Klub čtenářů historických románů


siena
siena 06.10.2017 v 19:09

vincek1, od pana Le Goffa jsem zatím četla jen Svatého Františka z Assisi . Musím se přiznat, že mi, čtenářce jednodušší literatury, dala kniha zabrat. Ovšem, vynaložená námaha stála za to.

Text příspěvku byl upraven 06.10.17 v 19:59

vincek1
vincek1 10.10.2017 v 13:47

siena, tak ona mnou komentovaná kniha není ani tak ke čtení, ale spíše k orientaci k období středověku. Takže tady se nemusíte bát nějakých složitostí. Jinak já jsem možná trochu "ujetý" čtenář. Když čtu knihu, tak se ji snažím dočíst až do konce a někdy se prokousávám dost těžko. Tím jsem jen chtěl napsat, že mám podobné pocity a kolikrát si "těžce" přečtenou knihu po určité době vypůjčím a "zakousnu" se znovu. I když v mém věku si někdy říkám, jestli jsem se místo "prokousávání" neměl pustit do něčeho lehčího. Ale nakonec život je také takový, lehčí a někdy těžší.

vincek1
vincek1 12.10.2017 v 21:38

Dobrý večer, není to sice žhavá novinka, ale našel jsem odkaz na rozhovor se spisovatelem Tremaynem. Odkaz je na profilu spisovatele. Je to můj oblíbený spisovatel a tak se musím podělit i s ostatními, kteří rádi čtou jeho knihy. Odkaz napsala čtenářka javirgo a tímto jí děkuji.

R.E.M.
R.E.M. 12.10.2017 v 22:32

Díky tomuto vláknu a uživatelům jsem si před delším časem všimla p. Le Goffa. Tento týden jsem objevila v knihovně (a hned si i s radostí půjčila) Kulturu středověké Evropy. Viz https://www.databazeknih.cz/knihy/kultura-stredoveke-evropy-22877

suiteki
suiteki 15.10.2017 v 06:03

Romány odehrávající se v 16-18stol? Poraďte

Dobrý den, prosím poradíte mi nějaké pěkné knihy odehrávající se v 16-18 stol.? :) Nejlépe romány,ale nemusí to být vyloženě román :)

Text příspěvku byl upraven 15.10.17 v 11:28

kenedu
kenedu 15.10.2017 v 07:52

Margaret Mitchell: Jih proti Severu
Wilbur Smith: Sága rodu Courtneyů


siena
siena 15.10.2017 v 08:39

suiteki, zkuste se podívat do Seznamy a nalistujte si písmeno H - https://www.databazeknih.cz/seznamy?dle=az (str. 5-7). Najdete tam seznamy Historické romány..., a ještě seřazené i dle zemí, v kterých se odehrávají. A také bych odkázala na diskuzní vlákno https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/klub-ctenaru-historickych-romanu-1037/str-21#new.
Nakonec, i štítky by mohly pomoci navést k nějaké vhodné četbě. Bohužel, jejich kombinace není stále možná, takže nezbývá, než se obrnit trpělivostí...I když, zaregistrovala jsem další, nové připomenutí, tak někdy jednou...:)

P.S. Váš dotaz byl mezitím přesunut do vlákna, které jsem původně zmínila. Já jen, aby to nevypadalo, že neumím číst:)

Text příspěvku byl upraven 15.10.17 v 20:21

barbora8859
barbora8859 18.10.2017 v 22:17

Dobrý den, sháním knihu / knihy o králi Artušovi. Potřebuju něco, co by mi pomohlo jeho příběh pochopit (nejlépe úplně od začátku). Chtěla bych vědět všechno o Artušově otci, o tom, jak se Merlin stal velkým a slavným, jak vznikl Excalibur... Viděla jsem pár filmů a seriálů, ale ty mi jenom zamotaly hlavu, takže teď vůbec nevím, jak to s Artušem vlastně bylo a došla jsem k závěru, že nejlepší je čerpat z knih. Proto se obracím sem v naději, že mi poradíte. :)

Děkuji.

denib
denib 18.10.2017 v 22:31

barbora8859: Mně se líbila série https://www.databazeknih.cz/serie/merlin-4379. Ale nevím, jestli hledáte přesně tohle.

braunerova
braunerova 22.11.2017 v 14:15

Právě jsem dočetl Dějiny Ruska od Švankmajera a jsem jimi úplně nadšen. Nemluvím teď o názorech, politiku sem nechci tahat. Myslím tím jakým způsobem je tato literatura faktu zpracována. Přijde mi mnohem těžší napsat čtivě dějiny národa než třeba popsat nějakou bitvu nebo válku. Je to moje první kniha z edice Dějiny států. Má někdo zkušenost s jinými Dějinami z této edice? Které byste doporučili resp. nedoporučili z hlediska čitelnosti?

