Pár nápadů na vylepšení webu

Irsaf24.07.2019 v 12:46

Bylo by fajn vidět ve statistikách nejen počet prectenych, ale i jaké se ten který rok přečetli.

Lenka.Vílka24.07.2019 v 12:59

Jaké jsem ten rok přečetla já? To přece vidím v přečtených. Tedy já jo. Já mám časové údaje shodné s tím, kdy jsem četla knihu na 95%....

Irsaf24.07.2019 v 13:13

To vidím taky. Ale není to přehledné. Když to dam podle písmena, tak jsou tam všechny.
Tady by to bylo ten rok pěkně vidět...

Lenka.Vílka24.07.2019 v 13:24

Aha, chápu :D takže další seznam toho samého v bleděmodrém na jiném místě.
(Jinak nevím proč podle písmena. Vidím to i u kolonky hodnocení, tam se to tedy potom zkrátí. Tam mám název, hodnocení a den, kdy jsem hodnotila postupně od posledního.)
Omlouvám se, nechci znít zle, ale jenom jsem v tom nenašla něco, co už nemám v rámci jiného seznamu...

Eldar8024.07.2019 v 13:45

Také bych uvítal filtrování přečtených knih podle roku. Aktuálně to řeším vlastním seznamem, ale to není ono. Mohla by to umět samotná DK zvláště, když je to práce na několik minut...

Hanka_Bohmova25.07.2019 v 23:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka29.07.2019 v 11:46

Mám jeden docela aktuální nápad na vylepšení webu. Když někoho pošlu do pr&@@e v diskusi, tak mi moderátor příspěvek smaže. Když budu někoho do té pr@&@e posílat pravidelně, vezmou mi od diskuse klíč. Je tedy chytré přesunout se do diskuse ke knihám, kde jsou pravidla volná. A můžu si tam posílat koho chci, kam chci. Takže chápu, že se tam někomu líbí (hlavně když zjistil, že tam by to šlo). Chtělo by to pravidla i pro tuhle sekci :(

Dík za vyřešení současné situace....

Text příspěvku byl upraven 29.07.2019 v 17:29

tsal29.07.2019 v 11:54

Lector29.07.2019 v 12:16

siena29.07.2019 v 12:17

Je ale otázka, kdo bude posuzovat, co ke knize patří a co ne. Po zkušenostech z přesouvání z komentářů do diskuze, jsem docela skeptická, jak toto bude fungovat. V jaké fázi té diskuze, se začne mazat, jestli zmizí ty příspěvky, které jen reagovaly, či i ten, kde například v poslední větě může toho druhého napadnout...

Text příspěvku byl upraven 29.07.2019 v 12:20

siena29.07.2019 v 17:15

siena29.07.2019 v 17:19

Tak beru zpět a mažu svůj příspěvek.
Dane, děkuji...

Text příspěvku byl upraven 29.07.2019 v 17:20

bajca603.08.2019 v 12:28

Možná to tady už někdo navrhoval a budu se opakovat, ale čert s tím. Bylo by fajn mít např. pod svými přečtenými knihami návrhy na další knihy dle žánru, které člověk čte ;) je to asi na dlouhé programování, ale stálo by to za to :)

reader.00703.08.2019 v 12:29

nešlo by to udělat tak, aby, když v knihotéce přidávám poznámku ke knize a uložím ji, mi zůstal zobrazený výběr knih autora?

Současný stav je, že napíšu poznámku, uložím a lup: vyjede mi knihotéka z gruntu seřazená a já, abych mohla poznámku přečíst/editovat si ZASE musím vyjet knihy autora a pod ním vyhledat tu danou knihu...

Lenka.Vílka03.08.2019 v 12:58

Bajca6: super by to bylo. Zatím funguje pouze "náhodný generátor knih, které by mohly užitele zaujmout, když na nějakou knihu klikne" a dolaďuje se to dlouho. Tak snad se časem najde "klíč", protože funkce je to dobrá. Myslím, že to byl i původní účel toho, co se momentálně ukazuje právě u knih, na které uživatel klikne. Jenom to v praxi moc nefunguje... ;)

ripo01.09.2019 v 10:34

Tretí raz pridávam návrh na doplnenie typu väzby publikácií - SKLADAČKA
Predsa nebudeme písať, že MAPY majú mäkkú väzbu.
Keď tu môže byť krúžková väzba (kalendáre), nechápem prečo je skladačka ignorovaná ...

