny. Jako vystudovany agroekolog Tim uplne ziju. Prijela sem Dom a ta trava to fakt nedava extreme. Ovoce je ale pada jeste nedozrale. Jestli to takhle Bude pokracovat tak...

hannah2000
hannah2000 19.08.2018 v 09:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek