Pár nápadů na vylepšení webu


Naias
Naias 29.11.2022 v 13:50

Nuž, niekto konverzuje tak, že si daktoré správy chce nechať a iné nie. Nie všetci sa bavia o bazáre. Ak vám daný stav nevyhovuje, môžete to napísať do Napište nám.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2022 v 13:59

No, dvakrát měř a jednou řež. Ízi pízi. Do pusy vyřčené taky zpátky nenarvu. To lze jenom v animáku. A animák není život...

vladimir3043
vladimir3043 29.11.2022 v 14:06

Na messengeru, instagramu i whatsappu zpráva editovat jde a nepřečtená jde i smazat, tady jste na internetu. Ízi pízi. Pokud je zde funkce s názvem smazat zprávu, má se prostě smazat všude a ne že ji další den někdo v pohodě dostane, i když se nahradila novou a původní byla obratem smazána.

No vidíte, tady v diskuzi editovat zprávy v pohodě jdou (nepotřebuji zde mít poslední slovo, tak doplním o odpověď tu předchozí v dalším odstavci, i když je to pak asi i trochu zmatečné pro ostatní). A dokonce jdou i celé smazat, ty soukromé ale ne. A jestli jste obhájila funkci smazat zprávu tím, že je takto vlastně potřebná, plně fukční a naprosto v pořádku, když si jí můžete smazat přece jen u sebe (tam je to potřeba asi nejvíc) a vyhovuje vám tak, tak jsme se dobrali alespoň k nějakému výsledku :-) U mě to ale nadále postrádá smysl a neplní svoji jasně danou funkci. Běžný uživatel to nakonec tady ani nemusí postřehnout, že to takto "funguje", to totiž vypozorujete až zdejší praxí. Pak ať to u křížku nepíše zavádějící "smazat zprávu", ale na férovku "smazat zprávu jen u mě".

Text příspěvku byl upraven 29.11.22 v 15:15

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2022 v 14:12

Předpokládám, že poslední je na mě, protože pan Vladimír mě zásadně neoslovuje, asi je to pod jeho úroveň Takže asi. Tohle je databáze knih, která má spoustu much. Je tady potřeba řešit a opravit spoustu věcí. Není to tady žádná sociální síť na posílání zpráv. Přijde mi důležitější řešit jiné věci, než svádět na ostatní, že je chyba téhle databáze, že si nekontroluju co a komu píšu...
PS z 15:27: pokud někdo jako argument, že je trapný, že si nelze mazat ve zprávách, co já chci, které jsou text směrem někomu dalšímu, takže by to mělo být i v jeho kompetenci nejen mojí, a použije příklad, že v diskusi to lze, tak proč to nejde tam, je zcestné....

Text příspěvku byl upraven 29.11.22 v 15:27

Naias
Naias 29.11.2022 v 14:12

Vladimir3043, štekáte na nesprávny strom. My s tým nič neurobíme. Mimochodom to, že je funkcia v tejto podobe pre vás nanič, neznamená, že to platí pre všetkých. A editovať príspevky, na ktoré vám už dakto odpovedal, je po prvé zmätočné, lebo tým vyznievajú odpovede divne, a po druhé to môže byť zbytočné, lebo si to ľudia nemusia vôbec všimnúť. A je fuk, koľko ľudí sa k tomu vyjadrí, výsledok závisí na adminovi, nie na vôli ľudu.

ijcro
ijcro 12.12.2022 v 08:12

Tak jsem zjistil, že došlo v uživatelském profilu k omezení textu na 1000 znaků. Všimnul si toho někdo?


D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 18.12.2022 v 03:15

Dobrý den.

