Komentáře, hodnocení

DISKUZE » O knihách


kapr
kapr 28.03.2018 v 18:49

Zrovna včera se mi stalo něco podobného, i když se s tímto problémem setkávám pouze vyjímečně. Začal jsem komentáře raději vkládat do diskuzí. Napíši větu. Dám uložit. Dám upravit. Napíši další větu. A pořád dokolečka. V nějakém debatním vlákně to tolik nevadí, ale když už si jeden hraje půl hodiny i více s knihou, tak to zatraceně zamrzí. Když jsem s komentářem spokojen, vložím jej jako komentář. (Zkopíruji jej z diskuze a vložím jej jako nový komentář.) A teprve když si ověřím, že je doopravdy vložen, tak jej z diskuze smažu. Někdy usoudím, že to na komentář nemá, a tak jej pak v té diskuzi ponechám.

Danago
Danago 28.03.2018 v 19:28

Stává se mi to u více pc nejen u mého domácího, takže to nebude asi internetovým připojením. Někdy je to tam hned , ale někdy ne , nejhorší je když si to zapomenu zkopírovat.

nokid
nokid 28.03.2018 v 20:51

Asi přetížení serveru DK. Stává se mi to při vkládání libovolných údajů, třeba přidávám knihu.

Adhara
Adhara 28.03.2018 v 21:36

Danago aj statní s podobným problémom - najjednoduchšie je písať komentáre do Wordu a ukladať si ich tam, až potom skopírovať. Ja to tak robím už množstvo rokov. V poslednej dobe hlavne preto, lebo pri písaní do internetového okna - ľubovoľného, či už ide o komentáre, editáciu Wikipédie alebo maily - mi to vynecháva obrovské množstvo znakov. V automatickej kontrole zostáva potom červené more. Vo Worde mi to vynechá znak len výnimočne. Netuším, prečo sa to deje, ale prispôsobila som sa tomu.

Lector
Lector 28.03.2018 v 21:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jelito
jelito 29.03.2018 v 13:54

To bude spíš kvůli bezpečnostním důvodům že při neaktivitě /neklikání / to člověka odhlásí


Danago
Danago 29.03.2018 v 18:25

Určitě jsem aktivní, když píšu komentář, a nemám v plánu si komentáře archivovat ve Wordu ani nikde jinde , protože nepoužívám jen jeden počítač. Je zajímavé, že se mi tyto problémy začaly objevovat až v posledním půlroce , dříve to bylo bez jakýchkoli problémů, to stejné je při označování knížky knihotéka , právě čtu a pod. na to mám indikátor, když je políčko zelené, tak se mi to uloží, ale někdy čekám hodně dlouho.....

Hun
Hun 30.03.2018 v 12:35

Já si všiml, že se to děje, když je člověk na dané podstránce déle (řekněme více minut). Když mi nějaké třeba diskusní vlákno naběhne, já třeba 10 minut dělám na PC něco jiného a pak se na tuto záložku vrátím a napíšu komentář, neuloží se. U čerstvě načtené podstránky se to nestane.

Takže řešení: Napište komentář hned, jak se vám stránka načte.

Danago
Danago 30.03.2018 v 17:27

není , ale to víte že to smolím znovu

ddkk
ddkk 03.04.2018 v 08:54

Podle mých dosavadních zkušeností je potřeba napsaný text hned vložit a raději pak upravit, protože jakákoli jiná aktivita na webu znamená nenávratnou ztrátu napsaného. To se mi několikrát stalo při psaní recenzí, takže jsem si nad vlastní hloupostí rvala vlasy a znovu mořila paměť...teď taky všechno píšu mimo do wordu (pokud ještě vůbec něco píšu...).

Adhara
Adhara 03.04.2018 v 21:47

Danago, nemusíte ani archivovať, len napíšte komentár v nejakom textovom editore a neukladajte... a editor zavriete, keď sa vám komentár úspešne podarí uložiť sem. Žiadna archivácia, iba poistka v inom otvorenom okne.

