Pár nápadů na vylepšení webu


eraserhead
eraserhead 03.05.2020 v 18:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2020 v 18:36

Já zdroj vidím jasně a zřetelně. Nad kolonkou vazba...vždycky...nikdy nebylo třeba žádných pokusů...

Toto byla reakce ma uživatele eraserhead, který svoje příspěvky smazal, protože mu došlo, že je mimo...18:33 a 18:35

Text příspěvku byl upraven 03.05.20 v 19:48

Koka
Koka 03.05.2020 v 18:41

eraserhead, když já se dočtu nejdřív, že
"Za oboma kolonkami sú otázniky, pri ktorých sa, keď sa ich užívateľ dotkne kurzorom, zjaví nápoveda."
pak zjistím, že nápověda pod otazníkem je chiméra, neboť kromě čárky mezi dvěma existujícími ISBN stejně NIC nenapovídá,
a pak se zas dočtu, že:
- "Ten otáznik slúži len na upresnenie."

- tak to vzdávám, neboť kdo chce psa bít, hůl si najde, a když ten pes nejdřív údajně nečte nápovědu a pak zas se ukáže že žádná tam stejně není, a že ta, co tam není, tam je "len na upresnenie" - tak už nemám co k tématu říct a jdu raději číst tu vloženou knihu. Doufám, alespoň, že bude stát za to :jjjů)))
-

yaoiyuri
yaoiyuri 03.05.2020 v 18:44

@Lenka.Vílka
Ale řekněme si upřímně, že pokud má suplovat ISBN a místo toho, aby byla hned pod ním, je až skoro na konci formuláře, nahrává to jen tomu, aby se nějaký méně pozorný uživatel spletl. ¯\_(ツ)_/¯ Bohužel.

eraserhead
eraserhead 03.05.2020 v 19:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 03.05.2020 v 19:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Naias
Naias 03.05.2020 v 19:04

V nápovede v päte webu je uvedené, že knihy vydané po 1989 musia mať uvedené ISBN alebo zdrojový web. Pri kolonkách sú uvedené názvy a keď jedna kolonka má názov ISBN a iná Zdrojový web, je jasné, čo sa kam dáva. Nápoveda v otázniku slúži na upresnenie nápovedy v päte. Fakt neviem, kde je stále problém.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2020 v 19:11

Yaoiyuri (snad jsem nespletla nick): v tomhle nemám odpověď, ale...párkrát se mi stalo, že jsem měla jenom zdroj, bez isbn, a do pole isbn jsem napsala vydvatele (to je pod sebou) a systém mě upozornil.
Ale...beru to u nováčků, kdo je tady déle, už ví, jak vložil knihu. A hlavně, že si to má po sobě zkontrolovat, než dá finální "uložit". Ale tak to mám já, nevím, jak vkládají ostatní...

Možná je to až dole, aby to isbn nesuplovalo, protože ideální varianta je, aby kniha měla jak isbn, tak datum vydání, když se jedná o novou a potom je vlastně zdroj něco navíc. Ale pro nedočkavce, kteří chtějí třeba dnes vložit knihu, která je dejme tomu na již dnes na knižním klubu, je tam jenom jméno autora , název knihy a datum vydání, je zdroj nezbytný, protože kniha vyjde podle KK třeba 21.4.2021, ale stejně nikdo neví, zda to vyjde...tak tam je třeba zdroj.

Před pár dny jsem kvůli technické chybě databáze musela knihu vložit znovu. Mě spíš přišlo, že to byla snazší cesta, než to řešit přes technické, tak mi jí moderátor smazal, a požádal mě o znovu vložení. Mě to nevadilo, občas se stane, ale to je život :) bejt to moje první vložená, asi se naštvu a vyprdnu na to, ale jak dlouho trvá vložil kniha. Max dvě minuty. Mě. Tak ostaním to nemůže trvat o moc déle...