Raksa.A
Raksa.A 22.11.2017 v 14:27

Moc se mi líbily Dějiny Číny. Dějiny Indie čtu už několik let, neb jsou hrozně zamotané, jména králů se v různých obdobích opakují a vůbec je to děsný guláš. Dějiny Anglie a Francie jsem četla už jako holka bez problémů, takže vskutku čitelné. Dějiny Japonska mi připadaly horší a v některých obdobích i odbyté. Teď se chystám na Dějiny Nového Zélandu, tak uvidím.

Text příspěvku byl upraven 22.11.17 v 14:27

braunerova
braunerova 22.11.2017 v 15:03

Raksa.A: Dík za info, Dějiny Číny už mám v knihovně, byla to docela fuška je sehnat. To se teda do nich hned pustím.

denib
denib 22.11.2017 v 15:12

Já jsem četla Dějiny Španělska a byly celkem v pohodě. Ráda bych se donutila číst i další :-)

nero 13
nero 13 22.11.2017 v 15:20

Četl jsem dějiny Francie, Anglie, Německa, Španělska, Irska, Číny, Portugalska a Řecka, asi nejvíc se mi líbily dějiny Řecka popisující Byzantskou říši.

braunerova
braunerova 22.11.2017 v 15:33

Denib: To nezní moc optimisticky :)

denib
denib 22.11.2017 v 15:36

braunerova: Tak jsem to nemyslela :-) Jen čtení dějin přece jen trvá delší dobu a mám kolem sebe tolik románů ...

Atuin
Atuin 22.11.2017 v 15:40

No tak je jen na vás co vás zajímá, to je potom každá kniha " čtivá" :-). Naposledy jsem četla Dějiny Norska a Irska a chtěla bych si přečíst Dějiny Střední Ameriky. Konkrétně tato edice je velmi čtivá kompletně, ale důležitější je zájem o danou oblast.....

Mandrejka
Mandrejka 03.01.2018 v 01:38

Zdravím :-)
právě jsem dočetla ( v 1:28 ráno - knihomolové jistě znají), hist. román o Anně Boleynové od britské historičky Alison Weir (Anna Boleynová - Králova posedlost). Autorka se striktně drží historických pramenů, její díla jsou co nejvíce historicky přesná a většinou bez domýšlení. Takové knihy mám ráda, proto bych vás chtěla poprosit, jestli byste mi nedoporučili nějaké obdobný román, který by byl také co nejvíce historicky přesný, který vás bavil a zanechal ve vás stopu. Aby nebyl z poloviny červená knihovna a naivní fikce. Budu moc ráda, když mi dáte vědět. Těším se na tipy!
S pozdravem,
Andrea.

woodward
woodward 03.01.2018 v 04:20

Co třeba Šógun? https://www.databazeknih.cz/knihy/sogun-15387
To je strhující fikce zasazená do zcela reálné politické situace v Japonsku roku 1600, v posledních měsících před zlomovou bitvou u Sekigahary, jejíž výsledek určil osud Japonska na příštího čtvrt tisíciletí. Autor rozhodně věděl o čem píše; příběh se hemží japonskými dobovými reáliemi, místy narazíš dokonce i na pár základních pravidel japonštiny, a to všechno v strhujícím příběhu, který, ač fiktivní, není ani zdaleka tak fantastický jak by se mohlo zdát. Autor pozměnil jména dvou hlavních protagonistů osudového finálního střetnutí k němuž se schyluje, ale nezapomněl do příběhu vložit nic z důležitých skutečností, které ovlivňovaly dění té doby. O samotné bitvě se hovoří jen na samém konci, v kratičké doušce psané kurzívou. Vlastní příběh popisuje jenom složité předivo událostí a vztahů, do nichž zasahuje i exotický trosečník - Angličan a jeho vědomosti o historii a geografii vnějšího světa.

Miruš
Miruš 03.01.2018 v 06:56

Moc se mi líbily historické romány Františka Niedla - Platnéř
a další dva díly, nebo
Čtvrtý králův pes
a další tři knihy. Nebo Rytíři z Vřesova.

Koka
Viki9
Lector
Lector 03.01.2018 v 08:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Bishamonten
Bishamonten 03.01.2018 v 08:46

Určite niečo od Waltariho. Napríklad:
https://www.databazeknih.cz/serie/mikael-karvajalka-3020

gladya
gladya 03.01.2018 v 09:32

Doporučuji Colleen McCullough, první díl a další díly, jen ten poslední byl horší

https://www.databazeknih.cz/knihy/masters-of-rome-prvni-muz-rima-17336

Text příspěvku byl upraven 03.01.18 v 09:33



Vložit příspěvek