Česká pošta a její služby


reader.007
reader.007 02.02.2020 v 22:43

Jelikož od včerejška pošta zase INOVOVALA, možná by někoho mohlo zaujmout:

Změna se týká cen, ale ne tak úplně. Ceník je totiž dvojí. První zůstává na stejné úrovni jako ten do 31. 1. 2020, ale přesunul se pod titulek "ekonomicky".
To v praxi znamená, že Česká pošta se rozhodla vyhodit pár (desítek/stovek) zaměstnanců z řad doručovatelů s tím, že se zvětšují doručovací okrsky. Zásilky tedy bude doručovat méně lidí a méně často.
Tak jako dosud, tedy denním rozvozem se bude rozvážet jen ta část zásilek, za kterou si připlatíte, proto ponese štempl "Prioritní".

Dosud tak byly označovány (a tříděny) jen zásilky do zahraničí, ale managementu české pošty evidentně stačí na důkladnější třídění i malý český rybníček.
Do zahraničí se zásilky Prioritní označovaly ty, které putovaly po Evropě, nebo letecky mimo Evropu. Pokud šly (mimo Evropu) lodní dopravou, byly označeny "Ekonomicky" a jejich cesta mohla trvat i několik týdnů.

voshi
voshi 04.02.2020 v 08:20

Další zkvalitnění služeb?

To mi připomíná jednu bankovní instituci. Každou chvíli aktualizace podmínek, ceníku, sazebníku, úprava a doplnění pojmů, .... dokement velikosti bible a to s železnou pravidelností :D

voshi
voshi 10.02.2020 v 11:23

Tak jsem chtěl dát poště ještě šanci, protože vzhledem k parametru zásilky mi to přišlo nejschůdnější. Pošta opravdu nezklamala. Neustále zlepšují, zrychlují, digitalizují, vymýšlejí... stále ale zůstávají někde dosti hluboko ve 20. století.

Jelikož poštu moc nevyužívám, asi jsem dal málo času prostudování materiálu pro podání zásilky, nebo mi to prostě jenom hlava nebere. Doufal jsem v to, že si ušetřím čas. Ušetřím ho i zaměstnanci na přepážce, ušetřím papír podacího lístku... Když máme ten internet, říkám si.

Vyplním údaje na netu, říkám si. Když to pořád předhazují. Sice nemám tiskárnu, ale web mi po dokončení nabídl napsat kód na balík. Výborně říkám si, to je chytrý. Bez papírování, bez zdržování. Přijdu, paní opíše kód (nebo naskenuje čárový), jako to funguje jinde. Systém vychrlí zadané údaje, zvážit/změžit, tisk, platba - odcházím. Zní to logicky a rychle říkám si.

Bohužel. Takhle to nejde pane, to tam musíte mít napsané.
Co prosím?
Tady Vám dám štítky, podací lístek támhle a vyplňte si to.

Po chvíli pocení a hledání adresy hotovo. Slavnostně lepím štítky, předávám podací lístek. Zákaznická karta ČP ve Stocard s vidinou alespoň té slevy.

Pane, to mi nepůjde, to musíte mít staženou aplikaci ČP, takhle to nejde.

Cože?!!! Čárový kód je přeci stejný ne? Absolutně nechápu.

Bohužel. Mě to systém nevezme.

Ne prostě jsem ji nepřesvědčil ať to načte.

Skvělý, v tom případě kartu můžu odebrat z apky, a tu plastovou rovnou rozlámat.
Štěstí, že uměla pošta přijmout platební kartu, protože jsem byl bez peněz.

Pevně doufám, že se personál na naší pobočce jen špatně vyspal, nebo naopak ješte neprobral. Byl jsem v půl deváté ráno... protože jindy je paní příjemná. Takhle si teda posílání zásilek v roce 2020 - ještě za 168Kč nepředstavuju. Čekal jsem zádrhel, ale takový bizár ne. Za posledních pár let co jsem byl nucen poštu využít, z ní mám vážně smíšené pocity, což se po dnešku ještě umocnilo. Děkuju pěkně, ale ČP už by měla vážně zkrachovat a štafetu převzít někdo jiný.

reader.007
reader.007 10.02.2020 v 12:57

voshi: vůbec nechápu, proč vás na poště nechali vyplňovat podací lístek, když máte kartu. Můžu vědět jaký druh zásilky jste podával?

