Off topic a pověry a bludy všeho druhu


TakySimona
TakySimona 22.07.2018 v 14:52

Moje spolužačka vyvdala příjmení Kousalová. Poměrně neutrální, ale když ona si splnila sen z dětství a je zubařkou!

woodward
woodward 22.07.2018 v 15:05

Jo, nomen-omen. To mi připomnělo, když jsem překládal nějakou scifi, kde byla spousta řečí o všelijakých subatomických částicích a jiných věcech, kterým nerozumím ani česky, tak jsem ty problematické úseky jakž takž přeložil a pak jsem zavolal do jakéhosi fyzikálního institutu a tam se mi ozval doktor Síla - poradil mi a pěkně jsme si pokecali. No, a v McBainových detektivkách o Matthew Hopeovi se píše o kdejakým stromu či bejlí, co se vyskytuje kdesi na Floridě, všechno samozřejmě místní lidové názvy, takže jsem to musel vypátrat přes Webstera jak se ta rostlinka nazývá latinsky a pak jsem volal do botanické zahrady, kde, jak už dneska kdekdo ví, je pan Větvička... :)

TakySimona
TakySimona 22.07.2018 v 15:12

To mě vždycky zajímalo, jestli má jméno vliv na osud, nebo naopak.
A pak mi jiná spolužačka, která pracovala ve fotolaboratoři a graficky upravovala svatební oznámení, prozradila, že se bude ženit jakýsi Romeo Píchal.

woodward
woodward 22.07.2018 v 15:23

Za to nemůže osud, ale rodiče! To mi zas připomnělo seriál Fan Vavřincové Taková normální rodinka, kde ženský (maminka, babička a dvě dcery) diskutujou, jak se to dítě, co se má narodit, bude jmenovat a paní Kolářová (mladší dcera) navrhuje jméno Agaia. Načež jiná namítne, že to je blbost, co když si vezme nějakýho Vopajšlíka a bude pak z ní Agaia Vopajšlíková. Paní Kolářová se zatvrdila, že tak si zkrátka Vopajšlíka nevezme! Na to ovšem paní Medřická (matka) mínila, proč by si toho Vopajšlíka nemohla vzít, třeba je to hodnej člověk... (Celá ta diskuse byla jaksi mimo, protože mám dojem že v tu chvíli část diskutujících ani nevěděla který z těch dcer se to dítě má narodit a nakonec se starší dceři - paní Štěpánkové - narodil Honzík.)

Text příspěvku byl upraven 22.07.18 v 15:26

TakySimona
TakySimona 22.07.2018 v 15:29

No jo, ale co ta esoterická teorie, že je to PRÁVĚ duše dítěte, která si vybírá pár, prostřednictvím kterého se sem znovu dočasně přichýlí?
Smajlíka tentokrát nedělám, protože tohle téma je vskutku vachrlaté.

woodward
woodward 22.07.2018 v 15:38

Ach jo, a hůlka si vybírá kouzelníka... já bych tyhle věci nechal koňovi... :)


TakySimona
TakySimona 22.07.2018 v 15:41

Dobrá, koza jde na pastvu. Fotografickou!

woodward
woodward 22.07.2018 v 15:44

ehm...???

TakySimona
TakySimona 22.07.2018 v 15:49

No, ještě tři minuty vydržím u netu, abych shlédla jedno knižní propagační video a pak beru foťák, protože TADY už přestalo pršet.
:-)

woodward
woodward 22.07.2018 v 15:51

Tady ani nezačalo. A já koukám na Tour de France. V Languédocu nebo kde to zrovna jedou taky neprší. :)

R.E.M.
R.E.M. 22.07.2018 v 21:11

Woodward: Takovou normální rodinku miluji. Úžasné momenty ze života, vtipně zpracované. Skvělý humor.

woodward
woodward 22.07.2018 v 21:43

No, ze života... ono je to ze života asi tak, jako třeba Tři muži ve člunu. Dějou se tam věci, který se docela určitě staly a pokud ne, tak se stát mohly nebo dokonce měly. Tenhle styl humoru odjakživa miluju. Když mladej ženáč na dotaz své novomanželky, která si pořídila nějakej praštěnej ohoz, na její otázku jak se mu to líbí, naivně odpoví, že v tom přece nemůže na ulici, "dyť se ti vysmějou"! strhne se bouřka, strašlivě to schytá a jeho švagr mu později vysvětluje, že na takový otázky musí vždycky odpovídat "hezký, Kačenko, moc hezký" a tchán k tomu dodává: hochu já se na to ani nemoh koukat, jak se ženeš do neštěstí!
Jo, tenhle seriál se fakt poved.

R.E.M.
R.E.M. 22.07.2018 v 22:20

No, taková pasivní rezistenci (nebo jak se to jmenovalo) - to je úplně ze života! :-)).

