Hodnocení knih


PanPredseda
PanPredseda 18.04.2021 v 17:25

Ad Beta.Knizkova:
Ano, může posloužit jako nouzový toaletní papír, nebo na podpal v krbu. To splní i kniha, která si hodnocení "odpad!" zaslouží.
---
Doplním, že mezi přečtenými knihami mám jednu, kterou jsem ohodnotil právě jako odpad. Napsal jsem i její recenzi, zkuste si ji přečíst a předpokládám, že pochopíte, proč tu knihu ani nemohu hodnotit jinak, i když zdaleka ne všechny povídky v ní jsou literárním odpadem.

Text příspěvku byl upraven 18.04.21 v 19:36

Procentruk66
Procentruk66 13.06.2021 v 22:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Brunick
Brunick 07.04.2022 v 18:38

Jsem na DK nový. Hodnotil jsem pár knih, ale mé hodnocení není na seznamu lidí, kteří knihu hodnotili, vidět a asi není ani započítáno. Čím to je?

Naias
Naias 07.04.2022 v 19:04

https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
01.06.2021
Od dnešního dne musí nově registrovaní uživatelé ohodnotit alespoň 20 knih, aby se jejich hodnocení začalo započítávat do celkového hodnocení daných knih, a aby mohli začít vkládat komentáře.

Brunick
Brunick 07.04.2022 v 20:27

Aha... Hledal jsem v diskuzích a návodech, ale na tohle jsem nenarazil. Díky za informaci :-)

kapr
kapr 12.04.2022 v 18:47

Snad nebude jediným výsledkem dalších 20 bezcenných nesmyslných hodnocení od každého nového kazisvěta.


slasherko
slasherko 09.08.2022 v 14:58

Ja by som dal aspoň 50..

Zlosynus
Zlosynus 12.08.2022 v 23:18

Ahoj čtenáři! J
Poraďte mi, jak ohodnotit konkrétní vydání knihy? Chci hodnotit jedno vydání - to má 350 stran a do prectenych a hodnocených se mi uloží jiné vydání s 280 stranami. Díky

Naias
Naias 13.08.2022 v 12:19

Zlosynus, postup je nasledovný – kliknúť na záložku vydání, vybrať konkrétne vydanie a až potom hodnotiť.

Ivan F
Ivan F 13.08.2022 v 15:57

Ad kapr a slasherko: úplne súhlasím. Kedysi som ku knihe Naslouchač napísal, že má plno päťhviezdičkových hodnotení od "čitateľov", ktorých jediným príspevkom bolo práve ono spomínané hodnotenie a nič viac.

slasherko
slasherko 13.08.2022 v 16:10

A ešte úplne super by bolo mazanie neaktívnych účtov...

Vendula897
Vendula897 03.05.2023 v 18:58

Nejsem na této databázi tak dlouho, jako spousta uživatelů, přesto si dovoluji malý povzdech nad tím, jak někdo může dát odpad u knih, které jsou na piedestalu české literatury. Vím, každý má jiný vkus, ale mě, jako českého čtenáře hodně bolí, když vidím "ODPAD" u knih, jako např. Švejk, Babička, Seifertovy básně, Čapkova díla...vždyť to jsou naše české poklady. Tak knihy nečtěte, odložte je, pokud se Vám nelíbí...
Nechci být zde pranýřována, ale vždyť tím, že budeme v komentářích udělovat odpad českým celosvětově známým autorům, snížíme krédo naší kulturní inteligence.

Text příspěvku byl upraven 03.05.23 v 21:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2023 v 19:08

Každý, kdo si svůj odpad obhájí v komentáři, má na něj právo. A je jedno, co to je knihu.

Eicherik
Eicherik 03.05.2023 v 19:24

Vím, že jsou čtenáři masochisté, kteří dopředu vědí, že se jim kniha líbit nebude, ale přesto si ji přečtou. Já "ODPAD" pravděpodobně již nikdy neudělím, protože když se mi kniha nelíbí, tak ji hned odložím a nedočtené knihy nehodnotím. :-)

jaskr
jaskr 03.05.2023 v 21:02

Začal bych tím proč a jestli vůbec je nějaké dílo "pokladem". A musím s tím souhlasit? Musí se mi dílo automaticky líbit, jen protože někdy někdo řekl, že je význačné? Každý názor na jakékoliv dílo je legitimní, pokud si ho člověk dokáže obhájit a negativní názor rozhodně nesnižuje "kulturní inteligenci". Pro zajímavost, dokážete mi říct, proč jsou Čapek, Švejk, Babička národní poklady?

