Pár nápadů na vylepšení webu


Azizi
Azizi 25.12.2022 v 10:08

Naias: No veď to je jasné, ale ak je väčšina za zmenu späť, tak by to mohlo byť aj v jeho záujme... Samozrejme ak to tak nebude, nič sa nedeje, prispôsobíme sa :)

Naias
Naias 25.12.2022 v 10:25

Azizi, neviem, koľko je tu skutočných užívateľov - tým myslím okrem účelových a dlho neaktívnych profilov - ale najskôr ide o desaťtisíce a tým pádom sa väčšina ťažko vyjadrí. Aj keby sa vyjadrilo niekoľko tuctov ľudí, stále to bude zlomočíček.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 10:26

Azizi: konkrétně u mě nejde o to, zda se mi změna líbí nebo jsem si zvykla.
Vadilo mi, když jednu dobu nešly na profil dávat obrázky, než se systém předělal.
Vadí mi, že už nejde na profil v rámci jednoho textu dát všechno, ale je to omezené znaky. Ale na druhou stranu to lze rozdělit na kousky a obrázek tam taky dostanu.
A takhle bych mohla pokračovat. Nejde o to jenom si zvyknout, ale hledat na věcech i pozitivní věci. I na změnách...

Ano, teď není na profilu uživatele na první pohled vidět, co čte. Ze začátku jsem z toho nebyla nadšená právě z toho důvodu, že mi přišlo zobrazování knih nahodné a přestože jsem přečetla tři další knihy, stále jsem tam měla něco, co jsem si dala naposled do knihotéky. A ze začátku se tam dokonce zobrazovaly knihy, které si uživatel dal do soukromého (tedy viditelného jenom pro něj) seznamu. Prostě se to vyladilo. Moje příspěvky určitě dohledat půjdou. Ale...tak si na profilu uživatele kliknu ještě jednou.

Mě osobně tedy mnohem víc vadí, že když dám do vyhledávání jméno "Lucie", tak mi to nenajde všechny osoby ve vyhledání kategorií nebo že se nezobrazují v kategorii autoři všichni autoři. Tohle jsou za mě praktické věci. Což je vedení jedno už několik let i po opakovaném upozornění. Tohle je za mě skutečný problém k řešení, který nikdo neřeší. A taky to vadí víc lidem.

Takže nejde o to, zda mi to vyvovuje nebo je mi to jedno. Tohle je změna, která je drobný detail, který je ve všech ostatních věcech, které jsou neřešený, kapka vody v moři. A krom té praktické věci toho, co určuje, co se tam zobrazuje, je mi vlastně jedno. A u ostatních si jednou kliknu.

Spíš bych řekla, že to je něco, co po těch létech nechápu, že ještě někdo furt řeší. Tedy kromě tebe (já teď zapomněla, zda si tykáme nebo vykáme, tak se to konečně ustálilo) Azizi, když jsi tady dlouho nebyla, tak je to pro tebe novinka...

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 10:27

Naias: Tak myslela som tých, ktorí sú aktívni v diskusii. Tým ostatným je to asi vcelku jedno...

elfos
elfos 25.12.2022 v 10:40

Azizi, změnu zpět chce menší skupina uživatelů. Další skupina uživatelů je ráda, když v profilech vidí různé a stále se měnící knihy (které si majitel profilu dal z různých důvodů do svých seznamů knih), občas je totiž některá z nich zaujme nebo inspiruje a zároveň jim nevadí rozkliknout si Právě čtené knihy u profilu a ukojit svou zvědavost i v tomhle směru :-) .. a asi největší skupina jsou ti, kterým je to jedno a tahle změna jim nevadí. A přesně jak píše Lenka, taky je tu pár lidí (vím, že ty mezi ně nepatříš), kteří už ze zásady/sportu/negativního naladění každou změnu na Databázi knih prohlašují za změnu k horšímu. A nesmím zapomenout na velkou skupinu těch, kteří změnu vnímají ze začátku špatně, protože je vykolejí, že se změnilo něco, na co byli zvyklí - vykolejí je změna sama o sobě, ale pak si na to zvyknou a přijmou to a kdyby se to změnilo zpět jak to bylo předtím, tak by je to opět vykolejilo, protože opět změna. ;-)

Prostě, co člověk, to jiný způsob vnímání, jiný názor, jiná reakce. A Dan neustále Databázi knih vylepšuje, upravuje, pracuje na ní a realizuje některé z návrhů uživatelů, podle toho, co považuje za dobré a za zlepšení.

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 10:42

Lenka.Vílka: No vidíš, tak tebe je to relatívne jedno, ale zatiaľ sa ozvali len hlasy za zmenu.

Ahá, tak už teraz viem, prečo mi do profilu nejde skopírovať celá moja poetická próza, lebo je obmedzený počet znakov. Toto by tiež mohlo byť zmenené. Tak to tam skúsim vložiť na dva krát, snáď to pôjde.

