Jak se teď právě cítíte?


Skallarix
Skallarix 12.02.2020 v 21:21

O bright sun of the night
I lift my eyes up to thee
O ye amber golden light
Let the dark sweep over me
Mighty cauldron, o nidus
I surrender all to thee
Panacean nothingness
When nothing is left...


.... https://youtu.be/BG6en2WyAsw

majík1
majík1 21.03.2020 v 17:50

Tak všelijak

kapr
kapr 27.03.2020 v 08:45

Zastavit pandemii. Až jednou bude na světě očkování proti tomuto k-viru, tak možná, spíše se ale bude očkovat každý rok jako u chřipky, která mutuje, a každý rok k nám přicházejí trošku jiné kmeny. Proto odhadují které to budou, a dělají očkovací látku jako koktejl těch nejpravděpodobnějších. Podobné je to druhé očkování proti pneumonii - zřejmě klasickému zápalu plic, které se zřejmě dělá asi po dvou letech. Loni mi jej odmítli, že jsem jej dostal v předcházejícím roce. Nejsem odborník, jen co jsem pochytil z různých stran, aniž bych se to snažil vyhledávat.
V tomto okamžiku, (samozřejmě kromě vývoje očkování a léku,) je podstatné maximálně zpomalit postup nemoci tak, aby nemocnice a zdravotnictví vůbec dostávalo denně jen takovou dávku nakažených, kterou je ještě schopné zvládnout - zachránit. Tam kde ta dávka byla vyšší začínají váhat a rozdělovat nové případy na ty, které ještě jsou schopné zvládnout, a jejich uzdravení bude přínosem, a na ty kterým uzdraveni už zase moc nedá. V těchto státech pak dělí nové pacienty podle věku, a zřejmě i zdravotního stavu. A ten věk při kterém pacienta rovnou odepisují podle aktuální situace klesá. Prozatím jsem narazil na dva údaje, 75 a 70 let. Týkalo se to Itálie a Španělska. Tento parametr může samozřejmě, podle okolností, dále klesat.
Jak se bude vyvíjet situace v USA, s jeho obyvatelstvem, které má snad polovinu obyvatel bez zdravotního pojištění je ve hvězdách. Představa Afriky je ještě daleko horší. Pro naši představu musí bohatě postačit Itálie, kde ona tragická situace nastala na severu země, v nejbohatších a tedy i nejvyvinutějších regionech, se zdravotní péčí na té nejvyšší úrovni. Přesto ani tam zřejmě nebylo počítáno s tak širokým rozšířením, a zdravotnictví tam nestačí pro všechny. Mimo to Itálie po finanční stránce na tom není nejlépe, a to se stačilo projevit i v těch nejbohatších částech země. Až nemoc dorazí na jih bude tam zle.
A u nás, ... teď omezili pendlery z nezdravotnických profesí. Ty zdravotnické pravděpodobně zaříznou za pár dní.
Domnívám se, že by neměli přejíždět hranice vůbec. Měli být už zpočátku ubytováni na jedné straně hranice, hotelů a rekreačních zařízení je po jejích obou stranách dost.
Myslím si, že by pomohlo rozdělení území na menší části tak aby se zabránilo přenášení nemoci mezi nimi. Pohraniční okresy, kde bylo zřejmě pendlerů nejvíce, měly, a mají být řešeny samostatně.
Jediným současným receptem je do nekonečna testovat, protože podle zpráv jsou bezpříznakoví nakažení zdrojem nákazy už nejméně jeden den před tím, nežli se první příznaky vůbec objeví, nemluvě už o těch, u kterých nemoc proběhne úplně skrytě, nebo s tak malými obtížemi, že ji téměř ani neregistrují. Další skupinou jsou vyléčení, kteří ještě několik dalších dnů virus vylučují.
Prostě jediným receptem s aktuálním dopadem jsou uzavřené oblasti a nekonečné testování, včetně toho opakovaného.
Pro budoucnost pak hraje roli zejména vývoj všeho kolem osobní ochrany, testování, léčby a očkování.
Pro úspěšné zpomalení rozvoje nemoci je nezbytné využívat zkušeností těch zemí které uspěly, je jich hned několik. Tato opatření by měla platit ve většině uzavřených oblastí. Nové postupy je pak potřeba zkoušet v menšině takových oblastí. Výjimky z přejíždění mezi státy i mezi oblastmi budou postupně, v závislosti na rozvoji nemoci odbourávány, i se všemi z toho vyplývajícími dopady.
Začít musí každý sám u sebe, u svých nejbližších, v místě bydliště, v práci, ale i při opravdu nezbytných cestách - zdravotnictví, jídlo a práce. V tomto okamžiku jsme někde uprostřed. Jsme daleko lepší nežli ti nejhorší. Na druhé straně k těm státům, které boj s nemocí zvládají úplně nejlépe, máme také poměrně daleko. Stále ještě máme určité rezervy, které by bylo dobré využívat. Nežijeme na ostrově. Přes naše státy vede většina přesunů zboží napříč kontinentem.
Do budoucna bude nezbytné zavést a udržet soběstačnost mezi 50 a 75 procenty především v životně důležitých komoditách, které současně omezí i většinu zbytečných přesunů zboží, a přinese mnoho i pro zlepšení životního prostředí.
Pokud už bude docházet k přesunům zboží, tak bude nezbytné vzít na vědomí, že vlak potřebuje k provozu daleko méně osob, nežli současná přebujelá kamionová doprava.

