Pár nápadů na vylepšení webu

IVANA012309.04.2019 v 21:42

Chtěla jsem se zeptat, jestli by v Knihotéce šlo zadat ještě řazení od a-z i podle autora - nejen podle názvu knihy. Myslím celý seznam - že jde vybrat knihy samostatně od jednoho autora vím. Děkuji předem za odpoveď.

Text příspěvku byl upraven 09.04.2019 v 22:21

kapr12.04.2019 v 11:20

Občas procházím komentáře a diskuzní příspěvky ke knihám u uživatelů, kteří mne tím, či oním zaujali. Pokud hledám inspiraci co číst, (s čím se seznámit, co prostudovat,) a to je ten nejčastější případ, velice bych stál o možnost zobrazovat si jejich příspěvky setříděné podle jejich hodnocení. (Ty nejvýše hodnocené se mezi stovkami ostatních jen obtížně vyhledávají.) Zpravidla by mne zajímaly právě ty, a jen velmi vyjimečně, (spíše pro zajímavost,) ty kterým uživatel udělil hodnocení nejnižší.

Text příspěvku byl upraven 12.04.2019 v 11:21

Dan12.04.2019 v 12:39

to kapr: V profilu každého uživatele je vidět, kolik dostal palců. Pokud na to číslo kliknete, uvidíte je tak seřazené.

Naias12.04.2019 v 17:28

Mne sa zdá, že kapr by chcel zoradiť príspevky podľa hodnotenia kníh, teda hviezdičiek, ktoré im daný užívateľ udelil, nie podľa palcov, ktoré dostal. Keďže kapr hľadá inšpiráciu, čo čítať, zaujímajú ho knihy, ktoré užívateľ hodnotí vysoko, nie tie, ktorým dal dve hviezdy, palce sem, palce tam.

IVANA012312.04.2019 v 18:16

Co s tím mým dotazem prosím, - v Knihotéce řazení od a-z i podle autora - když si chci vytisknout seznam, přijde mi to podle autora logičtější. Je to reálné? Děkuji za odpověď dopředu.

Text příspěvku byl upraven 12.04.2019 v 20:20

E. Witerez13.04.2019 v 11:50

Bylo by docela super, aby po odstranění uživatele z mých oblíbených už se nezobrazovala jeho aktivita v "newsfeed", ani ta předešlá. Odstranil jsem jednoho právě z důvodu, že ho osobně ani neznám ale je zde natolik aktivní, že se mi ztrácí aktivita právě těch, koho sledovat opravdu chci. Doufal jsem, že odstraněním se mi novinky trochu pročistí a ono nic.

Text příspěvku byl upraven 07.04.2020 v 22:24

reader.00713.04.2019 v 12:18

Nemohl by se algoritmus řazení knih v edicích změnit z "podle abecedy" na "vzestupně podle roku vydání"? Myslím že by to dávalo větší smysl...

Text příspěvku byl upraven 13.04.2019 v 12:19

jirin@13.04.2019 v 14:26

reader.007 - k řazení titulů v edicích:
1. pokud je edice číslovaná, tak je řazeno podle čísla svazku - to je OK
2. pokud je edice nečíslovaná, pak je vhodnější řazení podle abecedy, protože:
ve sloučených jsou knihy vydané v různých letech a je tam jedno označeno jako hlavní vydání - a rok tohoto hlavního vydání by se zobrazil. Přitom některé ze starších vydání je již ve stejné edici. Takže ve výsledku by tam byl docela zmatek.
Rovněž se tak snadněji odhalí duplicity (jsou vedle sebe), pokud v příslušném záznamu knihy není u edice zaškrtnuto, že se jedná o další vydání.
Bylo řešeno s Danem v loňském roce.

reader.00713.04.2019 v 16:42

jirin@
bod 1 - to vím
bod 2 - málokterá nečíslovaná edice je tak rozsáhlá, aby v ní nebyla na 1. pohled jasná duplicita a že by duplicity byly odhalovány díky řazení v edicích podle abecedy? Zatahejte mě za druhou nohu, tam mám rolničky...
Nicméně díky za odpověď, alespoň je mi jasné, že změna je bez šance.

