Filosofování pod starým mohutným dubem


Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 04:33

Roušky budou, dodá nejbohatší Čech. :-)

braunerova
braunerova 16.03.2020 v 06:17

MadamC: Tohle video jsem neznal a s radostí jsem si ho poslechl. Po dlouhé době rozumná řeč.

Eicherik
Eicherik 16.03.2020 v 06:19

Jedu do práce. Večer vám popíšu, jak to v Praze vypadá. :-)

braunerova
braunerova 16.03.2020 v 06:42

Přikládám jiný pohled na roušky:
https://www.dtest.cz/clanek-673/zapomente-na-rousky

Clint
Clint 16.03.2020 v 06:44

Steve - s tímto odpadem tady neuspějete. Tady nejsou hloupí lidé. To sem seriozně dáváte odkaz na jeden z nejstarších českých dezinformačních webů? LOL

Lector
Lector 16.03.2020 v 06:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Lector
Lector 16.03.2020 v 06:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 16.03.2020 v 07:07

Samozřejmě, vzhledem k tomu, že je to respirační onemocnění, tak se šíří vzduchem. Nebo si někdo myslí, že ty doporučené rozestupy, které jsou minimálně 2m, jsou proto, že by někdo předpokládal, že má kdosi tak dlouhé ruce?!?

A ještě k těm rouškám...ano, jak tu bylo napsáno, je to ochrana především od šíření obyčejné virózy, nachlazení. Ale i to je dnes důležité, protože jak je známo, tak COVI-19 má větší šanci u lidí, kteří mají sníženou imunitu, tudíž i pro ty, kteří již nějakou virózu mají. Když už se tu dovolávají někteří pana profesora Primuly, bylo by dobré, číst i informace Hygieny a Zdravotních ústavů.

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 07:14

woodward
woodward 16.03.2020 v 07:13

chci vidět ty rozestupy až půjdu do penny na nákup. občas tam nechají narůst u kasy frontu jak u Leninova mausolea a kdyby se měl zachovávat rozestup dva metry, museli by vedle přistavět ještě jednu sámošku.

siena
siena 16.03.2020 v 07:19

Jak jsem viděla z obrázků v Itálii, tak tam se to řešilo i tím, že byli pouštěni do marketů lidé v omezeném množství. Ona ta vzdálenost se samozřejmě i v MHD dost těžko dodrží. Zmínila jsem se proto, protože jsem si tu přečetla, jak se koronavirus šíří hlavně dotykem, že to není pravda! Kromě dalších hloupostí...už jen čekám, až někdo přijde s tím, jak za za vším stojí pan Soros:(

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 07:30

Dudu
Dudu 16.03.2020 v 07:39

Já věřím, že u nás to do tří týdnů - tedy pokud lidé budou dodržovat nastavené předpisy - bude opět klidnější. Klika je, že přichází jaro a příroda pomůže. Horší to bude v Německu - tam teprve teď začínají sem tam něco zavírat. Některé podniky mají cedule: "zavřeno s ohledem na zdraví obyvatelstva", tzn že majitelé to zavřeli sami od sebe, ne z nařízení vlády.

siena
siena 16.03.2020 v 07:39

Sarah01, dost těžko můžeme mít COVI-19 úplně pod kontrolou. Je to virové onemocnění, které je nové, na které nemá žádný člověk vybudovanou imunitu., na které neexistuje ani účinná léčba. Proto ta slova paní kancléřky, která mimochodem citovala odborníka v epidemiologii. Bylo by možná dobře, jak všechno ostatní, dohledat si, co vlastně řekla, ne jen tu citovanou větu. Celá debata se rozjela, tedy zapojili se i ti, kteří se běžně zde nezapojují, proto, ne že bychom chtěli nadávat na vládu, ale proto, že ta vláda, která několikrát za den říká jak ona zvládá a ostatní ne, tak od počátku nemluví pravdu a mlží i v době, kdy už to každý soudný vidí a dokonce napadá ty, kteří na ty nepravdy upozorňují. Opět, stačí si projít výstupy od konce ledna, kdy se mimochodem objevil první případ ve Francii...

