Pár nápadů na vylepšení webu


Jacck
Jacck 17.09.2017 v 16:15

R.E.M, to právě považuju za asi největší funkční nedostatek těchto stránek, tj. nemožnost přesouvat knihy v seznamu (třeba i v přečtených) nahoru a dolu. Třeba si chci dát všechny knihy od jednoho autora k sobě, jenže když jsem četl jednu v roce 2012 a druhou v roce 2016, tak od sebe budou dalece vzdálené. Prostě tu postrádám víc funkcí pro třídění/organizování seznamů knih.

R.E.M.
R.E.M. 17.09.2017 v 20:33

Jacck: Hodně mi chybí přesouvání knih v seznamu u Knihotéky. A taky oblíbené autory a citáty bych si seřadila jinak, ale to už je jen taková drobnost.

siena
siena 17.09.2017 v 20:37

R.E.M., také bych se přimlouvala za rubriku Oblíbení autoři...:)

LordSnape
LordSnape 17.09.2017 v 22:51

To přesouvání, posuny... atd. v rámci seznamů, oblíbených autorů a doporučených knih tady už několikrát padlo a sám jsem za to dost orodoval.

Jinak total souhlas s tsal. Je to jen lenost to vytvořit a případně hodit poznámku. Někteří (většina) v rámci seznamů ani nepoužívají datumování v přečtených.

siena
siena 18.09.2017 v 11:15

LordeS, když si nakousl seznamy a nenahozené poznámky...docela by mne zajímalo, jakým způsobem probíhá "schvalování" nových veřejných seznamů. Jaká kritéria vlastně musí takový "nový" seznam splňovat...Zase na druhou stranu, vzhledem k tomu, že mezi nimi jsou i ty vysloveně soukromé, které byly stvořeny dříve, vidím docela "spravedlivé", že i mezi těmi novými jsou podobné:)

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 11:22

Dan
Dan 18.09.2017 v 11:27

to siena: Sama jste si odpověděla. Zamítám ty vyloženě soukromé (nedočteno atd.)


siena
siena 18.09.2017 v 13:18

Řekla bych, že např."viděla jsem..., poslouchala jsem..." má stejnou vypovídací hodnotu, jako "nedočetla jsem..."
Abych byla správně pochopena. Nebrojím proti seznamům, nevadí mi ani ty, a popravdě ani nemohou, které jsem jako příklad uvedla. Jen si myslím, že když už se vyhlásilo, že by bylo dobré, aby byly ve veřejných ty seznamy, které by byly smysluplné i pro někoho jiného, než pro jeho autora, že by možná stálo za to, věnovat tomu rozlišení více času...

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 13:21

tenax
tenax 18.09.2017 v 13:48

Vůbec smysl některých seznamů je problematický. Jaký smysl má seznam Jalna https://www.databazeknih.cz/seznamy/jalna-17826, kde je 16 knih této série, tedy přesně ty, které jsou v sérii na DK podchyceny. Stejná uživatelka má ještě několik dalších seznamů (Pán hor, Poldark, Dynastie Morlandů), které všechny kopírují knižní série tak, jak jsou na DK zachyceny. Chápu, že je uživatelka líná si to vyhledat jinak, ale jako veřejný seznam je to zbytečné. A takových veřejných(!) seznamů je "neurekom". Už takhle máme 25 stránek seznamu seznamů! A vyhledat něco smysluplného je tedy fuška...
Myšlenka seznamů mě od začátku nijak nenadchla, chápal jsem jistou užitečnost seznamů typu Stalo se... někde, Stalo se... někdy, ale v co se to zvrhlo, to je děs!
Takže čím tvrdší pročištění veřejných seznamů, tím lépe.

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 13:49

kapr
kapr 19.09.2017 v 07:40

Kdysi jsem uvažoval jak ověřovat platnost některých faktů vložených uživateli. Došel jsem tehdy k závěru, že nejjednodušší způsob je nechat si informaci, v tomto případě například užitečnost seznamu potvrdit určitým počtem uživatelů. Ten může být nastaven různě podle závažnosti rozhodnutí. Pro rychlé rozhodnutí stačí i 3 - 5 uživatelů. Pro něco důležitějšího asi těch 10. A podobně. V tomto případě by stačilo seznamy hodnotit, a nabízet je podle nejvyššího hodnocení sestupně.
Ta uživatelka, která si vytvářela vlastní seznamy sérií, nejspíše netušila, že stačí na název série kliknout. Asi by v podobných případech pomohl propracovaný HELP.
U čehokoliv - u seznamů, ale i u štítků bych byl pro přidání stejného hodnocení jako už máme u knih, a když bych si je chtěl procházet, tak by se mi zobrazovaly nejdříve ty co mají nejvyšší hodnocení. 10 uživatelů dalo po 4 * = 40. Seznam, který by takto dosáhl například 50 by se zobrazil výše (dříve), Seznam který by dosáhl třeba 15 by byl až někde na konci.
U štítků by tomu bylo trošku jinak. Ty bych zařadil do dvou skupin. Štítky přiřazovací - například poezie 15.-19.století. A štítky skutečné (konečné) - v tomto případě by byly následujíci: 1/poezie, 2/15.století, 3/16.století, 4/17.století, 5/18.století, 6/19.století. Tím, že bych přiřadil přiřazovací (souborný) štítek poezie 15.-19.století, bych fakticky přiřadil ke knize celý soubor skutečných, konečných štítků 1-6. A při vyhledávání bych nastavil například poezie AND 16.století OR poezie AND 17.století. Kdo by zaváděl nový přiřazovací štítek, by hned k němu zadal, které základní vyhledávací štítky l němu náležejí. Není to tak jednoduché, ale zhruba podobným způsobem by to mělo fungovat.

