Pár nápadů na vylepšení webu


elfos
elfos 06.04.2019 v 17:54

Nešlo - z prostého důvodu: Např. první díl ze tří je něco jiného než třídílné souborné vydání v jedné knize, nejde je spojovat do jednoho velkého mišmaše. Čím konkrétně více knih v přehledu knih autora vadí, zatěžuje nebo překáží?

Lukasitch
Lukasitch 06.04.2019 v 18:00

Já ale nemyslím díly z třídílné série. Myslím tím to, když je např. první díl rozdělený na dvě části. Nepřekáží a v podstatě ani nevadí. Jen jde o jednu a tu samou knihu, jen v jiném, dvousvazkovém, vydání. Tudíž např. G.R.R. Martin tam má Hra o trůny, Hra o trůny 1 a Hra o trůny 2, ale jde víceméně o jednu knihu. A jak říkám, spíše jde o ty žebříčky.

elfos
elfos 06.04.2019 v 18:07

To chápu. Ale stále, Hra o trůny 1 je půlka (cca, dejme tomu) knihy Hra o trůny. Není to totéž.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.04.2019 v 18:10

Lukasitch: a jak by potom hodnotil knihu člověk, který má dvou svazkove vydání, kdyby tady bylo jenom jedno. Nebo naopak?
Je to další vydání. A já ráda hodnotím přesně to, co jsem četla (čili přesně si nakliknu to, které držím v ruce, ne které systém nabídne jako první...)

Lukasitch
Lukasitch 06.04.2019 v 18:42

No hodnotil by ji jako celek. Naopak by to asi nebylo, protože nepředpokládám, že někdo, kdo přečte knihu, chce hodnotit její půlku či snad nějaký počet kapitol.
Ano, je to další vydání, proto jsem psal, jestli by se to dalo dát do profilu knihy mezi Vydání. Ono ale přeci ani teď nejde hodnotit přesně to, co jste četla, protože jiná různá vydání dané knihy jsou u profilu vypsaná ve výpisu Vydání, ale hodnocení je pak pro všechna stejné, či ne?

Skallarix
Skallarix 06.04.2019 v 18:50

Tato "roztříštěná vydání" a nesloučení na DK mi někdy také pije krev. Kupříkladu - u jedné knihy (vydání vcelku) je hodnocení vysoké, kdežto v jiném vydání, které vyšlo ve více dílech je hodnocení mizerné. Je to taková schizofrenie, která ještě nenalezla za léta na Databázi knih řešení. Často se jedná o díla obsáhlá a klasická, která se i v našich zemích dočkala spousta vydání. Nejedná se jen o hodnocení, ale i komentáře, diskuze... A jistou nekompabilitu v rámci sociálního propojení mezi uživateli webu. Vcelku a prostě - přistupuje se k vydaním jako zcela k odlišným knihám.
Pokud si dobře pamatuji, Dan tenkrát v diskuzích psal o těžkosti provedení slučitelnosti těchto vydání z technického hlediska.

Text příspěvku byl upraven 06.04.19 v 19:01


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.04.2019 v 18:52

Problém zrovna vašeho příkladu je jinde. Domnívám se, že když kniha vycházela poprvé, na dva díly, nikoho ani nenapadlo, že by kniha vyšla znovu, natož tolikrát. To jsme jinde. Ale dělá to jinou knihu.

To stejné můžete říct, že není důvod mít dvakrát vydání arga z loňska a letos jenom proto, že je jedno brožované a druhé vázané, ale obsah je stejný, takže jako stejná kniha, tak proč to mám dvakrát ve vydání.

Já v mém přehledu knih vidím, co jsem četla. Já si své vydání vždy vyberu. Ale máte pravdu, dost uživatelů o téhle "funkci databáze" neví. To je ale jejich škoda... :(

Text příspěvku byl upraven 06.04.19 v 18:54

Lukasitch
Lukasitch 06.04.2019 v 19:04

Lenka.Vílka:

V prvním bodě souhlasím. Proto jsem psal, že by to asi nešlo úplně jednoduše. A navrhl jsem to pouze jako nápad.