Text příspěvku byl upraven 13.04.2019 v 16:42

Lenka.Vílka14.04.2019 v 11:35

Prosím o zvážení a (konečně!) reakci.

Nešel by nějak upravit systém vkládání nové edice?

Jsem na telefonu a chci vybrat vydavatelství. Našlo by to udělat, že začnu psát vydavatelství a našeptávač mi bude nabízet? Hledám vydavatelství Kniha Zlín (nedej, aby to bylo něco o písmene "t"!). V pc to je 50/50. Poslední dobou se mi ta lišta nerozroluje vůbec. Takže přidám edici, ale už ne vydavatelství. Takže stejně musím napsat moderátorovi. S věcí, kterou uživatel zvládne sám :(

V telefonu? Prst mě bolí už u písmena "b" z posouvání vydavatelství (kdo to někdy dělal ví). V době, kdy se věci přesouvají do telefonů, je to fakt pruda.

Můžete mi říct, ať si nainstaluju jinej prohlížeč (už mám dva kvůli jiným věcem) do pc a neotravuju tady, ale to nevyřeší telefony.

Jestli to nebude jeden z důvodu, proč se na edice kašle... :(

Text příspěvku byl upraven 14.04.2019 v 11:42

Dan16.04.2019 v 16:06

to Lenka.Vílka: Bylo to delší dobu na seznamu plánovaných úprav - hotovo.

Lenka.Vílka16.04.2019 v 16:08

Dan: vážně? Děkuji moc!!!!!! Super. Poslala bych moc smajlìku, ale to naštěstí nejde. Takže si vystačím s: moc dik :)

reader.00716.04.2019 v 16:58

Nešlo by něco udělat s tím minimálním počtem slov v anotaci? 20 znaků je docela dost a nevejde se do toho ani takové minimum jako třeba "detektivní román"

Text příspěvku byl upraven 16.04.2019 v 16:58

Lenka.Vílka16.04.2019 v 17:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dáma s hrnstjm24.04.2019 v 10:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr27.04.2019 v 16:19

Cituji:

[kapr]
kapr 12.04.2019 v 11:20:17

Občas procházím komentáře a diskuzní příspěvky ke knihám u uživatelů, kteří mne tím, či oním zaujali. Pokud hledám inspiraci co číst, (s čím se seznámit, co prostudovat,) a to je ten nejčastější případ, velice bych stál o možnost zobrazovat si jejich příspěvky setříděné podle jejich hodnocení. (Ty nejvýše hodnocené se mezi stovkami ostatních jen obtížně vyhledávají.) Zpravidla by mne zajímaly právě ty, a jen velmi vyjimečně, (spíše pro zajímavost,) ty kterým uživatel udělil hodnocení nejnižší.

Text příspěvku byl upraven 12.04.2019 v 11:21:36
[Dan]
Dan 12.04.2019 v 12:39:26

to kapr: V profilu každého uživatele je vidět, kolik dostal palců. Pokud na to číslo kliknete, uvidíte je tak seřazené.
[Naias]
Naias 12.04.2019 v 17:28:59

Mne sa zdá, že kapr by chcel zoradiť príspevky podľa hodnotenia kníh, teda hviezdičiek, ktoré im daný užívateľ udelil, nie podľa palcov, ktoré dostal. Keďže kapr hľadá inšpiráciu, čo čítať, zaujímajú ho knihy, ktoré užívateľ hodnotí vysoko, nie tie, ktorým dal dve hviezdy, palce sem, palce tam.

Skutečně mi jde o to, abych pokud mne někdo z uživatelů čímkoliv zaujme, měl možnost si prohlédnout:

a) - co přečetl a ohodnotil - v řazení - čemu dal 5 hvězdiček, čemu dal 4 hvězdičky, atd.

b) - co přečetl, ohodnotil a okomentoval, případně vložil k tomu něco do diskuze - opět v témže řazení - čemu dal 5 hvězdiček, atd.