Danago
Danago 04.04.2018 v 13:13

Jasně , nejjednodušší se mi zdá si text zkopírovat a až potom dát uložit , pokud se neuloží vkládám ho pořád dokola dokud se nakonec neuchytí, někdy se mi neuchytí i 5x po sobě. ( jenom na to nesmím zapomínat).
Určitě to v tomto případě není delší neaktivitou nebo mou chybou. Když je to mou vlastní hloupostí , což se mi také stává, tak si to samozřejmě uvědomím a nestěžuji si .

soukroma
soukroma 12.06.2018 v 15:38

Dnes jsem narazila hned na několik knih, k nimž jednotliví čtenáři přičinili hned několik komentářů. Je to poněkud matoucí (mj. to mate ve výsledku hodnocení), když někdo sdělí "kniha je báječná" s 5 hvězdičkami a o pár týdnů později sdělí "kniha je skvělá" a opatří tento komentář opět 5 hvězdičkami.
V tomto případě bych očekávala, že jeden čtenář by se měl logicky spokojit s jediným komentářem k dané knize (na rozdíl od hodnocení v bazaru, kde je zcela proti smyslu natvrdo nastaveno systémem, že jeden uživatel může druhého uživatele hodnotit za obchod maximálně jednou jedinkrát v celém životě vlastním a DK, i když šlo už o desátý obchod a prodej/nákup stovky knih - každý obchod je jiný a tomu odpovídá hodnocení).
Samozřejmě se může vztah ke knize vyvíjet, knihu někdo někdo čte na etapy třeba rok, jindy čte knihu třeba po desáté v životě, ale mám za to, že ten poslední názor by měl být ten "aktuální", ten, který odpovídá čtenářově náhledu, a tedy ten, který může zajímat ostatní. Pokud si někdo chce zaevidovat kdy/kolikrát knihu četl, a/nebo jak se názor na knihu měnil, vše může uvést ve svém jediném komentáři.

EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.06.2018 v 16:15

SOUKROMA, to se pleteš, ono se to sice ukáže u každêho příspěvku, ale započítává se to jen jednou např. diskuze u knihy Chaloupka strýčka Toma.

hannah2000
hannah2000 12.06.2018 v 16:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soukroma
soukroma 12.06.2018 v 17:45

O hodnocení mi zase až tak nešlo (ani to nehodlám dál zkoumat a ověřovat výsledek), ale právě spíš o násobné slovní komentáře, což je pro mne matoucí. Aktualizovat vlastní komentář ke knize lze vždy a osobně se pak lépe odrazím od toho, co jsem si třeba o knize myslela dřív a zformuluji pozměněný názor (nebo pro sebe či i ostatní sdělím, že po přečtení před pěti roky, nebo v dětství ve mně zůstal tento názor, nyní mám poněkud, nebo zásadně jiný).
Prostě nevidím absolutně žádný důvod pro opakovaný téměř shodný komentář (se shodným hodnocením) s odstupem cca 5 týdnů, jedině snad, že čtenářka (to byl ten nejkřiklavější náhodou objevený případ) už docela zapomněla, že něco kdy asi při prvních dojmech z rozečtené knihy napsala.

hannah2000
hannah2000 12.06.2018 v 18:08

soukroma: Je tedy zase pravda, že pokud chci nějak pozměnit (tedy myslím pozměnění formulace ne názoru na knihu :-D), něco doupřesnit nebo doplnit původní komentář, tak to udělám v tom původním. Protože vkládat opakovaně podobné komentáře je i dle mého názoru blbost. Já tedy měla na mysli spíš vložení dalšího komentáře, který se na knížku kouká z jiného úhlu ne jinak.

Text příspěvku byl upraven 12.06.18 v 18:22

Litocha
Litocha 12.06.2018 v 20:39

Já souhlasím s Hannah. Jasně, psát víckrát to samé je hloupost, ale připsat (třeba po několika letech nebo zkrátka po novém přečtení) nové dojmy, pozměněný pohled mi připadá lepší v novém příspěvku. Aspoň zůstane zachován i ten původní a je vidět názorový posun, což mi připadá zajímavé. Abych k novému názoru ještě přepracovávala původní příspěvek a zvažovala, co se mi tam teď hodí, co ne, to je pro mě mrhání časem.

