ANTIcharta proti Ctenarske vyzve


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 20:19

Bamba: budu na to myslet v dalším příspěvku ;) děkuji za upozornění :)

woodward
woodward 16.01.2019 v 20:30

Dej už pokoj! Siena zareagovala na to, co napsala Nelmal a zareagovala přesně stejně, jen v opačném gardu, ve stylu: "Ty říkáš tohle, já říkám totéž, jenže naopak. Ty říkáš proč si nás všímáte, já říkám, proč si vy všímáte nás? co ty na to?" Jakýpak kolíkování?

woodward
woodward 16.01.2019 v 20:32

Eicherik: já taky žiju v Česku a proti aktivistům nic nemám. Negeneralizuj, prosím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 20:36

Woodward: a proč mám dát zrovna já pokoj? Jak jste si vybral, že mám dát pokoj já a ne my obě? To odpovědělo na moji otázku, kterou jste přešel. Ne, vy nejste mediator, vy jste na jedné straně. Ano, jste ve správném vlakně. To se potom s vámi špatně diskutuje. Hlavně, když neodpovídáte na kladenou otázku...

Eicherik
Eicherik 16.01.2019 v 20:38

woodward: Omlouvám se, ujelo mi to. :-) Aktivisty nemám rád já Eicherik a asi dalších 6 000 000 Čechů. :-)

Naias
Naias 16.01.2019 v 20:43

Lenka.Vílka, woodward tak reaguje preto, lebo dezinterpretujete, čo Siena napísala. To, že komu sa nepáči, nemusí reagovať, napísala Nelmal. Siena len odpísala, že by sa to dalo aj obrátiť.
A už končím, to handrkovanie ma neba.


woodward
woodward 16.01.2019 v 20:46

Lenka.Vílka: Ach bóže! Jak jsem si vybral? Jednoduše. Siena neříká nesmysly. Její reakce byla docela normální, vtipná odpověď na předchozí příspěvek. Opravdu už to nebudu opakovat. Bereš si to strašně osobně. Není to zdravé.

woodward
woodward 16.01.2019 v 20:48

Eicherik: předpokládám, že těch šest milionů Čechů znáš osobně... Nemyslím, že v této zemi je tolik lidí, kteří vůbec vědí, co je to aktivista, natož aby si na ně utvořili odůvodněný názor.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 20:49

Woodward: neberu si to osobně. Až si to začnu brát osobně, tak to poznáte. A neříkám, že říká nesmysly, jenom napsala, jak to vidí. To jsou dvě rozdílné věci.
Jinak teď bych mohla tedy napsat to samé: berete si to moc osobně. Není to zdravé :)
(A bude to tedy v pořádku? Jenom jsem to otočila.)

woodward
woodward 16.01.2019 v 20:55

Což o to, na tom nic v nepořádku není. Jen ta logika... Ale už toho nechám. Jdu si číst.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 20:58

Woodward: vy v tomhle vlákne chcete hledat logiku? To spíš v knize. I v cervi knihovně jí bude víc ;)

Ajrad1981
Ajrad1981 16.01.2019 v 21:09

Padla tady otázka, na kterou nikdo nereagoval, myslím, že ji psala Naias. Jestli si někdo z plničů po přečtení knihy do výzvy řekl, že to byla blbina a že si to mohl ušetřit.
Klidně se přiznám: já ano. Nicméně ten postup byl v mém případě kapku jiný. Chtěla jsem si rozšířit obzory a přečíst Dona Quijota (který mě tedy opravdu nezaujal). A náhodou ten rok bylo v ČV téma Kniha, která začíná na stejné písmeno jako tvoje jméno. Proč si ji tam nepřidat, když se tam hodí?
A taky se mi to už párkrát stalo i u knížky, kterou jsem si vybrala sama a která se do žádné čtenářské výzvy nehodila.
Takže asi tak. :-D :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:12

Ajrad1981: já na to odpověďela. Hned pod její otázkou. Asi to zapadlo :(

Ajrad1981
Ajrad1981 16.01.2019 v 21:15

Lenka.Vílka: Pardon. Než jsem se prokousala šedesáti příspěvky, co se zde od mojí poslední návštěvy objevily...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:21

Ajrad1981: :D proto to neřeším. Ale zatím jsem jediná. Upřímně? Odpověď by mě zajímala od víc uživatelů :)

Eicherik
Eicherik 16.01.2019 v 21:26

Mezitím jsem si doplnil svůj třetí kousek do Čtenářské výzvy. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:29

Eicherik: blahopřeji :) já číst nemohla, tak alespoň sem psát ;)

Eicherik
Eicherik 16.01.2019 v 21:31

Lenka.Vílka: Díky. Jistě to dohoníte. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:34

Eicherik: mám na to ještě jedenáct měsíců. Tak snad jo :)

Ajrad1981
Ajrad1981 16.01.2019 v 21:38

Lenka.Vílka: Moje odpověď je vlastně dost podobná té Vaší.
Jen tak pro doplnění dodám, že jsem zatím všechny ročníky splnila. Jenže je plním knížkami, které mám nasyslené doma, nebo alespoň na sáhodlouhém seznamu toho, co bych si ráda přečetla. A když zjistím, že mi ke splnění chybí 1-2 knížky, které doma nemám, tak si projdu seznamy, diskuze, nebo se pozeptám kamarádů a vyberu si, co mě zaujme, protože zůstat na 19 knihách z 20 by mě štvalo. A zatím si na ty "doplňky" nemůžu stěžovat, měla jsem šťastnou ruku a jinak bych na ty knížky asi nepadla.

