Pár nápadů na vylepšení webu


Naias
Naias 12.04.2020 v 08:50

To je trošičku menej pravdepodobné, ako to, že sa mi stránka načíta znovu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2020 v 08:53

Těsně... :D

kapr
kapr 12.04.2020 v 17:24

Ano, všechno toto používám, ale když jsem uprostřed, často mi něco napadne a chci si to ještě ověřit, kliknu, ... - a neštěstí je rázem hotovo.

Naias
Naias 12.04.2020 v 17:41

Keď používam word, môžem si klikať kam chcem a žiadne nešťastie nehrozí. A keď si píšem súkromnú poznámku, mám ju otvorenú v jednom okne a v druhom si overujem. A už vôbec nič sa nemôže stať, ak som si to zálohovala. Úprimne, kapr, ak sa vám darí nevhodnou manipuláciou opakovane prísť o rozpísané komentáre, hoci je toľko možností, ako o ne neprísť, tak vás nevytrhne ani tá funkcia, ktorú navrhujete. Alebo si pri písaní komentára tým navrhovaným spôsobom nebudete chcieť veci overovať a nebudete na nič iné klikať? Ak si píšem komentár do poznámky, tak si to môžem priebežne ukladať koľkokrát len chcem a nikto ten text nevidí. Presne ako keby som písala komentár, ktorý by sa zverejnil až po kliknutí na ďalšie tlačidlo.

Petrstik
Petrstik 18.04.2020 v 17:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

paulhunter
paulhunter 19.04.2020 v 10:07

Petrstik: Něco konkrétního? :) Ať se na to můžeme podívat.


pobijecmuch
pobijecmuch 19.04.2020 v 10:27

Petrstik - také mně chybí vyjádření o co šlo.
Stejně si myslím, že každý uživatel, i ten zkušený, by se měl občas podívat do nápovědy a podmínek tohoto webu. Potom nakonec zjistí, že jeho vložená kniha, opravdu neodpovídá daným podmínkám. Rozhodně není v silách moderátorů, si tu s každým uživatelem dopisovat a oznamovat, kde byla chyba. Pokud se to někdy udělá, tak stejně na to uživatel většinou zpětně nereaguje.
Nakonec v podmínkách DK je napsáno:
"uživatel souhlasí s tím, že Provozovatel je oprávněn vymazat, pozměnit či zablokovat jakýkoliv údaj, příspěvek, informaci, odkaz či jiný obsah. Tento výmaz provádí Provozovatel bez nutnosti obstarat souhlas Uživatele, upozornění či udání důvodu".

Text příspěvku byl upraven 19.04.20 v 16:55

kapr
kapr 19.04.2020 v 11:10

Toto vlákno je věnováno názorům na vylepšení webu. Možná by moderátoři měli mít k dispozici funkci, kdy by závadnou část vysvítili, a celý příspěvek by odešel na kontaktní mail uživatele, který příspěvek vložil. Závadná, (vysvícená,) část příspěvku by v e-mailu byla zdůrazněna barvou, podtržením, italikou a bouldem.
To vše jediným kliknutím tak, aby to moderátora nijak časově nezatěžovalo. Byl by tak velký problém moderátorům takovou funkci naprogramovat?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.04.2020 v 12:33

Kapr: má to jeden háček. Mám v dost živé paměti jednu vzpomínku, kdy se uživatel ptal, proč jeho příspěvek skončil v diskusi a potom nebyl schopen pochopit prostý důvod. Nejsem si jistá, zda by pomohlo něco ve smyslu, že ještě bude chodit něco uživateli v emailu označené. Hlavně ohledně spoileru, kde si to mezitím může tak akorát přečíst víc lidí, než daný uživatel zareaguje. Kdyby tady bylo padesát moderátorů na plný úvazek jako zaměstnanci, potom si to představit dovedu, ale jinak ne...

Text příspěvku byl upraven 19.04.20 v 12:33

siena
siena 26.04.2020 v 13:42

Po delším čase jsem se chtěla zeptat, připomenout, jak je nastavená zdejší funkce Doporučujeme? Nyní jsou mi pod knihou, která se knihou opravdu nazvat nedá, nabízené povídky Š+G, pana Svěráka!?! Poslední informaci, kterou jsem zaznamenala, že se nastavení "vyvíjí". Stále se vyvíjí, či už se vyvinulo?

