Kultura středověké Evropy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha představuje jakousi plastickou mapu či průvodce dějinami středověké Evropy. Udivuje svou šíří záběru, sahající od politických událostí přes vývoj hospodářství a obchodu k dějinám mentality, myšlení a kultury. Jak a kde středověký člověk žil, čeho se bál, proti komu a proti čemu bojoval, o čem snil a v co doufal, kterými směry upíral své touhy i svou intelektuální potenci – tyto a mnohé další otázky jsou ve středu Le Goffovy pozornosti. Kultura středověké Evropy skutečně není jen suchým výčtem událostí, součástí knihy je svým rozsahem ojedinělá obrazová příloha, díky níž je možné do Le Goffovy středověké Evropy takřka vstoupit. Podrobná časová tabulka a slovník nejdůležitějších pojmů pak dodávají knize i rozměr praktické pomůcky pro všechny milovníky nejen dějin středověkých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22877/big_kultura-stredoveke-evropy-M6b-22877.jpg 4.733
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Odeon
Originální název:

La civilisation de l’Occident médiéval, 1964


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kultura středověké Evropy

Kuža007
29. června

Kniha Jacquese Le Goffa velice obsáhle v první části knihy podává historii středověkého světa. Zejména tedy historii západu. V druhé části je obecně poukázáno na zrod středověké kultury a formování středověkého světa. Kniha je vybavena velkou obrazovou přílohou.

R.E.M.
23.10.2018

Kultura středověké Evropy běžnému čtenáři poodhalí závoj středověku, společnosti a kultury té doby. Spousta informací. Škoda, že členění textu nebylo ideální, kniha je málo přehledná, obtížně se hledaly dříve přečtené informace - to bylo jediným důvodem odebrání jedné hvězdičky. Složitější čtení a místy malou čtivost vynahrazuje obsahová bohatost.


JLČ
18.12.2016

Jedná se o marxistický přístup ke středověku, přesto ale kniha svou hodnotu má.

steppen-wolf
24.03.2013

Joooo kde jsou ty časy....

Septimus
23.01.2013

Kniha, díky které pomalu, avšak zcela jistě proniknete do středověku. Po přečtení vám už nikdy nepřijde středověk temný.