Kniha roku na Databázi knih


Titi
Titi 04.02.2013 v 23:06

Tak jsem se teď dívala, kdo knihu hodnotil 5ti *. Většinou (ne všichni!) jsou to náctileté slečny. Jsou tam i tací, kteří hodnotili jen tu jednu knihu, s největší pravděpodobností dali i hlas kniha roku a víc se tu neobjevili. Věřím i tomu, že sem přišli i tací, kteří chtěli jen kliknout na knihu roku a to bylo vše. S tím se asi nedá nic dělat. Zaregistrovat se není problém.
Z mého pohledu je to nejprodávanější a nejčtenější kniha roku (vliv reklamy udělal svoje), nikoliv nejúspěšnější. Možná jen u těch náctiletých. Tož tak.....

doktorking
doktorking 04.02.2013 v 23:12

Děkuji Titi-přesně tohle jsem si myslel..

Junjun
Junjun 04.02.2013 v 23:50

A mozna se holky nactilety spikly a rekly si, jen at se pak intelektualove hadaj:-)

Junjun
Junjun 05.02.2013 v 00:08

Doktorking:
Podle vaseho nicku a propagovani S. Kinga me tak napadlo mrknout do vasich prectenych knizek (jako jestli ctete i neco jineho, sorry) a prekvapilo me, ze tam POS hodnotite jako odpad? Vy jste to fakt cetl? Protoze jestli ne, tak si to dost odporuje vasemu predchozimu prohlaseni:

cituji:
doufám že tu NEJSOU KONZUMNÍ OVCE KTERÝ OPRAVDU HLASUJÍ JEN DÍKY MEDIALIZOVANOSTI,ANÍŽ BY NA DÍLO MĚLI VLASTNÍ NÁZOR

....vase hodnoceni je pak ale hodnocenim presne takove konzumni ovce ovlivnene masazi medii

Berte to tak, kazdy zbozi ma svyho kupce a tady se jich proste naslo nejak vic. Nemusite jim ale kvuli tomu pomalu trhat prukazku do knihovny...

Text příspěvku byl upraven 05.02.13 v 00:09

WEIL
WEIL 05.02.2013 v 07:06

Divím se, že někdo tuhle anketu bere zde tak vážně.

Co si budeme povídat. Je zde jen malá skupinka, ani ne skupina lidí. Někteří jsou zde dlouhodobě, to je pár desítek, jiní sem zaskočí a píší do diskusí, to je asi taky pár desítek. A pak jsou zde přihlášení, občas, a co ti tu dělají? Asi hledají nějaký fakta o autorech, či knihách.

No a poslední skupinou jsou ti, co tu byli na čas, a už jsou pryč.

A tak proč tolik řečí kolem ankety, která nedopadla podle představ některých?

Marwin
Marwin 05.02.2013 v 09:22

Koupil jsem si knížku Ferda mravenec v ruském jazyce , je vydaná loni , budu důrazně prosazovat zpětné zařazení do soutěže o knihu roku!!!!!


doktorking
doktorking 05.02.2013 v 21:04

pro Junjun - bohužel se mi toto dílo dostalo do rukou od kamarádky a zhruba po 45 stránkách jsem zavřel a knížku jí zpátky vrátil dopadlo to uplně stejně jako kdysi ze stmíváním to mě utvrdilo že dneska muže napsat knížku asi opravdu každý jen je vždicky zázrak že to někdo vydá..je to sračka omlouvám se všem rádoby příznivcum to je vše souhlas s WEIL-tahle anketa se nedá brát vážně.

Text příspěvku byl upraven 05.02.13 v 21:05

Junjun
Junjun 05.02.2013 v 23:21

Pro doktorking: Ok, v tom pripade odvolavam, co jsem odvolal(a) a slibuji co jsem slibil:-)

Ruw
Ruw 06.02.2013 v 12:21

Nechápu proč se někdo pozastavuje nad očekávatelnými výsledky nějaký anekty, která žel nebyla nastavená nejlíp. V zásadě by stačilo vzít hodnocení knihy, zohlednit počet hlasů a délku pobytu knihy zde na databázi a zveřejnit výsledky. Nicméně jsem rád, že tolik lidí čte Stmívání a Odstíny šedi, neboť mám možná bláhovou naději, že se časem pročtou k něčemu kvalitnějšímu.

