Pár nápadů na vylepšení webu


kní
kní 14.09.2017 v 14:05

Události v liště - dobrý nápad!

kapr
kapr 14.09.2017 v 16:11

mirektrubak to by bylo určitě dobré vylepšení, u některých plodných, úspěšných a zajímavých autorů se informací, zajímavostí a odkazů najde spousta a u knih to zbytečně zatěžuje. Vložený hypertextový odkaz by se měl vždy tak i zobrazovat, některé odkazy jsou i třířádkové, pracně se kopírují, velice to zdržuje.

siena
siena 14.09.2017 v 16:49

kapr, mohu se zeptat, Vy jste našel nějakou knihu, která byla zahlcena Zajímavostmi? Zahlcena natolik, že by došlo k nějakému zatížení systému? :-)

kapr
kapr 14.09.2017 v 17:55

Poctivě, ne, nenašel, ale také nehledal. Ale právě včera jsem si hrál asi 3 hodiny s jedním autorem, a zdaleka to ještě není hotové. Plánoval jsem to vložit právě jako zajímavost k autorovi. Následně jsem zjistil, že se zajímavosti dají vkládat pouze ke knihám, nebo do životopisu. Životopisy, a na ty jsem myslel zejména, by nakonec asi byly časem až neprakticky dlouhé. A tak jsem včera myslel přesně na obě dvě věci, které mirektrubak dnes napsal. Vložené několikařádkové hypertextové odkazy, které je nutné celé poctivě zkopírovat aby ani písmenko nechybělo mi totiž rovněž pijou krev, zvlášť když ani moje služební, ani moje soukromá myš se nevyznačují žádnými špičkovými kvalitami.
Přidávat stejnou zajímavost k několika knihám téhož autora skutečně pokládám za zbytečné zatěžování systému.

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 18:01

siena
siena 14.09.2017 v 18:05

Přiznám se, že by mě to překvapilo, ale zase zajímalo:) V Zajímavostech u knih sice ne, ale v komentářích u autorů hypertextové odkazy fungují...

Lector
Lector 14.09.2017 v 18:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


siena
siena 14.09.2017 v 18:14

...a ještě z jiného soudku. Přečetla jsem si v Novinkách, že se nakonec u knih zobrazují seznamy Seznamů (veřejné). Pochopila jsem správně, že všechny seznamy vytvořené, označené jako veřejné, do dnešního dne, se u knih zobrazí? Nebo proběhla u stávajících nějaká selekce? Díky...

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 19:37

Naias
Naias 14.09.2017 v 19:44

Siena, ten zoznam zoznamov je taký, ako navrhovala snimcibdim (ak si to dobre pamätám). Pri knihe je len „v dalších seznamech“ a tie vidno až po rozkliknutí. Ja mám pocit, že žiadna selekcia neprebiehala.
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-seznamech/starec-a-more-558

Rozhodne by bolo lepšie samostatné pole. Osobne považujem za nezmysel dávať do citátov autora výroky z kníh. Veď názor autora môže byť úplne iný. A to nehovorím o tom, že niektoré „citáty“... no, nebudem sa rozčuľovať. Prečítajte si sami. https://www.databazeknih.cz/citaty/e-l-james-43979

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 19:47

siena
siena 14.09.2017 v 19:49

Naias, vím, že se objeví po rozkliknutí. Já se ptala, jestli všechny Seznamy veřejné, které tak byly vytvořeny do této úpravy, se v tom rozkliknutí zobrazí. Nebo jestli neproběhla selekce, jakési dodatečné schválení, i u nich...

Dan
Dan 14.09.2017 v 19:51

to siena: To neproběhla, protože jich jsou tisíce... ale pokud někdo od této chvíle vloží seznam a chce ho nastavit jako veřejný, tak už kontrole podléhá.

Naias
Naias 14.09.2017 v 19:54

Tuším by mali kontrole podliehať aj citáty.

siena
siena 14.09.2017 v 21:01

Dane, díky, Já se zeptala proto, že jsem nenalezla u knih některé seznamy, ač je mám zaškrtlé jako Oblíbené. Pokud vím, "hodnotit" šly pouze ty veřejné. Později jsem zjistila, že nejsou uvedené v rubrice Seznamy. Nejspíš nějaký šotek...?!? Jsem ráda, že je mám alespoň v tom svém.

Text příspěvku byl upraven 14.09.17 v 21:02

Dan
Dan 14.09.2017 v 21:04

to siena: Mohla byste uvést příklad? Díky.

siena
siena 14.09.2017 v 21:09

Já bych to s dovolením nechala na tvůrci těch seznamů, ať se případně ozve sám a pořeší, kde by mohl být zakopán pes.

kní
kní 14.09.2017 v 22:03

Možná se tvůrce seznamu rozmyslel a zrušil u něj tu veřejnost. Nebo ho smazal.

michal84
michal84 15.09.2017 v 10:35

Dobrý deň,
chcem sa spýtať prečo sa v pravidlách vymezuje databaza iba pre knihy v českom a slovenskom jazyku? Nešlo by povoliť aj cudzojazičné knihy?

Lector
Lector 15.09.2017 v 11:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MichelleS
MichelleS 15.09.2017 v 17:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Nahnilaruka
Nahnilaruka 17.09.2017 v 12:38

Ahoj,

neplánujete přidat v menu položku rozečtené? Určitě by to uživatelé ocenily. Spousta čtenářů má nějaké knížky, které nečte a ani to nemá v blízké době v plánu. V právě čtené ta kniha pak naprosto zbytečně zavazí.

Díky

LordSnape
LordSnape 17.09.2017 v 12:41

@Nahnilaruka Na tohle specifikum si můžeš udělat vlastní seznam. Stejně tak jako v případě nedočtených.

Text příspěvku byl upraven 17.09.17 v 12:41

kapr
kapr 17.09.2017 v 12:55

Nahnilaruka

Já si do právě čtené přidávám převážně knížky, které jsem si ten, nebo předešlý den přinesl z knihovny. Docela by se mi pro tento účel hodila přihrádka "Vypůjčené".

LordSnape
LordSnape 17.09.2017 v 12:56

@kapr Opět seznam. Je to tak specifické, že vám nic nebrání v tom si jej na vlastním profilu vytvořit, ale už je to komplexně naprosto zbytečné.

Nahnilaruka
Nahnilaruka 17.09.2017 v 13:02

@LordSnape Já si nemyslím, že zrovna toto je to, po čem bych toužil, protože pokud si to přesunu do vlastního seznamu, tak tím přijdu např. o informace, kdy jsem tu knihu začal číst, leda že bych si informace psal do poznámky....

ale touto logikou by byly zbytečné i položky jako např. chci si koupit, chystám se číst atd atd....

Dakarianna
Dakarianna 17.09.2017 v 14:33

Pokud mám nějakou knihu dlouho rozečtenou prostě ji vrátím do "Chystám se číst" a do poznámky přihodím potřebné informace. Vedu si poměrně dost vlastních seznamů a proto souhlasím, že na všechno není potřeba speciální kolonka. Jediné, co bych opravdu ocenila je položka rereading.

R.E.M.
R.E.M. 17.09.2017 v 15:54

Uživatel si může vytvořit x svých soukromých seznamů. Soukromé seznamy mají však obrovskou nevýhodu - nedají se nijak třídit, řadí se vždy jen stejným způsobem - podle abecedy. Uživatel se nedozví, kdy si knihu do seznamu přidal, zkrátka využití a praktičnost těchto seznamů je velmi nízká.



Vložit příspěvek