Žánry a kategorie na DK - vaše návrhy


LordSnape
LordSnape 16.05.2017 v 10:19

@pobijecmuch To je stejné, jako když sloučíš duchovno a esoteriku. Prostě to slučte všechno jak pro retardy. Zdraví a zdravotnictví, válečné a vojenství. Duchovní s esoterikou, je to všechno jedno.

Text příspěvku byl upraven 16.05.17 v 10:19

R.E.M.
R.E.M. 16.05.2017 v 10:24

I já jsem souhlasila, aby se sloučilo Duchovno s Esoterikou. Škoda, že se nestihli vyjádřit ti, kterým sloučení nevyhovovalo.

pobijecmuch
pobijecmuch 16.05.2017 v 10:24

LordSnape - ještě sloučit sport a erotika - to je přece to stejné :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 16.05.2017 v 10:32

mirektrubak - tak se omlouvám, ale já jsem ten tvůj včerejší příspěvek asi špatně pochopil, resp. jsem myslel, že je to míněno vážně.

Text příspěvku byl upraven 16.05.17 v 10:32

pobijecmuch
pobijecmuch 16.05.2017 v 10:51

Prosím, kam se propadl žánr - O hudbě, hudba?

pobijecmuch
pobijecmuch 16.05.2017 v 10:59

Děkuji.


LordSnape
LordSnape 16.05.2017 v 12:15

Nejde o mě jakožto člověka, ale o lidi, aby se v tom orientovali. Je mi líto, že nepoznáte rozdíl mezi duchovní knihou a esoterní kravinou a myslíte si, že to jde shrnout jedním žánrem. Crowleyho knihy jsou o magii a okultismu, ne duchovnu. Sexuální magie nebo okultní tantra je spíše v tomto případě vážně více sport, než duchovno.

Text příspěvku byl upraven 16.05.17 v 12:37

kapr
kapr 16.05.2017 v 12:30

Hledání jedinou kategorií, jediným štítkem předpokládá jemnější členění, které již do značné míry přesně určuje poměrně malý okruh položek v databázi.
Při hledání pomocí více kategorií, více štítků postačuje velice jednoduché poměrně hrubé členění, které právě až zadáním několika podmínek současně dospívá k podobným, často i přesnějším výsledkům.

LordSnape
LordSnape 16.05.2017 v 12:39

@kapr Mluvíš jak profesor z MATFYZU. Hele, já už to tady vzdal. Jsem tady 5,5 roku a je to tu jako na horské dráze, akorát v poslední době se pořád řítíme jen dolů. Budu si hlídat svoje knížky, co mám v ruce jako zápujčku, ty v knihovně a zbytek nechám koňovi, teda pobíječovi. :-D

pobijecmuch
pobijecmuch 16.05.2017 v 12:44

LordSnape - jo, už vidím, jak na to kašleš, do roka a do dne .... :-)

HTO
HTO 16.05.2017 v 15:27

Tenaxi, Hotentoti nedělali v literatuře faktu čtyřicet let ústupky komunistické straně.

tenax
tenax 16.05.2017 v 15:36

Ale pak bychom u světové Literatury faktu museli mít i dělení na Literaturu faktu Západ a Literatura faktu Východ.
Ale Hotentotům můžeme jen závidět :-)

denib
denib 16.05.2017 v 18:05

LordSnape: Nerozčiluj se na mě nebo na jiné lidi, co vyjádřili jiný názor. To se stává. Rozčiluj se kvůli tomu, že stačil jeden nebo dva názory, aby nastala změna. V tom je problém.

LordSnape
LordSnape 16.05.2017 v 21:39

@denib A ty to na sebe vztahuješ proč? To mi teda vysvětli. Já se rozčiluju kvůli změnám samotným (nebo spíše jedné), ne kvůli tomu, že jste si to tak fraškovitě vyprosili i když tomu vůbec nerozumíte. Teď to píšu konkrétně. Vidíš, jaký je v tom rozdíl?

Podle mě je to stejné, jako když tady někdo říkal, že můžeme rovnou psychologii a sociologii s politologií dát pod "humanitní vědy". A na technický vědy je tu přece "věda". Je to krok špatným směrem a je mi to vážně líto.