A k narážkám na špatné složení lídí na databázi od Ex libris a doktorking. DK je veřejně dostupný a bezplatný web od diskuzí až po soutěže. DK naštěstí NENÍ VIP klub pro zvané. Takže sem mohou lozit náctiletý pubertální slečny pro něž je vrcholem knižní tvorby Stmívání i století sečtělí starci, jenž nedají dopustit na Jiráska. A samosebou všichni mezi nimi. Žel dnešní generace stoletých starců pořádně neví, co internet je na rozdíl od pubertálních slečen, který jsou na netu jako doma a i tento fakt se nejspíš odrazil na výsledcích ankety. Nikdo ale není nucen bavit se s někým a dávat si do oblíbených, někoho kdo je mu proti srsti. Skladba lidí zde je natolik pestrá, že kdo si bude chtít najít někoho své krevní skupiny, dříve či později se mu toto povede. Takže opravdu nechápu, proč někoho tolik sere, že sem chodí lidi, co sem chodí a ještě místní sestavu posuzuje na základě jedný ankety.
Ps: Jsem velký fanda do komiksů , milý Ex libris a dokrtorking, co to vypovídá o sestavě lidí tu na DK?

doktorking
doktorking 06.02.2013 v 16:30

ruw-aby bylo jasno jsem rád že jsi s toho udělal ještě vědčí sračku než to je..protože co si tu rozepsal všichni dávno víme..co se týče k narážkám na složení lidí zde na databázi jsi vubec nepochopil že tím myslím lidi co pro tuhle knížku hlasovali protože jestli jsi si nestačil všimnout není tady v té diskuzi snad kromě pár výjmek nikdo kdo by s touto knihou souhlasil..dakže jsem ještě nepochopil o co vám vybraným jedincum vlastně jde když máme ve finále skoro všichni stejný názor tím bych tenhle blaf už opravdu uzavřel svuj názor na tuhle knihu jsem tu řekl,koukám že se s ní stotožnuje tak zhruba 85 procent zde diskutujících akorád že každý jinou formou..Jinak co se týče komiksu ty mám rád taky.Mimochodem s tím hlasováním jak ty píšeš je to taky pěkná blbost krásný příklad u tehle knihy nej kniha by těžko měla aspirovat na 65 nejhorší knihu a mít u sebe nejméně 10 krát odpat a to by jsme tu pořád něco mohli omílat do nekonečna,mám v povaze upřímnost takže upřímně říkám je to sračka jinak s tebou alespon souhlasím že by bylo krásný kdyby čtenáři těchto blafu se propracovali k něčemu kvalitnějšímu což je v tomto případě by neměl být problém.

kattyV
kattyV 15.02.2013 v 16:04

Předem říkám, že jsem knihu Padesát odstínů šedi nečetla a ani číst nemíním, natož abych pro ni hlasovala. To co teď napíšu se té knihy vůbec netýká. Ale doktorkingu - jsme na webu čtenářů. Když už opovrhuješ interpunkcí a velkými písmeny, nešlo by to alespoň bez hrubek? No a té intepunkci bych taky dala přednost, takto se ve tvém projevu ztrácím. Nenajdu začátek ani konec myšlenky. Takový román by se mi číst nechtělo.

doktorking
doktorking 03.03.2013 v 22:10

kattyV -Někdy mě až fascinuje co všechno člověku někdy vadí,mě vadí že na webu čtenářu dokáže naprostá literární sračka obohatit některé čtenáře a vy zase řešíte interpunkci k tomu není co dodat...Jinak ujištuji vás že muj román by jste určitě nečetla protože já brázdím trochu jiné literární vody než vy,nehledejte v tom samozřejmě nic špatného,vy máte detektivky já zase horory..

tyzik.cejka
tyzik.cejka 25.09.2013 v 15:33

tak toto téma je marné co si zvolili to tady mají
ale ano rok 2012 bylo moc pěkných knih

Woro
Woro 23.01.2014 v 14:08

Jak to letos vypadá s anketou Kniha roku? Loni se touto dobou už hlasovalo z 20 nejčastěji nominovaných. Je to letos posunuto, aby se stihlo přečíst i prosincové knihy, nebo má prodleva jiný důvod? A plánují se nějaké změny v pravidlech?

