Pár nápadů na vylepšení webu


Rade
Rade 11.09.2017 v 20:03

Takto to je mnohem lepší! :-)))))

Skallarix
Skallarix 11.09.2017 v 20:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Rade
Rade 12.09.2017 v 08:03

Skeeve: Já tedy musím přiznat, že jsem svým nadšeným výkřikem reagovala na změnu, kterou provedl Dan, tedy to odebrání černého rámečku z upoutávky na bazar u knížek v kolonce "Chystám se číst".

Text příspěvku byl upraven 12.09.17 v 08:07

Roman Joska
Roman Joska 12.09.2017 v 11:40

to Dan: Spatne jste to pochopil, dám příklad: rozkliknu tu mou myšlenou kolonku a tam se me zobrazi jestli a jake knihy z MÉ knihoteky nekdo poptává, to by zrychlilo běh bazaru.

Ten poptávající by o ničem nevedel, pokud by ho dotyčný neoslovil, ale mohl by to být rychlejší zpusob nez dnesni system poptavky.

Dan
Dan 12.09.2017 v 12:36

Rouzmím, díky. Promyslím to.

tenax
tenax 12.09.2017 v 13:02

To Dan: A nestálo by za to promyslet i návrat původního systému vkládání povídek u všech knih? Zatím to vypadá, že se hlavně umetají cestičky bazaristům, ale my jsme databáze. Nebo už ne?


Lector
Lector 12.09.2017 v 13:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 12.09.2017 v 17:41

Také se přidám a opětovně budu volat po navrácení povídek do všech vydaných knih.
Proti Bazaru jsem nikdy nevystupovala, ale v poslední době mám pocit, že se prakticky vše točí kolem něj, až jsem si dělala legraci, že podmínkou k přihlášení se na stránky, bude nákup alespoň jednoho titulu:) Jak se zdá, vtip už přestává být vtipem...Dobrá, v seznamu Chci si přečíst, ačkoliv sama v něm mám knihy již koupené, Chci si koupit, je odkaz na Bazar, ale proč mám mít v Knihotéce zobrazeny zdejší poptávky? Proč na jedné straně požadovat poplatek za prodejní inzeráty a na druhé straně uvažovat, že systém vygeneruje bez "práce" možné kupce...

Text příspěvku byl upraven 13.09.17 v 11:53

pobijecmuch
pobijecmuch 12.09.2017 v 18:24

Přiznám se dobrovolně, že jsem trvalý kritik bazaru. Neuznávám vkládání zahraničních učebnic, které se sem dávají proti podmínkám DK, nelíbí se mně jak někteří zaregistrovaní v DK znají pouze odkaz Bazar a je jim jedno, že u vložené knihy přidávají obálku vzhůru nohama. Teď se tu ještě budou vymýšlet nějaké tlačítka pro poptávku knih.
Osobně, bych zavedl podmínku, že pokud chceš v bazaru prodávat, tak si nejenom zaplať, ale i odpracuj, tedy získej určitý počet bodů vložením knih, nebo provedením oprav.

Text příspěvku byl upraven 12.09.17 v 18:36

denib
denib 12.09.2017 v 19:00

pobijecmuch: To je dobrý nápad. Sice se na něj nepřistoupí, ale taky by se mi to líbilo.

Koka
Koka 12.09.2017 v 19:06

pobijecmuch - tvůj odmítavý postoj k Bazaru a všem funkcím kolem něj je dlouhodobý a - žel - i neměnný, proto ti jej nejdu vymlouvat - vím, že by to bylo zbytečné. Jenom na konto poslední věty tvého příspěvku si dovolím pár poznámek:
- prosím, nevolej po tom, aby co nejvíce uživatelů (nejlépe všichni) sem knihy vkládali či údaje o nich opravovali. Je to činnost, která má jisté nároky, a ne každý je může či dovede splnit. Zato by takoví lidé, kteří to nesvedou, neměli být ostrakizováni a vyháněni z užívání jiných funkcí DK, třeba i Bazaru.
- předpokládám, že názor mnohých kritiků bazaru se odvíjí od pohledu na ty přemrštěné ceny, jaké si dovedou někteří ziskuchivci diktovat (protože jim byla z cesty odstraněna konkurence - třeba ve formě mých a Sieniných již znemožněných nabídek), na ten neúměrný počet bazarových nabídek (v řádu tisíců) některých jednotlivců, který svědčí o tom, že jim DK (a naše - tvoje či moje - vkladatelská práce) slouží k výdělku a pod.
Ale nemylme se: jsou zde i bazarové nabídky učebnic, které jiní studenti potřebují a mnozí je potřebují hlavně za nižší - bazarovou - cenu, neboť na nové nemají. (Ostatně - právě u učebnic se domnívám, že by nabídka neměla být spoplatněna, nebo by bezplatný limit měl být zvýšený alespoň na 25 ks, což je asi standardní počet nezbytných učebnic pro jeden středoškolský ročník).
- vyčítat Danovi, že se přednostně stará o bazar, to považuji za nedomyšlené. Jednak proto, že Bazar je imanentní součástí DK a je zřejmě nejvíce "klikaný" - tak ta péče je na místě, a druhak - když je jednou bazar zpoplatněný, tak je logické, že je v očích toho, kdo inkasuje, prioritní před "volnou tvorbou".
Napsala jstem to zdlouhavě a stejně tam není vše, co jsem chtěla říct, proto na závěr jen dodám, že z tvé strany pořád rozdmýchávané odmítání, kritika bazaru i bazaristů i adminovi péče o bazar už zavání nevhodnou posedlostí.
Tvrdím, že nebýt bazaru, tak by DK měla sotva poloviční návštěvnost.

