Knihy, po kterých pátrám - poraďte


dex2434
dex2434 21.05.2015 v 23:48

vegetol: nevim teda o co jde, ale zní to zajímavě že bych si to hned přečetl :)

Text příspěvku byl upraven 21.05.15 v 23:48

dex2434
dex2434 22.05.2015 v 00:34

vegetol: jednu pověst jsem našel: http://www.domek.cz/clanky/toulavy/hradyzamky/lichnice/legenda_lichnice.htm

ilikemyself
ilikemyself 24.05.2015 v 23:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hadadela
Hadadela 25.05.2015 v 16:46

Dobrý den,
už asi 7 let sháním knihu, nevím přesně jak ji popsat, u každé kapitoly si vyberete "cestu" nebo "možnost" a ta vás odkáže na jinou stránku, zase přečtete kapitolu a opět si vyberete "cestu", takhle v podstatě čtete knihu na přeskáčku a určujete děj. Nevíte, prosím o nějaké takové knize? Kdysi dávno měla spolužačka na podobnou knihu referát, ale jak říkám už je to dlouho a nejsme v kontaktu. Díky:)

Text příspěvku byl upraven 25.05.15 v 16:48

Naias
Naias 25.05.2015 v 16:55

Myslíš gamebook? http://www.databazeknih.cz/stitky/gamebook-4412

Nelly
Nelly 26.05.2015 v 09:22

Hadadela: Četla jsem pouze pro děti a mládež, např. http://www.databazeknih.cz/knihy/zlate-cihly-mesto-zlocinu-127731 - myslím, že Fragment dělá těchto knížek víc...


Marbo
Marbo 02.06.2015 v 10:56

hezký den, rád bych si přečetl něco z okolních slovanských literatur, zejména díla polských ( Sapkovského a Sienkewiče jsem již četl ) a (ex)jugoslávských autorů ( zatím nepolíben ), pokud možno něco současného nebo z druhé poloviny 20. století, za případné tipy předem děkuji

Hadadela
Hadadela 05.06.2015 v 17:42

Naias: Ano! Děkuju moc:)

ZuzankaDK
ZuzankaDK 05.06.2015 v 20:14

Marbo: Dobrý den, co se týká Polska, tak ze současnosti mohu doporučit: http://www.databazeknih.cz/knihy/tovarna-na-mucholapky-77871 nebo http://www.databazeknih.cz/autori/olga-tokarczuk-2477 Dobré hodnocení jsem slyšela i na tuto knihu: http://www.databazeknih.cz/knihy/mala-apokalypsa-42425

Text příspěvku byl upraven 05.06.15 v 20:14

Marbo
Marbo 06.06.2015 v 09:18

děkuji za tipy, služebník...

Mish.k.a
Mish.k.a 08.06.2015 v 16:57

Příběh by měl obsahovat rodinu se zvířaty, z nějakého důvody jedou asi na dovolenou s chůvou, ze které se vyklube nějaké zlo, prvně se zbavuje zvířat, nakonec chce i členů rodiny. Jde o nějakou dívku co upadla do kómatu a má snad nějaké schopnosti, už moc nevím. Podle událostí na konci zemře, ale hlavní hrdinka přísahá, že ji na konci někde zahlédne.

leeen
leeen 09.06.2015 v 09:18

Dobrý den,
hledám knihu,která by měla být z lékařského prostředí.Jedná se o thriller a jediné ,co si pamatuji je,že tam byla operace,myslím slepého střeva a doktor byl úplně mimo přitom a odoperoval i kus střeva.poté už si pamatuji jen,že se zabil,asi skočil z okna a dál nevím.Byla to moc hezká knížka,ale už si nepamatuji od koho a jak se jmenovala.Děkuji za odpovědi. L.

Spike92
Spike92 09.06.2015 v 14:47

Dobrý den.
Potřeboval bych najít jednu konkrétní knihu kterou jsem si dříve zapsal do poznámek na notebooku který se mi rozbil a už nefunguje.
Bohužel název ani autora si nepamatuji jen si zhruba pamatuji, že by mělo jít o nějakou skupinu lidí kteří díky válce odcestuji z Ameriky do Japonska kde naleznou klid a mír a snad tam mohou vstoupit jen za cenu toho, že se všeho vzdají (minulosti a podobně) a už tam zůstanou.
Mělo by to snad být i zfilmované ale opravdu si tím nejsem jist.
Omlouvám se za tak špatný popisek, bohužel si toho moc nepamatuji.
Pokud někdo takovou knihu četl a věděl by autora a název, byl bych moc rád.
Předem děkuji, s pozdravem Martin.

ufologie
ufologie 09.06.2015 v 17:14

Pred lety jsem rozecetl knihu, nevim nazev ani autora.
Zacina takto: lidstvo je reality show v mimozemske televizi, po vynalezu televize na Zemi zpusobi mimozemstane atomovou valku, po valce na Zemi vznikne spolecnost postavena na sledovani televize.
Vi nekdo?