Druhý bod je ale něco jiného. Vydání brožované a pevné nefiguruje v knihách autora a v žebříčcích. Pouze ve vydáních v profilu knihy.

Třetí bod. Je to sice možné, ale když si pak v profilu kliknete na vydání jiné, tak u něj budete mít stejné hodnocení jako u toho, které jste si vybrala. Tedy by si hodnotitel právě při hodnocení vybral vydání dvousvazkové a puf, byl by šťasten.

Nicméně ok, tušil jsem, že už se to nejspíš řešilo a nebylo by to jednoduché, ba dokonce možné. Tedy to můžeme zapomenout.

Text příspěvku byl upraven 06.04.19 v 19:05

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.04.2019 v 19:18

Lukasitch: vazbu jsem uváděla jako toho, že někomu to je jedno, jakou vazbu si označí, potažmo svazek nebo vydání z jiného roku, než četl. Mě to třeba jedno není (i když má kniha třeba stejnou obálku a liší se třeba jenom v roce vydání). Protože já chci mít zakliknuto přesně to vydání, které mám.

A pokud budu číst knihu dvousvazkovou, ano budu hodnotit každý svazek zvlášť jako dvě knihy, přestože je třeba budu číst v návaznosti na sebe. Nikdy bych nehodnotila vydání, kde je to jako jedna kniha...

Mám to tak nastavené. To je důvod, proč mi současné nastavení vyhovuje :)

Text příspěvku byl upraven 06.04.19 v 19:21

LordSnape
LordSnape 07.04.2019 v 12:29

Teď je to ok. Jsou lidi, co si přečtou první svazek (půlku) prvního dílu a druhý už ne, takže proč by měli hodnotit celou knihu?

Lukasitch
Lukasitch 07.04.2019 v 19:23

A proč by neměli? Když se jim první půlka nelíbila natolik, že nebudou číst druhou, tak klidně můžou negativně ohodnotit knihu jako celek. Ale téma je už uzavřené.

LordSnape
LordSnape 08.04.2019 v 12:53

@Lukasitch To je logika jako když bagr sedí na stromě a plete kakao pro lásku ke kombajnu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.04.2019 v 12:58

LordSnape: to je nejspíš logika člověka, který přečte z knihy 254 z 843 a do komentáře napíše, že za těch 254 stran dává dvě hvězdy, ale hodnotí těmi dvěmi hvězdami celou knihu...
Holt někdo to tak má. Ale to je do diskuse jiného vlákna...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.04.2019 v 22:23

Asi by se mělo popřemýšlet o zavedení nového formátu ebooku. Nevím, jak se jmenuje ve zkratce, ale dnes jsem přidávala ebooku docela dost a 80% z nich mělo ten nový pdf formát.
Příklad za tisíc slov:
ISBN 978-80-86309-29-3

ISBN PDF: 978-80-86309-79-8

ISBN PDF pro čtečky: 978-86309-80-4

ISBN ePub: 978-80-86309-81-1

ISBN Mobipocket: 978-80-86309-82-8

Dík

IVANA0123
IVANA0123 09.04.2019 v 21:42

Chtěla jsem se zeptat, jestli by v Knihotéce šlo zadat ještě řazení od a-z i podle autora - nejen podle názvu knihy. Myslím celý seznam - že jde vybrat knihy samostatně od jednoho autora vím. Děkuji předem za odpoveď.

Text příspěvku byl upraven 09.04.19 v 22:21

kapr
kapr 12.04.2019 v 11:20

Občas procházím komentáře a diskuzní příspěvky ke knihám u uživatelů, kteří mne tím, či oním zaujali. Pokud hledám inspiraci co číst, (s čím se seznámit, co prostudovat,) a to je ten nejčastější případ, velice bych stál o možnost zobrazovat si jejich příspěvky setříděné podle jejich hodnocení. (Ty nejvýše hodnocené se mezi stovkami ostatních jen obtížně vyhledávají.) Zpravidla by mne zajímaly právě ty, a jen velmi vyjimečně, (spíše pro zajímavost,) ty kterým uživatel udělil hodnocení nejnižší.