Ja si ťa pamätám a neviem síce, či sme si tykali, ale príde mi tykanie tu v diskusii také milšie a vrúcnejšie :)

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 10:43


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 10:49

Azizi: ozvali se dva lidi, co jsou anti-everything. Už je jenom na tobě, jak si tuto většinu přebereš. A není mi to relativně ani jinak jedno. Prostě je to změna, která mě nepřiměla zalézt do kouta a brečet. Není to pro mě něco, co považuji za změnu, kterou je potřeba řešit. Skoro žádná změna vlastně. Takže mi vlastně nemá být co jedno, když se skoro nic nezměnilo...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 10:57

Dík za shrnutí, Elfos :)

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 11:01

Lenka.Vílka: Mohol by Dan spraviť anketu na FB, už to kedysi tuším raz robil :D ...hm no pre mňa je to celkom zásadná vec, ale nezbláznim sa kvôli tomu. Bola to len taká malá otázka do éteru. Určite sa o tom nechcem nejak dohadovať, myslela som to v dobrom. A ak sa to nezmení, tak nevadí, DK je aj tak super! :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 11:08

Azizi: spíš jde o to, aby vaše dobro nebylo zneužito něčím zlem :(

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 11:09

Elfos, až teraz som si všimla tvoj komentár :) Ďakujem ti zaň. OK, tak beriem späť. Bola by som síce rada, keby sa to vrátilo, ale ak máš pocit, že väčšina je za, tak sa prispôsobím samozrejme :)

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 11:15

Lenka.Vílka: Neboj, ako vraví Igor Matovič (náš teraz už bývalý premiér), "dobre bude" :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 11:24

Azizi: Ano, díky Igorkovi je u vás alespoň legrace....ať se drápy zasekne kdekoliv...

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 11:43

R.E.M.
R.E.M. 25.12.2022 v 15:29

Myslím, že se těžko dá odhadnout, kolika lidem změna seznamu knih v profilu vyhovuje, kolika ne, kolik si jich zvykne a kolik se na další klikání "vykašle", kolik jich omezí používání DK...
Anketa na DK by mohla dát odpověď, ale má smysl jen pokud majitele názor aktivních uživatelů zajímá.

Hodnotit uživatele, kterým záleží na DK a ozvou se/navrhují, co považují za vylepšení, jako "problémisty" je podle mne nesmysl.
Jedině, že by bylo záměrem je umlčet.

Jsou tu velmi dobré věci, rubriky, je tu i spousta mínusů (stále nekvalitní vyhledávání, omezené a nelogické řazení knih při přenosu do excelu, řazení autorů dle jmen - ne dle příjmení, jak je v knihovních databázích zvykem, špatně viditelná - nenápadná důležitá "tlačítka" např. Upravit knihu, atd. )

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 15:38

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 15:53

Trochu mi to připomíná bod výzvy na rok 2023 ohledně knihy z bazaru, kde to dost lidí nesplní prostě z principu. Tady stačí jenom jednou navíc kliknout a vím, co uživatel čte. Asi jsme letos na Vánoce vynalezli stroj času. Pokud se z tohohle důvodu na objevování nových knih někdo vykašle, tak je to jenom jeho problém, jedno kliknutí připomínám, protože to je jeho problém z principu, a dost uživatelů to má jako svojí image zde, což není jenom můj názor, jak je vidět a z mého pohledu je tedy nemohu brát jako poslední spravedlivé, kteří se nebojí říct nahlas pravdu, a bojují za záchranu téhle databáze před zatracením, a jestli se jich někdo následne zastává jako někoho, komu je ignorací z toho důvodu "brán hlas", já osobně nemohu v ten okamžik brát vážně ani jeho...

R.E.M.
R.E.M. 25.12.2022 v 20:24

Nápodobně. Některé lidi, kteří mají potřebu být v opozici, poučovat a hrotit, už dávno neberu vážně.
Na jejich mínění mi nezáleží.

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 20:28

Marthas
Marthas 25.12.2022 v 20:50

R.E.M. a Lenka.Vílka: Nehádejte se, jo :D Tohle je diskuse, nikoliv prádelna.
Jinak v tomhle souhlasím s R.E.M. a můžete mě nazývat (Lenko a elfos), jak chcete. Je to váš názor na mě a jako lidi máte na něj nárok a já vám ho neberu.
P.S. elfos: Zajímalo by mě, kolik lidí ze starších uživatelů sdílí tvůj názor na to , jak to Dan myslí s DK a s náma všema...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 20:56

Marthas: já jsem si ale nevšimla, že by se tady někdo s někým hádal Takže žádnou paniku, ju? :)

Marthas
Marthas 25.12.2022 v 21:00

To Lenka. Vílka : OK. Taky názor :D

Azizi
Azizi 25.12.2022 v 21:18

R.E.M. Že? Tiež som toho názoru, že taká verejná anketa by túto kľúčovú otázku bytia rozlúštila najspoľahlivejšie! Tam by zahlasovali aj ľudia, ktorí sa do diskusií nezapájajú.

Marthas
Marthas 26.12.2022 v 06:04

To Azizi: Pouze ti co mají FB a jsou fanoušci stránky, což taky nemusí být každý.

PanPredseda
PanPredseda 27.12.2022 v 07:50

Kdyby volby a ankety mohly skutečně něco změnit, dávno by je zakázali. O:-)

Azizi
Azizi 27.12.2022 v 09:09

Marthas: FB má skoro každý, dokonca aj ja, čo ho vôbec nepoužívam. A bola by tu veľká upútavka s odkazom na tú anketu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.12.2022 v 09:12

Fb nemá "skoro každý". Proto je zdroj knih na fb zakázaný.

alekis
alekis 27.12.2022 v 09:57

Toto vlákno je o úplně jiných věcech, ale... facebook rozhodně nemám, mít ho nehodlám, a pokud vím, nemá ho hodně lidí a vůbec jim neschází. Takže ne "skoro každý".



Vložit příspěvek