Noviny a časopisy


Bonda
Bonda 11.06.2017 v 08:00

Tvar! Pak jich je jeste hodne dalsich, ale Tvar je nejpristupnejsi. Velmi ctivy.

tester
tester 29.11.2017 v 08:18

Pohled na noviny a časopisy z hlediska jejich nosiče, distribuce, provedení, uchovatelnosti, přenositelnosti, archivace, ceny, čtivosti atd.
Digitální-elektronické noviny mají oproti papírovým novinám malou užitnou hodnotu.
Nelze je stáhnout do PC a kdykoliv si je prohlížet atd. Nemůžu je nikomu půjčit atd. Papírový časopis Květy (velmi dobrý) má vysokou užitnou hodnotu. Přečtu si to kdy chci, dál předám matce a ta pak babičce atd. Digitální noviny neberu. Musely by být o hodně levnější. Digitální noviny nelze půjčit v knihovnách. Některé papírové noviny z trhu postupně úplně zmizí a budou navždy pro příští generace ztracené také v digitální formě.

Text příspěvku byl upraven 29.11.17 v 14:44

VladiKlaisner
VladiKlaisner 29.11.2017 v 20:31

Časopisy o umění, literatuře, poezii: http://www.studentpoint.cz/2014/11/08/pet-tipu-na-casopisy-o-literature/

Olivia222
Olivia222 03.12.2017 v 13:49

Svaz českých knihkupců a nakladatelů vydává časopis Knižní novinky, viz https://www.sckn.cz/archiv-cisel-kn/

kapr
tester
tester 07.12.2017 v 09:28

Pokusím se zopakovat o co mně v dnešní době jde. Na tento příspěvek nebyla žádná reakce.
Pohled na noviny a časopisy z hlediska jejich nosiče, distribuce, provedení, uchovatelnosti, přenositelnosti, archivace, ceny, čtivosti atd.
Digitální-elektronické noviny mají oproti papírovým novinám malou užitnou hodnotu.
Nelze je stáhnout do PC a kdykoliv si je prohlížet atd. Nemůžu je nikomu půjčit atd. Papírový časopis Květy (velmi dobrý) má vysokou užitnou hodnotu. Přečtu si to kdy chci, dál předám matce a ta pak babičce atd. Digitální noviny neberu. Musely by být o hodně levnější. Digitální noviny nelze půjčit v knihovnách. Některé papírové noviny z trhu postupně úplně zmizí a budou navždy pro příští generace ztracené také v digitální formě.


baghira
baghira 07.12.2017 v 13:07

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=

tester: 99% lidí si koupí noviny nebo časopis, přečtou to a vyhodí.

Z hlediska distribuce, uchovatelnosti, přenositelnosti, archivace a ceny jednoznačně vedou digitální (nebo digitalizované) noviny či časopisy.

Výhoda papírových je pouze jedna jediná: je možné je číst samotné, bez dalšího zařízení. Připouštím ale, že pro někoho to může být věc naprosto zásadní.

Text příspěvku byl upraven 07.12.17 v 13:34

tsal
tsal 07.12.2017 v 15:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tester
tester 08.12.2017 v 07:08

S elektronickými novinami atp. zmizí naše historie. Jsou neuchovatelné. Mám časopisy z roku 1945 a rád se do nich podívám jak to tehdy bylo. Teď už ta možnost mnohdy nebude. Zmizí paměť národa. O to mně hlavně jde. Typický časopis je zde http://www.sedmagenerace.cz/predplatne?gclid=CjwKCAiA6qPRBRAkEiwAGw4SdkzYVKHt8oMmuNEWyfURbFgNWTdtOfsgHfx7ngxDaE0WEUE20Xg2PxoCujoQAvD_BwE
Předplaťte si Sedmou generaci
Předplatné představuje nejsnazší a nejspolehlivější cestu, jak si zajistit, aby vám ze Sedmé generace neunikl žádný článek. Objednávka je snadná: stačí si vybrat ze tří variant a vyplnit stručný formulář.

1) Předplatit si tištěnou 7.G — od 360 Kč, od 18 EUR
2) Darovat 7.G někomu blízkému
3) Předplatit si jen e-verzi 7.G — kamkoliv na světě už kolem 200 Kč na rok
....rozdíl mezi tštěnou a e-verzí je skoro 50%-to by šlo.
Podtstná výhoda e-verze-zasilani do celého světa okamžitě bez nákladů na přepravu.
Nechcete-li kupovat zajíce v pytli, můžete si zalistovat ukázkovým číslem 5/2010 Od oltáře do kompostu, začít odebírat sedmogenerační newsletter, nahlédnout do infomateriálu o 7.G či se brouzdat fotogalerií, která zhutnila první dvacítku ročníků.
...uložit to přímo nejde, vytisknout to nejde atd. Výhoda je přístup do e-archivu až do roku 1991 ! A vyhledávání v časopisu To je super!!!! Za 200Kč/rok 6 čísel-se to hodí. Jde na tom udělat printscrin. To se pak dá převést do txt, pdf atp. Asi si to předplatím a budu se na tom rozcvičovat.