Tak se ještě jednou vracím ke svému příspěvku z 12. září 2022. Viz níže. Vyslyšena administrátory či zakladatelem serveru jsem nebyla. Za Vaše rady i podporu děkuji. Bohužel excelovská tabulka, vygenerovaná z tohoto webu, seřadit podle příjmení nelze, protože autor v ní začíná vždy křestním. Druhý tip ale funguje. Obdobné stránky s knižní databází (dovoluji si tvrdit, že největší konkurent) řazení sekcí "knihovna", "přečteno" atd. s naprostou samozřejmostí nabízí. Ač nerada, začnu používat i je. Děkuji uživatelce, která mi to doporučila. Třeba tato informace pomůže i někomu dalšímu z Vás. Je fakt nepříjemné, když jste odkázaní jen na libovůli několika lidí a narážíte na zeď přesto, že prosíte o něco tak obyčejného a téměř samozřejmého.

Zde můj první příspěvek z 12.9.2022, na který se odkazuji:

Zdravím ostatní uživatele, mezi kterými bych ráda našla více spojenců pro svůj návrh, který mi byl s odůvodněním, že je současná podoba dostačující, zamítnut.

Nemám svoji knihovnu neustále k dispozici a ráda bych si jednoduše projela její obsah v abecedním řazení dle autorů. V nabídce je spousta mnou nepoužívaných možností, jak si sekci "knihotéka" seřadit, ale tato podle mě a pro mě stěžejní tam chybí. :-( Jak už jsem napsala technické podpoře, nechci postupně klikat na 150 autorů, abych zjistila, jaké knihy od koho doma mám.

Řazení dle autorů mi přijde tak obyčejná věc, že bych vůbec nečekala, že bude v možnostech chybět a když už, tak že s prosbou o přidání této funkce se administrátoři ťuknou do čela a přidání bude otázkou času. Opak se stal pravdou. Zamítnuto s dovětkem o dostačující podobě. Nepochopím.

Prosím tímto ostatní uživatele, kteří by tuto funkci přivítali, aby sem napsali. Třeba se ještě věc přehodnotí.

Děkuji.

Petra

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.12.2022 v 06:43

Ijcro: Vážně? Až teď nebo to už bylo? Zkusila jsem tam dát text, který tomu odpovídá a zdá se mi to stejné jako loni, kdy jsem tam dávala naposledy delší text, kdy jsem musela každé top 5 za rok dát nový příspěvek na jiné médium...

ijcro
ijcro 18.12.2022 v 08:41

@Lenka.Vílka:
můj text, resp. promo v profilu byl dlouhý přes 1700 znaků (vypisoval jsem tam vydané knížky s popisem tak, jak to mám na konkurenční DB), pravda měnil jem to naposledy snad předloni. Když jsem chtěl přidat pár dalších řádků, tak to nešlo. Po smazání všeho to ale už nedovolilo text delší než 1000 znaků. Nu, nechal jsem tam jen torzo textů...
ale překvapilo mě to.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.12.2022 v 08:48

Ijcro: tak to asi bylo tou prodlevou. Protože já do jednoho příspěvku už loni narvala jenom seznam a pár vět k tomu do úvodu tématu a bylo po srandě. Předpokládám, že znak je znak a i mezera a odstavec je nepřítel to akorát prodlužující :(

ijcro
ijcro 18.12.2022 v 08:53

@Lenka.Vílka:
Inu, jednou se za prostor, tedy i za znak bude platit :D
"prostor k tomu je," jak říkávají politici (a nejen na vládním půdorysu) :D

Text příspěvku byl upraven 18.12.22 v 08:53

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.12.2022 v 09:03

Ijcro: to jo, to je pravda....

R.E.M.
R.E.M. 18.12.2022 v 10:07

ijcro: k omezení počtu znaků došlo min. loni, je to "neviditelné" dokud uživatel neupraví text a opětovně neukládá.

Do profilu lze vsunout více polí s textem, já jich tam mám šest.
(Přesněji řečeno, loni to takto šlo.)