Lector
Lector 19.09.2017 v 10:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 19.09.2017 v 10:57

Lector

Nejde o teď a hned. Cesta je cíl.

Lector
Lector 19.09.2017 v 11:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 19.09.2017 v 12:02

Zajímám se o určitou konkrétní knihu. Uvítal bych aby mi přišlo upozornění, když knihu někdo v bazaru nabídne.

"Chcete dostat upozornění, až se kniha objeví v bazaru? Zde vložte nezávaznou poptávku."

No jo, ale já sice chci dostat upozornění, ale nechci ji koupit za každou cenu, mé prostředky jsou omezené.
Protože cenu nechci zvyšovat, tak naprosto zákonitě nemohu po knize vytvářet poptávku.

Chtělo by to rozdělit. Zvlášť upozornění, a zvlášť poptávky. Navíc upozornění by mohla být limitována třeba i nabízenou cenou, nebo místem osobního odběru.

Za knížku A od autora B jsem ochoten dát C Kč/€. Pokud ji někdo nabídne za cenu nižší nebo stejnou, tak zaslat upozornění. Ale to už je vedlejší. Podstatné je oddělit upozornění od poptávek, respektive osamostatnit je.

reader.007
reader.007 19.09.2017 v 12:21

kapr: asi vidím špatně, ale já v tě tvých "nových požadavcích" nevidím nic co by současná poptávka nesplňovala.
1. Poptávám knihu u které uvedu cenu za niž jsem ochotná ji koupit
2. Někdo uveřejní nabídku na poptávanou knihu za cenu za kterou ji chce prodat
3. částka odpovídá (nebo ne) tvým požadavkům
4. koupíš/nekoupíš, rozhodnutí kdy a jestli vůbec je na tobě, nikdo ti pistoli u hlavy nedrží

To si jako představuješ že za tebe DK bude i smlouvat?

pobijecmuch
pobijecmuch 19.09.2017 v 12:27

Souhlasím s tsal, to smrdí už dražebním webem. Jen chybí licitace a aukční kladívko. :-)

Text příspěvku byl upraven 19.09.17 v 12:28

Naias
Naias 19.09.2017 v 12:38

„Protože cenu nechci zvyšovat, tak naprosto zákonitě nemohu po knize vytvářet poptávku.“
Kapr, k inzerátu sa predsa dá napísať poznámka, do ktorej môžeš uviesť, koľko si ochotný maximálne za knihu zaplatiť.

vezír
vezír 19.09.2017 v 12:48

kapr: Přijde mi když čtu tvý nápady že pořád vymýšlíš dělo na mouchu. Jednoduše si vlož poptávku a napiš tam: zvažuju koupi knihy při ceně do 90 Kč ale jen s osobním předáním v Brně. Hotovo.

kapr
kapr 19.09.2017 v 14:18

Vložením poptávek uměle zvedáte ceny.

Lector
Lector 19.09.2017 v 14:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

whack
whack 19.09.2017 v 16:39

Prečo je možnosť pridať si do knihotéky iba jedno vidanie knihy? Niektoré vydania sa dosť líšia a napríklad keď mám doma české aj slovenské, prečo tu nie je možnosť si pridať do knihotéky obidve?

kapr
kapr 19.09.2017 v 19:10

whack
Souhlas. Zvláště u srdcovek. 3 muže ve člunu mám nejméně 5 x. Zvonokosy nejméně 3 x. Saturnina nejméně 2 x. Snažím se mít jak nejstarší vydání, tak i další překlady, a to jak v češtině, tak ve slovenštině. U průvodců to mám podobné. Pokud jedu někam na týden na dovolenou tak to kdysi bývala téměř pravidelně nová mapa (abych nebloudil - značky, jejich trasy, se zvláště v posledních letech často mění) a někdy i průvodce. I při nedostatku finančních prostředků se vyplatí na pořízení poslední verze mapy nešetřit. Mohlo by se to totiž prodražit.

kapr
kapr 19.09.2017 v 19:58

tsal
(kniha která má nedostatek čtenářů - případně pouze jediného)
U zobrazovaných informací lze doplnit například:
[informace dosud nepotvrdil stanovený počet čtenářů]
A STANOVENÉ počty se mohou žánr od žánru lišit.
Pro OKRAJOVÉ tituly by asi stačilo ověření dalšími dvěma.
Funkci samozřejmě zachovat, i bez potvrzování, ale doplnit varováním.

LordSnape
LordSnape 19.09.2017 v 20:31

pro Dana: Nebylo by možné do žebříčků přidat položku: "Nejoblíbenější uživatelé". Nebo tak něco. Když je mohu seřadit dle aktivity (bodů), líbilo by se mi i řazení dle toho, kdo je nejčastěji v seznamu oblíbených.

siena
siena 20.09.2017 v 09:32

Jaké ověřování, jaké varování...copak, kapr, nejste schopen sám zjistit, jestli je stvořený, přiřazený, Seznam pro Vás užitečný, jestli je komentář ke knize, její hodnocení od uživatele xy nějak relevantní?!? Nezlobte se, ale jestli toho schopen nejste, tak Vám ani nejsofistikovanější systém nebude k ničemu platný...
Z postaty DK (viz. Nápověda) je každému jasné, že data zde vložená, pocházejí od samotných uživatelů. Tedy, je to "laická" databáze, a dle toho bychom k nim měli přistupovat a používat.

Text příspěvku byl upraven 20.09.17 v 10:03

Dan
Dan 20.09.2017 v 10:03

to LordSnape: Hotovo, díky. https://www.databazeknih.cz/zebricky/nejoblibenejsi-uzivatele



Vložit příspěvek