JáJejí
JáJejí 16.03.2020 v 07:42

Kdo máte účet na Facebooku, můžete sledovat, co radí spisovatelka Radka Denemarková, t. č. na Tchaj-wanu. Tak řeší problém demokratická a ODPOVÉDNÁ vláda. A jestli máte potřebu symbolické akce, podepište další z petic na odstoupení Babiše a Adama.

Zvažuju podání trestního oznámení za obecné ohrožení. Ale nevím, zda je to na fyzické osoby, které momentálně jsou ve vládě, účinné. Nějaký právní názor?

keri.H
keri.H 16.03.2020 v 07:54

woodward: Dnes ráno na autobusové zastávce lidé stáli daleko od sebe. Ale jsou i lidé, kteří stojí daleko od lidí i normálně, protože dodržují nějakou určitou vzdálenost. Autobusy, co s nimi jezdím bývají naštěstí prázdnější vždy.
Ale jako velký problém vidím to, že lidé stejně sahají na madla autobusů atd., stejně tak na košíky, holýma rukama, což v tomto případě zrovna dobré není.

siena
siena 16.03.2020 v 07:59

Dudu, ač bychom si všichni přáli, jaro s virem neudělá nic. Opět mluví o tom epidemiologové, je bychom měli číst a poslouchat a ne pana prezidenta Trumpa. Ta naše omezení má sloužit k tomu, abychom nákazu pokud možno rozložili v čase a nestalo se tak, že onemocníme všichni najednou v jednu dobu. Mimochodem, říkal to i pan ministr zdravotnictví na té tiskovce v noci. A vzhledem k tomu, že je otestováno pouze cca 4000 lidí, nedělejme si iluze, že tedy máme stále jen těch 300 nemocných...neříkám, že bychom měli podléhat nějaké panice, ale měli bychom se na druhou stranu chovat racionálně a netvářit se, že cosi zázrakem zmizí. Je to onemocnění, na které si musíme imunitu teprve vytvořit, pak si teprve příroda pomůže.

siena
siena 16.03.2020 v 08:02

keri.H, samozřejmě, že to dobře není. Ale pravda je, že na to zboží potom sahá ta chuděrka pokladní, která takto sahá na všechno celou směnu..a to nemluvím o tom, kolik nás kolem té její pokladny projde:( Jak jsem pochopila, pro ně stát, nějaké ochranné prostředky vyčlení, jestli nějaké zbudou, jak jsem pochopila pana ministra Hamáčka.

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 08:12

tsal
tsal 16.03.2020 v 08:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 16.03.2020 v 08:13

tsal, tak nějak...jestli si mohu dovolit.

tsal
tsal 16.03.2020 v 08:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 16.03.2020 v 08:24

pro tsal:

Asi tak od 10 let se neřídím tím, co dělají ostatní jen proto, že to dělá tzv. většina. A taky netrpím představou, že jsem lepší než "oni". Podávat TO na obyvatelstvo nelze, jen na konkrétní osobu.

Dudu
Dudu 16.03.2020 v 08:38

Siena, tak je logické že slunce a čerstvý vzduch je vždy podpůrný prostředek. Nemusíš tady podsouvat hned Trumpha. Pro nás je nejdůlezitejší teď dodržovat nařízení vlády, co v nejmenší míře dovolit viru se šířit. Bohužel lék zatím na to není, tak si organismus musí své vybojovat sám.

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 08:42

siena - když už reagujete na mě, tak vím, číst umím. Samozřejmě, že to nemůžeme mít pod kontrolou, nic jiného jsem ani netvrdila. A Merkelovou jsem vůbec necitovala.

Lector
Lector 16.03.2020 v 09:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 16.03.2020 v 09:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 16.03.2020 v 09:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek