Pár nápadů na vylepšení webu


Marthas
Marthas 03.07.2022 v 00:15

To xxBILLY: Není zač. Ano přesně, pokud by to někdo četl. Ano, to je pravda. Většinou jsem je se jich ještě ptala, zda četli podrobnosti o stavu knihy. To máte dobré. Ano, myslím, že jste mi to už říkal.
Hmm, a víte, že kdyby se ta vaše expertka zvrtla a byla najednopu sprostá. Můžete si ji dát do blokovaných. Tedy její momentální účet.
Díky.
Pokud byste si ještě chtěl povídat, bylo by lepší poslat OZ, aby nás někdo neobvinil, že tu plevelíme diskusi.

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 12.09.2022 v 16:45

Zdravím ostatní uživatele, mezi kterými bych ráda našla více spojenců pro svůj návrh, který mi byl s odůvodněním, že je současná podoba dostačující, zamítnut.

Nemám svoji knihovnu neustále k dispozici a ráda bych si jednoduše projela její obsah v abecedním řazení dle autorů. V nabídce je spousta mnou nepoužívaných možností, jak si sekci "knihotéka" seřadit, ale tato podle mě a pro mě stěžejní tam chybí. :-( Jak už jsem napsala technické podpoře, nechci postupně klikat na 150 autorů, abych zjistila, jaké knihy od koho doma mám.

Řazení dle autorů mi přijde tak obyčejná věc, že bych vůbec nečekala, že bude v možnostech chybět a když už, tak že s prosbou o přidání této funkce se administrátoři ťuknou do čela a přidání bude otázkou času. Opak se stal pravdou. Zamítnuto s dovětkem o dostačující podobě. Nepochopím.

Prosím tímto ostatní uživatele, kteří by tuto funkci přivítali, aby sem napsali. Třeba se ještě věc přehodnotí.

Děkuji.

Petra

ddkk
ddkk 12.09.2022 v 16:56

Souhlasím s Petrou. Osobně si vedu vlastní přehled mimo DK právě a logicky podle autorů v abecedním pořadí. Vůbec mě nenapadlo, že tady by to měl být tak velký problém.
A samozřejmě bych takovou možnost velmi uvítala.

Text příspěvku byl upraven 12.09.22 v 16:57

Naias
Naias 15.09.2022 v 11:00

D.-e.-e.-, ešte je tu možnosť exportovať knihotéku do excelu a tam si to môžete zoradiť, ako chcete.

Marthas
Marthas 15.09.2022 v 15:41

To D.-e.-e-, ano tato možnost na DK schází. Pravdou ale je, že filosofie zdejšího admina je spíše rušit dostatečně nepoužívané funkce, případně přidat ale na úkor něčeho jiného. Takový dojem mám za těch cca. 8 let, co tu jsem. Proto bych se v tom radši moc neštourala.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.09.2022 v 15:53

No nevím, jelikož se ani po pár (fajn, dvakrát pár) letech ani náznakem nezměnil třeba stav, aby vyhledání našlo třeba překladatele, co jsou Petry (seznam končí u písmena F v příjmení), a když se najedu seznam autorů podle abecedy, tak ti končí u písmena B. Takže když něco hledáte, chce vás to pohledem ťuknout, tak máte smůlu.
Je tady spousta věcí, které by měly být pro knižní databázi základ, ale zde nejsou a já čtenář si je musím hledat jinde a řešit jinde. Časem si zvyknete. Ale nesouhlasím s Marthas ohledně nešťourání. Maximálně vám někdo váš názor smaže. A co? Napíšete ho znovu ;)

Text příspěvku byl upraven 15.09.22 v 15:55


baxz
baxz 15.09.2022 v 19:51

Já bych byl rád kdyby knihotéka uměla zobrazovat knihy podle edicí.