Jinak já tady sice většinou hudrám, ale pro jednou budu i chválit: přestože vyhrožovali, že "ekonomické" zásilky budou chodit se zpožděním, obě dvě doporučené které jsem zatím posílala já byly hned druhý den u adresáta.

Eicherik
Eicherik 18.03.2020 v 16:13

Česká pošta oznámila, že upravuje pracovní dobu svých poboček. Budou mít od čtvrtka otevřeno maximálně do 16 hodin, o víkendu bude zavřeno úplně. Zároveň mezi 10. až 12. hodinou bude obsluhovat pouze seniory nad 65 let.

reader.007
reader.007 18.03.2020 v 16:41

Obsah mailu:

Aktuální situace v doručování zásilek

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku.... a tak dále.

Mě ohromně pobavila ta "ideální" rouška: sice je to na nákazu houby platné, ale alespoň vám neuvidíme do ksichtu :-)


Eicherik
Eicherik 18.03.2020 v 18:12

Před chvílí jsem z pošty dorazil. Já roušku, paní za přepážkou roušku. Ani jednomu z nás nebylo moc rozumět, ale pěkně jsme si popovídali. :-)

reader.007
reader.007 18.03.2020 v 18:19

máš chodit s cedulkama, jako když F.L. Věka sváděla Brejchová :-)

reader.007
reader.007 18.03.2020 v 23:47

Teď ale bez legrace, pokud někoho neobeslala ČP mailem, tohle jsem dnes dostala já, třeba se vám to taky hodí:

Aktuální situace v doručování zásilek

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.

Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.

U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

Děkujeme za pochopení
Vaše Česká pošta

tsal
tsal 19.03.2020 v 06:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 19.03.2020 v 07:16

Zrovna dneska čekám balíček ze Slovenska Do ruky. Jelikož má 0,16 kg, tak by se ho za normálních okolností téměř určitě pokusili doručit ke mě domů. Pokud ho rovnou uloží na poště, tak mi to nevadí. :-)

Eicherik
Eicherik 19.03.2020 v 16:13

Balíček dorazil. Řidič nejprve předem zavolal, jestli budu vůbec doma. Podruhé zavolal, když už stál před domem. :-)

Eicherik
Eicherik 18.05.2020 v 19:05

Česká pošta se navrátila k otevírací době, kterou měla před koronavirem. Alespoň tedy naše pobočka. Musím taky Českou poštu pochválit, protože si myslím, že toto složité období zvládla dobře. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.06.2020 v 15:28

Dnes jsem byla na poště:
Paní: to je nestandardní zásilka.
(Ticho, já myslela, že se rozpovídá, ale ona na mě koukala jak ten kapr v kádi před Vánocemi.)
Já: A co to znamená pro mě?
Paní: Že to bude dražší.
Já: A jak?
Paní: To vám teprve řeknu.
Já: A proč je ti nestandardní zásilka?
Paní: Protože to není v krabici.
(Balíček měl tvar tlačenky, posílala bych to asi největší krabici, vycpané tunou papíru, protože to nebyla dlouhá tlačenka, ale vysoká.)
Já: Takže to bude dražší o to, kolik stojí ta krabice.
Paní: My tady máme různé velikosti krabic.
(Jsem si myslela, že si dělá srandu!!!)
Já: Samozřejmě myslím krabici téhle velikosti.
(Dlouhé ticho..)
Potom jsem paní hláskovala adresu. Ne protože se jí to zdálo nečitelný, ale protože se jí to zdálo nereálný. Napsala první tři písmena, co jsem nadiktovala a pc jí prozradil, že je všechno ok.
Paní: 112 kč

A v ten moment jsem si na něco vzpomněla.