Vendula897
Vendula897 03.05.2023 v 21:50

Neuznáte snad vynález dynamitu, budete znevažovat jeho sílu a pochybovat o vynálezci?
Rozhodně lze napsat, že Čapek je svým literárním pojetím výjimečný, stejně tak Němcová a Hašek. Najděte si důvody jejich ojedinělosti v odborných periodikách a zkuste uznávat autority. Myslím, že jde o největší nešvar současné společnosti, absence jakéhokoli uznání a prosazování svých subjektivních názorů...

Naias
Naias 03.05.2023 v 22:06

Zaujímalo by ma, čo si predstavujete pod obhájením názoru. Čítala som všelijaké vysvetlenia, prečo užívateľ knihu hodnotí nízko, ale bola to nuda, nemalo to spád, autor by urobil lepšie, keby rozvíjal dej a nepopisoval svoje myšlienky ja osobne za obhájenie nepovažujem. Prípadne kritiku, z ktorej jasne vyplýva, že čitateľ nemá potuchy, v akom období za akých podmienok dielo vzniklo.

Dada077
Dada077 03.05.2023 v 23:01

Oni rovnako nechápu, ako môžeme dať rovnakým knihám ohodnotenie "národný poklad". Ich čas na otvorenie mysle, iného uhla pohľadu a potrebu takého diela možno ešte len príde. K niektorým možno za celé trvanie ich života nikdy nedorazí. Aj ľudská inteligencia má svoje rôzne formy a hranice.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.05.2023 v 06:51

Chápu, takže v případě klasiky by měl čtenář přejímat obecný názor a zapomenout na ten svůj. Jenže...kde tohle skončí? Potom se s tímhle názorem ozve jiná skupina, potom další a další...a potom bude všechno v háji :(

Mít rád něco jenom proto, že bych to měl mít rád, protože mi to někdo nařídí, abych naplnila normu společnosti. No uf. To jsou mi ale zajímavosti....

Text příspěvku byl upraven 04.05.23 v 07:02

Naias
Naias 04.05.2023 v 07:18

Nikto nechce, aby otrocky preberali cudzí názor. Ale mohli by sa aspoň zamyslieť, zapátrať, prečo iní dané dielo vysoko oceňujú. Mňa napríklad nudil Starec a more (nie je to česká klasika, ale taký príklad mi nenapadá). No nedala som tej knihe nízke hodnotenie, usúdila som, že mi asi dačo ušlo a tak som si vyhľadala a prečítala názory tých, ktorým sa kniha páčila a pochopila, čo som si nevšimla. Ale keďže ma na jednej strane Hemingwayov pohľad neokúzľuje a na druhej nepokladám knihu za nepodarenú, nehodnotila som ju vôbec.

PanPredseda
PanPredseda 04.05.2023 v 07:57

Ad jaskr: 'Začal bych tím proč a jestli vůbec je nějaké dílo "pokladem".'
Mohu-li trochu odbočit od děl: pro hovnivála je pokladem kulička z ehm... exkrementu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.05.2023 v 08:12

Naias: na mě tak druhý příspěvek zakladatele působil...a že jsem pochopila důvod založení vlákna. Že nejde o diskusi na téma "Proč někdo takhle hodnotí?", ale na téma "Nechci, aby tak někdo hodnotil.". Budu velice ráda, pokud se mýlím, ale bohužel to tak působí...
(Tedy již sloučeneho do jiného, ale chápeme se.)

Navíc, co je pro jednoho klasika, pro druhého být nemusí. Mám například sice ráda českou klasiku, ale už ne zahraniční. Tak to jsem "správný čtenář" jenom napůl?

Mě třeba ničí, jak ostatní hodnotí žánrové klasiky současné doby. Jsou kvůli tomu horší lidi a měli by být vláčeni bahnem? Ne! Co se na to zkusit podívat optikou toho, kdo čte něco jiného, než začnu ukazovat prstem? :)

Text příspěvku byl upraven 04.05.23 v 08:56

Legens
Legens 12.06.2023 v 22:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Čeky
Čeky 15.09.2023 v 10:20

Dobrý den, mohu nějak zrušit své hodnocení knihy?

Marika Vanova
Marika Vanova 15.09.2023 v 14:42

Vedle hvězdiček je tlačítko zrušit a vymaže se to



Vložit příspěvek