ANTIcharta proti Ctenarske vyzve


Corso
Corso 14.01.2019 v 07:13

Hned na zaciatku upozornujem, ze moj prispevok nie je mysleny uplne vazne, je mierne sarkasticky, vyjadruje moj postoj, a akcie ako "Ctenarska vyzva" zhladuvam uzitocne, stmelujuce kolektiv, prebudzajuce sutazivost. :)
K jadru pudla. Nenecham si diktovat, co mam citat! :) Moj zivot sa krati, a je tolko krasnych knih, ktore este chcem precitat, ze sa nemienim zdrziavat splnanim achievementov!! Netvrdim... ak by nieco z mnou citanych knih sadlo do ktorejsi kategorie, rad sa podelim s ostatnymi o tento "zarez". Holt, od prirody nie som sutazivy typ, a nikdy som nemal pudenie nieco dokoncit na 100
Temy su take roznorode, ze s pomocou bozou sa hadam trafim aspon do polovice. Len sa vo mne pomaly tvori pocit menejcenneho citatela, vzhladom na vlanajsi vykon :) Ak tieto slova oslovili aspon jedneho dalsieho uboheho citatela, ktory vlani hladal cely rok knihu aby splnil CV a podvodom zaznacil ze cital nieco (vidim vas, podvodnici!!! :) co urcite neprecital, prosim vyjadrite sa dolunizsie.
Dakujem a nech vas doprovazi sila a stastena.
poznamka... Tento prispevok bol naozaj mysleny a spisany pre pobavenie, nemieri na autorov Citatelskej vyzvy, nezosmiesnuje 100%-nych, len je takym drobnym vysledkom zamyslenia a pocitov.
poznamka 2. ...spisane este pred prvou rannou kavou, takze stylisticky nekoherentne, nekonzistentne, bez konzervantov.

Text příspěvku byl upraven 14.01.19 v 07:13

Marylaa
Marylaa 14.01.2019 v 07:33

Život se krátí a proto místo číst nějakou dobrou knihu, která v nejlepším případě nepasuje do výzvy, píšete příspěvky z kategorie o ničem? :)) A ještě ho prodlužujeme ujištěním, že to nemyslíte vážně.
Nedostatek kofeinu má asi někdy podivné účinky :)

Text příspěvku byl upraven 14.01.19 v 08:18

tsal
tsal 14.01.2019 v 07:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marylaa
Marylaa 14.01.2019 v 08:18

Spíš to chtělo neujišťoval o tom vůbec.
(Ale když bez takového ujišťení to není jasné, tak dodávám, že jsem to rypnutí ani v nejmenším nemyslela vážně :)
Nenechám si diktovat jestli mám nebo nemám plnit výzvu!
(Nemyslím to vážně, napsala jsem to jen pro pobavení. Ne moment, myslím to vážně, nenechám si nic diktovat. Tohle taky nemyslím... To vážně bez takového ujišťování o nezavažnosti to není jasné? Nějak jsem se v tom zamotala a už nevím jestli to myslím vážně nebo ne. Tak si raději jdu koupit knihu. Která se nebude hodit do výzvy, ne ovšem záměrně)

bamba
bamba 14.01.2019 v 10:07

asi by som si nedovolila čítať knihu, ktorá má nepárny počet strán....

Nelmal
Nelmal 14.01.2019 v 10:27

Nešlo by to napsat ještě po té dávce kofeinu?, že by to třeba pak dávalo lepší smysl...


woodward
woodward 14.01.2019 v 11:53

zrovna nedávno v rádiu mluvili o tom, že jakýsi výzkum v Americe (to určitě potěší TakySimonu) odhalil, že kafe není vůbec škodlivý, právě naopak, prospívá zdraví v mnoha ohledech - oni se výslovně zmiňovali o tom,, že roztahuje cévy a dokonce prý má nějaké blahodárné účinky proti rakovině, ale o tom, že nedostatek kofeinu potlačuje duševní schopnosti nebyla řeč. Možná by měl Corso napsat do Ameriky a upozornit je na to...

Naias
Naias 14.01.2019 v 11:57

Zrejme by ich neprekvapilo, že pri absťáku to človeku nemyslí.