nokid
nokid 27.03.2020 v 14:32

Snad vám zvedne náladu to, co jsem zaslechl: O ministru Vojtěchovi se prý má točit akční film. Bude se jmenovat - Respirátor 1.

Jacck
Jacck 27.03.2020 v 15:22

To jediné co mi kazí náladu je skupina pravicových yntelektuálů, kteří tady od začátku rozhlašují, že je to obyčejná chřipečka a že dopravní nehody ročně zabijí mnohem víc lidí apod. Já jsem za svůj život ještě neviděl chřipečku, která by vedla ke kolapsům zdravotních systémů a k takovým nedostatkům intenzivních lůžek, že lidem nad 65 let je nutno dělat eutanázii, protože pro ně nejsou ventilátory. Je to vesměs ta stejná skupina lidí, co popírá globální oteplování a jiné problémy a kritiícké myšlení je jí cizí.

Skallarix
Skallarix 24.04.2020 v 00:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


kapr
kapr 24.04.2020 v 10:23

Globální oteplování nikdo v podstatě nepopírá, ani by nemohl, ono tady s námi je. Spíše jde o popírání významného výrazného vlivu jakýchsi Homo na jeho průběh. Jde zřejmě o teorii, že i kdyby tu lidstvo nebylo probíhaly by změny na této planetě neustále, tak jako tomu bylo doposud, a je jen otázkou do diskuze zda podobně nebo stejně. O nic víc tady nejde. Naopak vliv těchto Homo na rostlinnou a zbytek živočišné říše je oproti tomu nepopiratelný, a bude si vyžadovat určitá nezbytná regulační opatření, pokud si ovšem příroda bez ohledu na tyto Homo nepomůže sama, tak jako je tomu v těchto dnech.

Skallarix
Skallarix 23.05.2020 v 15:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 21.11.2020 v 11:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
JohnClayton
JohnClayton 28.03.2021 v 18:13

Pripomína mi to jazdu vo vlaku, keď sedíte a nemáte inú možnosť, než čakať.

https://www.youtube.com/watch?v=ptEJUZRhquU

Dada077
Dada077 13.04.2021 v 17:16

dnes pozitívne. vo všetkých smeroch.

majík1
majík1 13.04.2021 v 19:24

Jako na houpačce.