Text příspěvku byl upraven 16.01.19 v 21:38

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:49

Ajrad1981: já do výzvy dávám jenom komiksy. Takže nesplním. Ale to nevadí. Já si to vynahradim jinak :)

InaPražáková
InaPražáková 16.01.2019 v 23:03

Ajrad1981: Taky se mi to stalo. Zatím jsem vždycky našla ke každému tématu knihu, která mě podle popisu zajímala, a s jednou výjimkou mi odhad vyšel. Výjimka byla loni u vánočního tématu, kdy jsem čekala lehce hororové povídky... a nestálo to za nic. Část jsem přečetla s nadějí, že je to jen jedna, dvě, tři slabé a zlepší se to, zbytek jsem si nemoudře vzala s sebou na dvouhodinovou večerní cestu autobusem. Být doma, knihu odložím, takhle jsem dočetla zrychleně a pak jsem hodinu koukala z okýnka, za kterým byla tma. Ale ve výzvě jsem ji nechala, na jinou knihu k tématu nebyla chuť a jako památníček se to hodí. Jinak občas čtu i knihy, o kterých tuším, že mě bavit nebudou, abych si ověřila, že jsem nezměnila vkus, ale tohle nebyl ten případ, nadávala jsem si, že jsem nevybavená další knihou.

Corso
Corso 17.01.2019 v 07:40

Zdravim. Sledujem tuto snehovu gulu valiacu sa dole svahom a pri zakladani vlakna som netusil ze moze vyustit dobre ze nie do revolucie a otvorenych bojov na barikadach.
Rozhodnuty nemienil som ani reagovat, dufajuc ze to nejak zatichne a upadne do zabudnutia. Pravdepodobne som sa ale dotkol bodu, ktory nejakym mne nepochopitelnych sposobom je pre niekoho citlivy. Dnes vidim ze utichnutie sa nekona a narobilo to vela zlej krvi. Alebo proste ludia potrebuju obcas prvotnu iskru a idu do seba??? Mojim zamerom to nebolo. Mozno som nemal volit tak "drzy" nazov vlakna, mozno som sa mal drzat toho co ma ucili na skolach v case socializmu a drzat hubu lebo vyslovit svoj nazor je kacirstvo a tresta sa. Co mozno nebola zla myslienka, ked vidim ake nasledky moze vyjadrenie osobneho postoja k urcitej teme mat.
Par, pisem PAR!!! ludi pochopilo sakrazmus a nadsazku. Ostatni okamzite zobrali moje ospravedlnovania (co ja som myslel ako slusnost upozornit) ako protichodne voci myslienke ktoru som chcel vyjadrit a urobili zo mna skoro nesvojpravneho. Ospravedlnovanie a urcita slusnost ako urazka inteligencie citatela?? To uz snad nie! Vacsina sa ocividne urazila ze si robim srandu zo zbierania bodov v sutazi. Ze vidim ostatnych ako nejake ovce podriadujuce sa diktatu ake knihy brat do ruky. TOTO SOM NIKDY NEVYSLOVIL. Co som chcel povedat bolo, ze keby som ja zacal citat knihy podla nejakych vyziev, kolidovalo by to s mojou volou. Citanie a knihy mam proste tak rad, ze si nedam diktovat. Ano... ucast je dobrovolna, nie je to diktat, ano... ale ja by som to tak pocitoval. Ze som mal drzat hubu a ked to ja tak pocitujem, mam si to nechat pre seba je to moja vec a my citatelia ti na to "sereme jako Bilej tesak"? Ano. Teraz to uz viem.
Nie je to slabost, nie je to ukrivdenost, je mi to v podstate ukradnute. AKo to kto zoberie, to uz je v jeho hlave a jeho pravo interpretacie. (Koho teraz nahnevalo, ze mu este vysvetlujem co tento prispevok znamena a ze podcenujem jeho inteligenciu, zmier sa s tym.)
Admin ma moje pozehnanie vlakno zmazat.

Nelmal
Nelmal 17.01.2019 v 07:54

To, že komu sa nepáči, nemusí reagovať, napísala Nelmal.

?????
vážně a kde prosím??

Nelmal
Nelmal 17.01.2019 v 07:56

Ta říká, že nechápe, proč se ti, kteří si nevyplňují, zaobírají těmi, kteří si vyplňují. Se stejnou logikou se já ptám, proč se tedy ona zaobírá těmi druhými.

ano to první platí a zatím nikdo nebyl schopen reagovat (proč se někdo zaobírá výzvou,)

proč já se zaobírám neplniči není pravda - já se zaobírám výzvou a o tom tahle diskuze byla, má to i v názvu



Vložit příspěvek