Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 15:23

Jsou za sklem. Přepážky, které nejsou oddělené od lidí pracovníci sklem, jsou zavřené...

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 15:23

woodward
woodward 16.03.2020 v 15:30

Tak pozor, mám čerstvou informaci! na tom odkazu, co sem dala Lenka.Vílka je číslo na mluvčího České pošty a ten mě právě ujistil, že "balík do ruky" se doručuje všude, kromě obcí, které byly uzavřeny karanténou. Což např. Praha zatím není (i když kdoví, co bude, žejo).

keri.H
keri.H 16.03.2020 v 15:36

Rodiče dneska byli v lékárně a prý lékárna ve městě bere dovnitř jen jednoho člověka. A stejně to dělá i trafika, takže se venku tvoří fronty.

Dudu: U nás autobusy pouštěli předními dveřmi, ale už i u nás pouští zadními (teda aspoň MHD). Do autobusu z vesnice jsem nastupovala předem a brali si i peníze, takže opatření má každý úplně jiný.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 15:38

Proto jsem psala, že gratuluji všem, na které v době krize nekašlou, jsou města, kde na lidi kašlou celý rok. Proto jsem, Woodwarde, psala, že vám vaše město přeju :) a myslím to upřímně ;)
(Přeci jen by bylo zvláštní, sic na druhou stranu milé, že by najednou s tím u nás začali jenom kvůli krizi podobného typu...a potom se zase vrátit k standardu. Lidé by z toho mohli být zmatení.)
Toto nemá nic společného s virem, ale s nedostatkem lidí.

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 15:39

woodward
woodward 16.03.2020 v 15:45

Lenka.Vílka: Aha, já jsem zvyklej, že když přijde pošťačka s balíkem nebo doporučeným psaním, většinou se neobtěžuje jít nahoru a hodí jenom lístek do kastlíku, ale zásilky podaný jako balíky do ruky mi doručujou běžně. I když nedávno mi vlastně pošťačka donesla i malej balík. Čert ví, jak to funguje.

keri.H
keri.H 16.03.2020 v 16:00

Já jsem na vesnici a pošťačka vždy zazvoní, tak na ní z balkonu houknu, že už běžím, aby věděla, že jsem doma. Oni na to totiž byly zvyklé od mamky a já jsem poprvé nevykoukla, tak nečekaly a než jsem došla k vratům, byly pryč.
Ale jinak s doručováním problémy nemám, i nám kolikrát nechaly balík u sousedů nebo sousedům nechaly balík u nás.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 16:08

Woodward: asi fakt záleží na poště. Proto si nikdy nenechávám balík do ruky, ale rovnou na poštu. Pošťačka nosí malé balíky. Teda, nosí...ony už ví, kdo chodí a nechodí do práce a prostě ty "větší dopisy, co ještě nejsou velký balíky" a tedy spadají pod ně, s sebou většinou nenosí, když ví, že ten člověk chodí do práce. Cizinu větší taky nosí pošťák, ale většinou nechávají na poště a neberou sebou. Dělala jsem ve vnitřní části pošty, vím, co tam holky nechávali a ani s sebou nenosili. Ale je pravda, že když mi nechali drahou věc z amazonu ve schránce, protože to prošlo, to mě málem omylo. Jste v práci a ve schránce vám leží zboží za litr. To není dobrej pocit, když o tom víte...brr. A reklamace potom žádná, kdyby někdo vzal...
Ale teď se už ani kniha (jedna jediná) většinou nevejde do toho, aby to stále bylo psaní. Nebo takhle...záleží i na tom, kdo je za přepážkou. Byla jsem na poště, a paní mi řekla, že bohužel to už je balík, protože je vysoký 2,9 cm, a psaní je do 2,5 cm. Dva týdny na to jsem věděla, že to je pod 2,5 cm a slečna ho demonstrativně strkala do nějaké dírky v šabloně, a furt tak a zpátky a koukala na mě, zda to vidím taky, co neměla ani centimetr, takže to je balík. Momentálně asi ani samy neví. Jak máme vědět my? :(

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 16:11

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 16:19

Keri.H: to dřív u nás taky bylo...Ale jak to říct...pár let zpátky u nás ve vchodě byly hodné babičky. Takže se šlo s pošťačkou domluvit. Ale náš vchod teď omládl a starší lidé odešly na lepší místo, už to prostě nejde. Ona se s tím nebude tahat, když nemá jistotu, že udá. Nebo když ví, že neudá. Chápu je, proto poště nic nezazlívám. Ale tu objednávku o víkendu prostě udělám s dovozem ppl. Pro sichr :)

woodward
woodward 16.03.2020 v 17:05

Nojo, to je na vesnici. Tady je věžák, v něm sto partají a přes den není skoro nikdo doma, kromě důchodců a matek s miminama. Takže se listonoši v drtivé většině případů neobtěžujou ani zkoušet, jestli je někdo doma, pokud mají něco, co se nevejde do kastlíku, nebo k čemu potřebujou podpis příjemce. Rozdíl u balíku do ruky spočívá v tom, že ten doručovatel zná telefonní číslo - když si objednáváš zboží na netu, musíš ho tam vyplnit a oni ho předají poště nebo GLS. Od těch pak dostaneš avízo mailem a někdy i esemesku, že dneska cca v tu a tu dobu vám dovezeme balík. Pak ten šofér zavolá, většinou o chvíli dřív než dorazí před barák, takže k těm vchodovým dveřím dojdeme zhruba současně.

reader.007
reader.007 16.03.2020 v 17:29

U nás to mají pošťačky napůl: k našim dveřím doběhla jedna s rouškou, u sousedů zvonila ta druhá (ale ze stejného auta) bez roušky.