Marylaa
Marylaa 14.01.2019 v 13:03

Ten můj druhý příspěvek teď vypadá jako ještě větší blábol než je, když tsal odstranila rypnutí do mého rypnutí.

woodward
woodward 14.01.2019 v 14:43

Já to říkám pořád, že by člověk neměl mazat, co už sem jednou napsal. (A hlavně by si to měl pořádně rozmyslet, než sem něco napíše). :))

evacerna18
evacerna18 14.01.2019 v 17:11

Mám z toho podobný pocit, přijde mi, že Čtenářská výzva upadá. Některá témata jsou hodně povrchní a navíc myslím, že 20 knih je hodně, kdyby jich bylo třeba 12, na každý měsíc jedna, tak by to ještě šlo. Takhle dopředu vím, že výzvu na 99 % nesplním, protože si chci číst knihy ze svého reading listu a né podle listu, který za mne sestavil někdo jiný. Původní nápad byl podle mne rozšířit čtenářům obzory a "donutit" je sáhnout po knihách, kterých by si normálně nevšimli - tímhle způsobem se občas dají najít různé literární poklady. Bohužel se to nějak odchýlilo od původní myšlenky, nevím, jak mi obzory rozšíří například kniha, kterou si vyberu kvůli tomu, že má lichý počet stránek, kniha od autora, který má jméno a příjmení na stejné písmeno a podobně.

woodward
woodward 14.01.2019 v 17:18

evacerna18: obzory to nijak nerozšíří, ale někdo si pak nejspíš připadá jako čtenář. :)

Eicherik
Eicherik 14.01.2019 v 18:45

Čtenářskou výzvu si rozvracet nedáme! :-D

newtory
newtory 14.01.2019 v 18:52

Keby sa knihy vyberali podľa nejakých tematických okruhov, tak by to dávalo zmysel, pretože by tam bol prítomný nejaký kultúrny kontext, ktorý je dôležitou podmienkou "konzumácie" tohto špecifického produktu.
Ale vyberať knihy podľa vonkajších "fyzických" znakov je "kravina", je to ako prísť cukrárne a objednávať si: tamten malý hnedý, dve tie veľké ružové kocky napravo a na pitie si prosím tú oranžovú vodičku s bublinkami.
A woodward má pravdu, v uživateľoch to vyvoláva falošný pocit, že získavajú vstupenku do "klubu čitateľov".

Text příspěvku byl upraven 14.01.19 v 18:54

woodward
woodward 14.01.2019 v 18:56

newtory: není úplně jisté, že někteří lidé to v té cukrárně právě takhle nedělají ;)

ale že je to kravina - o tom žádná!

triatlet
triatlet 14.01.2019 v 19:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.01.2019 v 19:21

hm, a kdo nechce, ať si nevšímá, čeho si všímám. ;-p

Lector
Lector 14.01.2019 v 19:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 14.01.2019 v 19:33

Zjištění, jak se počítají stránky u knih, považuji zrovna za docela konstruktivní téma. :-)

woodward
woodward 14.01.2019 v 19:34

Lector: Trochu příliš subtilní, obávám se. Teď už někteří výzvočtenáři možná uvažují o tom, že tě požádají, aby ses stal jejich oficiálním mluvčím. :D

Text příspěvku byl upraven 14.01.19 v 19:36

Lector
Lector 14.01.2019 v 19:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 14.01.2019 v 20:10

inak ja si v cukrárni zákusky naozaj nevyberám na základe éčiek, ale ani na základe farieb. Ale viem, že keď mi horí za pätami celý polostrov pomerne rýchlo sa medzi nimi rozhodujem.
Mimochodom nie je zlý nápad vyberať si detektívku podľa počtu nebožtíkov, spôsobu zabitia a na ktorej strane chytia vraha,

newtory
newtory 14.01.2019 v 20:22

Kalibru vražednej zbrane, pohlavia vyšetrovateľa, farby vlasov vyšetrovateľky, veku prvého zavraždeného, značky auta, alebo alkoholu ktorým sa najčastejšie preváža resp. nadája vyšetrovateľ...

woodward
woodward 14.01.2019 v 20:32

newtory: co znamená "nadája"?

Koka
Koka 14.01.2019 v 20:43

v případě, že zde není newtory, tak si dovolím vysvětlit, že "nadájať sa alkoholom" značí česky nalévat se, dělat to, co dělávají násoskové.
(Jinak - dojča je česky kojenec, a obyčejně jej "nadája mamička" - tedy jej kojí.)



Vložit příspěvek