Skeeve04.09.2019 v 21:02

Ehm, mám divný pocit, že zmizela možnost v sekci bazaru nahrát fotografii knihy. Což tedy u starých inzerátů, kde fotografie nahrané jsou, obrázky (fotky) nemizí. Ale k novým nejdou nahrát.

Za druhé - je škoda, že zmizely události v knižním světě.

"předevčírem
Bohužel jsem se k dnešnímu dni rozhodl zrušit sekci Události. Ani přes opakované snahy zdaleka nenaplňují očekávání, tedy zájem o ně od ostatních návštěvníků webu.
Mrzí mě to, ale nemá cenu dál plýtvat čas a energii na něco, co není využívané. Zkusím se zamyslet, zda by se nedaly využít nějak jinak, nebo alespoň nějaká jejich částečná funkčnost. Jeden nápad mám, tak uvidíme, zda dopadne." - Novinky na webu

... Naopak, tuto funkci bych rozšířil - kdyby se dal k události napsat komentář, či jako na soc.sítích zaškrtnout, zda plánuji se jí zúčastnit, či ne a tak dále. Navíc i mě jako návštěvníkovi takových akcí a událostí by to připomnělo, že se něco bude dít (a nemusel bych koukat a vše přepisovat do diáře). Ale to je asi už pasé.

Dan04.09.2019 v 23:12

to Skeeve: Nahrávání fotek k inzerátům je zpět, bylo to jen dočasně odstaveno.

Ohledně událostí - to by nepomohlo, ten zájem byl nulový.

Skeeve04.09.2019 v 23:13

Díky, fotky zase do bazaru jdou (alespoň je tu okénko pro nahrání souboru) ;)

siena05.09.2019 v 10:13

Dane, píšete, že zájem byl nulový. Mám tomu rozumět tak, že k žádnému kliknutí /za den na záložku Události nedošlo? Tedy kromě samotného nahrání nějaké akce. Nebo dle čeho se na DK nyní vyhodnocuje "užitečnost"?

Text příspěvku byl upraven 05.09.2019 v 19:44

siena05.09.2019 v 18:02

Jen taková drobnost..."počet shlédnutí" už není cool? Máme se připravit na další "překlady"?:)

reader.00705.09.2019 v 19:05

Chápu to správně, že teď tedy není možné události ve světě knih už kam vložit? Takže žádná sekce pro autorská čtení, autogramiády, Noci v knihovně apod.? Leda by se založilo nové diskuzní vlákno...
No a jestli to chápu správně, můžu se zeptat, kdy se dojde k názoru, že knih je tu vlastně dost a tak je zbytečnost vkládat nové?

Koka05.09.2019 v 19:17

Nemám nápad na vylepšení webu, ale dovolím si předestřít nápad k odstranění zhoršení webu:
Aby mi s každým palcem za komentář chodily i první dva řádky toho komentáře - to prosím NE!
Buď mi s palcem ten komentář pošlete celý (což je při "návalu", při získání vícero palců, ke kterému obyčejně dojde za čerstvý, právě dopsaný komentář, úplný děs!), nebo mi jej neposílejte vůbec! Nebo mi tedy pošlete ty první dva řádky z něj, ale rovnou i s možností, abych se přes ty dva řádky překlikla na plné znění.
Jinak je to jenom naprostý NESMYSL!

Koka05.09.2019 v 19:48

sieno, propána ..., proč na to vlákno poukazuješ?!! Chceš, aby bylo nazítří vymazáno?! (Možná tu to vlákno zatím je jenom proto, že "klub přátel našeho knižního světa" jej pod vrstvou filozoficky zaměřených rozprav v četných vláknach přehlédl :=)

Text příspěvku byl upraven 05.09.2019 v 19:49

Vložit příspěvek