Belfi
Belfi 17.06.2015 v 08:08

Ahoj, mám dotaz na knihu kterou jsem kdysi dávno četla ;)
Mladí manželé se přestěhují na venkovské sídlo Anglie, Irsko - nejsem si jistá.
Ona tam často zůstává sama, on jezdí někam do práce. Ona pořád něco slyší a cítí, pak otěhotní a porodí a duch( rytíře) se začne zajímat o dítě. Dítěti hrozí nebezpečí! Ona akonec pochopí, že duch rytíře není zlo ... ale je to jiná žena. Myslím, že to je rytířova žena co zemřela při porodu nebo snad její matka ... a její síla je v kobce v kostele ...
Mno tak to sem zvědavá jestli to někdo poznává ;)
Předem díky za tipy.

marse1
marse1 18.06.2015 v 10:47

Dobrý den, sháním knihu od Luďka Jašy - Jiří Haas - porcelánový baron. Všude je vyprodaná a volala jsem i do nakladatelství, kde ji vydali a zatím nechystají dotisk. Neměl by ji někdo, kdo ji chce prodat? Nebo třeba někdo ví, kde se dá ještě sehnat, kde jsem třeba nehledala. Předem všem děkuji za informace.

Naias
Valexa
Valexa 23.06.2015 v 12:54

Ahoj, hledám životopis Stendhala a Huga. Hodně se mi líbil životopis Tajemný Zarathustra - byl bych nadšen, za nález podobné životopisné poetiky. Kuju :)

woodward
woodward 23.06.2015 v 15:23

Sháním cokoliv od Arthura Upfielda, co ještě nevyšlo česky ani slovensky. Zejména bych potřeboval The Mystery of Swordfish Reef.

WhiteCorco
WhiteCorco 04.07.2015 v 20:20

Ahoj, jednou jsem tu narazila na knížku(fantasy) a zapomněla jsem, jak se jmenuje. Jediné, co si pamatuju je, že někdo psal do komentářů cituji: „Líbil se mi nápad přidat do příběhu postavu Johna Constantina" (asi to není úplně přesně, ale jde hlavně o toho Constantina).
Takže hledám knížku fantasy žánru, kde jako vedlejší postava vystupuje John Constantine. Poradíte mi?
Děkuji :)

YouthDecay
YouthDecay 04.07.2015 v 20:46

Zabralo mi to asi 30 sekúnd googlovania :)
http://www.databazeknih.cz/knihy/pozvani-62604

valovam
valovam 09.07.2015 v 22:01

Prosím vás, přítel mi včera vyprávěl o jedné knížce (o které mu vyprávěl nějaký známý jeho bratra..takže osobně se zeptat co to bylo za knížku nemůžu).. jenže neví název.. ale hrozně o tom básnil a já bych mu ji ještě chtěla sehnat k narozeninám.
Je to prý o chlapovi co dělal parašutismus.. jenže přistál do nějaké ženské věznice.. tam ho ženský hnedka schovaly a nikdo z bachařů apod. o něm nevěděl.. několik ženských se na něm denně vyřádilo... byl tam prostě jako sexuální oběť..hračka.. a měly ho schovávat přes několik let.. Vůbec nevím, jestli je kniha od českého autora.. kdy vyšla.. nic prostě, doufám, že mi poradíte. Moc děkuju :)

Jarisko2
Jarisko2 18.07.2015 v 18:01

Před nějakým časem jsem četl knížku, bohužel jsem si nezapsal sem, ani nikam jinám ani autora, ani název. A obojí jsem brzy zapomněl. Ne tak děj. A podle něho bych tuhle knížku rád vypátral, abych se k ní mohl vrátit.
V knize se spojuje vlastně více příběhů dohromady. Jednak jde o příčiny a průběh pronásledování a pozdějšího nuceného exodu Židů ze Španělska, za vlády Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského, o vlivu Tomáse de Torquemady na toto dění, i na Isabelu samotnou.
Dál je v knize dosti podrobně rozepsán život Cristóbala Colóna, nám známějšího pod jménem Krištof Kolumbus. Od mládí, studií..až po jeho životní vrcholy.
Rád bych si tohle znovu přečetl, ale nevím, kde hledat.. :)

Atuin
Atuin 19.07.2015 v 07:49

Mě napadl Poslední žid, od Gordona, ale uvedenou knížku jsem četla jen jednou a už je to nějaký čas a utkvěl mi v hlavě jen ten nucený odchod Židů. Knížka kterou hledáte vypadá velice zajímavě, jen se k ní dostat.-)

kenedu
kenedu 19.07.2015 v 11:24

Nemohly by to být Čtyři plavby Kryštofa Kolumba od Josefa Janáčka?



Vložit příspěvek