Knižní festival Svět knihy Praha


kní
kní 12.05.2017 v 09:42

To jsi (jste, všichni, kdo tam byli!) mi udělala radost, s tou P? P! ... já už dlouho na žádný demonstraci nebyla. Ale jak se mi začíná zlepšovat staropaměť, vzpomínám si hlavně na tu první - jak nás tenkrát hnali "příslušníci" - vzpomínky se mi objevují jako fotky - jdeme kolem kavárny Slavia a z jejích oken na nás povzbudivě volají a mávají - o hodně později někde na nábřeží a v dálce sledujeme pobíhající pořádkové síly s obuchama - běhalo mi to naštěstí tehdy dobře, zvláště sprinty :)

Já si pořád říkala, co myslíte tím HP - že to jistě nebude to, co mě napadlo první - a ono jo! To je teprve 20 let?! Nebo že by už?

Skallarix
Skallarix 13.05.2017 v 10:08

Jsem tu. Aspoň že mám lístky "čestné pozvání". Venku stojí asi tisíc lidí u pokladny. Jo. Chlubím se... Ah... :-) Teď už jen zjistit, kde mají v areálu pivo.

kní
kní 13.05.2017 v 10:25

Pivo? Všude (skoro)! Určitě kolem několika projdeš už cestou ke vstupu do Prům. paláce. A kdyby ne, je tam kofola... :)

kní
kní 13.05.2017 v 10:31

Jo, chlubíš se, ale MÁLO! - jak se takové pozvánky člověku dostane? Jsi autor? Knihkupec? Darth Vader?

Skallarix
Skallarix 13.05.2017 v 12:37

Asi jen člověk co měl vždy více štěstí než rozumu.... 3:-)

mapet85
mapet85 13.05.2017 v 22:24

ako sa vám zatiaľ páči ? Ja som bohatší o 11 kníh a 2 audioknihy (tretia zadarmo k tomu príde). Chystáte sa aj zajtra ? :)


Skallarix
Skallarix 14.05.2017 v 09:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 14.05.2017 v 20:58

Když na Světu knihy dnes kolem dvanácté vypukly ve stáncích vydavatelstev Svojtka a ARGO padesátiprocentní slevy na vše, tak jsem po dlouhých letech zas viděla fronty, tlačenice, předbíhání se a hádky - kdo dřív toho co nejvíc urve. Těšilo mě vědomí, že nejde o banány (jak v mém dětství) nebo o pračky (jak v mém mládí) ale o knihy! Paradoxně - byl to hezký zážitek.

Skallarix
Skallarix 14.05.2017 v 23:12

Tak jsem se dnes už nedostal na Svět knihy, ale mé peněžence to myslím vůbec nevadí. A játrům, ledvinám a dalším orgánům také ne, po množství velmi silné kávy a piva, co jsem tam zkonzumoval. Ale i tak, bylo to skvělé, úžasné a strašně se těším na další rok. Snad si najdu příště i více času na zajímavé programy, ze kterých jsem letos pochytil jen útržky, už třeba jen z důvodu, abych toho obešel co nejvíce.
Hlavně, za co jsem rád, bylo setkání s jistými lidmi, s autory především.

kní
kní 18.05.2017 v 15:45

z úterních novin (Lidových):

Krize čtení? Takhle nevypadá

Datum: 16.5.2017 Autor: MARTA ŠVAGROVÁ Zdroj: Lidové noviny Rubrika: Kultura Strana: 07

Stovky lidí vinoucí se v sobotu několika zástupy k pokladnám by měly člověka odradit. Svítilo slunce, ale schylovalo se k bouřce a bylo jisté, že uvnitř bude těsno a nedýchatelno. Že ze všech stran budou na ubohé smysly útočit zvuky, barvy, písmena a že v tom ohromném množství se stejně mnohé důležité tituly přehlídnou. Nezaznamenala jsem však, že by se někdo znechuceně obrátil a zamířil raději do rozkvetlé Stromovky. Odhodlání čtenářů podívat se v holešovickém Výstavišti na knižní veletrh bylo pevné.
Tisíce, celkově za čtyři dny jistě desetitisíce mladých, starých i malých ctitelů knih proudily všemi křídly paláce. S upřímným zájmem návštěvníci bloudili očima po regálech nakladatelských stánků, poslouchali ukázky z audioknih nebo chytré a někdy vtipné řeči charismatických hostů v několika literárních sálech, nad konkrétními tituly osobně poznávali živé autory, překladatele, výtvarníky a ty, kteří jejich díla vydávají, a hlavně - kupovali knížky. Dlouhé fronty se táhly u pokladen v odděleních dětské literatury, to je přece ohromné zjištění, že malých čtenářů výrazně přibývá. Hloučky zájemců postávaly nejen u velkých, zavedených firem, ale i u stolků malých nakladatelů, kteří přivezli třeba jen několik titulů, ale tím spíš se zájemcům o ně věnovali. Stáli jim za tu štrapáci. Takhle krize čtení rozhodně nevypadá.
Každý si ten proces užívá podle nátury (ano, a možností své peněženky), v podstatě se podobá těšení na dobrotu: napřed se pečlivě vybírá, pak se na ni - stále ještě zabalenou - myslí, děti se pustí do čtení už cestou na kofolu, velcí zatím listují a ukazují, co kde našli. Koupili určitě víc knih, než plánovali, ale potěšení z nich je veliké.
Když jsem doma vybalila svoje lahůdky, navrch jsem položila knižní rozhovor Jana Lukeše s Ivanem M. Havlem Právě proto, že jsem. Říkám si trochu neskromně: až se ve středu bude v Lucerně křtít, já už tenhle nadmíru zajímavý životopis (v němž se bratru prezidentovi říká Véna) budu mít přečtený!

Babouš
Babouš 01.03.2018 v 14:54

Chystáte se na veletrh Svět knihy 2018? Podle prvních pár prozrazených jmen to vypadá výborně: Robin Cook, Paolo Cognetti, Sofi Oksanen...

Minde123
Minde123 01.03.2018 v 16:56

Ahoj, mohu se zeptat kde jsi zjistil, kdo tam bude? Myslela jsem, že ještě nejsou žádné podrobnější informace.

babicka_amalka
Koka
Babouš
Babouš 02.03.2018 v 11:16

minde123: sleduju facebooky a instagramy svých oblíbených nakladatelství :)

kní
kní 04.03.2018 v 10:21

Zde je oficiální web: http://sk2018.svetknihy.cz/

Témata:
Komiks
Převratné 20. století

Čestný host:
Izrael

kní
tsal
tsal 28.03.2018 v 18:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 28.03.2018 v 18:21

Tak to doufám, že ho nešťastnou náhodou nepotkám (on i ten rozruch kolem něj je ryzí trapnost).

kní
kní 03.04.2018 v 19:49

Přeložte text ze slovenštiny a vyhrajte prodloužený víkend v Tatrách
- uzávěrka je již 10. dubna!
https://www.blog-svetknihy.cz/l/prelozte-text-ze-slovenstiny-a-vyhrajte-prodlouzeny-vikend-v-tatrach/

mapet85
mapet85 05.04.2018 v 18:26

Ahojte, na Svět knihy sa chystám. Program by mal byť zhruba o dva týždne. :)

kní
tsal
tsal 16.04.2018 v 16:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 16.04.2018 v 17:28

Jupííí!!
(Po zaregistrování lze sestavit si svůj osobní program.)

Dudu
Dudu 16.04.2018 v 20:55

Mně to tento rok vyjde a také vyrazím do knižního šelestu velkoměsta.



Vložit příspěvek