Kniha roku na Databázi knih


Ajrad1981
Ajrad1981 05.04.2018 v 13:26

Já jsem z nominovaných knih četla jen Manžele odvedle a rozhodně bych pro ně nehlasovala. Jinak je to spíš výjimka, většinou čtu novinky v době, kdy už novinkami dávno nejsou. Třeba Lovce králíků a Žízeň mám doma, ale chci ty série brát popořádku, navíc nerada čtu série v zátahu, takže mi bude fakt nějakou dobu trvat, než se k těmto dvěma knihám dostanu. To nemluvím o těch hromadách knížek, co se mi doma nějak kupí.
A co se týče ostatních titulů v nominaci, některé si asi někdy přečtu, spíš ze zvědavosti než z nějakého natěšení.

LordSnape
LordSnape 06.04.2018 v 19:26

Hlasuji pokaždý, když se s odřenými uši procpe aspoň něco z fantastiky. :-D

newtory
newtory 06.04.2018 v 21:00

Nič pre mňa.
Tak mi napadá aforizmus F.Kafku:
"Moudří lidé kráčí rovnoměrným krokem a ostatní kolem nich tančí dobové tance."

freejazz
freejazz 07.04.2018 v 14:16

newtory - to presne sedí!

kní
kní 07.04.2018 v 14:39

Že se do výběru dostala i Opuštěná společnost Erika Taberyho je hodně dobrá zpráva o stavu zdejší komunity. Mimochodem oceněná letošní Magnesií Literou v kategorii Kniha roku! (vyšla i v audioverzi s Jiřím Dvořákem a Ivanem Trojanem)

gladya
gladya 09.04.2018 v 15:20

Nečetla jsem všechny, ale vybrala jsem si, některé z nominovaných jsou opravdu dobré. A dostaly se tam dvě z těch, pro které jsem hlasovala v prvním kole.

V prvním kole jsem "navrhla" knížky, které podle mě splnily dvě kriteria.

1. Schopnost oslovit větší počet čtenářů, ne okrajový žánr pro menšinové publikum
2. Kvalita

Samozřejmě, je to jen moje subjektivní hodnocení. Jednu knížku jsem za menšinovou považovala a ejhle, je v druhém kole. Takže to bude můj třetí kůň.

Text příspěvku byl upraven 09.04.18 v 15:23


Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 19.04.2018 v 11:11

Mě by docela zajímala statistika, která by ukazovala, jestli lidé knihy, pro které hlasují, mají v přečtených nebo právě čtených tady na databázi.



Vložit příspěvek