Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 11:56

Tsal: jsem si jistá, že moderátoři místní škodiče znají, protože podobné věci se opakují u stále stejných uživatelů. Každý den se dívám na přidané knihy a autory, takže si to zhruba pamatuju i já sama.
Když sem nějaká 13letá Maňa tuto knihu vloží, smaže se jí a ona to udělá několikrát znovu (ne všem hned dojde, proč to smazané bylo), tak většinou moderátor uzivateli napíše zprávu. Když je to taková mladá holčina vezme to. Většinou.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 11:59

tsal - no já nevím, ale mně se zdá, že právě zde na DK jsme na některé až moc hodní. Existují i jiné literární weby, které mají přímo v pravidlech napsané, že pokud uživatel bude opakovaně zadávat nesprávné data, tak mu bude účet smazán a IP adresa zablokována. Prostě s takovým Mařenkami se tam nepárají a je zajímavé, že jim ten web velice dobře šlape. Nevím, ale tady mně to někdy připadá, že DK jde spíše o kvantitu, než o kvalitu.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 12:03

Lenka.Vílka - souhlasím, já si také dobře pamatuji některé nicky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 12:05

Pobijec: ano, kvantita nad kvalitou, to je ono. Skoro sto knih od Omegy, o nichž se neví, kdy vyjdou, je toho důkazem.

Dan
Dan 17.05.2018 v 12:35

Odkaz na nápovědu je také hned nahoře v ikonce "další" a na řadě dalších (ač skrytějších) míst. Když někdo vkládá svou první knihu po registraci, je nad přidávacím formulářem výrazně napsáno, aby se nejprve podíval, jaké knihy sem patří. Bohužel vždy to bude nějaké procento ingorovat.

Podmínky, jaké knihy sem patří, jsou popsané srozumitelně. Slovo "či" neznamená "a", nýbrž "nebo", takže jsem nyní nahradil slovem "nebo". Teď už by to měl pochopit opravdu každý. Navíc to bylo a stále je i v závorce, takže pokud odteď někdo, kdo si to půjde přečíst neporozumí, že je třeba vyplnit jedno nebo druhé, obávám se, že mu bude k ničemu jakýkoliv další text zde na webu.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 12:44

Dan - děkuji za vyjádření.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 12:56

Dan: děkuji za vysvětlení. Tak doufám, že mnou nahlášená kniha bude smazaná. Protože sice je známé isbn, ale vyjde až na podzim 2019, zde je datum špatně, vloženo leden 2019. Takže kniha by tady měla být až od podzimu 2018.

siena
siena 18.05.2018 v 20:04

Měla bych technickou otázku...jestli jsem správně pochopila nové podmínky užívání stránek, jestli si někdy v budoucnu rozmyslím a nebudu souhlasit s tzv. profilováním a předáváním informací z tohoto profilování dalším subjektům, jediná možnost je nepoužívání těchto stránek, smazání svého profilu?

Text příspěvku byl upraven 18.05.18 v 20:06

LordSnape
LordSnape 19.05.2018 v 00:12

@siena A ty tu máš nějaké své citlivé údaje? Data narození, čísla mobilů nebo tak? :-D Vždyť tady sotva máme pravá jména a max. tak bydliště ve formě okresu. :-)

siena
siena 19.05.2018 v 08:44

tsal, já samozřejmě o GPDR vím a navzdory svému dotazu, nařízení vítám, a vědět, že to někomu opět poslouží jako hůl na tu nenáviděnou EU, tak se snad ani nezeptám. Jen jsem měla trochu jinou představu, jak s ním, např. na takových stránkách jako DK, naloží. A hlavně jsem si vybavila pár zdejších rozezlených příspěvků, když jsem si dovolila někdy zmínit, že DK není zadarmo, i když neplatíme poplatky v hotovosti.

LordeS, domnívám se, že mezi citlivé údaje patří i IP adresa, i je zmíněna v tom souhlasu. A nejde přeci jen o údaje, které máme uvedené v profilu, ruku do ohně bych za to nedala, přeci jen to je již pár let, ale když jsem se sem registrovala, vyplňovala jsem minimálně určitě své celé jméno, a že právě to spojení s konkrétním jménem může být tím nejcitlivějším údajem. Ale, když už si s nimi začal ...jak bude naloženo s bankovním účtem, kdybych se rozhodla a začala obchodovat na bazaru a stála bych o "ověřeného uživatele"? Protože o něm jsem zmínku v podmínkách nenašla, ten je řešený jinak?
A prosím, vím, že jsem ta "známá tvář", můj dotaz je opravdu věcný, jen se ptám, protože mne to zajímá...

