Pár nápadů na vylepšení webu


TakySimona
TakySimona 07.07.2018 v 18:33

Jestli myslíte tu stránku, která generovala reklamu z textu zde uvedených komentářů jako zástěrku pro své vlastní tahání peněz k kapes důvěřivých kupujících údajných e-knih, pak tu se podařilo eliminovat právě proto, že se někdo ze zdejších uživatelů (na přezdívku si už skutečně nevzpomenu) nebál proti tomu veřejně ohradit a požadoval respektování práv autorů komentářů, vydavatelů reálných knih i DK jako celku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2018 v 18:40

TakySimona: nad vaši zbytečnou paranoiou kroutím hlavou. Ale je pravda, že mě pobavila ;) jen tak dál a dáme tady za chvilku patričku adeptů na stojáka ;)

Protože jak píšete sama, toto je jiná situace, kdy informace zneužila trřetí strana, na internetu bohužel běžné, a málo kdy řešené a nejsem si jistá, jestli tohle DK mohla ošetřit. Ale co se tady řeší, je úplně jiná situace...

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 18:52

siena
siena 07.07.2018 v 19:10

...no není to tak dávno, co se tu rozběhla debata nad tím, jakým způsobem se tu diskutuje, že, když už jsme na stránkách ...Váš knižní svět, by to mělo být vidět a poznat. Bravo, LenkaVílka, opět jste posunula laťku! Až si příště budete zase stěžovat a plakat, jak máte strach zde do diskuzí přispívat, ráda vás odkážu na dnešní příspěvky.

pobijecmuch
pobijecmuch 07.07.2018 v 19:13

Koka - vaše starosti bych chtěl mít.
Když už jsme u toho, tak vás moc prosím a žádám, aby jste na mně přestala neustále útočit. Neustále se to opakuje a je to už nudné. Nic jsem vám neuděl, tak nevím kde se ve vás bere tolik zloby a závisti. Pokud máte se mnou nějaký problém (o žádném nevím), tak mně to napište, ale zkuste ubrat ze svých výlevů zde na veřejnosti.
Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 19:20

soukroma
soukroma 07.07.2018 v 19:30

Přihodím ještě jednu prosbu, obecnou:
- mohli by se vybírat takoví moderátoři určeni k opravě jakýchkoli zde zveřejněných textů, kteří by uměli pořádně spisovně česky?

Dost na tom, kolik hrubek je v každém druhém komentáři kdekoli zde (přestože jdou komentáře snadno opravit, jen si je po sobě přečíst - a navrch zvládat češtinu na úrovni absolventa základní školy), ale svěřovat opravy např. anotací těm, kteří mají nedostatečnou úroveň znalosti spisovného rodného jazyka, to je drzost a opovážlivost na databázi, která se zabývá literaturou, tedy i jazykem.

(P.S. A teď jsem se rozohnila i já. Doufám, že odpovědí nebude ani dotaz, kde že je ta poslední hrubka o patro výše, ani doporučení, že když mě nebaví číst jakékoli urážející komentáře včetně těch urážejících češtinu, ať si jdu jinam.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2018 v 19:35

Siena: klidně mě odkažte, nevím k čemu, tak se alespoň přiučím...
Prosím, vypište mi konkrétní momenty, kdy jsem špatně diskutovala. Předem děkuji. Jestli je chyba z mé strany napsat cokoliv, protože jsem pochopila, že cokoliv z mé strany vás drażdi, tak to je něco jiného. Mě totiž přijde, že kdybych napsala jenom běžné: "Ahoj...", tak vy v tom budete vidět nějaký problém...
Ale v poho, já si na vás už zvykla ;)
Ale až budete mít náladu na konstruktivní debatu, ráda se s vámi v jiném vlákně sejdu (a to jsem nemyslela ironicky)...


