Pár nápadů na vylepšení webu


Eicherik 13.08.2017 v 18:04:01

Mě se taky něco líbí a něco nelíbí, ale pořád to dobré převládá. :-)
Mám to tu taky rád. :-)

Eicherik 14.08.2017 v 10:35:23

Když bych měl říci, která změna z poslední doby mi opravdu vadí, tak je to zrušení té funkce s přiřazením povídek jak o ní píše nade mnou mirektrubak. Já jí na rozdíl od něj celkem hodně využíval, protože mám rád antologie a zajímá mě právě, kde všude se která povídka vyskytuje. Tahle jediná změna mě vadí a naprosto nechápu, že DK, která je v podstatě informačním archivem tuhle funkci nemá.

Ale jiné zhoršení mě nenapadá a myslím si naopak, že se DK neustále zlepšuje. :-)

kapr 15.08.2017 v 16:33:21

1/ - Vůbec nejhorší částí DK je diskuze. Napíšete-li něco, tak Vám na Vaši otázku, poptávku, žádost o radu a podobně někdo odpoví často i o jednu nebo dvě stránky dále. A někdy také neodpoví, nezareaguje vůbec nikdo, a tato pronikavá nefunkčnost nikomu nevadí. Přijde jiný uživatel, něco napíše, často diametrálně tematicky odlišného a celá řeka vláken se pohne někam jinam. Vlákna jako taková se proplétají, a po sobě jdoucí příspěvky spolu vůbec nesouvisí. Je to trošku jako babylónská věž.
Vzhledem k tomu, že jednotlivá vlákna nejsou od sebe oddělena tak, jak to bývá obvyklé, tak se celá řada problémů a otázek diskutuje opakovaně, často i stále dokola. Tím je přínos který tvoří návrhy a nápady uživatelů zpravidla snížen a mnohdy přímo anulován.
Srazy uživatelů by si zasloužily samostatný oddíl tak aby uživatele nerušily, a naopak aby u těch kdo o ně mají zájem nehrozilo, že informaci přehlédnou.
Pak je tady ještě otázka různých hrátek.

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře
Trojslovný příběh
Hádejte autory:)
Příběh jen z názvů knih
Poznej knihu podle tří indícií
Knižní šibenice - hra
Píšeme pro ostatní uživatele - hra

Prošel jsem 5 stránek volné diskuze a našel 7 různých her. Některé mají více smyslu, jiné méně. I já jsem zkusil se v části z nich jedním příspěvkem zúčastnit.

Nemám proti nim vůbec nic, ale motají se mezi příspěvky které přinejmenším já pokládám za hodnotnější, a existující zmatek jenom ještě dále navyšují. Když ráno brzy vstanete a podíváte se co je nového, tak v politice straší Junker a Arabové a na DK gambleři. Je to nesmírně otravné se na to po ránu podívat a zjistit co národ za včerejší večer vyplodil. Místo zajímavého počtení narazíte na sbírku, no raději to nebudu pojmenovávat, ke spisovnosti by to mělo značně daleko.

Eldar80 15.08.2017 v 17:08:03

kapr - že jsou zdejší nesmyslné hry obtěžující se zde už taky několikrát řešilo. :) Bez výsledku. To že diskuse je nejhorší část DK, s tím se naprosto ztotožňuju.

bamba 15.08.2017 v 17:09:55

radšej hľadám a pátram po autorovi, než hlasujem za obálku knih - to sa mi zdá úplne zbytočné. Dávam prednosť obsahu pred formou.

Marthas 15.08.2017 v 18:23:51

To Eldar80: Už se to tu přece řešilo, aby to bylo v jiném samostaném fochu, jako má Čtenářská výzva, a vidíš tu dnes nějakou změnu.
Jinak jsou ale naprosto něškodné, též se jich účatním, takže to brojení proti nim nemá smysl a je zbytečné.

kapr 15.08.2017 v 19:07:17

Já jsem naproti tomu začal vše co nepotřebuji, a co mi zde vadí ignorovat. Každým kliknutím na podobné ... podporujete jejich existenci na této doméně.
Nejsou totiž neškodné, naopak jsou škodlivé, a to velice škodlivé.
Jejich podporováním odvádíte těžiště DK někam na pomezí lunaparku.
Ano i mně se tu a tam něco líbilo, ale abych za to musel platit nefunkční diskuzí, kde když se při praktické absenci helpu zeptám na něco podstatného, tak v TÉMŽE vlákně přijde kdokoliv s jakoukoliv ... a můj dotaz zapadne, a už se na něj nikdy nikdo nepodívá, tak za takovou cenu NE !!!

Text příspěvku byl upraven 15.08.2017 v 19:14:31

Marthas 15.08.2017 v 19:19:48

To kapr: Já si ale myslím, že diskusi a její funkčnost nedělají pouze uživatelské hrátky ale i jiné věci, na které nemáme moc vliv, víte.
p.s.: Možná, že vaše dotazy jsou, na některé uživatele příliš erudované.

Dakarianna 16.08.2017 v 08:45:29

Pokud vám hry v diskuzi vadí, tak je nenavštěvujte. Já tam taky nic nehraju, nevidím v tom smysl, ale proč by nemohli hrát, když je to baví? Najít tolik knihomolů (kteří by hráli knihomolské hry) snad není nikde snazší než na DK. Nebo lze dát hry do úplně samostatné kategorie (jak je O knihách, O autorech atd.) – když to teda někomu tak strašně vadí.

Eldar80 16.08.2017 v 09:04:50

Dakariana - ono je ale nelze nenavštěvovat. Když mě zajímají poslední příspěvky v diskusích tak je prostě vidím v "Nejnovější příspěvky v Diskuzi". Takže tato funkce je skoro k ničemu, protože tam jsou často jen příspěvky z her. Přesně to co píšete na konci příspěvku bylo už dávno navrhováno. :)

kapr 16.08.2017 v 09:57:38

Marthas

Vtip je ale v tom, že v inteligentním diskuzním sytému viz například:
http://forum.ubuntu.cz/
zůstává NEZOPOVĚZENÝ příspěvek stále nezodpovězený, a proto pro všechny viditelný.
Na příspěvek odpovídají zpravidla ostatní účastníci, v některých případech i moderátor.
Otázku uzavírá ten kdo ji položil. Otázky které jsou delší dobu neuzavřené uzavře po delší době moderátor. Nezodpovězené otázky v takové systému prakticky neexistují. V případě, že byla otázka položena v nevhodné části fóra, je moderátorem přesunuta tam kam patří. Ten kdo ji položil dostane o takovém přesunu zprávu. Ano na otázku občas dostanete odpověď která Vám příliš nepomůže, ale otázka tam stále visí, můžete ji upravovat, upřesňovat, a nejpozději taková pátá, šestá odpověď Vám skutečně pomůže. Nejčastěji to ale bývá hned ta první.
Tento systém ale nefunguje jenom na ubuntu.cz, ale stejný, nebo velice podobný používá celá řada stránek jak u nás, tak po celém světě.

Dakarianna

Ano to je to co přesně mám na mysli. Vydělit především tématiku her ale možná i tématiku setkání a snad i tematiku literárních událostí do samostatných skupin tak, aby se tyto skupiny vzájemně nepletly a informačně do sebe nezasahovaly a vzájemně se nespamovaly.

Eldar80

Máte stoprocentní pravdu!