Text příspěvku byl upraven 19.05.18 v 09:04

siena
siena 19.05.2018 v 09:23

tsal, ono, když se to nechá na poslední chvíli, ač doba přípravy byla, tuším dvouletá, tak to je potom těžké.
Já s tím smířená jsem, dokonce ani žádný antireklamní program nemám nainstalovaný, beru to jako svůj poplatek. Bylo by ale potom hezké, tak nějak stále beru DK jako komornější stránky, kdybychom věděli, kam ta naše "data" míří a hlavně, kam naopak nikdy. Protože znáte to, zvláště my Češi to máme více v krvi, bohužel, co není striktně napsáno a definováno, to se dá nějakým způsobem obejít. Proto jsem možná podezřívavější, a nebyla bych si až tak moc jistá, že bude vždy nakládáno s čímkoliv, jak si třeba my dvě myslíme, že to dá rozum...

Text příspěvku byl upraven 19.05.18 v 09:32

kapr
kapr 20.05.2018 v 10:58

Aktivita oblíbených uživatelů
-----------------------------------------
Zobrazuje se zde řada informací. Co mi velice chybí je plné příjmení a plné křestní jméno autora knihy. Proč? Autorů je méně nežli knih, zapamatuji-li si jméno autora, je pro mne tato informace o něco užitečnější, (univerzálně užitečnější,) nežli samotný název publikace.
Možná by nebylo od věci i zobrazování vlastních aktivit tak, jak je vidí uživatelé, kteří mají dotyčného zařazeného mezi oblíbenými. Tato funkčnost by mohla být volitelná. Nakonec by možná nebylo tak špatné, kdyby si uživatel přímo v seznamu svých oblíbených mohl zaškrtnutím, nebo odškrtnutím políčka mohl průběžně regulovat aktivita kterých uživatelů se mu bude aktuálně v rubrice zobrazovat, aniž by některé ze svých oblíbenců naštval, otrávil, nebo čistě jen zarmoutil a znejistil.
Napadla mne i určitá náhradní řešení, ale nepovažuji to za tak důležité, a tak je zatím odkládám.

LordSnape
LordSnape 20.05.2018 v 15:34

IP adresu neumí každý detekovat. Je to stejné, jako kdyby si někdo paranoidně schovával RZ u auta. :-D Ale je to fakt. Po plašení s cookies se tu opět řeší naprostá kravina. Jestli vás chce někdo vysledovat, hacknout, ukrást data, tak to udělá. Mně nedávno nabourali profil na Wattpadu. :-/

Bankovní účet má pro ověření jen Dan a všichni ti, kterým něco posíláš, když si kupuješ knihu, což je docela dost lidí. Banka navíc drží veškeré tvé údaje a přeprodává je dál, takže strach ze zneužití údajů tady na DK mi přijde jako směšný a zbytečný.

Pokud nechce někdo být vysledovaný, tak jsou tu anonymní prohlížeče/okna, doplňky jako Ghostery anebo rovnou prostě choďte jen na darknet přes tor.

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 15:37

siena
siena 20.05.2018 v 15:41

LordeS, díky za objasnění. Příště zvážím, a když si nebudu jistá, tak ti napíšu žádost o schválení, abych tě tu neotravovala kravinama. A všem ostatním se omlouvám, že jsem zaneřádila zdejší prostor a snížila jeho intelektuální úroveň, která je ale jinak tak vysoká, že si s tou mou kravinou zajisté snadno poradí a eliminuje ji a zase tu bude jen radost číst...

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 15:47

LordSnape
LordSnape 20.05.2018 v 15:52

Zas se neurážej. Většina věcí ohledně GDPR není nová, protože stejně tady máme v platnosti zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Mě jen fascinuje, že teď zas spousta lidí řeší, že EU přišla s něčím novým a jak nás teda všichni sledujou a berou nám identity. :-D

Pokud se chceš o tom něco dozvědět, doproučuji přečíst výklad souhrnného nařízení zde: https://www.uoou.cz/zakladni-prirucka-k-gdpr/ds-4744/archiv=0&;p1=3258

LordSnape
LordSnape 20.05.2018 v 15:54

"Na druhou stranu pro drobné živnostníky apod., kteří de facto zpracovávají osobní údaje svých zákazníků pouze pro účely poskytnutí služby či výrobku, nepřináší obecné nařízení zásadní změny oproti stávající úpravě a v takových případech je nutné zejména sledovat dodržování základních zásad zpracování."