siena
siena 07.07.2018 v 19:49

Řekla bych, že narážky, které se objevují v komentářích, že "já někam napíšu, oni mi řeknou, a já potom napíšu těm dalším" (jak, to možná nám zde bylo dnes předvedeno) nečiní z těchto stránek nijak přátelské prostředí. Jak to chápu já, jsou tu tři strany: majitel/provozovatel, moderátoři a uživatelé. Prolínání se jednotlivých skupin se mi nejeví jako moc šťastné, tato část diskuze je toho příkladem. A jestli, ať už z jakéhokoliv důvodu, k tomu přeci jen dojde, nemělo by to vést k tomu, dle mého, aby se tím tady ti dotyční oháněli. Zdá se mi to zbytečné mezi dospělými lidmi. A jestli přeci jen, pak se prosím nedivte, že si toho někdo všimne a použije. Pobíječimuch, nezlob se, domnívám se, že Koka učinila pouze to, žádnou zlobu bych u jejího příspěvku neviděla.

pobijecmuch
pobijecmuch 07.07.2018 v 19:49

Myslím si, že diskuze je od slova diskutovat. A pokud s někým diskutuji na DK, tak rozhodně nebudu užívat spisovnou češtinou. To by potom nebyla diskuze, ale slohová práce.
Ano anotace je někdy podivná, ale pouze u starších vydaných knih, protože u těch nových se určitě na 99,99% kopíruje to co vyplodí vydavatel.
Současně, se ale chci zastat moderátorů, protože chyb a oprav je každý den tolik, že určitě nemají čas číst všechny anotace.
Pokud uživatelka soukroma má potřebu a hlavně čas tady všechny anotace přečíst a opravit, tak určitě udělá pro DK hodně práce, která zaslouží pochvalu.

triatlet
triatlet 07.07.2018 v 19:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 07.07.2018 v 19:54

Pobijecmuch - o mých starostech vůbec nic nevíte, tak neprovolávejte veřejně, že byste je chtěl mít, aby se vám nestalo, že to přání se vám splní.
Vůbec na vás neútočím, jenom jsem jeden váš - a ne zrovna zřídkavý příspěvek, kdy si opakovaně už několik let veřejně stěžujete na neposlušné či nekvalifikované vkladatele - použila jako příklad ilustrující zdejší úroveň ochrany údajů, které ve skutečnosti nejsou osobními údaji, ale jde - myslela jsem si - o texty neveřejné, určené pouze očím moderátorů (Ostatně - kdyby vás moje příspěvky opravdu nudily, jak výše tvrdíte, tak sotva byste jim věnoval tolik pozornosti a tak razantní reakci.)
Že jste tou formulací, která zněla přibližně nějak: "uvědomte si, že si můžu u moderátorů zjistit, kdo to do těch anotací píše ..." přestřelil, svědčí i skutečnost, že jste pak celý ten svůj příspěvek smazal nebo přepsal (= asi proto mi teď radíte "ubrat ze svých výlevů na veřejnosti" - tak to děláte vy, když se ukáže, že jste napsal něco, za čím si najednou raději ani nestojíte - třeba nápad zamezit "cizím" lidem nahlížet do vašeho profilu na DK - tak to jednoduše smažete, a jde se dál, jakoby to ani nikdy nebylo napsáno.
Možná jste to své "uvědomte si, že můžu ..." smazal, neboť i vám došlo, že ta slova vyznívala výhružně, nebyla zrovna vhodná a nevrhala moc hezké světlo ani na vás, ani na moderátory.
Ale jak nám všem teď sdělil Dan, tak kdokoliv se může dotazovat a dozvědět, kdo na DK co vložil, smazal, opravil, doplnil ... tudíž argumentovat způsobem "já si to o vás zjistím!" asi nebude moc účinné. Třeba - kdybych se tak já konečně dozvěděla, kdo tak cíleně překládá do češtiny stovky mých slovenských anotací - tak co? Ani za uši bych jej nemohla vytahat :=)

soukroma
soukroma 07.07.2018 v 19:56

..."aby jste" nenapíše do veřejného prostoru nikdo, kdo si váží sám sebe (a okolí, které to má číst), absolvoval základní školu, prošel z češtiny - a navíc se hlásí jako moderátor!

