Pár nápadů na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 03.09.2018 v 22:48

@Dan Dozvím se třeba o nejnovějších knihách dané edice. Takhle musím zbytečně klikat až na konec, což je u rozsáhlých edic vážně zdlouhavé a třeba u Trifidu jsem to vzdal, aniž bych se na konec dostal.

Text příspěvku byl upraven 03.09.18 v 22:49

siena
siena 04.09.2018 v 09:15

Koukala jsem, že se měnila stránka profilu uživatelů, že zmizel údaj o poslední návštěvě stránek. Ne, že bych chtěla "kontrolovat", přesto si myslím, že nebyl zcela zbytečný.

Text příspěvku byl upraven 04.09.18 v 09:15

pobijecmuch
pobijecmuch 04.09.2018 v 10:47

Souhlasím se siena. Teď nikdo nepozná, kdo se tu zaregistroval kvůli komentáři k jedné právě vydané knize, nebo to s DK myslí vážně.

Lector
Lector 04.09.2018 v 10:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 04.09.2018 v 10:57

Děkuji Lectore. Přesně tak. A pokud je uživatel online, není důležité, zda naposledy klikl před minutou nebo dvěma.

pobijecmuch
pobijecmuch 04.09.2018 v 10:58

Lector - díky, máš pravdu.


TakySimona
TakySimona 04.09.2018 v 11:39

Když už se vrtá v této oblasti, nedalo by se do sekce Přítomní kromě Oblíbených uživatelů přidat i sekci Moderátoři?
Aby člověk na první pohled viděl, kdo z moderátorů má právě jakou "službu" a mohl toho, kdo je právě on-line, případně poprosit o radu resp. pomoc v nějaké netypické činnosti?

Text příspěvku byl upraven 04.09.18 v 11:40

siena
siena 04.09.2018 v 12:27

Beru zpět. Když jsem psala svůj komentář, narazila jsem asi na dva uživatele, kteří měli tučně a červeně offline...

Text příspěvku byl upraven 04.09.18 v 12:30

Koka
Koka 04.09.2018 v 17:45

Už se to změnilo, nebo existuje i třetí možnost? Já jsem teď narazila na profil uživatelky, která není ani zeleně online, ani červeně offline, ale v jejím profilu je pouze informace, že (naposled) aktivní byla dnes 16:52. Z čehož ani nepoznat, zda se v těch 16:52 na DK přihlásila, nebo odhlásila, nebo byla přihlášena a provedla nějaký "úkon" - klik.
Dane, šlo by to upřesnit? Při zasílání vzkazů je někdy užitečné vědět, zda je adresát ještě měl možnost přečíst.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.09.2018 v 17:57

Funguje zde upozornění, pokud je kniha dlouho v bazaru, pokud vyjde nová kniha oblíbeného autora. Měla bych návrh na nové upozornění.
Mluvím o knihách, které jsou vložené a nemají se k vydání nebo se jejich vydání posunulo. Na DK je "pravidlo jednoho roku". (Viz nápověda, pokud někdo neví, o čem píšu.) Jsou uživatelé, kteří vloží dost knih, a chápu, že v tom vždy nemají přehled i přes fakt, že se k nim nyní dostane ze svého profilu (ale chápu, že se o své knížečky nestará každý uživatel). Napadlo mě proto jedno upozornění. Pokud kniha stále nevyjde do třeba 11 měsíců od vložení, přijde vkladateli upozornění. Buď knihu dokončí nebo bude smazána systémem (pokud toto upozornění budou ignorovat). Kniha se klidně může znovu vložit, až bude vydání aktuální (je to práce na pět minut, tak vo co go).

Abrakadabra
Abrakadabra 06.09.2018 v 09:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.09.2018 v 12:32

Zajimavosti. Často ignorovaná záložka, protože v ní není přehled. Já jednu dobu furt něco psala. Ale teď mi to přijde zbytečné. Protože nemám přehled o tom, k jaké knize jsem co napsala. Proto je u knih tolik neaktuálních informaci, které sr časem měnily. Protože kdo si to má pamatovat? Prosím o možnost přehledu na mém profilu o mnou přidaných zajímavostech. Jako to je u přidaných knih a autorů. Pokud to nikdo nemá v plánu, prosím o jasnou odpověď, ať s tím zase opětovně neotravuji po půl roční pauze, jako tod dělám právě teď. Jenom je to škoda. Protože potom na tuhle záložku padá prach. Uživatelé věci, které tam patří, píší do komentářů, a potom se rozčilují, že komentář skončí v diskuzi, kde zapadne zajímavost stejně jako v komentářích, pokud si toho nikdo nevšimne a nenahlalásí. Ale především mi jde o tu správu a tím možnost aktualizovat. Záložka zajímavosti je dobrá věc, ale takhle dosti opomíjená :)
Dík

kapr
kapr 11.09.2018 v 21:34

Možná bych to shrnul jako potřebu uživatelovy vlastní historie, kterou by bylo možné filtrovat - vytáhnout si ze všech svých zásahů do DK jen zásahy určitého typu.

