Hodnocení knih


Čeky
Čeky 07.10.2023 v 23:11

Děkuji!

Aileena
Aileena 31.01.2024 v 15:45

Dobrý den,
nebetyčně mě rozčiluje, když někdo knihu nedočte, ale má potřebu ji ohodnotit (ideálně odpadem, jednou max. dvěma hvězdami).
Do háje! Nedočtu - zařadím si pro sebe do kolonky nedočteno a nekazím knize průměr, když jsem přečetl 50 stran! Ideálně "chytře" ohodnotím slovy, že příběh nemá spád, či postavy jsou ploché - podotýkám, že takovéto "inteligentní" hodnocení se objeví u x-dílné série, u které nepředpokládám vyložení všech karet a rozjezd alá horská dráha na prvních desítkách stran. Asi už se to řešilo, omlouvám se, nemám moc čas pročítání diskuzí, ale vzhledem k faktu, že jsem se teď třikrát v krátké době vytočila ze stejného důvodu, musela jsem si alespoň "ulevit". Děkuji.
Napadlo mě, zda by nestálo za úvahu přidat ke hvězdičkám kolonku NEDOČTENO. (Nevíte, zda již něco podobného proběhlo?) - vzdám to, fajn, ať je vidět, že dvacet lidí knihu nedočetlo, ale ať proboha nehodnotí jako celek, když jí nedali šanci ani do poloviny...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.01.2024 v 15:52

Aileena: knihu lze do nedočteno dát a tam každý vidí, kdo konkrétně knihu nedočetl. Na stejném místě jako všechny ostatní kroky knihy v rámci čtení. Že jsou podobné knihy někým hodnoceny je věc jiná...ale je to na rozhodnutí čtenáře, co mu přijde vhodné. Každý si o tom může myslet své, ale pravdou je, že přikázat správný postup druhému nejde. Především za situace, kdy se nedomnívá, že je jeho postup špatný...

pobijecmuch
pobijecmuch 31.01.2024 v 18:06

Bohužel, ale asi nikoho nedonutíte, aby nedočtenou knihu nehodnotil. A označení Nedočteno je zbytečné. Někteří uživatelé, kteří ve svém komentáři prozrazují obsah děje, také to neoznačují slovem Spoiler. Je jim to prostě jedno. Podobně je to s přidáváním odkazů na jiné weby. V nápovědě je to jasně napsané a přesto se zde linky pořád objevují.

Aileena
Aileena 31.01.2024 v 19:28

Lenka.Vílka: omlouvám se, asi jsem slepá, ale konkrétně u knih jsem kolonku Nedočteno nenašla (hledala jsem i u těch, kde vím, že jsem ji já sama, či kamarádka označila za nedočtenou... Nedočteno najdu u jednotlivých uživatelů, ale u knihy nevidím. Můžete mi prosím napovědět, kde mám hledat...? Děkuji.

pobijecmuch
pobijecmuch 31.01.2024 v 19:34

Aileena - kniha - přidat do mých knih - nedočteno


Aileena
Aileena 31.01.2024 v 19:38

pobijecmuch - ano, to znám a sama tam mám dvě knížky, ale u konkrétní knihy to prostě vidět není (ani při rozkliknutí v dalších seznamech), nikde to nenacházím... Abych zjistila, kolik lidí danou knihu nedočetlo - musela bych projet každého uživatele a sčítat...

pobijecmuch
pobijecmuch 31.01.2024 v 19:55

Ne, takový přehled DK nedělá.

Aileena
Aileena 31.01.2024 v 20:01

pobijecmuch - a to mi právě přijde škoda. Možná alespoň v těch seznamech by se hodilo. Ale jak píšete, lidé stejně budou spoilerovat a stejně budou hodnotit knihy po odložení u třicáté strany... Mě to jen přijde neseriózní a (pardon) zcela tupé. Vždyť jim nikdo nebere možnost napsat ke knize komentář (sama jsem tak u nedočtené knihy Hořící kůň učinila), ale nebudu dávat hvězdy, nebo dokonce odpad...

pobijecmuch
pobijecmuch 31.01.2024 v 20:05

Osobně si myslím, že bude opravdu málo uživatelů, kteří budou zkoumat kolik, nebo kdo to nedočetl. Pro mně absolutně zbytečná informace.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.01.2024 v 20:08

Aileena: omlouvám se a beru zpět. Ještě jednou omluva. Jak teď vidím, tahle funkce byla zrušena, v novinkách na webu o tom nepadlo ani slovo :( škoda. Už je jenom na vašem profilu, ne v seznamech. Hmm, zajímavé, že by bylo zrušeno kvůli malému využívání, protože tam lidé málo klikali? Že by se za to styděli?

Text příspěvku byl upraven 31.01.24 v 20:10

Aileena
Aileena 31.01.2024 v 20:15

Lenka.Vílka: zcela v pořádku. Já bych to za zcela zbytečnou informaci narozdíl od pobijecemuch nepovažovala a skoro mě mrzí, jestli to dříve uvedeno bylo a nyní už tuto informaci nenajdete. U některých knížek by mě to vysloveně zajímalo, ale co člověk, to názor. Já každopádně děkuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.01.2024 v 20:19

Aileena: jo, dřív to tam bylo, ale už není. Asi to lidem bylo vážně nepříjemný. Stejně jako Chci si koupit. Já mám ten seznam otevřený, ale ještě se mi bohužel nestalo, že by někdo napsal: A jakou máš adresu? Já ti to pošlu.
Prostě nic! :D

Aileena
Aileena 31.01.2024 v 20:46

Lenka.Vílka - dívala jsem se a nemám... :-D škoda, poslala bych. Stejně jako bych klidně dala nedočetla jsem, ale co nadělám. Přeji pěkný večer ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.01.2024 v 20:47

Aileena: musela jsem to zkusit :) taky hezký večer :)

Marika Vanova
Marika Vanova 01.02.2024 v 08:16

Možná kdyby to Nedočteno bylo hned u knihy, tak by ji to pro někoho mohlo poškodit dříve, než ji zkusí.



Vložit příspěvek