Text příspěvku byl upraven 26.04.20 v 14:13

kapr
kapr 29.04.2020 v 11:35

Pokud při procházení a pročítání komentářů narazím na položku která mne něčím zaujme, mám v současné době v Přidat do mých knih jedinou možnost, a tou je Chystám se číst. To je samozřejmě naprostý nesmysl, protože ještě nemám ani ověřeno, že na některé pobočce městské knihovny nějaký exemplář existuje. Pokud bych případně uvažoval o zakoupení titulu, ať už v antikvariátu nebo knihkupectví, prošel by titul ještě dalším, daleko přísnějším výběrem.

Shrnutí: Prostě, uvítal bych v Přidat do mých knih něco jako Tipy z DK, kde by bylo možné jednoduše tyto předběžně vybrané tituly ukládat před jejich dalším zpracováním.

Text příspěvku byl upraven 29.04.20 v 11:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.04.2020 v 11:42

Kapr: na to mám osobní seznam "Až bude v knihovně". Z toho potom, když je chvíle filtruju a přesouvám. Seznam můžete i nadepsat "Typy z DK". Seznamy se vám zobrazují, když rolujete nabídku, kam s knihou. Je to přehledné řešení. Za mě. Pro mě.

kapr
kapr 29.04.2020 v 11:49

Uvítal bych možnost vytvářet v Profilu pod položkou Knihotéka podpoložky. Důvodem by například jenom v mém případě bylo to, že knihy jsou uloženy na více nežli jednom místě, přičemž ta místa mohou od sebe být i kilometry vzdálena. Druhým významným důvodem by pak bylo oddělení podstatné části turistických průvodců cz+sk, filtrace mi sama o sobě vyhovuje jen částečně. Podobně bych si vydělil dle vlastního výběru jazykové slovníky a učebnice určitých vybraných jazyků, stejně jako překladovou literaturu z těchto jazyků.
Je to samozřejmě možné obcházet násobnými registracemi, nepovažuji to ale za pohodlné, ani čisté.
Shrnutí: Jednoduše po rozkliknutí Knihotéky, by se objevily příslušné, uživatelsky pojmenovatelné podpoložky, např. K1, K2, ..s možností kdykoliv Knihotéku rozšířit o další podpoložku.

Text příspěvku byl upraven 29.04.20 v 11:50

kapr
kapr 29.04.2020 v 21:32

Lenka.Vílka Díky, dobrý tip! Vyzkouším to. Vypadá to nadějně.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.04.2020 v 21:35

Kapr: jo, v pohodě, seznamy jsou fajn :)

siena
siena 01.05.2020 v 08:22

Včera jsem zaznamenala, že uživatelé, kteří nemají v profilu fotku, se nyní zobrazují místo ní "jménem". Které potom zasahuje do psaného textu, což není zrovna nejen estetické...

Koka
Koka 03.05.2020 v 13:51

Vkládala jsem dnes v poledne do DK knihu - hezkou, zajímavou, poučnou, vydanou v roce 1993, ovšem - chyba lávky! - knize nikdy nebylo přiděleno ISBN.
"Systém" mi ji odmítal přijmout, požadoval ISBN, tak jsem do té rubriky tvrdohlavě a opakovaně vkládala prolink na příslušnou stránku Katalogu Národní knihovny, kde tato kniha - rovněž bez ISBN - zaevidovaná je.

Moderátor "pobijecmuch" mě nejdřív napomenul a pak mi napsal toto srdečné psaní:

pobijecmuch, dnes 13:17
Jste jediný z uživatelů, která něco takového nyní píše do rubriky ISBN.
Stačí se, ale podívat do nápovědy a občas si oživit, jak se na DK vkládají knihy.
Jaké knihy patří do databáze?
https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy
Stejně se divím, že když už se to jednou opraví, tak vy jste schopna ten nesmysl tam napsat znovu.
Ale to je jednou, příště už nebudu takový dobrák, abych vás na to upozorňoval osobně.
Také přeji pěkný den.

- Tolik citace slov pana moderátora. A tento odvážný a pracovitý "hrdina", jen co mi ten srdečný vzkaz odeslal, si mě okamžitě zařadil mezi zablokované uživatele, abych nemohla na jeho výčitky reagovat osobní zprávou (čeho se bojí - dialogu?). Proto mu odpovídám tedy prostřednicvím této rubriky, vhodné pro dané téma:

Pokud mě, dobráku pobijecmuch, odkazujete na nápovědu "Jaké knihy patří do databáze", nuže vám odcituji, co se v té rubrice píše:

U knih, vydaných po roce 1989, je nutné vyplnit kód ISBN. Ten bývá umístěn na zadním obalu dole.
Pokud kniha nemá ISBN, je potřeba uvést její zdrojový web. Tím máme na mysli www odkaz na detail knihy v databázi Národní knihovny ČR/SR, nebo nakladatelství či známém knižním eshopu. To abychom si mohli ověřit její existenci.
U elektronických knih je uvedení ISBN kódu povinné.