Ta samá paní měla problém poslat balík do Peru, protože tam nebyla ulice. Na to jí pán řekl, že to takhle posílá každý měsíc a nikdy není problém. Asi neměl dodat, že jestli je problém, tak půjde k jiné přepážce :D

Dnes jsem se tam vážně nasmála. Jako kdyby nestačilo, že v knihovně si někdo dnes dopoledne půjčil všechny knihy, které jsem si včera večer vypsala, že si je půjčím :P

Text příspěvku byl upraven 05.06.20 v 15:34

Janadvorackova
Janadvorackova 05.06.2020 v 20:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

0786
0786 06.06.2020 v 11:18

Tak jako Česká pošta je asi nejznámější co se týká korespondence dopisů. A menších kusových balíku, ale pak jsou tu i takový dopravci co dopravuji i více zásilek třeba závaží eshop atd.. Třeba i ze zahraničí a to vlastně ani nevím jestli Česká pošta posílá balíky třeba na Slovensko nebo do Německa.

Text příspěvku byl upraven 06.06.20 v 22:04

siena
siena 06.06.2020 v 11:54

0786, posílá.

R.E.M.
R.E.M. 06.06.2020 v 13:02

Nejen Česká pošta, zábava je i s jinými dopravci balíků.
Je dojemné, když zákazníkovi napíšou, že hodinu doručení sdělí v den doručování. Není to pozdě Antone Pavloviči... Nejlepší asi bylo, když mi volali z přepravní služby, že mi teď vezou zásilku, po odmítnutí, že teď nejsem doma, ale budu v 16.00 hod., oznámil, že ne, on jezdí přes město vždy v 9.30 hod. a doveze mi to, pokud jsem nedaleko bydliště. Tak jsem se ho mile zeptala, jest-li mám několik desítek kg vážící zásilku přenést pak domů v tašce. :)

Janadvorackova
Janadvorackova 06.06.2020 v 13:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 02.07.2020 v 23:20

A máme tu léto s Českou poštou: evidentně jim různé "zásilkovny" drancují prodeje, na zaměstnancích už se taky ušetřit víc nedá a tak pošta táhne do boje a pouští chlup:

Počínaje 1. 7. 2020 do konce prázdnin si můžete poslat balík "Na poštu" za cenu doporučené zásilky, tj. za 69,- (platí pro zásilku do 35 cm nejdelší strany).

Potřebujete k tomu 2 maličkosti:
1. Aby měl odesílatel zřízenou zákaznickou kartu České pošty
2. Aby si před odnosem balíku na poštu zadal adresu na webu ČP (tuhle https://1url.cz/UMm6j ) a následně vytiskl štítek s adresami a nalepil na balík

reader.007
reader.007 03.07.2020 v 20:30

Ještě doplním, že pokud nemáte tiskárnu, údajně není nutná, cituji:
"Nemáte tiskárnu? Nevadí, opište kód na zásilku nad adresáta."

Zadání do systému pošty taky neznamená, že musíte na poštu okamžitě. Pokud dobře počítám, fyzicky můžete zásilku dodat na poštu do měsíce od zadání (nebo možná do 30ti dnů).

reader.007
reader.007 01.09.2020 v 17:43

od dnešního dne dochází ke změně hodin pro veřejnost na 265 poštách. V pondělí a ve středu bude otevřeno až do 18 hodin, v úterý, ve čtvrtek a v pátek pak pobočky můžete navštívit už od osmi hodin. Zda se změna otevírací doby týká i vaší provozovny, zjistíte na webu České pošty
https://www.ceskaposta.cz/oteviraci-doby-provozoven-2020

Marthas
Marthas 29.09.2020 v 17:14

Česká pošta nás stále překvapuje asi chce, abychom byli vždy připraveni a ve střehu, proto vyhlásila opět změny.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3173757-nektere-posty-meni-oteviraci-dobu-nove-budou-mit-dva-dny-v-tydnu-otevreno-do-sesti

ps Doufám, že tě neopakuju reader.007

reader.007
reader.007 29.09.2020 v 18:43

tak trošku ;-)
změny začnou platit od 1. října a jak jsem to tak zběžně prohlížela, přidávají si pauzu na oběd (budiž jim přáno), některé dny si pracovní dobu zkrátí, na druhou stranu u mnoha poboček (většinou těch méně frekventovaných - venkovských) protáhnou otevírací dobu i do večerních hodin během úředních dnů, což zní fajn hlavně pro lidi, kteří se před 5 odpolední na poštu nedostanou...

Marthas
Marthas 29.09.2020 v 23:42

To reader.007: Já zatím slyšela, že se poslední změny nesetkaly u lidí s pochopením.
Tak uvidíme.



Vložit příspěvek