Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


Jarisko2
Jarisko2 19.07.2015 v 13:08

Atuin, Posledního Žida jsem četl, ostatně téměř vše o p. Gordona, ale tohle to není. Ale děkuji :)

Jarisko2
Jarisko2 19.07.2015 v 13:13

kenedu, ne, nemohly.. Nebyl to český autor. A jak jsem již psal, kromě Kolumbova života se děj silně věnoval Židům, jejich pronásledování a vyhnání, inkvisitoru Torquemadovi, atp.
Ale děkuji :)

Jarisko2
Jarisko2 19.07.2015 v 14:41

Koka: Děkuji Ti, ale není to nic z nabízených. Jméno K.K. se v názvu určitě nevyskytuje a on a jeho osobní život a cesta k "nesmrtelnosti", jsou jen částí obsahu té knížky. Důležitá, a pro mě asi důležitější, je právě ta druhá rovina. Především vliv Velkého inkvizitora na panovnický pár a tím na život v celém Španělsku.
A díky i za ten tip na knihu p. Chalupy, určitě si ji v naší knihovně vyhledám. Je to jedno z mých oblíbených témat..

Rajana
Rajana 19.07.2015 v 14:51

Hledám scháním, koupím dvě knihy jedna o paní Kateřině Pošové. Jednalo se o její deník z dětství z druhé světové války, další kniha se jmenuje Věčná Treblinka nemohu tyto knihy nikde sehnat. :(

tenax
tenax 19.07.2015 v 14:52

Jarisko2: A nemohla by být tou hledanou knížkou tato?:
http://www.databazeknih.cz/knihy/inkvizitor-symbol-strachu-a-hruzy-1370

Jarisko2
Jarisko2 19.07.2015 v 15:24

tenax: Ano, tohle je ono! :) Velice děkuji...


Jarisko2
Jarisko2 19.07.2015 v 15:46

Koka, děkuji, prolistuji :) Jen mít tak na to vše více času...

sinne
sinne 19.07.2015 v 21:13

prosím poraďte mi název knihy, autora. Kniha by měla být o dvojčatech, kde jedna je krásná a druhá nikoliv. Ta méně pěkná měla v životě dva muže, ale pak se ukázalo, že s ní byli jenom kvůli její sestře, chce spáchat sebevraždu tím, že si odřezává tkáň z obličeje, nakonec jí zachrání, ale je znetvořená. Její pěkná sestra si najde manžela a má s ním někam odjet. Pak je tam pohled a popis z pohledu toho manžela, kde píše, že vždy když vidí tu znetvořenou sestru postaví se mu, i když je to zrůda, nakonec se spolu vyspí a chce s ní zůstat, ona mu řekne, že ne, ať odjede a končí to, že to je naposledy, kdy jí uviděl. Slyšela jsem to z vyprávění, takže tam jsou třeba nesrovnalosti, ale podstata by měla být stejná. Prosím tedy o radu, děkuji :)

Fotka
Fotka 21.07.2015 v 21:03

Zdravím, doporučte mi prosím nějakou pohodovou knížku, něco jako když jede manžel s manželkou a s dětma na dovolenou. Nebo že skupinka mladejch lidí hodně cestuje po světě a potkává jiný lidi. Ať to prosím není brak a bezkonfliktní to taky být nemusí.

PS.: Pořád jste ještě neupravili to fórum tak, aby si mohl každý, kdo hledá knížku, založit kompletně nové vlákno? (místo toho, aby to psal do jednoho, který je nepřehledný jak hovado a má 34 stran).. Vidíte, teď jste si asi stejně přečetli jen ten poslední příspěvek (můj) a ten příspěvek člověka nade mnou si už nepřečte nikdo (a má chudák smůlu)

reader.007
poluma
poluma 26.07.2015 v 20:33

Dobrý den, můj táta je ročník 1945, nedávno mi vyprávěl o knížce, kterou jako malý četl a já bych mu jí ráda sehnala. Byla o světě zmenšených lidiček, kteří bydleli v nějakém lese. Byly tam příběhy z jejich života. Neporadíte mi jaká kniha to mohla být?

Spike92
Spike92 29.07.2015 v 15:43

Dobrý den.
Potřeboval bych najít jednu konkrétní knihu kterou jsem si dříve zapsal do poznámek na notebooku který se mi rozbil a už nefunguje.
Bohužel název ani autora si nepamatuji jen si zhruba pamatuji, že by mělo jít o nějakou skupinu lidí kteří díky válce odcestuji z Ameriky do Japonska kde naleznou klid a mír a snad tam mohou vstoupit jen za cenu toho, že se všeho vzdají (minulosti a podobně) a už tam zůstanou.
Mělo by to snad být i zfilmované ale opravdu si tím nejsem jist.
Omlouvám se za tak špatný popisek, bohužel si toho moc nepamatuji.
Pokud někdo takovou knihu četl a věděl by autora a název, byl bych moc rád.
Předem děkuji, s pozdravem Martin.

Tsuki
Tsuki 31.07.2015 v 22:40

poluma: Nejsem si jistá, ale možná je to toto: http://www.databazeknih.cz/knihy/pidilidi-116211

wipper
wipper 03.08.2015 v 14:04

Ahoj pratele!Schanim od Christiana Jacqa - Ramsea4 Pani z Abu Simbelu. Kniha snad neni v cestine. Vsichni ji maji ve slovenstine. Nenajde se tu nekdo kdo ji ma nahodou cesky. Dekuji velmi za info. Sedy

Nelly
Nelly 03.08.2015 v 14:12

wipper - Ramses 4 - Paní z Abú Simbelu vydalo v češtině nakladatelství Alpress (stejně jako ostatní díly).

Text příspěvku byl upraven 03.08.15 v 14:34

pajonek
pajonek 03.08.2015 v 14:24

wipper - čtyřka česky samozřejmě je! jenom není zatím udělaný ebook!!
jinak je to po mnoha antikvariátech k objednání /ceny okolo stovky

domov
domov 03.08.2015 v 16:40

Celá série je jako e kniha.Mám vše v mobi

pajonek
pajonek 03.08.2015 v 17:32

domov, tak nám prosím čtvrtý díl někam natáhni ke stažení /třeba leteckaposta,ulozto....

domov
pajonek
pajonek 03.08.2015 v 18:19

...bohužel heslo ani psané ani kopírované se neshoduje

domov
pajonek
pajonek 03.08.2015 v 18:45

to domov - Děkuji, z edisku bez problémů,večer hodím do čtečky a zkontroluji

kusma
kusma 04.08.2015 v 08:47

Nemáte někdo prosím tip na nějakou pěknou zvířecí knížku pro dospělé? Nehledám nic o věrných psích kamarádech, ale něco ve stylu jako Glennkill - ovce vyšetřují (http://www.databazeknih.cz/knihy/glennkill-ovce-vysetruji-3012)
nebo Daleká cesta za domovem
(http://www.databazeknih.cz/knihy/daleka-cesta-za-domovem-622).
Prostě něco "akčního" a zároveň zábavného a vtipného.
Kdybyste někdo něco podobného četl, budu ráda za doporučení, děkuji.

Text příspěvku byl upraven 04.08.15 v 08:48

reader.007
kusma
kusma 05.08.2015 v 10:06

Děkuji za návrhy :)



Vložit příspěvek