Text příspěvku byl upraven 16.08.2017 v 09:59:33

tsal 16.08.2017 v 10:10:44

Dakarianna: Nikdo hry nechce rušit, jen je chceme vyexpedovat z titulní stránky diskuzí někam do pryč. Všichni hráči daná vlákna sledují a nepotřebují je mít v novinkách. Díky neutuchajícímu proudu nových příspěvků jsou vlákna v sekcích v popředí, takže je i noví hráči najdou snadno. Fakt na ně ale musíme koukat i na titulní stránce, kde seženou minimálně 90 % zobrazených příspěvků? Kde mezi nimi zmizí příspěvky z jiných vláken? Listování v tomhle vůbec nepomohlo, jen si budu listovat gazilionem herních příspěvků a čekat, kdy se tam zázračně objeví něco neherního. Tedy se na to rovnou vybodnu.
Věčně se tady nadává, že se zakládají nová vlákna a nevyužívají se ta stará. Jenže když člověk napíše do starého, přečte si to pět lidí, kteří ho mají náhodou ve sledovaných, protože tam přede dvěma lety sami pokládali dotaz, a nikdo další. Protože nikdo další ten dotaz zkrátka na titulní straně diskuzí nenajde. To nás štve. Pro mě za mě si tam hrajte těch her třeba padesát, když vás to baví. Ale přeci kvůli tomu nepůjdou do kopru všechny ostatní diskuze.

Dakarianna 16.08.2017 v 10:20:27

Dobře, pokud to podáte takto, nemohu nesouhlasit.

Eicherik 16.08.2017 v 10:21:36

Mě tedy to vystupování proti hrám přijde jako NESNÁŠENLIVOST. Máme tady přece "Upozornění", které nás upozorní na vlákna, která sledujeme. Takže když se přihlásíte, tak hned uvidíte nové příspěvky ve vámi sledovaných vláknech.
To co zajímá vás, nemusí zajímat jiné. Takže buďte trochu TOLERANTNÍ.

VlKa 16.08.2017 v 10:24:40

Na DK jsem se dostala úplnou náhodou a jsem tu velmi krátce. Ale souhlasím s tím, že "zábava" by si zasloužila vlastní sekci nebo záložku, aby neobtěžovala ostatní a diskusní příspěvky nebudily dojem, že se jedná o neseriózní web. Toto píšu z pozice uživatele, který k tomu zaplevelování přispívá. Sama z toho nemám radost.

Text příspěvku byl upraven 16.08.2017 v 10:34:04

Lector 16.08.2017 v 11:14:27

»Eicherik: Tady přece nejde jen o vlákna, která aktuálně monitorujeme. Může se objevit nové diskusní téma, které velmi rychle zanikne. "Upozornění" v takovém případě ani nestačíme nastavit.
Myslím, že tady (opakovaně) byla zformulována konstruktivní řešení situace. Oddělení zábavy a her a diskuse nikoho nediskriminuje, ale naopak by vedlo k nastavení rovnováhy.
Mně naopak přijdou jako nesnášenlivost popuzené reakce na konkrétní návrhy. Právě proto, že jde o web, který si hraje na pluralitní prostředí, měly by být zohledněny zájmy většího počtu uživatelů. Většina her, které tu jsou provozovány, nemá charakter diskuse. To je fakt. A nikomu by nevznikla újma, pokud by tyto aktivity měly na DK vlastní prostor.
A přesně jsi to vystihl větami "To co zajímá vás, nemusí zajímat jiné. Takže buďte trochu TOLERANTNÍ." Totéž platí i recipročně.
PS: Často se tu poukazuje na to, že proti hrám brojí pouze omezený okruh uživatelů, kteří by si DK rádi zabrali pro sebe na úkor těch ostatních. Nemám pocit, že by se v hrách točily stovky uživatelů. Množina příznivců zábavy není významně větší než množina zastánců seriózní diskuse. Osočování té první skupiny a související argumentace zdá se mi tedy poněkud manipulativní.

Text příspěvku byl upraven 16.08.2017 v 11:22:22

Eicherik 16.08.2017 v 11:20:31

Lector: Na to tady ale máme upozornění "Nejnovější témata" vpravo nahoře. A souhlasím, že tolerance musí být oboustranná.

Eicherik 16.08.2017 v 11:26:05

Nejsem proti tomu, aby byli hry odděleny, ale jsem si téměř jistý, že to některým zdejším notorickým brlalům stejně nebude stačit a budou dál vyvolávat rozepře.