Všichni herci byli kouzelní, zvláště M. Rosůlková.
Vzácně se mi líbí seriál ještě víc než skvělá kniha.

Alix
Alix 22.07.2018 v 22:44

Taková normální rodinka byl jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděla. Všechny ty dnešní bláboly a trapnosti, které mne ničí už jen v upoutávkách, protože jinak se na to nemohu dívat, neleží ani u kotníků jednomu, jedinému dílu "rodinky". 19999 dílů Ulice, Ordinace, Vztahů a já nevím, čeho ještě, masíruje národ stejně, jako ho masírovala, ve své době, Rodinka. Je tu ale podstatný rozdíl. Rodinka byla o něčem a dokázala to podat v pár dílech.

woodward
woodward 23.07.2018 v 20:06

Zdá se mi to, nebo tu dneska nějak chcípnul pes?
Jistě si i vy, milé děti, říkáte, kdepak asi všichni jsou? Kam se ti čerchmanti poděli? ;)

TakySimona
TakySimona 23.07.2018 v 20:09

Kdo není v Mexiku, ten předstírá v korporátu svou důstojnou politickou korektnost a leští si fasety svého ega, přece!
Hlavně nikoho neurazit...

woodward
woodward 23.07.2018 v 20:18

Hm, zrovna takhle v pondělí večer je čas na leštění ega? A cože to předstírají v jakým korporátu? Začínám mít pocit, že jsem byl moc dlouho pryč a nějak ztrácím kontakt...

TakySimona
TakySimona 23.07.2018 v 20:23

Ega není nikdy dosti, už "by definition". No, aktuálně jsou už všichni z té hromadné přetvářky tak unavení, že nemají na nějaké frivolní kašpařiny náladu.
Časy, kdy práce šlechtila, definitivně pominuly!
:-)

Text příspěvku byl upraven 23.07.18 v 20:24

woodward
woodward 23.07.2018 v 20:35

Pořád jsem mimo. Jaká hromadná přetvářka?
Já byl tři měsíce jenom v nemocnici, tady v Praze, na této planetě, v této galaxii; a pohyboval jsem se jen minimálně, rozhodně ne rychlostí světla, aby tady zatím uběhly celé věky. Co se tu stalo nebo děje?

Text příspěvku byl upraven 23.07.18 v 20:40

TakySimona
TakySimona 23.07.2018 v 20:42

No, my co do práce musíme, předstíráme, že se od pípnutí magnetické karty při vstupu do totožné výstupní akce NEZASTAVÍME a pořád něco světu (a kapitalismu zvláště) užitečného a důležitého konáme.

Omlouvám se, dnes jsem to asi se svým typickým "microdose by own nose" přehnala a frčím na vlně nesrozumitelného blábolení. Sama si za trest uděluju bobříka mlčení do konce týdne.
:-)

Text příspěvku byl upraven 23.07.18 v 20:42

woodward
woodward 23.07.2018 v 20:45

Chceš říct, že zatímco jsem tu nebyl, účastníci naší milé drbárny místo drbů na DK začali PRACOVAT? Sodoma Gomorra! :-o

VlKa
VlKa 23.07.2018 v 21:11

woodward: Původně jsem chtěla poznamenat něco k té hromadné přetvářce, ale radši si dovolím zaspekulovat - třeba všichni sbírají síly na Pyreneje. Tam to taky bude nahoru - dolů. :-)

woodward
woodward 23.07.2018 v 21:21

Děvčata, vy mi dneska dáváte. Jaký Pyreneje? Frajeři z TdF se tu přece nevyskytujou. Nebo jo?

VlKa
VlKa 23.07.2018 v 21:42

woodward: OK. Ona za těch pár měsíců tak nějak zhoustla atmosféra, no... Alespoň mám ten dojem. Já jsem z toho všeho sice na tři měsíce nevypadla, ale taky už nechápu, o co komu jde.

TakySimona
TakySimona 23.07.2018 v 22:26

Kdyby mi ten sviňák vlastnoručně nasazený bobřík pustil prsty na klávesnici, deklarovala bych veřejně, že mně osobně jde na DK o nadsázku, inspiraci, lehkost, pestrost a sdílení.

Humor považuju za neoddělitelnou součást lidské inteligence, speciálně té emoční.
Jenom člověk znalý, zorientovaný v čase, prostoru, sobě i ostatních lidech si "lajsne" udělat ze sebe kašpara se vší vážností.

Ilustrace příkladem?
prof. PhDr. Vlastimil Zuska, Csc. a jeho přednáška Estetika a metafyzika praku:
https://www.youtube.com/watch?v=p410qCrFhVU



Vložit příspěvek