Text příspěvku byl upraven 08.12.17 v 08:12

baghira
baghira 08.12.2017 v 08:14

Neuchovatelné? Nedávno jsem si stáhnul několik ročníků časopisu Roháč z dob svého mládí. Nebýt v elektronické podobě, určitě bych se k nim tak snadno nedostal. Leda někde ve vědecké knihovně, ale tam by by mi to nepůjčili ani domů, natož abych si je mohl ponechat.

Digitalizace papírových periodik je právě to, co naopak spolehlivě zabraňuje zmizení naší historie.

Text příspěvku byl upraven 08.12.17 v 08:16

Lector
Lector 08.12.2017 v 08:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

baghira
baghira 08.12.2017 v 08:33

http://www.sedmagenerace.cz/predplatne-elektronicke
Ten aktivistický plátek netřeba stahovat nebo dělat printscreeny a někam je převádět - podle toho co tu píšou, jako předplatitel dostaneš soubor do mailu nebo přímo do čtečky.

Text příspěvku byl upraven 08.12.17 v 08:34

tester
tester 08.12.2017 v 08:43

To baghira..když jsem se dál prodíral k předplacení bylo tam : Odkaz na aktuální číslo...
...vám pošleme záhy poté, co jej upečeme, na zadaný email. Pokaždé si budete moci vybrat ze tří formátů — .pdf, .epub a .mobi — ten, který vám nejvíc vyhovuje...to ale není na úvodní stránce. Takže do PC je vhodné PDF a do čtečky EPUB. Chce to se tím prokousat. Takže to by šlo. Je to tak i jiných e-časopisů? Situace se vyjasňuje.

tester
tester 09.12.2017 v 15:29

Ukázka - Listovací forma časopisu
http://automa.cz/page-flip/casopis/automa/2010/02/index.html#page/20
a teď mně není jasné jestli někteří prodejci e-časopisů neposkytují JEN neuložitelnou LISTOVACÍ formu časopisů, nebo jestli ji všichni poskytují také v uložitelných PDF, EPUB atp.

Text příspěvku byl upraven 09.12.17 v 17:10

Marbo
Marbo 09.12.2017 v 17:03

já jsem za digitalizaci rád, tištěné rudé právo se blbě shání, takže velké díky Akedmii věd.

Eicherik
Eicherik 17.05.2018 v 19:43

Po neskutečně dlouhé době držím v ruce časopis. Přišlo mi tričko oblíbené kapely IMMORTAL a jako bonus jsem dostal časopis ROCK & POP březen 2018. Na stránce 11 je článek TŘI KLÍČE K TEMNOTĚ (kořeny temných žánrů a subkultur). A těmito subkulturami jsou GOTHIC, EMO a BLACK METAL. :-)

kamale
kamale 02.07.2019 v 12:14

zdravim,je zde někdo kdo kupuje denní tisk??

ijcro
ijcro 30.09.2020 v 14:39

Časopis KINO. Vzpomínáte si na tento časopis o filmech, premiérách, hercích? Nedávno jsem viděl v bazaru i pár svázaných ročníků... Samozřejmě, že se nedá s dnešními reklamními nosiči srovnávat, ale je to spíš nostalgická vzpomínka na dobu minulou.

Text příspěvku byl upraven 10.10.20 v 14:28

jana14
jana14 30.09.2020 v 18:04

Ano, také jsem ho ráda četla. Ono tenkrát ani nic jiného nebylo. Hezká vzpomínka.

Janadvorackova
Janadvorackova 30.09.2020 v 18:20

Jo, naši toho mají mraky. Také svázané.
Prodeji by se nebránili.
Jako malá jsem si v tom listovala.

Text příspěvku byl upraven 30.09.20 v 18:21

encyklopedie
encyklopedie 30.09.2020 v 18:43

....takové časopisy jako bylo Kino/ nebo třeba Kvíz apod/ se neprodávají ......

Eicherik
Eicherik 30.09.2020 v 19:01

Kino byl dobrý časopis. :-)

Janadvorackova
Janadvorackova 30.09.2020 v 20:07

encyklopedie: Ale prodávají, proč by ne.

ijcro
ijcro 30.09.2020 v 20:57

Prodávají se za nehorázné ceny (pokud jsou kompletní a pěkně svázané).

smazenaryba
smazenaryba 30.09.2020 v 21:39

Myslím že encyklopédia chcel povedať, že také časopisy sa nepredávajú, ale archivujú.



Vložit příspěvek