Lector 16.08.2017 v 11:28:35

»Eicherik: Mám dvě námitky: 1) Co s příspěvky, které se objeví ve starších tématech, která nemonitoruji, ale přesto se v nich může objevit zajímavost. 2) "Hráči" nemají být nuceni do nějakého konkrétního chování, nemají být omezování, ale já se mám při hledání zajímavých věcí proklikávat odkazy? To mi nepřipadá jako fér hra.

A k Tvému poslednímu příspěvku:
Vnímáš ten generální odsudek, který jsi vyslovil? Odsuzuješ "brblaly" a sám zasazuješ semínko sváru. Kde je Tvoje tolerance a pluralita?

Text příspěvku byl upraven 16.08.2017 v 11:36:14

Eicherik 16.08.2017 v 11:31:08

Lector: souhlasím a nemám s tím problém.

pobijecmuch 16.08.2017 v 11:34:52

Přidávám se ke kritikům místního diskusního fóra.
Celá diskuze by měla dostat nový řád a členění. A je pravda, že když si otevřete odkaz diskuze, tak na vás vyskočí neustále stejné vlákna, což je - knižní šibenice, hádejte autory a další hádankové nesmysly. Kapr to tu pěkně pojmenoval slovem lunapark.
Podobně se mně nelíbí, že v odkazu - Nové komentáře, vyskakují pořád příspěvky k Souboji knižních obálek. Ta soutěž je zbytečná, protože všichni víme, že tam obálky uživatelé (ky) stejně nevybírají podle grafiky, ale jen podle žánru knihy.

elfos 16.08.2017 v 12:03:45

Opravdu zbytečná? :-) Žasnu a zjišťuji, že nepatřím mezi "všichni". Pokud v souboji obálek hlasuji, vybírám obálky, které se mi líbí nejvíc. Žánr je mi v tu chvíli fuk, většinou ani nevím, o jaký žánr jde. A doteď jsem myslela, že stejně tak další hlasující vybírají obálky podle toho, které se jim líbí na pohled.

Knižní obálky bývají někdy míň povedené, jindy se povedou krásně. Kdysi dávno jsem toužila mít tu možnost krásné obálky ocenit. Něco jako se palcují povedené komentáře u knih, aby se "palcovaly" (nebo jinak označovaly) i knižní obálky, které se nám nejvíc líbí. Neprošlo to, ale aspoň trochu lze ocenit vydařené obálky např. v diskusi o nejhezčích obálkách

https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/nejhezci-nejpovedenejsi-obalky-knih-45/str-1

a nebo vyjádřit, které z nabídnutých obálek se mi líbí, v Soubojích knižních obálek. Každý týden jsem zvědavá, která obálka vyhraje, a občas překvapená, jak se těch devět tentokrát v žebříčku seřadilo (jinak, než bych čekala).

pobijecmuch 16.08.2017 v 12:08:54

elfos - dobře, aby jsem byl přesný - pro mně zbytečná.
Když jsem tady byl nováček, tak jsem také pravidelně hlasoval, ale později jsem zjistil, že je to marné. Uživatelé stejně vyberou podle žánru knihy a ne podle grafiky.

elfos 16.08.2017 v 12:12:05

Nevím, pobiječi, takhle to nezkoumám, ani mě to nikdy nenapadlo. Je fakt, že si občas říkám, jak to, že tahle obálka dostala o moc víc hlasů než tamhleta krásná. Ale beru to tak, že se prostě více lidem líbí něco jiného než mně.

elfos 16.08.2017 v 12:16:07

Ale hlavně jsem chtěla říct, že je spousta hezkých a zajímavých obálek, které by měly být oceněny, lidé by měli mít možnost se jimi kochat a neměly by úplně zapadnout.. tak jsou tu na to alespoň tyhle dvě drobné možnosti....

Vložit příspěvek