siena
siena 16.09.2022 v 11:35

Lenka.Vilka, máte pravdu... jen do B, a ještě ani ne celé B:-( Opravdu Databáze knih. Proč to tedy nabízí, nerozumím:(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2022 v 11:50

Siena: jo, ani to B není celé :( céčkaři mají smůlu, ale musíme vše vidět pozitivně, z druhé strany řazení, tam to ukáže víc písmem :D prostě by se víc autorů mělo jmenovat od písmen uprostřed abecedy a ne od nudných A a B a možná bychom videli i C ;)

Text příspěvku byl upraven 16.09.22 v 11:51

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 16.09.2022 v 11:51

Naias: Děkuji. Také mě to v zoufalství napadlo. Jen je potřeba po každé změně znovu vytvářet a řadit tabulku a celkově... už to není ono. Každopádně děkuji. Je od Vás milé, že se snažíte pomoci.

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 16.09.2022 v 11:52

ddkk: Děkuji. Říkala jsem si, že nemohu být jediná, komu tato funkce schází. :-)

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 16.09.2022 v 11:58

Marthas: To mě mrzí. Nerada bych zapříčinila kroky zpět místo kupředu. Já takovou zkušenost se zdejším webem nemám, ale je pravdou, že v minulosti byly moje návrhy přijímány s otevřeností. Možná je to jen náhoda, ale toto už je podruhé v krátké době, co jsem dostala košem, tak nevím, zda se v přístupu něco změnilo nebo jen zrovna moje poslední připomínky opravdu nevedou k obecnému využití pro vícero čtenářů.

Text příspěvku byl upraven 19.09.22 v 22:38

Jean-Paul
Jean-Paul 23.10.2022 v 10:56

Pořadí u „části děl“.
Dobrý den všem,
možná to tu už někdy v minulosti diskutováno bylo, ale přesto: Nebylo by lepší (nešlo by) řadit u dané knihy v sekci „části děl“ tato díla podle pořadí v knize, a nikoliv podle abecedy. U samotného autora abecední řazení chápu (ještě by mohlo být podle roku vydání), ale u konkrétní knihy je dle mého názoru vhodnější řazení podle pořadí. Díky
DAvid

Text příspěvku byl upraven 23.10.22 v 11:05

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.10.2022 v 11:47

Jean-Paul: Tohle přání má tady asi dost lidí, ale jak to potom udělat, když je povídka třeba v patnácti knihách? :/
Do každé knihy se muselo psát konkrétní pořadí a u každé z nich by se to potom zobrazilo. Teorie to je hezká, ale nejsem si jistá, že proveditelná. Jak dlouho trvalo technicky přijít na to, aby se ukazovalo, kde všude povídka je, že? Buďme rádi alespoň za tohle. Nedráždila bych osud...

Text příspěvku byl upraven 23.10.22 v 11:54

reader.007
reader.007 23.10.2022 v 12:23

Jean Paul: já myslím že nemůžeme chtít zázraky a koneckonců pořadí v knize není tak důležité jako hlavně fakt, že/jestli se v knize povídka (nebo cokoliv jiného) nachází.
Dohledat ji podle abecedy je asi nejsnazší, samozřejmě za předpokladu že znáte její název.
Mně by se třeba líbilo, kdyby u názvů jednotlivých děl zobrazoval i autor, jak tomu dříve bývalo a taky smolík pacholík...

fifes
fifes 26.10.2022 v 10:50

Dobrý den, díkes za skvělý web. Moc bych ocenil, kdyby v žebříčku za daný žánr šlo navíc zvolit, zda mě zajímají knihy vyšlé v daném měsíci, nebo např. za poslední rok, nebo celkově. Znalému čtenáři by se tudíž nezobrazovaly na prvních místech vždy knihy, které již dávno četl ;) Jen nápad...

alibrum
alibrum 30.10.2022 v 12:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 31.10.2022 v 12:30

To samé bych samozřejmě ocenil i já.