Skallarix
Skallarix 14.04.2021 v 17:08

Jako na houpačce, která přestala houpat.

IŠ
15.04.2021 v 22:15

@Skeeve: a to je dobře nebo nedobře? Někdo se houpe rád a někdo je rád, že kolotoč skončí

Skallarix
Skallarix 15.04.2021 v 23:38

@IŠ - Inu, nějak už houpačka nejde nahoru zůstává dole. Ale to je jistě jen přechodná záležitost. ;-)

archivářka115
archivářka115 24.04.2021 v 19:44

Televizi jsem přestala sledovat. Stále bych slyšela, že jsme dole. Mohu alespoň chodit do knihovny a hned mám lepší náladu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.04.2021 v 08:45

Jedna hudební nálada, která přesně sedí...

Domebody told me to change
And somebody told me to stay the same
Somebody told me it's fate
Somebody told me the way we live
Will come with a consequence
Somebody told me to stay
And somebody told me to get the hell out of here
There's some things you shouldn't see
Somebody told me we're safe
And somebody told me to be afraid
Everybody's got something to say

I can't take one more second
Inside this place
I should've paid no mind to them

Stand tall know your worth
They can only put you down for so long
Hold on
Everybody lies to make the silence seem alright
Everybody tries to put this jaded world to rights

Somebody told me to change
And somebody told me to stay the same
Somebody told me it's fate
Somebody told me the way we live
Will come with a consequence
Everybody's got something to say

I can't take one more second
Inside this fucking place
We don't need to change for them
Never pay your mind again

Hollow lies, sinful greed
Someone lift my spirits please
'Live in the now'
That's all anybody says to me
Shut up

Just be lucid here now
We are nowhere
We are here now

Somebody told me to pray
And somebody told me they're not listening
Somebody told me to believe
Every single word that they have to say
And somebody told me it's fake
Somebody told me that if we don't obey
Then somebody is gonna take your freedom away
Somebody told me there's no reason to exist
I don't need you to tell me how to live
I'm on the edge
Jump

Stand tall know your worth
They can only put you down for so long
Hold on

Stand tall know your worth
They can only put you down for so long
Hold on
Everybody lies to make the silence seem alright
Everybody tries to put this jaded world to rights

Just be lucid here now
If we are nowhere
We are here now

Just be lucid here now
If we are nowhere
We are here now

senbja
senbja 06.05.2021 v 19:14

Žiji, nic mě nebolí, ptáci zpívají, stromy kvetou, slunce svítí, vítr fouká. Skvěle! :-)

Skallarix
Skallarix 06.05.2021 v 21:34

@Senbja - Hezká báseň v "Poezii ze šuplíku". ;-)

senbja
senbja 10.05.2021 v 20:00

Skeeve, to mě těší, díky.

Skallarix
Skallarix 21.05.2021 v 11:44

Dnes si jedu pro nový meč, takže ... natěšeně! :-)

https://www.youtube.com/watch?v=likrTUujH_Q

Pralinka1910
Pralinka1910 02.06.2021 v 22:19

Příšerně…
ráno při cestě do práce jsem se nachomytla k vážné dopravní nehodě motorkare.
Tri jsme se střídali u resuscitace.
Co mě ale nejvíc překvapilo, bylo jak lidi ohromně drží pospolu, když jde do tuhého.
Během vteřiny se sladite s úplně cizími lidmi se kterými se snažíte vrátit člověku život…
Někdo z okolí vám dá gumové rukavice, jiný vytáhne z auta ručník, protože klecet na asfaltu u srdeční masáže opravdu tlačí do kolen…

Skallarix
Skallarix 03.06.2021 v 07:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 03.06.2021 v 10:22

Ad Pralinka1910: Také Vás obdivuji. Já tohle zažil jen simulovaně na zdravotnickém kurzu. Nehody, u kterých jsem zatím zastavoval, nebyly tak vážné.



Vložit příspěvek