siena
siena 15.09.2018 v 12:21

S dovolením se vrátím k něčemu, co tu bylo diskutováno již před časem...nevím, kdy přesně došlo ke změně, ale všimla jsem si, že po rozkliknutí Novinky na liště, objeví se na stránce možnost překlikávat mezi jednotlivými sekcemi, jak tomu bylo již před časem. Proto bych ráda navrhla, aby se i název vrátil k předchozímu, dle mého logičtějšímu, Články.
https://www.databazeknih.cz/nove-clanky

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.09.2018 v 15:54

Momentálně mám trochu problém s žánrem "komiksy". Spadá tam totiž všechno, kde "jsou obrázky". Nešlo by žánr přejmenovat na něco, za co by se komiksy nemusely stydět? Třeba jako to je všude: "grafický román". Protože já mám psychické osypky, když přidám knihu a žánr přidám komiks, přestože přes sebou mám mangu. To je brr. Grafický román místo komiksy by bylo lepší. No, a úplně nejlepší by bylo, kdyby i na mangu byl samostatný žánr. Ale to naštěstí jistí štítek, kdyby bylo nejhůř a nic. Takže alespoň něco.
Dík....

Pedias
Pedias 18.09.2018 v 11:56

Já bych uvítala, kdyby na profilu byla nějaká statistika - např. počet knih za rok, počet knih podle žánrů atd.
Na nějaké stránce jsem i viděla, že to počítalo i počet stran :-)

Klobouková
Klobouková 20.09.2018 v 10:20

Velmi bych uvítala, kdyby sekce Přečtené šla rozdělit na jednotlivé roky - hodně lidí jistě zajímá, kolik knížek přečtou za rok, a takto by se to nemuselo počítat ručně. A také by bylo fajn, kdyby v sekci Série (u jednotlivých autorů) bylo nějaké podbarvení nebo něco takového u titulů, které má člověk v Knihotéce (případně i v Přečtených) a nemusela bych to opět pořád hledat ručně. Děkuji.

Veru.Viti
Veru.Viti 01.10.2018 v 14:52

Nevím, jestli už to tady někde není, ale já bych uvítala toto: Někdy se mi stává, že projíždím knihy, aniž bych byla přihlášená. Narazím na super knihu, kterou si rozhodně musím přidat do seznamu. Po vyplnění přihlášení se dostanu na hlavní stránku DK a kniha je pryč. A v seznamu samozřejmě není. Mrzí mě, že pak knihu musím hledat znovu. Snad jsem to napsala pochopitelně. Díky

R.E.M.
R.E.M. 01.10.2018 v 14:57

Veru.Viti: dokud se nezmění stav na DK - stejný případ řeším tak, že si otevřu přihlášení v nové záložce. Přihlásím se a obnovím vedlejší stránku, kde je vybraná kniha - pak jsem i tam tzv. přihlášená a můžu s knihou "pracovat".

Text příspěvku byl upraven 01.10.18 v 14:58

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.10.2018 v 14:59

Veru.Viti: jestli myslíte, aby jste se po přihlášení dostala na tu stránku, ze které jste na přihlášení klikla, a ne na homepage, tak jste to napsala srozumitelně. To mě taky občas štve. Potom by se hodilo něco podobného, co máme v našem knihovnovém systému. Dole se rozbrazuje poslední kniha, na které jsem byla. A nezáleží na tom, že jsem se přihlásila až potom, systém si to pamatuje. Sem by to určitě taky šlo někam napasovat a pomohlo hodně lidem... :)

Veru.Viti
Veru.Viti 02.10.2018 v 08:11

R.E.M.: jo, to zní jako dobrý nápad. Jen nevím, jestli si to vždy uvědomím dřív, než se přihlásím. Ale díky.
Lenka.Vílka: Jojo, přesně tak. To je pravda, poslední zobrazená kniha by tomu taky pomohla. Nevím, co je jednodušší, ale moc bych uvítala nějaké řešení.

elfos
elfos 02.10.2018 v 08:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Mirka2778
Mirka2778 12.10.2018 v 12:52

Mě napadlo, že by se mi líbila kolonka poznámky.
Něco mě v knížce zaujme a nepatří to ani do komentáře ani do diskuze, jen takový osobní postřeh na který nechci zapomenout. Nebo naopak je o nějaké knížce někde zmínka a já ji nemohu sehnat a pak třeba po roce už si nejsem jistá proč jsem ji vlastně chtěla číst.

Naias
Naias 12.10.2018 v 12:54

Súkromné poznámky, ktoré vidí iba užívateľ, sa ku knihám dajú písať, len si tú knihu musí užívateľ dať do niektorého zoznamu.

siena
siena 12.10.2018 v 12:55

Mirka2778, máte možnost po rozkliknutí ozubeného kolečka, vpravo u knihy. Jak píše Naias, musíte ji mít v nějakém seznamu, jako Knihotéka a apod.

Text příspěvku byl upraven 12.10.18 v 13:00



Vložit příspěvek