Calypso
Calypso 18.11.2022 v 02:24

Není to zrovna nápad na vylepšení webu, ale nevím, kde se zeptat, tak to zkusím tady.

Jak vytvořím nový štítek? Je to zatím jediná věc, na kterou zde nedokážu přijít.

Text příspěvku byl upraven 18.11.22 v 02:24

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.11.2022 v 08:04

Calypso: píšete v poli na štítek. Buď vám ho ukáže našeptávač nebo ne, to potom píšete dál, na konci enter a voalá, je na světě nový štítek :)

Text příspěvku byl upraven 18.11.22 v 08:05

Calypso
Calypso 22.11.2022 v 00:57

Lenka.Vílka: S těmi již existujícími štítky mi to šlo dobře a teď už bez problému vytvořím nový, takže děkuji:-)

BUBO26
BUBO26 27.11.2022 v 11:08

Zdravím,
blížia sa Vianoce a tak hľadám, čo kúpiť blízkym, ktorí sú na Databázi knih. Zistil som, že mám potrebu lepšie filtrovať v zozname Chci si koupit. Momentálne tam žiadne filtrovanie nie je, ale bolo by dobré filtrovať podľa autora, nakladatelství a pod. Dosť by to uľahčilo nakupovanie.
Druhá vec: rád by som, aby v bazare bola možnosť vyfiltrovať knihy predávajúceho podľa môjho/spriateleného užívateľa zoznamu Chci si koupit. (z pohľadu programátora je to len LEFT JOIN podľa ID). Čiže: bazar predáva knihy A, B, C, D, E. Ja mám v chci si koupit knihy A, E. Tlačidlo vyfiltruje knihy A a E. Prípadne dropdown s obľúbenými užívateľmi a filtrovať ich zoznam Chci si koupit.

vladimir3043
vladimir3043 29.11.2022 v 09:56

Někdy se mi stane, že odešlu osobní zprávu druhému uživateli s chybou. Ihned po odeslání ji opravím a ještě nepřečtenou ve stejné minutě smažu a nahradím správnou.
To, že původní obratem smazanou a nepřečtenou zprávu obdrží druhá strana stejně tak jako tak je nelogičnost. K čemu to smazání je? Jen pro to, abych ji asi neviděl jen já ve svých zprávách??? Pokud je zpráva nepřečtená a smazaná autorem obratem, neměla by pak být u druhého už vidět.

Text příspěvku byl upraven 29.11.22 v 14:57

Naias
Naias 29.11.2022 v 10:32

Áno, mazanie je len na to, aby si človek vyčistil svoju schránku. Odoslaná správa či už prečítaná alebo neprečítaná sa vymaže len u odosielateľa, nie u adresáta.

vladimir3043
vladimir3043 29.11.2022 v 13:46

Já tomu rozumím, ale přijde mi to tady jako funkce k ničemu. Vyčistit schránku si můžete tak, že jednoduše zvolíte archivovat komunikaci nebo smazat všechny zprávy a nebude to přece vše extra mazat po jednotlivých zprávách a jen u sebe.
Očekával bych logicky to, že když nepřečtenou zprávu po odeslání obratem smažu (právě kvůli nějaké chybě) funkcí smazat zprávu, adresát ji tedy ani pak ani nedostane, když já ji nemohu už ani opravit. To by pak určitě k něčemu užitečné určitě bylo, takhle je to absolutně na nic.

Je jedno jestli se bavíme o bazaru nebo u běžných zpráv. Pokud uděláte pravopisnou chybu kdekolik a po odeslání si to hned uvědomíte, taky budete rád(a), když to smažete, nahradíte novou, správnou a druhý tu původní už nedostane. Proto to píšu sem a ne napište nám. Tam vám odepíší, že to zváží a pak je ticho po pěšině, nikdo pak ani neví, že to už někdy řešilo a tady se k tomu může vyjádřit více uživatelů.

Text příspěvku byl upraven 29.11.22 v 15:01



Vložit příspěvek