Zdůrazňuji z Nápovědy zvláště větu: " Pokud kniha nemá ISBN, je potřeba uvést její zdrojový web."
A to jsem právě udělala, když jsem knihu Don Benito sem vkládala - namísto neexistujícího ISBN jsem uvedla zdrojový web - prolink na příslušnous tránku Katalogu NK. (Zde se hodí odcitovat, pobijecimuch vaše slova: "Stačí se, ale podívat do nápovědy a občas si oživit, jak se na DK vkládají knihy." - rovněž vám to doporučuji! )

Ale pokud to tak, jak se píše v Nápovědě (a jak jsem to i udělala!) být nemá, pak v takovém případě prosím technický tým DK, aby takové sdělení doplnil / opravil do Nápovědy pro uživatele - aby ti dobráci moderátoři neměli tolik starostí s těmi snaživci, vkládajícími nové knihy bez ISBN.


A "statečné hrdiny", co si mě zařadí mezi nepřípustné partnery pro korespondenci hned poté, co mi vynadají, prosím, aby tak učinili dřív, než mi píšou ty blbosti! Děkuji.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.05.2020 v 15:03

Koka - zase jste to celé otočilo ve vás prospěch, tak jak je to u vás zvykem. Zase jste ze sebe udělala trpitelku, tedy jen tu, které se zde nejvíce ubližuje. Opět jen napadáte, tak jak je to u vás pravidlem.
Ta první osobní zpráva byla kvůli tomu, že nějaké slovní informace do rubriky ISBN nepatří. Každý uživatel, dokonce i ten nováček ví, že tam patří čísla. Když vám to bylo smazáno rep. opraveno, tak jste to tam natruc vrátila zpět. Až teprve potom jsem vám napsal.
Chápu, příště nebudu tedy už tak slušný a nic vám psát nebudu.
Zablokování je funkce, kterou zde může využít každý uživatel. Tedy i ti "dobráci" moderátoři.

Koka
Koka 03.05.2020 v 15:42

pobijecmuch, namísto citových výlevů doporučuji fakta:
- nedělám ze sebe trpitelku, já se spíše té vaší urputnosti divím, neboť mi přijde úplně nepochopitelné, že moderátor, jehož úlohou je opravovat špatně vložené údaje, případně navigovat lidi, co je špatně vkládají, mi vyhrožuje, že jako dobrák to ještě jednou po mě opraví, ale už pak to dělat nebude. Copak ty opravy děláte pro mne?!

- A když to dělat nebudete, proč to oznamujete mne a ne Danovi? To by byl, dle mého soudu, správný adresát vašich slov.

- To, že slovní informace do rubriky ISBN nepatří, je pouze Vašim tvrzením - nikde jinde takový pokyn nenajdu, naopak:
- doporučuji otevřít si dnešní rubriku Dnes přidané knihy. Jen námatkou: je tam uživatelem PaulLyda dnes po sobě vloženo tuším šest knih, a u VŠECH je u ISBN za dvoutečkou SLOVO "zdroj". I z toho tedy usuzuji, že tam, kam normálně patří ISBN, vkládající, který to ISBN nemá (neboť ho nemá ta vkládaná kniha!), vloží odkaz na ten zdroj (nejspíš citaci z internetu, prolink na nějaké jiné stránky). A proto je za tím ISBN SLOVO ZDROJ . Prosím, všimněte si toho, a pokud možno, dřív, než zas kvůli tomu budete někoho peskovat. Proč tedy tvrdíte, že za ISBN žádné slovní údaje nepatří, když mi stačí pohled na monitor a vidím, že tam, za ISBN slovo je? Pokud být nemá, tak změnte tu Nápovědu.