Tohle se týká i Dana a celé DK, protože je to internetová služba.

siena
siena 20.05.2018 v 16:04

LordeS, kdybys sis alespoň tu mou kravinu přečetl, těžko bys mne teď obviňoval že jednak o GPDR nic nevím, a teď řeším, a že můj dotaz byl o tom, že mne nyní někdo sleduje a něco krade. A už vůbec, že mne sleduje až teď. Jen jsem se slušně zeptala a poprosila o odpověď. Takže se dál nechej fascinovat, ale příště tu svou fascinaci adresuj těm, kteří jsou opravdu jejím zdrojem.

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 16:06

LordSnape
LordSnape 20.05.2018 v 16:09

Odpověď na tvou otázku je ano. Pokud se tak bojíš, že Dan tvé údaje z DK přes IP adresu vycucne a dá jiným komerčním subjektům, tak si radši smaž profil a bude klid.

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 16:09

Koka
Koka 20.05.2018 v 20:12

Ad /slova LS " Po plašení s cookies se tu opět řeší naprostá kravina."
Nuže k té "kravině" dodávám, že téma cookies jsem vnesla do tohoto vlákna já, neboť se mi taková "výzva", že mám odsouhlasit používání cookies začala zobrazovat v pravém dolním rohu monitoru. Tak jsem se zdejší moudré komunity zeptala, co to má znamenat. Namísto odpovědí, co je to to "cookies", proč s ním mám nebo nemám souhlasit, co způsobí můj souhlas a co způsobí můj nesouhlas atp. atp., tedy namísto odpovědi, oč jde a jak s tím naložit, jsem byla jen a pouze "okřiknuta" a dokonce ještě teď, u tohoto tématu, si uživatelka "tsal" potřebuje kopnout a připomenout P.T. publiku, že nějaký --- ehm ehm ... neví, co jsou to cookies (no, paní, řekněte, co jsou to dnes za lidi??!!!)
Začíná to být tady standardní reakcí: místo kvalifikovaných nebo alespoň návodných odpovědí se tady člověk obyčejně dočká jenom okřikování, výsměchu, lidé ochotni jiným poradit jsou obviňování z nadřazenosti, a nad to zde zaznívá doporučení překračující jakékoliv "dobré mravy" a nepsaná pravidla komunitní atmosféry: tím jsou arogantí slova " tak si radši smaž profil a bude klid."
Není to poprvé, kdy LordSnape se zachoval ne jako lord, ale jako hulvát a dovolil si vyhánět odsud někoho, kdo se mu nezajídá. Proto veřejně tímto vyzývám pana Daniela Fialu, provozovatele těchto stránek, aby se vyjádřil k tomuto případu hulvátství, které není ze strany onoho uživatele ani první, ani nezvyklé, a navíc je obrácené vůči uživatelce "siena",která pro tuto DK i mnohé její čtenáře toho udělala opravdu nemálo!

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 20:14

Lector
Lector 20.05.2018 v 20:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 20.05.2018 v 20:41

Koka, díky, ale žádného zvláštního zacházení si tu nezasloužím, jsem jen jedna z davu...
Už jsem sice nechtěla, ale přeci jen se ještě vrátím, co mne vlastně vedlo k mému dotazu a kdy jsem možná, vím, že naivně, podle sebe soudím tebe, resp. jak to řešíme v práci, čekala i nějakou diskuzi, ne pouhé odkliknutí. Čekala bych, že tato implementace povede k nějakému zamyšlení, rekapitulaci, jak s daty nakládáme, jaká data schraňujeme, v jakém stavu a proč. A vedla mne k tomu i zmínka v textu, který jsem předevčírem odklikla, který mimochodem již nemohu najít (ten, který je v zápatí ad Použití, není určitě zcela totožný), kde se na jednom místě psalo, parafrázuji, že některé údaje, nesouhlas s nimi, povede k omezení nějakých funkcí, resp, nemožnost účastnit se soutěží, atd. Bohužel jsem si nezkopírovala, protože jsem myslela, že někde poté ještě najdu. Jestli mne někdo pozornější navede, budu ráda. Tedy jsem se zeptala, čekala nějakou odpověď, a jak se zdá, té se mi dostalo, i když z jiných míst:) Jsem tedy srozuměna s tím, že jsem jediná, kterou to zajímá a která to, neznámo proč řeší, a dál tu nechám toto vlákno k diskuzím, které jsou přínosné...