Ale napsala jste to správně. "Méně pozorný uživatel". To paní Koka není (použití nicku je z toho důvodu, že právě ona toto začala řešit). Ale ať se u knihy událo cokoliv, je to mezi ní a moderátorem. My ostatní jdeme jenom kolem....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2020 v 19:25

Naias: poslední příspěvek...dik. Fakt nechápu, kde mají ostatní problém..
:( ale jak to c čechách chodí...my musíme furt pí%@^t, a jakmile nemáme na co pí@%!t, tak si něco vymyslíme ;)

pobijecmuch
pobijecmuch 03.05.2020 v 19:33

Jen pro vysvětlení, paní Koka sem vložila knihu z roku 1993. Kniha nemá přidělené ISBN. Skoro každý uživatel ví jak tu knihu vložit. Ona do rubriky ISBN vložila text - něco jako "podle katalogového čísla NK". A přidala zdrojový web. Já jsem ji ten text odstranil. Ona ovšem ten text během asi 10 minut tam opět vrátila. Já jsem ji text znovu odstranil a slušně ji napsal, aby do té rubriky nevkládala text, že to slouží pro vložení International Standard Book Number.
To je celý problém. Místo toho, aby jsme se jako slušní lidé domluvili, tak jsem obratem dostal odpověď, která začala slovy - "Děkuji za vtipné upozornění! ......"

Text příspěvku byl upraven 03.05.20 v 19:46

Marthas
Marthas 03.05.2020 v 19:42

Změna tématu, pokud už jsou kolty dole. A návrat k Pár nápadům na vylepšení webu.
Mám spíš dotaz na admina, který mi stejně neodpoví, ale já si to nemohu odpustit.
Opravdu je nutné na DK s tou přehršlí reklam, co už tu máme, ještě přidávat reklamní videa? Jak vidno opravdu se v dnešní době nehledí na starší stroje, a je stále vyvýjen tlak na kup si novější a to i zde. Jak smutné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2020 v 19:42

A hele, už si po sobě uživatele mažou plky, co byly mimo, myslím, že se tímto tato nesmyslná debata blíží svému konci. Konečně!!!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.05.2020 v 14:08

Nešel by i povídkám udělat nahlašovací formulář chyb?
Sice u povídky bez nutnosti kontroly upravíte všechno (snad je tedy vždy opraveno správně, že? A je tedy otázkou, zda to dobře nebo špatně), ale pokud je špatně autor, musí se s tím do vlakna. A to je docela blbé, když moderátoři preferují formulář před vláknem. Chápu, proč to nelze u překladatelů a ilustrátorů (nemají svou kartu jako autoři), ale povídky? Tam tomu brání co?

Text příspěvku byl upraven 11.05.20 v 14:16

Naias
Naias 11.05.2020 v 17:02

Prečo sa s tým musí do vlákna? Prečo nestačí formulár pri knihe?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.05.2020 v 17:19

Naias: abych nemusela otevřít další záložku, kam budu do hlášení u knihy nahlašovat chyby u jednotlivých povídek. To už to můžu tak jako tak psát do vlákna...(píšu to tam, že mi nejde autora knihy, ale povídky a to pokaždé není stejný autor...dost povidek má autora antologie nebo antologie+konkrétní auror, chybně vedeno, a jak jsem sama zjistila, občas nemají vůbec žádného...)

Ale to jsou spíš takové moje plky z praxe...nečekám...cosi...nebo tak ;)

Text příspěvku byl upraven 11.05.20 v 17:27

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.05.2020 v 22:23

Tak a teď ruku na srdce. K čemu je to, že je zablokovaný profil, když ty kraviny tady stále zůstávají? Proč se profil prostě nesmaže? Jasně, tak si nějakej dement udělá falešný profil, protože tady nikdo neřeší, že jedné ip už bylo zrušeno x profilů. Ten profil založený z jediného důvodu a to je škodit. Nic jiného. Zablokují mu ho a udělá si nový. Tohle je docela trapný.