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 23.01.2014 v 17:00

Woro přesně tak, soutěž byla letos posunuta, aby bylo možno zařadit i knihy vydané v prosinci. Brzy se jí jistě dočkáme :)

rusalka123
rusalka123 23.01.2014 v 17:19

Mně se zdá, že to je prostě kniha, která se buď líbí nebo ne. Protože se to zřejmě točí jen kolem samých erotických scén a moc nic jinýho se tam neděje (nečetla jsem to, tak to možná beru trošku s nadsázkou - aby se pak na mě náhodou někdo nezlobil), tak lidé hodnotí jenom tohle (co pak taky jinýho). A tam pak hodnocení leckdy jde do extrémů. Možná to tak není, ale je to asi nejlogičtější důvod, na jaký jsem po mnohém přemýšlení přišla...

Woro
Woro 23.01.2014 v 17:28

to MarieAnnaSarah:
Díky za info. Žádné jiné změny se neplánují (systém hlasování, ...)?

paulhunter
paulhunter 23.01.2014 v 18:08

Mělo by to být jinak než minulé ročníky, ale zatím žádné bližší info poskytnout nemůžu.

Woro
Woro 23.01.2014 v 19:03

to paulhunter: Výborně, díky.

LordSnape
LordSnape 23.01.2014 v 19:11

Jsem zvědavý kdo tentokrát vyhraje. Jako nepočítám, že by valná většina zvolila něco hodnotnějšího či zajímavého. Hra o trůny vyhrála díky seriálu a popularitě na netu, dřív o ní věděli jen lidi od fochu. Ale jo. Martin je skvělý spisovatel, takže mu to přeji. O padesáti odstínech radši pomlčím, protože jsem to bral, trošku jako velikou ostudu, že zrovna takový brak s jazykem slohovky žáka páté třídy zaujal tolik lidí.. Nicméně myslím, že má letos dobře našlápnut Stoletý stařík... :-)

paulhunter
paulhunter 24.01.2014 v 10:39

LordSnape: pokud se nepletu, tak Stařík vyšel už v roce 2012, takže by se do nominace na Knihu roku 2013 dostat nemohl.

LordSnape
LordSnape 24.01.2014 v 10:54

Jo pardon. To mi nedošlo. Tak ok, vůbec nemám potuchy. :-)

rusalka123
rusalka123 26.01.2014 v 15:03

Mě mrzí, že jsem četla některé skvělé knihy z r. 2012 a to jsem tu ještě nebyla...:( A z roku 2013 jsem nečetla snad nic...:(((

zlovlk
zlovlk 04.03.2014 v 14:38

Napadá mě krásné slovní spojení - "brakovražedná bitva". Ale třeba budeme nakonec výsledky překvapeni příjemněji než loni. Jaký je váš tip na výsledek?
Já bych odhadoval, že nejprudší půtka bude svedena mezi Brownovou humanisticky varovnou, umělecky fascinující a historicky důslednou aluzí na dantovský Onen svět a půvabně dojemnými romány o morem, cholerou a rakovinou posedlými kvadruplegiky, nad nimiž nejedna paní, žena či dívka uroní slzičku.
Tip na konečné pořadí:
1. Hvězdy nám nepřály
2. Inferno
3. Než jsem tě poznala

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 04.03.2014 v 17:41

Já myslím, že hlavní bitvy budou svedeny dvě, Hvězdy nám nepřály vs. Než jsem tě poznala a Inferno vs. Levhart, ale velkou šanci má i Zima světa a 1Q84. Jen doufám, že se nebude opakovat rok minulý a nevyhraje Božský bastard či jemu podobné knihy. Konečným pořadím se nechám překvapit :)

Text příspěvku byl upraven 04.03.14 v 19:06



Vložit příspěvek