Text příspěvku byl upraven 16.05.17 v 21:54

denib
denib 16.05.2017 v 21:54

LordSnape: Prostě mi to tak připadalo. Jestli jsem se spletla, promiň. Ale tohle jsme si přece nevyprosili. Chtěla jsem přidat historické romány a odstranit příběhy, ostatní také měli nějaké návrhy. S návrhem na slučování kategorií přišel Dan.

evy2
evy2 17.05.2017 v 11:33

Dan: Zlucenie zanru Ezoterika, astrologia, okultizmus pod Duchovno, nebolo spravnou volbou, respektive vhodnym a prijatelnym riesenim.
Suhlasim s nazormi elfos, eldara a Lorda. Privitala by som, ak by bolo moznostou, navratit to spat do povodneho stavu tak, ako to bolo predtym.

elfos
elfos 17.05.2017 v 12:02

Připojuji se k návrhu evy2. I kdyby technicky nešel vrátit původní stav (kategorie i s knihami, které v ní byly), bylo by moc fajn alespoň znovu zřídit kategorii Ezoterika, astrologie, okultismus - zatím prázdnou, a jsem si jistá, že bychom ji brzy opět zaplnili knihami, které do ní patří a které jsou prozatím pod Duchovnem.

Další návrh, ke kterému bych se ráda připojila a zajímá mě i váš názor na to, je návrh HTO na přejmenování kategorie Duchovno na Duchovní literatura. Taky mi to zní líp a výstižněji.

Takže se přimlouvám za oba tyto návrhy. :-)

Text příspěvku byl upraven 17.05.17 v 14:12

evy2
evy2 17.05.2017 v 12:05

efos: pripajam sa taktiez k navrhu HTO :o)

evy2
evy2 17.05.2017 v 12:24

Dan: opatovne sa prihovaram o prevedenie zmeny, bol to prosto krok mimo, respektive - vedla...
Uzivatelia, citatelia ako eldar, alebo Lord, vratane tych, ktori venuju svoj cas, svoju energiu, vyvijaju nemale usilie, pracne a obdivuhodne vo svojom volnom case pridavaju knihy, su potom nemilo prekvapeni tak, ako aj ja prevedenou zmenou, ktora nesmeruje a nesluzi k lepsiemu a optimalnemu rieseniu.
Prosim, aby sa zohladnilo vsetko to, co napisala nielen elfos.

tenax
tenax 19.05.2017 v 20:11

Je mi smutno.
Dan nám založením téhle diskuze nabídl možnost spolupodílet se na lepší funkčnosti, přehlednosti a informační hodnotě DK. A výsledek?
Z více než 175 000 registrovaných uživatelů se nás do diskuze nějakým způsobem zapojilo 16! Vím, je tady hodně "mrtvých duší", ale aby se to lépe počítalo, tak řekněme 160 000 svým způsobem aktivních uživatelů. To znamená, že nějaký názor, nápad či zájem o zlepšení DK má jeden z deseti tisíc!?! Je to málo nebo hodně? Vždyť čím víc nápadů bude, tím větší je pravděpodobnost, že se něco vylepší a najde se optimálnější řešení. Nebo to znamená, že všichni ostatní jsou spokojení a není třeba nic měnit?
Samozřejmě že ne všechny nápady jsou realizovatelné, dobré nebo domyšlené, ne všechno se nám musí líbit, každý máme jiný přístup a požadavky na DK, ale čekal bych větší aktivitu, je především v našem zájmu.
Howgh.

Eldar80
Eldar80 19.05.2017 v 20:25

A není chyba někde jinde? Já myslím, že spoustě lidem došla trpělivost. Změny, které se dějí jsou nevyžádané a funkčnost DK zhoršují a změny, které uživatelé chtějí nebo navrhují se nedějí. Krom toho stačí sledovat "Diskuse" a vůbec se tomu nedivím. I já sem píšu s nechutí a diskusím se raději vyhýbám. Třeba už víc lidí tu chtělo oddělit "hry" od běžné diskuse, výsledek žádný.
Padne návrh na zlepšení žánrů a místo toto dojde ke zhoršení. Pak se nedivím tomu, že lidi jednoduše rezignují.

Marthas
Marthas 19.05.2017 v 20:38

To tenax a eldar80: Navíc byla ta diskuse podle mne dost zastrčená. Já docela dost do diskusí chodím a i tak jsem si jí všimla jen náhodou a z pár lidí, co jsem upozornila, ji taky všichni neregistrovali a nebo tu jednoduše nebyli. Někteří taky chodí do práce.-)

Koka
Koka 19.05.2017 v 21:03

tenaxi, jen málokdy se stává, že s vámi naprosto nesouhlasím, a dnes je ten den.
Především si myslím, že ze 175 tisíc registrovaných je minimálně 100 tisíc mrtvých duší - mnohé mrtvé doslovně - zemřelé, a tisíce, tisíce profilů byly a jsou pouze jednorázové (třeba na koupi jediné knížky), nebo dupli- či multicitní avatary téhož uživatele. Tolik k té matematice. (Pokud byste chtěl odemne stovky příkladů - dodám.)
Lamentovat, že jen málo lidé chce přispět svými nápady na změně a zlepšení DK považuji za zbytečné, neboť - jak to tady sleduji - naprostá většina aktivních účastníků je spokojena s funkcemi, jaké zde jsou. Je tady opravdu početná a hodně vyčnívající skupina uživatelů, kteří kromě nabídek a poptávek v bazaru vůbec nevyužívají žádné jiné možnosti prezentace (minimálně ne pod jménem, pod jakým vystupují v bazaru). Je tady početná a hodně vyčnívající skupina "recenzentů", kterým nejde o nic jiného, než své knižní a jiné (zejména ty jiné) názory prezentovat v rubrice Recenze, příp. Blogy. A v těch rubrikách opravdu na žádných štítcích nezáleží.
Měla jsem stokrát chuť zpracovat kompeletní a odbornou soustavu kategorizace knih, které by samozřejmě prošla ještě diskuzí, ale musela by to být diskuze lidí, kteří o pojmenování literárních druhů a žánrů mají alespoň základní středoškolské vědomosti, lidově řečeno áhnung. A zadrželo mě také to, že jsem si vzpomněla, jak dopadly mé návrhy na čtenářskou výzvu, a také na to, jak už asi 3 roky já a mnozí další navrhujeme. aby byly publikace ve slovenštině / v češtině označeny třeba espézetkou států pro rozlišení jazyka, a že tento tak pochopitelný, užitečný a snad i programátorsky snadný úkon ne a ne dosáhnout. Tak proč se snažit?
Když to vezmu ryze osobně a sobecky - je tady přispěvatel, který mě klidne nazvě píča a majitel tohoto webu neudělá v té věci ani ten nejmenší zásah - aby alespoň oznámil, že "toto stanovisko nevyjadřuje názor redakce". A pro takovou DK mám ja vymýšlet zlepšení? DK je normální podnikatelský počin, už svou účastí a přihlášením se do profilu pomáháme majitely značky DK získávat inzerenty, a tedy příjem, svými komentáři pomáháme těm inzerentům - vydavatelům, knihkupcům, antikvářům - prodávat jejich zboží. Tak nepovažuji za vhodné komukoliv vyčítat nečinnost.
Pokud aktivní, užiteční, korektní uživatelé budou mít v očích majitele DK i v očích spolučtenářů stejné postavení jako neaktivní, hloupí, vulgárni a zišní uživatelé, tak myslím nelze očekávat změnu v nasazení nezištné participace.

Marthas
Marthas 19.05.2017 v 21:13

To Koka: Jako vy jste si troufla vyjímečně nesouhlasit s tenaxem, tak já si troufám vyjímečně s vámi souhlasit. Já se ze začátku taky neměla v plánu diskuse účastnit, zrovna žánry a kategorie nejsou mou silnou zbraní. Natož středoškolskou, ale zvědavost zvítězila nad zdravým rozumem jako ostatně mnohdy.
Taky si říkám, že tu nemůže být tolik aktivních uživatelů, to zda přímo mrtvé duše převyšují, v tom nemám samozřejmě přehled, ale věřila bych tomu.

PS: To rozlišení na CZ a SK je dle mého potřeba, a je to možná lepší než mnou navrhovaná vlaječka, pravda ale je, že mne moc nepotěšilo, že jste mne podpořili pouze vy a siena, takhle to nikdy neprotlačíme, stejně jako historický román.-)

Text příspěvku byl upraven 19.05.17 v 21:16

tenax
tenax 19.05.2017 v 21:22

Koka - to je přeci báječné, že spolu můžeme nesouhlasit a přitom se neurážet a nedehonestovat... :-)
S tou matematikou jsem to možná přehnal, přiznávám, šlo mi hlavně o zdůraznění faktu, že v případě diskuze o věcech, na kterých by nám mělo především záležet, je tak malá účast uživatelů, kdežto v jiných, kde nejde (slušně řečeno) vůbec o nic, je podstatně vyšší.
A občas se podaří prosadit i dobré věci - viz dlouhé boje a diskuze o nutnosti ISBN.
Jistě že jde o marketingový projekt, ale to neznamená, že z něj nemáme nějaký užitek i my, obyčejní uživatelé. Jinak bychom tady asi nebyli.
P.S.: To rozlišení CZ a SK nebo vlaječkami taky podporuji, bylo by to přehlednější.



Vložit příspěvek