Ještě na vysvětlení, b považuji za důležitější a přínosnější než a.

(Naias - Díky!)

A ještě na závěr, DK může mít více různých možných postranních efektů. Jedním z nich je, (a mohlo by být i daleko více,) to jak si uživatelé jsou jeden druhému určitým vzorem, vzorem který nám pomáhá v osobním rozvoji, růstu. DK nás může činit lepšími, máme -li o to zájem.

Lenka.Vílka27.04.2019 v 16:22

Kapr: poslední odstavec? V diskusi nejdou dávat palce, tak si ho za něj ode mě představte :) :) :)

kapr27.04.2019 v 20:32

Lenka.Vílka: Díky!

kapr27.04.2019 v 20:49

Právě jsem si už po xté procházel žebříček stovky nejlépe hodnocených knih. Už kdysi jsem se přimlouval za jeho pokračování, možnost si rozkliknout pořadí dalších dvou, tří stovek.
Ještě mne napadá možnost jedné variace:

Podobný žebříček, jako je ten současný. Každý autor by v něm mohl mít jen jediný titul. Ten aktuálně nejlépe hodnocený. Pokud by se hodnocení čtenářů změnilo, kniha by z žebříčku vypadla, a nahradila by ji ta z autorových knih, která by byla aktuálně hodnocena lépe. V současném žebříčku je převážná většina autorů zastoupena více než jednou položkou. Výsledkem je to, že pro průměrného zájemce může být snad jen tak 20 až 30 položek do určité míry objevných, ostatní jsou ve většině případů nekonečným opakováním stále téhož dokola.

Já proti tomuto současnému žebříčku vůbec nic nemám. Jen toužím po tom vymyslet něco co by bylo přínosem pro mne, a nejen pro mne, prostě pro každého.

Určitou variantou by bylo snad i to, kdyby v autorském žebříčku bylo pod jménem autora uvedeno i jeho nejoblíbenější dílo, které má zřejmě na jeho oblibě tu největší zásluhu.

Text příspěvku byl upraven 27.04.2019 v 21:22

Koka29.04.2019 v 09:10

Nestojím o body, ale byla bych ráda, kdyby se v mém profilu zobrazovalo nejen kolik a které autory a kolik a které knihy jsem přidala, ale také kolik a hlavně které povídky.

Skeeve29.04.2019 v 09:29

Povídky přidala, anotace napsala....?

Koka29.04.2019 v 12:49

Povídky přidala, ale anotace napsala pouze u těch, které přečetla, a ani to ne u všech, neboť anotace u povídky obyčejně prozradí celý její děj, resp. to nedůležitejší, co na povídce je - pointu. A prozradit pointu povídky je v mých očích větší zločin, než prozradit pachatele u detektivky.
Jako příklady takových nepovedených anotací, v nichž někdo popsal celý děj, uvádím:
https://www.databazeknih.cz/povidky/stastne-leto-pani-forbesove-9530
https://www.databazeknih.cz/povidky/stopa-tve-krve-ve-snehu-9532

Právě proto bych chtěla, aby se mi zobrazovalo, které povídky jsem do DK vložila, neboť bezpečně vím, že jsem vložila mnohé, které jsem chtěla číst, ale teď už nevím, které to byly :=))

Naias29.04.2019 v 13:01

Už tam nie je celý dej.

Skeeve29.04.2019 v 13:45

To není špatný nápad, já často přidávám povídky u sborníků fantastiky a občasně píši i anotace. Samozřejmě u těch, které jsem četl. A protože u povídek oficiální anotace povětšinou snad ani neexistují, občas také narážím na výtvory od uživatelů DK a někdy žasnu, jindy zase jen opřu hlavu do dlaní... Ale to je vedlejší. Zobrazení v uživatelském profilu "přidané povídky" vedle autorů a knih je vcelku dobrý nápad.

R.E.M.03.05.2019 v 12:24

Přesunout tlačítko Stáhnout e-knihu zdarma přímo do profilu knihy vč. ponechání upozornění na nově zařazené knihy je zlepšením. Díky.

Vložit příspěvek