Text příspěvku byl upraven 12.04.19 v 11:21

Dan
Dan 12.04.2019 v 12:39

to kapr: V profilu každého uživatele je vidět, kolik dostal palců. Pokud na to číslo kliknete, uvidíte je tak seřazené.

Naias
Naias 12.04.2019 v 17:28

Mne sa zdá, že kapr by chcel zoradiť príspevky podľa hodnotenia kníh, teda hviezdičiek, ktoré im daný užívateľ udelil, nie podľa palcov, ktoré dostal. Keďže kapr hľadá inšpiráciu, čo čítať, zaujímajú ho knihy, ktoré užívateľ hodnotí vysoko, nie tie, ktorým dal dve hviezdy, palce sem, palce tam.

IVANA0123
IVANA0123 12.04.2019 v 18:16

Co s tím mým dotazem prosím, - v Knihotéce řazení od a-z i podle autora - když si chci vytisknout seznam, přijde mi to podle autora logičtější. Je to reálné? Děkuji za odpověď dopředu.

Text příspěvku byl upraven 12.04.19 v 20:20

YMM
YMM 13.04.2019 v 11:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 13.04.2019 v 12:18

Nemohl by se algoritmus řazení knih v edicích změnit z "podle abecedy" na "vzestupně podle roku vydání"? Myslím že by to dávalo větší smysl...

Text příspěvku byl upraven 13.04.19 v 12:19

jirin@
jirin@ 13.04.2019 v 14:26

reader.007 - k řazení titulů v edicích:
1. pokud je edice číslovaná, tak je řazeno podle čísla svazku - to je OK
2. pokud je edice nečíslovaná, pak je vhodnější řazení podle abecedy, protože:
ve sloučených jsou knihy vydané v různých letech a je tam jedno označeno jako hlavní vydání - a rok tohoto hlavního vydání by se zobrazil. Přitom některé ze starších vydání je již ve stejné edici. Takže ve výsledku by tam byl docela zmatek.
Rovněž se tak snadněji odhalí duplicity (jsou vedle sebe), pokud v příslušném záznamu knihy není u edice zaškrtnuto, že se jedná o další vydání.
Bylo řešeno s Danem v loňském roce.

reader.007
reader.007 13.04.2019 v 16:42

jirin@
bod 1 - to vím
bod 2 - málokterá nečíslovaná edice je tak rozsáhlá, aby v ní nebyla na 1. pohled jasná duplicita a že by duplicity byly odhalovány díky řazení v edicích podle abecedy? Zatahejte mě za druhou nohu, tam mám rolničky...
Nicméně díky za odpověď, alespoň je mi jasné, že změna je bez šance.

Text příspěvku byl upraven 13.04.19 v 16:42

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.04.2019 v 11:35

Prosím o zvážení a (konečně!) reakci.

Nešel by nějak upravit systém vkládání nové edice?

Jsem na telefonu a chci vybrat vydavatelství. Našlo by to udělat, že začnu psát vydavatelství a našeptávač mi bude nabízet? Hledám vydavatelství Kniha Zlín (nedej, aby to bylo něco o písmene "t"!). V pc to je 50/50. Poslední dobou se mi ta lišta nerozroluje vůbec. Takže přidám edici, ale už ne vydavatelství. Takže stejně musím napsat moderátorovi. S věcí, kterou uživatel zvládne sám :(

V telefonu? Prst mě bolí už u písmena "b" z posouvání vydavatelství (kdo to někdy dělal ví). V době, kdy se věci přesouvají do telefonů, je to fakt pruda.

Můžete mi říct, ať si nainstaluju jinej prohlížeč (už mám dva kvůli jiným věcem) do pc a neotravuju tady, ale to nevyřeší telefony.

Jestli to nebude jeden z důvodu, proč se na edice kašle... :(

Text příspěvku byl upraven 14.04.19 v 11:42

Dan
Dan 16.04.2019 v 16:06

to Lenka.Vílka: Bylo to delší dobu na seznamu plánovaných úprav - hotovo.



Vložit příspěvek