Text příspěvku byl upraven 18.12.22 v 10:22

R.E.M.
R.E.M. 18.12.2022 v 10:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Azizi
Azizi 24.12.2022 v 12:45

Ahojte, dlhšie som tu nebola a dosť ma prekvapilo, že pod fotkou užívateľa už nie je práve čítaná kniha, ale nové knihy v zoznamoch. Iba vo svojom profile vidím vlastnú čítanú. Omnoho viac ma bavilo, keď som videla, ktorú knihu/knihy ostatní užívatelia práve čítajú. Nebolo by lepšie vrátiť to tak, ako to bolo kedysi? Čo myslíte? Ako vám to viac vyhovuje?

Eldar80
Eldar80 24.12.2022 v 18:55

Azizi: Souhlasím. Také mě víc zajímá co uživatel právě čte než co si nedávno přidal do knihotéky. Někteří uživatelé knihotéku používají sporadicky nebo vůbec a tak je právě čtená kniha o uživateli víc vypovídající.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.12.2022 v 20:29

Tak já když chci vědět, co užívatel čte, tak si jedním klikem navíc kliknu na právě čtené knihy :O

Petrstik
Petrstik 25.12.2022 v 04:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 09:24

Lenka.Vílka Áno, ale ja si rada len tak preklikávam profily užívateľov a páči sa mi, keď hneď vidím, v akom "príbehu" sa práve nachádzajú, rozklikávať to sa mi veľmi nechce. A tiež mám rada, keď niekto len tak klikne na môj profil a hneď vidí, čo čítam ja...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 09:34

Azizi: jenom jsem tím chtěla říct, že během té změny to bylo prezentované od některých uživatelů, že to je schované tááákhle daleko předaleko, že to nikomu nestojí za námahu. Tak se holt během proklikávání profilů musí kliknout jednou navíc. Je otázkou, zda to je pro někoho nepřekonatelný problém...pro mě to problém není :)
(Co jsem pochopila, je tady dost uživatelů, pro které je problém všechno už jenom jako kdyby to byla sportovní disciplína a oni chtěli být za každou cenu první, pokaždé, když se něco změní. Svým návratem otevíráte v příspěvcích jejich bolavé rány.)

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 09:42

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 09:41

Lenka.Vílka Ja som tu vtedy nebola, ale podľa toho čo píšeš, tak aj ďalším užívateľom táto zmena vadila... Ak je väčšina za "práve čítané knihy", tak by mala byť zmena administrátorom zohľadnená si myslím. Ale nemyslím to v zlom, samozrejme o nič nejde, ale sama vidíš, že sa mi tu pár ľudí ozvalo, že by to tiež privítali :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 09:57

Azizi: Není pro mě překvapením, kdo se ozval, že mu to vadí a pro ostatní není překvapením, s čím jsem se ozvala já. Je tady názorová a strašně předvídatelná nuda. Navíc, lidi si zvykli, tak proč to měnit zase zpět? A druhé skupině to vadí, protože jim vadí buď všechno a změny zbytečně nafukují nebo jim to vadilo a po době jsou s tím už ok.
Za mě je to...prostě...blbůska změna, která vyvolala spoustu zbytečných slov, když vlastně o žádnou významnou změnu nešlo. Jsou tady mnohem horší změny :(

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 10:03

Naias
Naias 25.12.2022 v 09:59

Čo bude zohľadnené administrátorom, o tom rozhodne on sám, my s tým moc nehneme. Ono sa to preberalo, už keď sa to objavilo.
28.7.2021
https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/vzhled-stranek-dk-1651/str-31

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 10:00

Lenka.Vílka A Tebe to takto vyhovuje viac? Alebo ti je to v podstate jedno?

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 10:02

"(Co jsem pochopila, je tady dost uživatelů, pro které je problém všechno už jenom jako kdyby to byla sportovní disciplína a oni chtěli být za každou cenu první, pokaždé, když se něco změní. Svým návratem otevíráte v příspěvcích jejich bolavé rány.)"

To som určite nechcela, mne sa práveže drvivá väčšina zmien na DK páči, išlo mi len o túto v podstate drobnosť...



Vložit příspěvek