Knihy, po kterých pátrám - poraďte


kande
kande 06.03.2015 v 10:43

Dobrý den,
prosím o pomoc při pátrání po jedné knize. Četl jsem ji kdysi jako mladík, teď bych se k ní chtěl vrátit, bohužel jsem zapomněl název i autora. Byly to sci-fi povídky, v nichž byl hlavní postavou soukromý detektiv, který žil v nějaké vysoké budově ze které vůbec nevycházel a případy řešil pouze ze svého bytu. Byl hrozně chytrý, ale měl handicap, že byl malý, což ho dost trápilo. Dokáže mi někdo na základě takových kusých informací poradit? Děkuji.

Reddy52
Reddy52 06.03.2015 v 10:50

ahoj Kande,
Ty sborníky vycházely v 80. letech, mám za to že to bylo nakladatelství Svoboda. Mrknu se doma na to, něco takového tam určitě bylo, vzpomínám si ale matně. reddy

Text příspěvku byl upraven 06.03.15 v 10:52

kande
kande 06.03.2015 v 12:02

Reddy52 díky za snahu a ochotu

elfos
elfos 06.03.2015 v 12:04

Kande, skvělý detektiv je v Experimentu člověk (Copak nohy se kradou?), slovensky samostatně v Kto by už kradol nohy! - autor Gert Prokop. Možná máš na mysli jeho..

http://www.databazeknih.cz/knihy/kto-by-uz-kradol-nohy-23741

http://www.databazeknih.cz/povidky-z-knihy/experiment-clovek-17710

Velmi doporučuji k přečtení všem, výborné příběhy.

nightlybird
nightlybird 06.03.2015 v 12:28

kande - nepochybně máš na mysli Timothyho Truckla s jeho Napoleonem, jak ti ostatně už správně napověděla elfos.
Ty povídky vyšly tady http://www.databazeknih.cz/knihy/tri-minuty-vecnosti-23742 - příjemné počtení.

kande
kande 06.03.2015 v 13:10

To je přesně ono, co jsem hledal, děkuji všem zúčastněným za pomoc.


Reddy52
Reddy52 09.03.2015 v 07:59

Ahoj Kande,
nejsem slibotechna, jen jsem se dostal k tomu pátrání pozdě. Zbytečné nebylo i když vidím, že už tu informaci máš. Jsem příjemně překvapen ( nováček v databázi) jak dobře to funguje. Nakonec možná, že to sjedu znova taky. Reddy

kande
kande 09.03.2015 v 15:26

Ahoj Reddy52,
to je v pohodě, nemyslel jsem si, že jsi to pustil k vodě. To mé poděkování výše patřilo i tobě. Kande.

Text příspěvku byl upraven 09.03.15 v 15:26

Martina89
Martina89 12.03.2015 v 08:47

Ahoj má známá hledá knihu, kterou četla před mnoha lety, ale nemůže si vzpomenout ani na název ani na autora :-( Umístění bylo v Americe u moře. Řešily se tam převážně vztahy lidí, ale záchytný bod pro ni je, že vždy při vylíhnutí mladých želv, jezdili na pobřeží a zachraňovali je. Nevíte někdo co by to mohlo být? Víc informací nemám :-( děkuju

helenkan
helenkan 12.03.2015 v 15:07

Myslím,že by to mohla být Poslední píseň od Nicholase Sparkse.

wampirek
wampirek 20.03.2015 v 04:04

Četla jsem kdysi knihu a teď marně pátrám. Byla trochu v Kingovském stylu, ale ten ji prý nenapsal. Byla o muži, v jehož rodině se dědila psychická porucha - muži se stali buď šílení násilníci - to byl jeho otec, nebo "mimoňové" kteří se postupně propadali do svého světa - což se dělo tomu muži. V tom světě seděli i jiní lidé - mimoňové na jakýchsi schodech, jako hledišti v divadle. Seděla tam i žena, která přemýšlela proč zabila své dítě.
Neznáte to někdo prosím vás?
Poraďte.

CARODLENKA
CARODLENKA 24.03.2015 v 12:31

helenkan : Děkuji, to jsem teď akorát sehnala od kamarádky... tka paráda, pustím se do toho!

daniela4433
daniela4433 02.04.2015 v 19:48

Dobrý den, sháním knížku říkadel "Potkal velbloud komára" autorem je Jiří Havel, ilustrace od Stanislavy Červenkové, vydalo SNDK v roce 1968. Neporadíte někdo prosím, kde jí sehnat, nebo kdyby jí někdo měla a prodal. Prosím o info na e-mail , D.Matuskova@seznam.cz. Moc, moc bych jí chtěla sehnat pro vnučku. Děkuji D.Matušková

Kukaccka
Kukaccka 04.04.2015 v 23:51

Četla jsem kdysi cosi, byla přesvědčena, že to byl Tajemný Etrusk, ale při opětovném hledání jsem to tam nenašla (mohl to být i Egypťan Sinuhet, či Zrzavý Orm, nebo zkrátka něco podobného o lidech, cestách, bozích a osudu)

jde mi o konkrétní pasáž, kdy hlavní hrdina (asi) nastupuje na loď, někam odplouvá a při tom konstatuje něco ve smyslu, že "kolo osudu se opět otáčí...." (myslím že víceméně takto doslova), celá ta kniha je psaná v tomto duchu, o putování člověka světem, jakémsi předurčení, osudu a směřování...