Nechci tady prudit v "čsfd style", ale fakt je trapné, jak si tady neustále nový uživatelé zřizují nové profily, aby si srovnaly účty s tím, kdo napíše něco ke knize, co se mu nelíbí a potom se tady už nikdy neukáže.

(Ale neberte mě vážně. Nečekám, že se tady něco změní. Jenom píšu svoje nápady a myšlenky.)

siena
siena 13.05.2020 v 06:18

Lenka.Vílka, dala jsem podnět k smazání u příspěvků, které tu nemají co dělat. Znovu se k tomu vracím, kritika, i nesouhlas, by měla mít nějakou formu, jestli jsme na stránkách ...Váš knižní svět. Řekla bych, že další nová identita na sebe nenechá zajisté dlouho čekat.

To, že někteří uživatelé nejsou schopni ustát debatu, že si jako nechtějí zadat a dál tu vystupovat s "čistým" štítem, trochu "syndrom pana Jeckylla a Hyda", je něco, čemu nerozumím a pro mne snad horší nešvar, než podobné, tak říkajíc prvoplánovité, nové identity. Ty se většinou, dle slovních obratů použitého slovníku, dají rozpoznat.

Text příspěvku byl upraven 13.05.20 v 06:35

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2020 v 07:57

Siena: za mě jsou dvě rozdílné věci a reakce databáze by na ně měla být jiná:

- pokud to někomu někde ujede nebo mu to ujíždí pravidelně, ale čte knihy

- pokud si někdo založí profil z jasného důvodu a jediné příspěvky, které tady potom zůstanou jsou ty, které nejsou až "takové"

V případě druhé kategorie se s tím databáze zbytečně moc crcá :/ protože ten profil tady furt visí

siena
siena 13.05.2020 v 08:14

Vzhledem k tomu, že jsem, tak říkajíc, ve střetu zájmů, v tomto případě, nerada bych se tedy pouštěla do debat, zda-li se crcá, či nikoliv. Já dala jen podnět ke smazání komentářů, ke knihám, které jsou psány v rozporu s pravidly, tedy, kde se velmi hrubě naváží buď do autorů, či do lidí, kteří tu knihu čtou.

Ale souhlasím s vámi, že by mělo být s některými profily nakládáno rázněji. Mám na mysli ty profily, které tu vzniknou po zablokování předešlých a evidentně jejich "působení" kráčí ve stejných stopách. Samozřejmě, zda-li je možné toto dokázat, dohledat.

Text příspěvku byl upraven 13.05.20 v 08:23

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2020 v 08:26

Je mi to jasný, Sieno, ale jak jsem psala na konci svého prvního příspěvku. Už jsem tady tak dlouho, že nejsem naivní, že se něco změní. Když se to stane, budu potěšena, ale nejsem zbytečně dopředu natěšená...

elfos
elfos 13.05.2020 v 16:37

Pokud máte podezření nebo pocit, že nově založený profil patří někomu zablokovanému, kdo pokračuje ve škodění na Databázi knih, napište to prosím Danovi. On si zjistí, jestli to tak je, a s dotyčným pak zatočí tak, jak si zaslouží.

siena
siena 13.05.2020 v 16:46

elfos, jak říkám, jsem ve střetu zájmů, přesto... Příslušný profil byl nejprve, včera zablokován, s tím, že příspěvky tu visely dál. O tom psala Lenka.Vílka a ptala se po významu podobného zablokování.

Dan
Dan 13.05.2020 v 17:06

Byla tam chyba. Zablokovaný má mít vše pryč. opraveno.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2020 v 17:08

Díky, Sieno, alespoň se nemusím rozepisovat. Ale jo, Elfos, o přesně tomhle mluvím, co teď psala Siena.
(A nejde jenom o posledních 14, kdy se to jelo ve velkém, ale myslím celkovou situaci ohledně tohoto tématu v delší časové ose.)

siena
siena 13.05.2020 v 17:20

Dane, ano je. Už jsem promazala i ty své reakce...



Vložit příspěvek