A ještě doplnění...rozdíl opravdu vidím v tom, že někdo polemizuje, a trvá si na svém, fakticky správném, a tím, když se do něj ten druhý jen naváží. Ale to je úhel pohledu a musím říct, že za ta léta, co tu jsem, došlo k velkému posunu, posunu, dle mého, k horšímu, bohužel.

Text příspěvku byl upraven 20.05.18 v 21:36

Lector
Lector 20.05.2018 v 20:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 20.05.2018 v 21:13

Lectore, stále považuji tyto stránky za "odlišné", od klasického internetového prostředí, jako je např. nějaký e-shop, tudíž jsem čekala ne snad změnu chování, jako alespoň nástin toho, jakým způsobem se s našimi daty zde pracuje. A, prosím, tím rozhodně neříkám, že apriori tu k nějakým nekalostem dochází, abych zase nebyla z toho nařčena.
Rozdíl přeci jen vidím v tom, že jsme nyní dali generální souhlas prakticky se vším, a jak se zdá, jediné odvolání, i např, nějakého dílčího údaje, je výmaz celého profilu. Tak mne tak napadlo, když jsem si četla poslední příspěvek kapra, ad Upozornění, že by bylo možná možné, i nějak podobně zpracovat námi diskutovaný souhlas:)

kapr
kapr 21.05.2018 v 11:54

Štítky:

Při vkládání štítků se mi opakovaně stává, že se vloží nesouvisející, podobně znějící štítek.
Chybí mi tam tlačítko ULOŽIT, kterým by vkládající připravený štítek potvrdil, nebo naopak měl možnost z vkládání vycouvat, změnu neuložit.

A ještě: narazil jsem na štítek

řády, medaile, odznaky (faleristika)

který je vším možným, je ne štítkem!
Každý onu skupinu bude hledat pod něčím jiným. Jeden podle medailí, druhý podle odznaků, atd.
Toto není štítek vhodný pro vyhledávání, to je nápis na krabici v bazaru, kam se házejí různé drobnosti. Pro účel vyhledávání by měl být rozdělen, a každý ze 4 termínů by měl být samostatným štítkem.

LordSnape
LordSnape 21.05.2018 v 12:18

siena & koka Ale vždyť vám to oběma bylo vysvětleno. Nedělejte ze sebe kvočny. Sieně jsem poslal relevantní článek a vysvětloval, že víceméně tady nic hrozit nemůže, protože Dan asi moc nemá potřebu od nás skladovat data a už vůbec ne IP adresy, aby je posílal kamsi... Možná kdyby siena napsala přímo Danovi, což je jediný člověk, který na to mohl odpovědět, bylo by to vše jiné... A pořád si stojím za tím, že DK není banka proboha. Vždyť tady informací o nás je tak málo. A plašit kvůli IP adrese? Sorry, tak přestaň jezdit i svým autem, protože má značku. A pokud se tak bojíte, smažte profil a nechoďte na net. Nic s tím nezmůžeš. Už jen Google o tobě sbírá tolik dat ohledně chování na internetu...

Cookies vám taky vysvětleno bylo. Myslím, že padlo něco ve smyslu, že to je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Web tak zaznamenává informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení. Jenže ty jsi hned v zápětí dodala, že s tím nesouhlasíš, že to je proti tvému přesvědčení a nic odsouhlasovat nebudeš. Tak co ještě po nás chceš? :-D Předtím, než se to zobrazovalo kvůli nařízení EU se ti to vše dělalo na pozadí, aniž bys o tom věděla, takže se nic nemění.

Navíc oba vaše dotazy vznikly na základě hysterie z nařízení EU, která prostě nic nového nepřináší ani vlastně nic neřeší. Jen to najednou každý začal strašně hrotit a plašit jak jsou v nebezpečí a jak s tím nesouhlasí... Jen ti bylo informováno, že tvé chování na netu může být sledováno, což je od doby, kdy přišel Google a spustil analytics...

Nakonec jsme se přeci jen dobrali k tomu, že pokud nechceš DK nadále dávat o sobě žádné info, třeba jak často sem chodíš, musíš sem buď nechodit nebo si smazat profil.

Text příspěvku byl upraven 21.05.18 v 12:27



Vložit příspěvek