Nevíte někdo, kdo to kde o kole osudu mohl psát?

Petulka33
Petulka33 05.04.2015 v 21:49

Dobrý den již dlouho sháním knihu Klasická hudba od Johna Burrowse nemohu ji nikde sehnat v českém jazyce....nevíte někdo kde ji sehnat? Děkuji

Blink
Blink 23.04.2015 v 19:39

Ahojte, nedávno jsem četl knihu ale vůbec si nemůžu vzpomenout na její název. Jedná se o knihu, ve které malému klukovi zahyne táta, odehrává se v mexiku a ke konci kluk potká civilizaci máyů pod zemí. Jsou tu také létající stroje muwany (tak nějak). Poradíte někdo ? Kdo to četl jistě pozná i z tohoto špatného popisu.

goman
goman 24.04.2015 v 09:56

Nutně potřebuji Rod píseckých a mirotických Alšů.Pomůže někdo?Děkuji,pište :offen@email.cz

ZuzankaDK
Damato
Damato 28.04.2015 v 08:17

Dobrý den, sháním knihu, kterou jsem četla v dětství, název knihy už opravdu nevím, vím, že knihu napsal pan Lada a vzpomíná tam na pana Haška , na nějaké dvě sestry, ( pravděpodobně také spisovatelky), které s nimi - s Ladovými a s Haškem bydleli v nějakém pronájmu. Pamatuji se , že tam pan Lada o těch sestrách psal, že nebyly moc bohaté, ale moc hodné, občas měly hluboko do kapsy, ale když měli nějaký příjem, že se dělily i s Ladovými. Mám takový dojem, že tam psal i o své dceři Alence, ale to už nevím, jestli se mi to nemotá s panem Čapkem-malířem. Nevíte náhodou, co to mohlo být za knihu? Děkuji za nápad.

Naias
Naias 28.04.2015 v 09:58

Nemohlo by to byť toto: http://www.databazeknih.cz/knihy/kronika-meho-zivota-79914?

johannis
johannis 01.05.2015 v 20:07

Dobrý večer,

nevíte někdo, kde se dá sehnat nebo jak se jmenuje kniha od Josefa Lady, která je vydána ve velkém formátu (minim.A3 nebo i více, přesně nevím) a je tvořena jeho obrazy z různých období? Jestli je tam i něco psaného nevím. Viděla jsem jí asi před 5 lety v knihkupectví a zaváhala a už jsem ji nikde neviděla a ani na internetu jí nemůžu najít.

Moc díky!!!! K.

pavlinda
pavlinda 01.05.2015 v 20:14

Kniha se jmenuje:Josef Lada-vydavatel Slovart r.2008,stála asi 2000 Kč,určitě se ještě někde dá sehnat.

Text příspěvku byl upraven 01.05.15 v 20:16

johannis
johannis 01.05.2015 v 21:33

To je presne ona. Ja ji opakovane hledala. Moc dekuji za rychlou odpoved!!! Hezky vecer

miroslav.foltyn
miroslav.foltyn 02.05.2015 v 10:09

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda mi můžete poradit spisovatele, který píše ve stylu TAMARY MCKINLEY, nebo ELIZABETH HARAN. děkuji :)

vegetol
vegetol 14.05.2015 v 00:41

Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem četl jako dítě. Šlo o knihu o zaniklých hradech a hrádcích. Ani nevím, jestli všechny ty hrádky byly v čechách, ale skoro bych si tipnul, že ne. Ke každému hradu se vždy vztahoval nějaký děsivý příběh. V jednom pána na vodním hrádku sežraly zaživa krysy, v jiném si pamatuju, že hradní paní nechala pro potěšení své nápadníky otočit se na koni na protější kluzké skále a bavila se tím, že rytíři umírali pádem do hlubin. Jeden rytíř si nechal podkovy svého koně osázet diamanty, aby mu to neklouzalo a z protější skály hradní paní zastřelil kuší. Víc si toho z knihy nepamatuju. Jen že měla krásné černobílé obrázky. Nevíte někdo, co je to za knihu? Vyšla určitě minimálně před 25 lety. Díky.

Text příspěvku byl upraven 14.05.15 v 00:42



Vložit příspěvek