Text příspěvku byl upraven 12.09.17 v 19:30

pobijecmuch
pobijecmuch 12.09.2017 v 19:24

denib - já vím, závěr mého příspěvku by se dal označit jako fantasy

Koka - čekal jsem tvoji reakci na můj příspěvek. Respektuji i tvoje slova, ale já svůj názor neměním, i když vím, že za to nebudu populární.

denib
denib 12.09.2017 v 19:29

Mně osobně nevadí ceny ani množství různých nabídek. Ani bazar jako takový. Vadí mi spíš, že tolik knih je sem vloženo evidentně jen kvůli bazaru a přitom u nich není vyplněno téměř nic a ještě jsou často duplicitně, protože třeba obálka neodpovídá aktuálnímu stavu prodávané knihy. Alespoň jsem jich už řadu nechávala slučovat nebo mazat. Proto by se mi líbilo, že by prodávající musel povinně získat nějaké zkušenosti - aby nezadával kraviny. Alespoň předpokládám, že body za duplicity nebo chyby se při jejich opravě zase odeberou ... nebo ne?

Dan
Dan 12.09.2017 v 19:32

Není pravda, že bych na bazaru pracoval víc než na ostatním... dnes jsem například spustil zbrusu novou funkci Události (viz Novinky na webu) . Chápu, že z vašeho pohledu to vypadá, že dělám jen to, co je v Novinkách na webu, ale pravda je taková, že 95 % mých prací není pro uživatele nikde vidět, přesto se to děje.

Text příspěvku byl upraven 12.09.17 v 19:38

tenax
tenax 12.09.2017 v 19:34

Taky vím, že můj názor není populární a nic na věci nezmění, ale k bazaru jsem rovněž velmi kritický. Jak jsem mohl za těch pár let, co zde jsem, zaznamenat, tak se pozice bazaru velmi změnila. Zatímco původně to byla jakási nadstavba a služba navíc pro uživatele, teď se to změnilo na téměř hlavní funkci pro velkobazaristy a antikvariáty, kterým poskytuje bezplatnou službu menší skupina aktivních uživatelů, kteří vkládají a opravují. Funkce databáze je druhotná a slouží jen jako "kanónenfutr" ke kšeftům. Škoda...

siena
siena 13.09.2017 v 12:36

Dane, věřím, a určitě nejsem sama, že je s DK práce až, až, a že není vždy vidět. Já reagovala na tu viditelnou a postupující provázanost různých funkcí s bazarem, že dokonce uvažujete i o tom nápadu s Knihotékou. To už mi přišlo přespříliš...

A tvá poznámka, pobíječimuch, o tom, jak by si měli ti, kteří používají Bazar, nejen zaplatit, ale i odpracovat. Nebylo by na škodu si nalistovat diskuzi při zavedení zpoplatnění Bazaru. Co nám bylo řečeno, kam jsme byli s tou svou prací pro DK posláni..:) Souhlasím s Koka, chyby, neúplné údaje, nepadají na hlavu jen bazaristům. "Pobaví" i ostřílení vkladatelé...

tenax
tenax 13.09.2017 v 13:21

mirektrubak - To je jistě možné řešení. Je to takové flikování něčeho, co už bylo a fungovalo, bylo přehledné jasné a užitečné. ale v rámci vylepšování se naopak zhoršilo. Já nevidím jediný rozumný důvod proti tomu, aby se vrátilo původní zobrazení!

Naias
Naias 13.09.2017 v 13:28

Až na to, že tá poviedka je pridaná ako kniha, čo je nezmysel.
https://www.databazeknih.cz/povidky-z-knihy/ako-vyzera-oko-ked-spi-77462

tenax
tenax 13.09.2017 v 13:32

Přesně!

Naias
Naias 13.09.2017 v 13:32

Už sa stalo.

Naias
Naias 13.09.2017 v 14:28

Tuším som ešte k poviedke nenašla oficiálnu anotáciu. Ja si ich vymýšľam, aj k poviedkam aj ku knihám (k starým vydaniam tiež zriedka nájdem anotáciu).
Mimochodom, oficiálne anotácie vymýšľajú literárni odborníci? Nevyzerá to tak.

reader.007
reader.007 13.09.2017 v 14:28

Mirektrubak: ja uz se takhle spustila nejednou a zatim si nikdo nestezoval ;-)

Naias
Naias 13.09.2017 v 14:30

Hlavne treba pouzivat diakritiku a nespoilerovat!!

tenax
tenax 13.09.2017 v 14:51

Jen pro pobavení, máme tady uživatele, který psal k povídkám anotace tohoto typu (to není parodie, ale skutečný konkrétní příklad):
"O clapci který našel mladě orla a staral se o něj ,zato ho orel vzal do země orlů na nebese"
Když jsem ho na to v SZ upozornil a požádal ho, aby si to po sobě přečetl, než to odklikne, tak sice neodpověděl, ale přestal anotace vkládat úplně, přestože povídky přidává denně dál. Tak co je lepší?

R0RI
R0RI 13.09.2017 v 19:32

Zdravím..
všimla som si novinku v profile,že vidím aké knihy som vložila..to je celkom fajn.Samozrejme som to hneď pozerala a zaujímavé,že vložila som síce knihu od J.Hellera-Bůh ví,ktorú mam doma vo svojej knižnici,len neviem ako to mohla DK zmeniť na iné vydanie.V knihotéke mám vedené zrazu tiež iné vydanie knihy.Tak toto už až tak fajn nie je.



Vložit příspěvek