Ale abychom nemluvili jen o virusu a rouškách: normálně bych si nafackovala - v lednu jsem prodala Kmotra (přísahala bych že ho doma máme 2x), zrovna tak ráda bych si v něm početla, jenže nemůžu toho druhého najít. Tak sjíždím alespoň tu 20ti hodinovou audioknihu čtenou Jiřím Pragerem. Nevíte náhodou jestli je nějak zkracovaná?

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 17:36

Tak to máte ve městě dobrý, že v SMS udají přesný čas. To u nás nikdy. Mně přijde zhruba tato zpráva: balík doručíme v době od 10 do 15 hodin. A před Vánoci se běžně stává, že večer přijde další zpráva, že se omlouvají, ale nestihli doručit. A sama už poštou neposílám vůbec, protože pracovnice za přepážkou mají od vedení instrukce, že mají nutit právě balík do ruky a to i ten nejlevnější vyjde na 129 korun. Na Zásilkovně zaplatím jen 65.

woodward
woodward 16.03.2020 v 18:01

Oni neudají PŘESNÝ čas. Udají nějaký rozpětí, někdy i dost dlouhý. Ale zatím se do toho termínu vždycky strefili.

woodward
woodward 16.03.2020 v 18:02

Koukám, že podle ČT se ten Prymula píše s"y".

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 18:11

No, strefit se mezi 8 a 17 asi nebude moc těžký. :-)
Teď vážně, u mě je to jedno, já si kvůli tomu brát dovolenou nebudu, to by byla škoda s ní takhle mrhat.
Ano, Prymula se tak píše, a proto jsem si tady od rána lámala hlavu, co se tady řeší a bála jsem se zeptat.

woodward
woodward 16.03.2020 v 18:24

Nojo, vy pracující to máte blbý. Brát si dovolenou když venku zuří virus, to by byla blbina. A jinak, jak říkal pan premiér: do práce a domů, žádný lajdání! To my důchodci se můžeme jít projít do parku. Jen musíme dbát na zachovávání rozestupů Ještěže máme naši literární drbárnu, tady žádná infekce nehrozí. :D

Eicherik
Eicherik 16.03.2020 v 18:57

V Praze přibývá lidí, kteří nosí roušky a respirátory, ale stále je to menšina. Cestou do práce jsem napočítal necelých 20 osob a cestou z práce zhruba 35 lidí. Nepočítal jsem šály a šátky. Jsem zvědavý na zítřek v MHD, protože jak je už známo musí mít každý zakrytý obličej. Naštěstí je nařízení benevolentní a povoluje se i ta šála nebo šátek. Já vyrazím s šátkem. :-)

bamba
bamba 16.03.2020 v 19:34

Bratislava o krok vpredu - tu už našinca bez rúšky nevezmú MHD.

Dudu
Dudu 16.03.2020 v 19:35

Eicherik, nebuď línej a udělej si z šátku roušku. Potřebuješ k tomu pouze ten šátek a 2 gumičky.

bamba
bamba 16.03.2020 v 19:44

gumičky už nie sú. Ani na ešope. Stačí veľká šatka 60*60 - z bavlny. Mimochodom vytiahla som niekoľko skautských šatiek - sú z bavlny. Netuším, kde sú pionierske...

woodward
woodward 16.03.2020 v 19:54

Nejsou gumičky? To by měl Kubrt udělat vozembouch! ;-p

Já už mám nachystanou šálu, vyzkoušel jsem si, že se na ní á zavázat uzel, když ji mám nataženou přes nos, tak to bude muset stačit. Gumičky nepotřebuju.

Eicherik
Eicherik 16.03.2020 v 19:55

Teď by se hodila stará vojenská šála. Dala se nasadit jako rolák. Zatím to vypadá na starej (ale je jako novej) metalovej šátek. :-)

Eicherik
Eicherik 16.03.2020 v 19:57

Nebo motorkářská kukla by byla dobrá. :-)

bamba
bamba 16.03.2020 v 20:02

u vojenskej a motorkárskej - netuším čo je to za materiál - ale malo by to prebehnúť pračkou a občas žehličkou...Žehlíte niekedy...s radosťou?

Eicherik
Eicherik 16.03.2020 v 20:03

Žehlení je nejlepší domácí práce. To myslím naprosto vážně. :-)

woodward
woodward 16.03.2020 v 20:04

Já nikdy nežehlím. A dělám to s radosťou. :)



Vložit příspěvek