Pár nápadů na vylepšení webu

LordSnape 19.08.2017 v 13:05:11

K tomu mě napadla jedna věc ohledně nové funkce blokace. Docela by se mi líbilo, kdyby blokovaný nejen nemohl posílat SZ, ale i kdybych neviděl jeho výkřiky v diskuzi. Co se týče práskání a mazání, je mi to šumák. Takovýhle lidi jsou stejně jen hrdinové na netu. Já se chovám všude stejně. Nenechám si srát na hlavu, když mě někdo otevřeně napadá. Už ne. Ono stačí se podívat, co slušně psal Eldar80 a jakou dostal odpověď. Odpovědi plné jedu a pohrdání. Nezačal jsem si, normálně reagoval, že je fajn, jak se tady věci řeší a hájil tohle vlákno. Říká se tomu totiž brainstorming.

Text příspěvku byl upraven 19.08.2017 v 13:09:33

kapr 19.08.2017 v 13:09:37

Marthas
Sebeobranu a obranu svobody ve společnosti za politikaření nepokládám.

Marthas 19.08.2017 v 13:15:29

To kapr: A vás někdo napadl? Mně se zase nelíbí sousloví "bílý fašista", po pravdě mám pocit, že ne pouze bílý musí být zlý, na to stačí se podívat kolem sebe. Nic není černé nebo pouze bílé.

Ale vraťme se zpátky k návrhům na vylepšení webu, nerada bych byla také smazána.

Lenka.Vílka 19.08.2017 v 13:46:22

Kapr: proto byl ten práskač v uvozovkách. Kdybych věděla, že z toho bude takové haló, tak napíšu: baletka v růžových satičkách. Fakt to nebylo myšleno jako vraťme se 40 let zpátky. Kdo to pochopit chtěl, pochopil. V tom příspěvku byla podstatnější ta druhá část a moje následné dovysvětleni Lectorovi (kdyby tady byl poradek, tu první část bych psát nemusela)...

Text příspěvku byl upraven 19.08.2017 v 13:54:02

pobijecmuch 19.08.2017 v 15:11:07

Omlouvám se, že nedodržím téma tohoto vlákna, ale nedá mně, abych nenapsal názor. Někdo tady začal ze slovem práskač na DK. Asi jsem nepochopil význam toho slova v souvislosti s DK.
Pokud někdo ctí podmínky a užívání tohoto webu, tedy nahlásí chybu na těchto stránkách, tak přeci není práskač. Jen se přece snaží, aby tady byly ty nejpřesnější informace. Moderátoři tu dělají hodně, ale přece nejsou schopni si pohlídat všechno.
Proto tedy nechápu uživatele kapr a Skeeve, co tím chtěli ve svých příspěvcích říci.

Text příspěvku byl upraven 19.08.2017 v 15:44:08

LordSnape 19.08.2017 v 15:32:08

Ale vždyť to hlášení přes formulář nebo tlačítko pro nahlášení nevhodného příspěvku mají už dnes skoro všude. Tady jen dělá pan kolega z komára velemloka.

Text příspěvku byl upraven 19.08.2017 v 16:25:06

kní 19.08.2017 v 16:12:09

Někdo prostě komáry nemá rád. A že se někteří zdejší moderátoři při přesunu (nebo dokonce mazání) nabonzo ... ehm, pardon, nahlášených komentářů nedrží vždy pravidel, je známo.

bubka 19.08.2017 v 16:55:37

Lenka.Vílka - můžete mi připomenout hrubosti,kterých jsem se dopustila dříve?. a ano, dneškem počínaje na hrubosti vmetené mně, neodpovím jinak., Myslím, že je to mé právo ba dokonce povinnost. Byla jsem v nich ale velmi výstižná, téměř didaktická..

LordSnape 19.08.2017 v 17:11:08

Na druhou stranu skoro všude mají taky i editaci profilu nejen v běžném textu. To mě tady pořád štve. A povídky zobrazující se napříč sborníky... Hlavně, že je bazar pořád jinej.

encyklopedie 19.08.2017 v 17:26:59

...bazar vydělává

Lenka.Vílka 19.08.2017 v 17:28:23

Bubka: nedělám si čárky, kdo kde co řekl, můj život je naplněn nudou, takže se nezaobírám zábavnou činností, jako je sledování vašich komentářů. Ale nalijme si čistého vína. Lord do vás slovně bodne a vy vyletíte jako čertík z krabičky. Co jsem četla v předchozích komentářích, je to velice snadno proveditelné. Ale jestli mi chcete něco konkrétního,už mě nebaví to tady zaplevelovat. Ale Dan psal, že smazal zprávy i vám, takže to zase tak košer být nemohlo. Jestli tedy máte ještě nějaké tužby mým směrem, co to tady nezas**t? Klidně mi napište. A probereme to jako žena jako s ženou (?) (Vaše psaná forma mě mate vzledem k tomu, co máte na svém profilu...ale rychle. Nevím, zda je to, co jsem napsala urážlivé nebo ne a nebudu smazana.)

tenax 21.08.2017 v 14:44:36

Tak zase jeden jednoduchý nápad na vylepšení webu.
Vkládal jsem doplňující údaje ke knize, která obsahuje v jednom svazku dva romány, každý vydaný v jiném roce. V rubrice Rok vydání originálu je ale možné vložit pouze jeden rok, tj. 4 číslice, víc systém nedovolí. Bylo by dobré, kdyby byla tato blokace zrušena, aby se daly vložit roky vydání originálu všech částí (tím nemyslím povídky), některá souborná vydání obsahují i více knih v jednom svazku(např. Čapek: Hordubal - Povětroň - Obyčejný život). Technicky by to snad neměl být tak velký problém, když to jde u ISBN, kde lze vkládat více čísel, oddělených čárkou, pokud je např. e-kniha má.

mariva 24.08.2017 v 14:00:56

V poslední době mě rozčilují reklamy na "plynná angličtina za 48 minut" "čínština za 3 dny". Chápu, že bez reklamy by to nešlo, ale to se musí brát reklamy na jasné podvody? Viz: https://ivankupka.wordpress.com/2015/09/17/cizi-jazyk-za-dva-tydny-internetovy-podvod/
Stejně by mě zajímalo, jaká to je "plynná angličtina"?