Do doby, než jsem objevila DK, jsem se domnívala, že četba knih kultivuje - i jazyk z hlediska jeho správného používání, dodržování gramatických pravidel a pravopisu. Už si to nemyslím a je mi z toho velice smutno (jistě tolik hrubek v přečtených knihách nemohlo být, aby to zapřičinilo tak děsivou úroveň psaného jazyka, jaká panuje právě zde - přečtení pár komentářů - u knih - stačí ke znejistění každého, zda se náhodou neocitl v nějakém paralelním světě ironie až dystopie ohledně psaného slova).

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 20:15

pobijecmuch
pobijecmuch 07.07.2018 v 20:05

Koka - prosím napište mně, co jsem konkrétně vám paní Zuzaně udělal. Vy jste kdysi byla strašně fajn uživatelka, ale já nevím co se poslední dobou s vámi stalo. Plno negativismu, podivné zášti a závisti. Já to prostě nechápu.

Koka
Koka 07.07.2018 v 20:15

pm: jste zbytečně a neoprávněně osobně vztahovačný! Mě jste neudělal vůbec nic, ale tak trochu jste udělal špatné jméno DK, učinil jste podezřelou tuto databázi, když jste se v jenom svém nedávném příspěvku vyslovil způsobem, který napovídal, že patříte do zvláštní skupiny uživatel, která si u moderátorů může zjistit informace, které nejsou zveřejněné, a že vám je moderátoři prozradí. A pak ste ten svůj příspěvek smazal z důvodů, které si jenom domýšlím, a to, co si domýšlím, nevyznívá hezky. Přece jsem to už napsala výše, tak proč to mám opětovně zdůvodňovat?
Není v tom ani zášť, ani závist - co pro pánajána bych vám měla závidět? Vždyť ani nevím, zda jste - na rozdíl odemne - hezký a štííhlý a bohatý :)))
DK zdar a fotbalu zvlášť - odcházím do Ruska bojovat.
Dobrou ....

pobijecmuch
pobijecmuch 07.07.2018 v 20:25

Koka - opravdu vás lituji, vy asi ve všem vidíte temné spolčení temných sil. To je to s vámi opravdu už velmi vážné.
Jaké jsem si zde udělal jméno, po to vám je houby. Každý si odpovídá za své skutky.
Vidím, že nejlépe je na vaše urážky už nereagovat, proto se budu snažit vám neodpovídat. Prosím vás ještě jednou, a mám tady plno svědků, aby jste i vy už přestala také se do mně montovat.

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 20:26

Koka
Koka 07.07.2018 v 21:02

Proč to rozčilování? Přece se naprosto shodneme: každý si odpovídá za své skutky. A tedy i za své diskuzní příspěvky - i za ty smazané. Tak proč ten hněv?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2018 v 21:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soukroma
soukroma 07.07.2018 v 22:42

Já už tady tomu vážně nerozumím, oni moderátoři ani neumí číst??? Že já utrácím svůj osobní čas upozorňováním na jejich chyby - nemá to smysl, žádný. Už jsem se dostatečně poučila - nic konstruktivního tu totiž nemá smysl.

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 22:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2018 v 22:59

Soukroma: každý není češtinářský génius :o
Nebo zde zaúkolujeme jednoho moderátora na kontrolu komentářů a opravování gramatiky? To zní vtipně...
PS: anotace možná jo, není problém pro uživatele opravit a počkat na schválení moderátora, ale jak bylo zmíněno, většina anotaci je teď od jinud ne z hlavy uživatelů (kromě povídek). Ale kontrolovat komentáře je už scifi. To já ráda, ale toto už ne...