(Z jiného soudku) Mě spíše dráždí jeden nicneříkající generický příspěvek (třeba typu "jako vždycky úžasné čtení" nebo "nejlepší kniha, co jsem kdy četl") používaný některými uživateli pro všechny knihy, ke kterým píšou komentář.

soukroma
soukroma 12.06.2018 v 22:00

Ale jak to pak uděláte s tím hodnocením, kterému jsem se chtěla vyhnout? Pokud je to tak, jak je vysvětleno někde výše, že v tom vašem řešení více komentářů se hodnocení vlastně kopíruje z předchozího komentáře? Co když se mění nejen dílčí drobnost, ale celý náhled na danou knihu, včetně změny hodnocení?
To už je na mne nějak složité až neřešitelné - budu nadále pracovat s jedním komentářem, který pěkně celý vidím, můžu v něm připisovat i svůj názorový vývoj (příp. s časovými údaji) a vím, na čem jsem ;-)

Litocha
Litocha 12.06.2018 v 22:05

No tak prostě vpravo nahoře změním počet hvězdiček a hodnocení se bude počítat podle nového názoru - to jde normálně i bez psaní komentáře. U staršího komentáře se tak sice zobrazí novější hodnocení, ale to by mi zvlášť nevadilo.

Jass
Jass 13.06.2018 v 01:38

Tak to já pokud knihu přečtu znovu (mimo oblíbených knih, ke kterým se vracím často), tak k ní znovu i napíšu komentář... Nevidím důvod, proč bych nemohla - celkové hodnocení to nijak nezmění, pokud hvězdičky neupravím podle nového náhledu. Nezdá se mi, že by to něčemu vadilo... Zkrátka si ráda zaznamenám ten pocit po dočtení knihy. Většinou je to navíc i po delší době, takže se na knihu koukám z jiného úhlu...
Tohle téma mě zaujalo a chtěla jsem na něj zareagovat, ale už jsem hodně ospalá, tak se omlouvám za případné nesmyslnosti :D

SSTknihy
SSTknihy 02.07.2018 v 11:54

Postupně si chci vložit komentáře ke všem knihám, které mám v Databázi evidované jako přečtené, ale vadí mi, že se komentáře řadí podle data vložení. Zatímco u "přečteno" mohu zvolit jakékoliv datum (třeba u dětské knihy několik let dozadu), u poznámky to možné není. Líbilo by se mi, kdyby se poznámky řadily v návaznosti na datum přečtení. Není něco takového možné nastavit?

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 16:54

To asi nepůjde, protože prostě datum u komentáře ten den, kdy byl vložen. Systém je takhle nastavený z toho důvodu, že jde komentářů vkládat více, tak aby byl oddělen onen rozdíl mezi názory na knihu. Navíc spousta lidí jako já knihu přečte a komentář vloží až když si to nějak sesumíruje v hlavě. Vztahovat komentář k datu přečtení je prostě nesmysl už z toho důvodu, že v době před lety by váš komentář vypadal už jinak, když jste třeba byla dítě a tak.

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 16:56

A zřejměby to ani nedávalo smysl, když by datum odpovídalo i době, kdy DK ani neexistovala...

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 16:56

soukroma
soukroma 09.07.2018 v 10:45

Upozornění všem, kterých se to týká
Dne 8.7.2018 došlo v prostředí DK k zásadnímu porušení mých práv uživatele: ukončením vlákna https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/nightlybird-s-yj-night-pub-73/str-44 ("Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky." ) jsem přišla o všechny své příspěvky z letošního roku - bez upozornění, bez varování. všechny příspěvky byly korektní podle všech pravidel, týkaly se knih a daného vlákna (odkazuji na ně i v komentáři ke knize). Kvůli tomuto bezprecentnímu zásahu do mých práv provozovatelem jsem ztratila veškerou důvěru v tento prostor, protože kdykoli se stejná situace může opakovat,
Proto nebudu nadále přispívat svými komentáři do diskusí (vyjma nenáročných hravých) a proto se ani nadále nebudu moci věnovat svým založeným vláknům. Vzhledem k tomu požádám provozovatele, aby všechna tato vlákna smazal nebo ukončil. Předem ale posílám toto upozornění jako svůj konečný příspěvek zde.



Vložit příspěvek