Noviny a časopisy


encyklopedie
encyklopedie 30.09.2020 v 21:46

smazenaryba ... hanbou bych se propadl až do západního německa, kdybych se měl takového archívního pokladu zbavit....

Janadvorackova
Janadvorackova 01.10.2020 v 19:45

Jojo, já to pochopila, ale ne každého lákají dávné skvosty. Nevidím nic špatného na tom je poslat někam, kde budou oceněny, ne? Ale protože nejsem Červený kříž a zadara ani kuře nehrabe, nevidím nic špatného ani na tom chtít za ně pár kop stříbrňáků, stádo ovcí, pravidelný příděl vajec, chleba a mlíčka po dobu x let :). Nové botky z hověziny by se též šikly... a tak.

ijcro
ijcro 01.10.2020 v 20:33

Cena ročníků je různá, něteré za 500, jiné jsou i neprodejné a některé ročníky jsem v prodeji ani neviděl, záleží na tom kterém bazaru (celé léto, vlastně od jara, jsem ale v Praze v žádném nebyl, takže nevím, jak se houply ceny). Průměrně stávalo číslo ze sedmdesátých let kolem 15-ti korun za kus, ale bývaly dost "jeté".

reader.007
reader.007 02.10.2020 v 12:58

encyklopedie: to je po dlouhé době po prvé, co tu obhajuješ archivaci papíru, vždyť jsi sám jásal nad možností všechno nastrkat do e-formátu

encyklopedie
encyklopedie 02.10.2020 v 13:09

reader.007 ....ahoj, jsou věci, které mám sice zdigitalizované, ale mám i papíráky ...a ty jsou o několik levelů výš ..... knihy do čtečky ano ..../kurecpalec včecko zdigitalizovat.../ ale třeba encyklopedie, Dějiny umění, Vagnerovky o Africe, nádherné knihy z edice Společník cestovatele, a další .....a také časopisy si nedovedu představit číst ve čtečce.Třeba to Kino...
Na PC čtu pramálo...

reader.007
reader.007 02.10.2020 v 13:46

Tak to jsi mě uklidnil, bála jsem že jsi se papíru úplně odklonil :-)

Já to pořád říkám, že raději ať se mi starý Vpředy rozsejpaj pod rukama než jen patlat po skle. Ale zase třeba Melodie po tátovi bych taky klidně oželela, historie populární hudby jde víceméně mimo mne.
Jak říká Janadvorackova, klidně bych směnila za základní potřeby, ačkoliv jestli někdo bude šít boty za haldu časáků... na to si se zájmem počkám :-)


encyklopedie
encyklopedie 02.10.2020 v 14:26

reader.007 ....ted jsem četl po sobě 9 novinek vyšlých v září .....kromě Marlowa /který měl ebook hodně před tištěnou knihou/ jsem četl 8 kousků z papíru .....
ale na druhou stranu jsem dostal přes 40 ebooků starých pokladů /které už se hůře shánějí, jsou málo mezi mými kamarády, v antikariátech......a to je ta pravá radost z ebooků !!!!

Text příspěvku byl upraven 02.10.20 v 21:01

ijcro
ijcro 02.10.2020 v 20:32

KINO je k nahlédnutí v elektronické formě (scan) na nfa.cz v jejich knihovně, kdyby to někoho zajímalo. Asi je nutno se zaregistrovat :)

majík1
majík1 06.10.2020 v 18:21

Vzpomínka na dětství:) Jednou barevné a jednou černobílé.Celé jsem ho vždy rozstříhala a lepila si herce do sešitu.



Vložit příspěvek