Koka 24.08.2017 v 14:10:01

mariva, myslím, že "plynná angličtina" je taková, která po 48-minutové výuce za minutu zmizí - rozplyne se jak pára nad hrncem, tedy přejde do plynného skupenství.

mariva 24.08.2017 v 14:13:25

:)))))

Naias 24.08.2017 v 16:55:40

Mňa zaujal ten babylonský multipolyglot. Ak tomu dobre rozumiem, je to človek, ktorý vie hodněveľa jazykov.

pobijecmuch 24.08.2017 v 17:24:15

Jaké reklamy, tady nějaké jsou?

Skeeve 24.08.2017 v 17:38:40

Kdo nezná AdBlock (a jemu podobné) je navždy zatracen....

LordSnape 25.08.2017 v 00:18:18

Akorát i ten adblock v poslední době dost propouští...

pobijecmuch 29.08.2017 v 09:16:45

Pojďme konečně vyřešit přidávání různých slovníků a jazykových učebnic. Jednoznačně porušují podmínky nápovědy DK, protože jsou většinou vydávány v zahraničí i se zahraničním ISBN. Vkládání těchto zahraničních učebnic je tu tolerováno kvůli bazaristům, ale navrhuji tomu udělat stopku. Když přidávat jazykové učebnice a slovníky, tak jedině pokud byly vydány v českém (slovenském) nakladatelství.

Text příspěvku byl upraven 29.08.2017 v 18:49:30

tenax 29.08.2017 v 12:06:37

Bohužel nejde o běžnou praxi, viz např. knihy autora https://www.databazeknih.cz/autori/john-soars-48937
Kvůli bazaru je toho tady tolerováno mnoho, stačí aby v zahraniční učebnici byl česko-anglický slovníček a už je ČESKÁ literatura. Podle téhle logiky by musel být Švejk německá literatura, protože se tam říká himlhergot.

tenax 29.08.2017 v 12:57:43

Právě že "tolerováno"! Těch Headwayů jsem já nahlásil nejméně 10, přesto jsou zde stále, jen se u nich množí inzeráty bazaristů a další vydání přibývají. Přestože jde jednoznačně o zahraniční publikace a tudíž nesplňují podmínky DK.
České/slovenské učebnice cizích jazyků a slovníky sem jistě patří a nikdo proti nim nic nenamítá. Ale v případě těch cambridgských a oxfordských je to jinak. Tam jde podle mě vyloženě o ústupek bazaristům a zájem na větším cvrkotu na DK!

LordSnape 29.08.2017 v 14:07:50

Tenhle problém je tu ale již delší dobu a pořád to stále nikdo nevyřešil. Headway, New Opportunities nebo Maturita Solutions jsou prostě zahraniční knihy dotáhlý sem. Výjimkou je třeba Raduga po-novomu, které v české verzi vydává Fraus.

kapr 29.08.2017 v 16:19:15

Vládne zde striktní politika zařazovat na DK pouze autory, kterým byla buď v češtině, nebo slovenštině vydána kniha, a dále pak autory kterým byla vydána kniha, která sice není ani v češtině, ani ve slovenštině, ale byla vydána buď českým, nebo slovenským nakladatelstvím.
Napadlo mne, že pokud budeme chtít rozvíjet DK jako informační kanál ze kterého je možné získávat podklady pro četbu i další práci, bylo by určitě pro uživatele zajímavé, kdyby u autorů, kteří sem byli po splnění výše uvedených podmínek zařazeni byl vždy postupně uváděn i odkaz na celé jejich autorské dílo. Variantou by byl například odkaz, na wiki - českou, slovenskou, případně v některém ze světových jazyků, kterými je u nás přinejmenším část společnosti schopna vládnout, eventuelně na národní wiki shodnou s národností autora. Určité možnosti dává již dnes možnost vložení odkazu na stránky, které mají s autorem něco společného - autorovy osobní stránky - stránky autorova fanklubu a podobně. Další alternativou by bylo vložení strohé informace ve složení název díla podle prvního vydání některým z písem používaných v Evropě, rok vydání, nakladatel. Jakýkoliv popis a zatřídění publikace by se neuváděl. Kdo má zájem o vydání v cizím jazyce, je schopen si další informace o něm v tom jazyce také vyhledat.
K něčemu podobnému by ale bylo možné přikročit až v okamžiku, kdy by se základní problémy DK již staly minulostí.

tenax 29.08.2017 v 17:18:12

kapr - to vůbec není špatný nápad, určitě by to bylo povýšení informační úrovně DK. Ale...
Ale obávám se, že ta kvanta Vyzývaných, Hádankářů a Velkobazaristů, o které tady teď především jde, by to nezajímalo. A těch pár zoufalců, kteří ještě stále doplňují, opravují a přidávají, ti mají dost práce i tak. Navíc nic nebrání ani teď ty odkazy nebo bibliografie přidávat k životopisu v profilu autora. Pokud by to bylo i v nějaké sofistikovanější formě, nic proti, za sebe říkám ano.

Vložit příspěvek