- vaše obvinění na mou adresu "Když vám to bylo smazáno rep. opraveno, tak jste to tam natruc vrátila zpět. " mi mnohé vysvětluje. To, co já vložím a "nechytne" se to, tj. kniha se mi neuloží, vložím podruhé, potřetí - a najednou je uložena. Vy to považujete za "truc", přičemž odemne to žádný truc nebyl, šlo jen pouze o pokus a omyl, a pak pokus a úspěch. Já jsem přece dodnes netušila, že na druhé straně té rubriky - za obrazovkou jak Alenka za zrcadlem, sedíte vy a hlídáte, co zas jaký neposlušný a systému vkládání neznalý amatér vám to tam provádí :=)

Kdybyste mi byl napsal rovnou, že není to elektronický systém rubrik DK, s kterým já zápolím, ale vy osobně jste ten, kdo spolkne nebo odmítne vložený údaj - hned to mohlo být jasnější (a nejen po mne - věřím, že se teď poučí i další čtenáři této dramatické story :=))
Mé opakováné vkládání vy chápete jako truc z mé strany, a já to zas chápu jako službu, kterou DK prokazuji tím, že sem vkládám nevloženou knihu, přičemž se snažím - i opakovaným klikáním na tutéž rubriku - najít způsob, jak sem tu knihu zapsat.

A vaše varování, že "příště už tak slušný nebudete"? Nevadí. Mezi těmi hulváty, co na DK v poslední době tak hlasitě dávají o sobě vědět, se to stratí, tak si z toho nic nedělejte.

Naias
Naias 03.05.2020 v 16:55

https://www.databazeknih.cz/editbook?cislo=441470
Riskujem, že dostanem vynadané, že sa miešam, do čoho nemám, ale aj tak to napíšem. Pri vkladaní knihy sú dve kolonky „ISBN“ a „Zdrojový web“, do prvej patria čísla, do druhej webový odkaz. Za oboma kolonkami sú otázniky, pri ktorých sa, keď sa ich užívateľ dotkne kurzorom, zjaví nápoveda.

triatlet
triatlet 03.05.2020 v 17:11

@Koka: pobijecemuch nebrat vážně. Mně dokonce napsal, že nepochopil můj příspěvek :-)
Mně opakovaně nějaký dobrácký moderátor smazal autorku, která vydala knížku bez ISBN.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2020 v 17:46

Kniha buď musí mít isbn nebo zdroj. Logické, ověří se její "skutečnost". (Asi jsem moc trapná, ale já dávám vždy obojí. Pokud isbn je.) A nemusí to být ani nkc. Stačí (u nových knih) stránka, kde je napsáno "objednávejte, jsem autorka, pošlu čp", u starších titulů antikvariát, ale v nkc je skoro většina knih.

Ale všimla jsem si, že dost uživatelů, kde ani isbn být nemusí píše kraviny. Třeba katalogové číslo. Nebo to, co dřív používalo jako "isbn", což je za mě horší než nic, stejně to není třeba. Ale to je jenom můj názor, nemusí se s ostatními uživateli shodovat.

Ale souhlas s Naias. Ta nápověda u otazníku je :)

Text příspěvku byl upraven 03.05.20 v 17:47

Koka
Koka 03.05.2020 v 18:19

Naias - rozhodne ja nebudem tá, kto by ti vynadal, protože nemiešaš sa, do čoho nemáš, ale do čoho máš: databáza je rovnako "tvoja", ako "moja". Predsa len skúsenosť viacerých ľudí a opis ich postupu môže vo výsledku priniesť výsledok a úžitok.

Vložila som sem už stovky kníh, ale takých, čo vyšli po '89 a pritom nemali pridelené ISBN - takých bolo možno 4 - 5, takže nemám tú dennú rutinu. (Vďaka čomu v očiach revízorov a super-revízoriek som tá, čo sem vkladá kraviny :=(((()))

Pokiaľ ide o "nápovědu u otazníku" - tak som si to vyskúšala i napoludnie, v tom "konfliktnom prípade", a teraz znova: keď kliknem na otáznik pri rubrike ISBN, ako "nápověda" sa mi v čienom poli objaví iba tento text:
"Má-li kniha více ISBN, oddělte je od sebe čárkou."
- ak toto považuješ za "nápovědu", ktorá by ma mala navigovať, ako postupovať, keď kniha ŽIADNE ISBN NEMÁ, tak ja veru nie :=))

Naias
Naias 03.05.2020 v 18:22

Ja považujem za dostatočnú nápovedu prečítať si názvy koloniek, aby som vedela, čo kam vložiť. Ten otáznik slúži len na upresnenie.

eraserhead
eraserhead 03.05.2020 v 18:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek