Hodnocení komentářů


Adhara
Adhara 05.07.2021 v 15:31

kapr, mne sa vaša myšlienka zase celkom pozdáva.

Tiež som kedysi rozmýšľala nad tým, ako dosiahnuť čo najreastickejšie hodnotenia príspevkov (ale na blogu, nie kníh). A napadlo mi, že komentáre by sa zobrazili len tomu čitateľovi, čo by sám komentár napísal, skôr nie. Tak by sa komentujúci navzájom neovplyvňovali a vzájomne by si mohli komentáre hodnotiť až potom, ako by dielo prečítali (aj keď vybabrať sa s tým, samozrejme, dá).

Naias
Naias 05.07.2021 v 15:43

Ja si práveže pri písaní vlastného komentára čítam cudzie komentáre. Nie aby som opisovala, ale aby som sa pozrela na knihu iným očami a porozmýšľala o tom predtým, ako sformulujem vlastný názor. A obabrať sa to dá jednoducho. Napíšem jednu vetu, trebárs tú obľúbenú, či skôr obľúbené slovné spojenie: „pekná kniha“, prečítam si komentáre a potom napíšem vlastný. A častokrát si čítam komentáre pred prečítaním knihy. Na koľko kníh už ma takto nalákali! Nemať prístup ku komentárom bez napísania vlastného považujem za nezmyselné a kontraproduktívne. Na to DK neslúži, aby si tu mohli čítať cudzie názory len tí, ktorí danú knihu už prečítali. Na čo potom vychádzajú recenzie?

siena
siena 05.07.2021 v 15:53

"...A napadlo mi, že komentáre by sa zobrazili len tomu čitateľovi, čo by sám komentár napísal, skôr nie. ..."
Takže cosi, jako za odměnu, Adhara? A dle čeho si pak zdejší uživatel bude knihy vybírat, když se mu komentáře nebudou zobrazovat? Dle čeho bude soudit ty patřičné *? A k čemu jsou pak takové stránky pro toho, ať už z jakéhokoliv důvodu, komentáře ke knihám nepíše? Tedy alespoň ne veřejně.

Tedy já vám nechci mluvit do vašich "vědeckých" konstruktů, ale hodnocení, komentář je ryze subjektivní věc. Svým způsobem zábavná součást čtení, žádná maturita/státnice, či impaktování té dané knihy... A tak to, troufám si tvrdit, většina zdejších uživatelů bere. A ti také dokáží celkem snadno vyfiltrovat relevanci toho/kterého hodnocení. A holt, občas, vyventilují svůj názor na komentář v příslušné diskuzi. Že ta není propojena s komentářem, je zase věc jiná, a přimlouvala bych se za tu možnost.

Text příspěvku byl upraven 05.07.21 v 15:57

Adhara
Adhara 05.07.2021 v 18:53

Ešte raz, písala som o komentároch na imaginárnom blogu, nie tu na DK. Hoci ja osobne ani na DK nečítam komentáre predtým, než napíšem svoj vlastný. Aj recenzie inde si čítam až potom, ako si knihu prečítam ja. A podľa čoho si vyberám knihu? Podľa anotácie, ukážok, odporučení známych...

Text příspěvku byl upraven 05.07.21 v 18:55

ijcro
ijcro 05.07.2021 v 18:57

@Adhara:
No, ale jak je všeobecně známo, vy máte poměrně specifické a akurátní názory, které se dost vymykají (nejen) zdejšímu průměru.

;)

siena
siena 05.07.2021 v 19:07

Adhara, ale komentář píšete do vlákna Hodnocení komentářů. Takže se nedivte, že je tak ostatními "přečten".


Adhara
Adhara 05.07.2021 v 19:50

siena: A takto s rodia flamewary. :-( Nuž áno, nemusela som spomenúť, keďže sa to až tak netýkalo témy. Na druhej strane, vyjadriť len súhlas s názorom mi pripadalo v duchu neobľúbených komentárov typu "dobrá kniha". :-)

petulik330
petulik330 05.07.2021 v 20:44

Máte dobrý nápad s ukazováním a hodnocením komentářů až po přečtení knihy. Komentáře ke knihám by měli ostatním čtenářům pomoci v výběrem knih.
Pokud ale takový příspěvek obsahuje pouze " líbila se mi, je čtivá" a podobně nemá to moc velký smysl a ostatním to moc nepomůže.
.

Text příspěvku byl upraven 05.07.21 v 21:39

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.07.2021 v 20:56

Já jsem vážně zmatená. V jednom příspěvku se dozvím zároveň "...dobrý nápad s ukazováním a hodnocením komentářů až po přečtení knihy...", ale zároveň se v něm dozvím "...komentáře by měli čtenářům #vynechané slovo předpokládám "pomoci" # s výběrem knihy...".
Tohle nadává smysl. Pokud uvidím komentář až po přečtení knihy, jak mi může zároveň komentář pomoci s výběrem knihy?
Pro pomalejší, prosím, o vysvětlení. Dík :)

Já tedy klidně dám palec někomu za komentář knihy, kterou jsem nečetla, a nečekám za to nic....a nepřečtu si knihu jenom proto, že má hodně palců. Ale když to bude dobře napsaný komentář, anotace dobrá, tak klidně jo. Pomůže mi to s výběrem knihy. Ne ten palec, ale ten komentář ;)
(Ale nebudem si lhát, mě knihy neživí, takže kdybych měla dohnat třeba takovýho Trudoše, tak to by mi muselo houknout, když bych chtěla naplnit "manipulaci" z jeho strany :D ...)

Text příspěvku byl upraven 05.07.21 v 21:00

siena
siena 05.07.2021 v 21:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 13.07.2021 v 17:29

Palce by mohly být dva, červený a modrý. Červený za koment ke knize kterou jsem četl. Modrý tehdy, když jsem knihu nečetl, ale příspěvek se mi velice líbil. Do počtu by se počítal samozřejmě jejich součet, v tomto směru by se nic nezměnilo.
Automatické bodování příspěvku podle jeho délky by umožňovalo soustředit se na ty, které se opravdu snaží něco sdělit, a neomezují se na stručný koment:
"Líbilo."
Přelétávání celých stránek podobných takékomentářů zdržuje a otravuje jako televizní reklama!

Text příspěvku byl upraven 13.07.21 v 17:35

Naias
Naias 13.07.2021 v 17:41

A keby boli komentáre obodované, zoraďovali by sa podľa počtu bodov? Nebolo by lepšie zoraďovať ich rovno podľa dĺžky?

kapr
kapr 13.07.2021 v 18:45

Ano, výborně, přidání možnosti zobrazit si komentáře v setřídění podle jeho délky by určitě bylo přínosem. A díky za dobrý nápad. Stávající možností setřídění komentářů bych při tom doporučoval zachovat.

ijcro
ijcro 07.12.2021 v 11:28

V poslední době se nějak ztrácím v komentářích. :D
Mám u pecka sice dost velký displej, ale vejdou se mi na plochu nejvýše tak čtyři maximálně sedm příspěvků, pokud jsou jedno/dvou řádkové, a je úplně jedno, jestli mám rozlišení full HD nebo ne..., a to i když nastavím monitor na výšku, roluju stejně... Zmenšení stránky to taky příliš neřeší, to se zas úplně dobře pod 50% nečte :(
Například "Růže pro Algernon" má dvacet stránek komentářů a je docela problém je přehlédnout jako lán.
Mimochodem, je možné někde v preferencích zapnout počet příspěvů na stránku (20/50/100)?

Eldar80
Eldar80 07.12.2021 v 22:53

Sice už to tu několikrát bylo, ale přidávám se k prosbě, kterou sepsal ijcro. Třeba se to posune někam dál. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.12.2021 v 06:35

Tak na druhé a dalších stránkách už jich je víc. Dřív šlo "zařídit", aby se ukazovaly všechny komentáře. Ale už to nejde :(

ijcro
ijcro 08.12.2021 v 07:18

@Lenka.Vílka:
Přivítal by i nějakou formu kompaktnějšího vzhledu komentářů a la Excel, protože se mi zdá škoda tolika prázdného místa (a nemožnosti roztáhnout stránku do šířky). Rolování je sice dneska trendy, ale mnohdy to spíš vypovídá o efektu než účelnosti :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.12.2021 v 10:55

Ijcro:
Já jsem většinu času zde na telefonu v režimu "zobrazení pro stolní počítač", takže přesně nevím, jak to v pc vypadá zobrazené :/

ijcro
ijcro 14.12.2021 v 16:01

S hodnocením souvisí trochu i očekávání "náročného" čtenáře.
I když v poslední době mám pocit, že se to nadužívá spíš ve smyslu "unuděný a povrchní, jehož už nic nepřekvapí".
A taky trochu ignorant, který je bez ohledu na dobu vzniku schopen dát "doporučení" ke knize třeba i sto let mrtvému autorovi :D
No, třeba se mýlím ;)

ijcro
ijcro 01.03.2022 v 20:20

Zajímavé (ale chtěl jsem napsat zvláštní) jsou hodnocení čtenářů (jako je třeba od Pert), kde se to dost hemží ODPADem, a je těžké najít nějaký klíč (když tam nejsou žádné jiné komentáře), proč tomu tak je.

Naskýtá se otázka, z jakého důvodu takové knížky tito čtenáři vůbec čtou (necítí-li se být cílovkou), když jim dají jen ODPAD a potměšile nenapíší proč? Je to msta? Rozmar? Nebo jen prostá zhůvěřilost?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.03.2022 v 21:11

Odpad beru vážně pouze za případu, že je tam komentář. Jinak jako kdyby tam nebyl :)

Atuin
Atuin 01.03.2022 v 21:23

Přesně tak Lenka.Vílka, stává se že se s komentářem dá souhlasit či porozumět i přes takové hodnocení, ale beze slova to je hodnocení úplně zbytečný, zejména takové.

Text příspěvku byl upraven 01.03.22 v 21:23

ijcro
ijcro 02.03.2022 v 14:00

Já se snažil najít v ODPADu jen nějaký klíč, bez ohledu k obsahu knih, které tuhle nálepku získaly :/

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2022 v 14:09

Ijcro: chápu. Najít vzorec je většinou základ a potom už dost věcí dává smysl. Ale nevím, zda to pokaždé vůbec lze. Ale chápu, člověk je tvor zvědavý, tak nad tím přemýšlí a koumá. To mám u některých profilů taky...

siena
siena 02.03.2022 v 14:16

... a u některých snad raději ani ne...



Vložit příspěvek