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 23:04

soukroma
soukroma 07.07.2018 v 23:21

Lenka.Vílka: A čo také si predstavujete pod pojmom "češtinářský génius"?
Základní škola naučí každého základním pravidlům češtiny. Pokud si zdejší "autor" komentáře přečte něco, co směřuje na jeho hlavu, a nejen že svoji ohavnou hrubku neopraví, ale dokonce ji použije znovu - pak tedy nevím, snad opravdu neumí číst, nebo čte je selektivně, nebo se nad nimi zbla nezamyslí. Prostě to nepovažuje za nutné, a to mě děsí, stejně jako podivné reakce na zásadní neznalost rodného jazyka.
Korektur netřeba tam, kde si každý váží těch, kdo mají jeho slova číst, a příslušně se snaží, aby to ke čtení bylo a nedělalo to (osobě autora) ostudu. Není tu ani řeči o potřebě absolvování FF KU, obor čeština, ale o absolvování základních škol. Není tu ani řeči o pokročilém používání přechodníků minulých, ale o běžném vyjadřování (a opravdu každý bez výjimky by měl nejpozději v 15 letech vědět, že správně je bych, bychom, byste a jiná varianta ve veřejném psaném textu nemá co dělat).
Ale už jsem to zopakovala třikrát, takže dost, už nebudu ztrácet čas a energii.

Text příspěvku byl upraven 07.07.18 v 23:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2018 v 23:29

Soukroma: hrubky a chyby v projevu vypovídají o uživateli (v diskuzi si to po sobě ani já třikrát nekontroluji, protože mi to nepřijde důležité, ale v komentáři ano, tam to důležité je). Já bych to nechala tak, jak to je. Ať uživatel nemá o druhém zkreslený obrázek na základě zásahu moderátora, který mu to opravil. Jinak, jak zde bylo nadhozeno, můžete se o tuto brigádu přihlásit. Protože aby všechny komentáře byly zbaveny těchto věcí, bude třeba četné uklízecí čety...

TakySimona
TakySimona 08.07.2018 v 00:23

Těm, kterým záleží na tom, aby byli v diskusích co nejpřesněji pochopeni, přeju, aby k nim do snu namísto Emílie přicházel Ludwig Wittgenstein.
:-)
Dobrou noc!

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 11:30

Heuréka!? Při práci s jiným vláknem jsem asi přišla na to, čím to je, že jsme vrháni na nesprávnou stránku: namísto poslední třeba na před(-před)poslední. Tento zmatek evidentně zavinily smazané komentáře - z hlediska místa by měl být konec vlákna někde dříve, než skutečně se všemi sice již smazanými příspěvky v paměti systému je, a tak se nám zobrazí. Takže naplno rozjetá aktivita mazání (vlastní nebo cizí) přináší hned zmatek v orientaci ve vlákně.

pobijecmuch
pobijecmuch 08.07.2018 v 11:47

Jsme web pouze pro české a slovenské vydání knih, tak to říkají podmínky Databáze knih. Ale současně se tu s tichým souhlasem majitele DK toleruje vkládání zahraničních učebnic, které tu jsou prý pro potřebu studentů, aby si je zde koupili. Nemám s tím žádný problém, ale navrhuji, aby vložení takové publikace, nebo učebnice bylo podmíněno, že je současně vložena do bazaru.
Hromadění různých zahraničních pomůcek, učebnic a textů v jiném jazyce je tu zbytečné. Pokud budu shánět učebnici jazyku stejně se nejprve podívám k odbornému prodejci. Ať tu jsou vkládány pouze knihy, které jsou nabízeny pouze k prodeji, nebo poptávky.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 12:17

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 12:51

Teda musím říct, že jste mě skutečně pobavili. Na(ne)štěstí už nemám tolik času věnování se DK, takže chápu jaký to je se někdy dohadovat. :-)

Ale reaguji hlavně na příspěvek uživatelky soukroma, protože i mě to štve, jak mě systém neháže na poslední stránku. A proto bych se rád v rámci nápadů na web zeptal, zdali je SKUTEČNĚ nutné, aby byly vidět ony smazané příspěvky. Vždyť je to úplně zbytečné.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 16:49

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 12:56

A má druhá otázka se týká fotek autorů. Proč má neustále někdo tendence je měnit? Třeba ta u Haruki Murakamiho byla skvělá a dá se říci, že "oficiální". Ta, co je tam teď není tak dobrá a je tam i méně vidět.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 14:07



Vložit příspěvek