Knihy, po kterých pátrám - poraďte


deniska3259
deniska3259 18.02.2015 v 19:18

reader.007:

mockrát děkuji za doporučení, ale nemůžu jí nikde sehnat. Leda tak v antikvariátu, ale žiji v Anglii což bude problém:D nějaký tip na internetu, kde by byla k objednání ?

Naias
Naias 18.02.2015 v 21:02

Yvein, mohlo by to byť toto: http://aleph.nkp.cz/publ/skc/003/90/44/003904433.htm

reader.007
reader.007 18.02.2015 v 22:33

deniska: teď si vzpomínám, před časem jsi tu psala že odjíždíš... Tím pádem moje doporučení padá, protože i kdybych ti tu knížku (no knížku... ehm) sehnala, je to pořádná bichle.
...
Aktuálně převáženo a i když mi na ní chybí papírový přebal, má samotná skoro kilo a půl.
A cože tě napadlo tak najednou shánět Poea?

Tak alespoň maličkou ochutnávku z knihy - překlad odpovídá :-)
http://www.ceskaliteratura.cz/translat/poe.htm

Text příspěvku byl upraven 18.02.15 v 22:37

deniska3259
deniska3259 19.02.2015 v 14:27

reader.007: já vím proto mě tak láká ja miluji velké bichle hlavně hororové do sbírky :D a viděla jsem jí v jednom filmu jak z ní předčítá herečka a jak obal tak i obsah mě tak nadchnul, že jí prostě musím mít :D naštěstí mám skvělou mamku, že by mi jí poslala a myslím si, že jsem jí už v jednom antikvariátu našla tak snad :)
ps: děkuji za ochutnávku :)

kiRRa
kiRRa 19.02.2015 v 14:39

Zdravím,
kdysi dávno jsem četla jednu knížku, která mě naprosto dostala. Bohužel si za boha nemůžu vzpomenout jak se jmenovala, nebo kdo ji napsal... pátrání v knihovně mi zatím ovoce nepřineslo, tak to zkusim touhle formou.
V krátkosti... hlavní myšlenkou týhle knížky byla vzpoura přírody proti člověku, šířily se různý nemoce, zvířata útočila na lidi, záplavy atd... papalášové se zahrabali kamsi pod zem. Přežila to myslim jen hrstka lidí, kteří byli nějakym způsobem vlastně imunní vůči tomu co se dělo (neonemocněli a tak).
Kdyby náhodou někomu tenhle krátký popis nějakou knížku připomněl, budu ráda za jakýkoli tip.
Díky

KLHannah
KLHannah 19.02.2015 v 18:46

kiRRa: asi to nebude ono, ale napadli mě od Bondyho Invalidní sourozenci http://www.databazeknih.cz/knihy/invalidni-sourozenci-1167 :)


reader.007
reader.007 19.02.2015 v 19:58

deniska: kdybys neuspěla, tak řekni, podívám se ti po ní...

Anna-Maria
Anna-Maria 19.02.2015 v 22:19

Ahojte, viem, že som sem už raz písala príspevok, ale fakt ma zaujíma, či náhodou niekto neviete, kedy by mala vyjsť kniha Kost přání od Laini Taylorovej. Veľmi ma zaujala tá séria a neviem nikde nájsť tú tretiu časť. Ak náhodou niekto viete o tom, tak prosím, napíšte mi. Ďakujem.

nightlybird
nightlybird 19.02.2015 v 23:48

kiRRa - knih s podobným námětem je celá řada,, tvému popisu asi tak nejvíc odpovídá http://www.databazeknih.cz/knihy/hnev-41909 - snad to bude to, co hledáš.
Docela čtivá je také http://www.databazeknih.cz/knihy/vzpoura-oceanu-615

Text příspěvku byl upraven 19.02.15 v 23:50

Nelly
Nelly 20.02.2015 v 09:15

Anna-Maria: Zkuste se přeptat přímo u vydavatele (u nás je to Knižní klub, ve slovenštině vydával IKAR). Já jako knihkupec to zatím v edičním plánu vydavatele nevidím, takže je asi ještě brzy...

Text příspěvku byl upraven 20.02.15 v 09:16

nickie.twisp
nickie.twisp 20.02.2015 v 16:04

Ahoj. Také hledám knihu, o které mám jen mlhavé informace. Tak tedy. Přibližně před pěti lety jsem jí viděl jako výraznou upoutávku na tom prostředním stolečku na chodbě v pražském Luxoru na Václaváku. Bylo to tam narafičené tak, aby si toho každý všiml. Měla takovou jednoduchou obálku. Mlhavě si vzpomínám, že to psal nějaký snad anglický (irský, skotský) spisovatel (novinář) a teď nevím jestli žijící u nás nebo ne, ale s velkými znalostmi našeho protektorátního období. O tom období v době příprav atentátu napsal román. Vím, že tam bylo uvedeno, že román podává nová fakta o tom období a atentátu. To je asi tak vše :-) Neví náhodou někdo název? Díky.

pohledvenkova
pohledvenkova 20.02.2015 v 19:31

Zdravím všechny. Hledám knihu, kterou jsem před dvaceti roky viděl v knihovně, v sekci sci-fi. Český autor. Kniha měla podivný název, byl to znak na přední i hřbetní straně obalu. Něco ve stylu Orinu z filmu Nekonečný příběh. Snad trochu připomínal písmena RMX, nebo tak něco. Docela mě zajímá, jak dílo vlastně vedli v evidenci. Nemáte tušení, oč by mohlo jít? Díky. pvs

tenax
tenax 20.02.2015 v 19:40

pochodvestinu: Podle těch písmen se mi hned vybavila sbírka povídek Františka Novotného, která vyšla v roce 1992 a jmenovala se Ramax. I ten znak na obálce by odpovídal.

pohledvenkova
pohledvenkova 20.02.2015 v 19:44

tenax: Vypadá to, že je to skutečně ono. To je rychlost! Díky. pvs

nickie.twisp
nickie.twisp 20.02.2015 v 20:00

koka: jsi génius(ka). Hned ta první to je. A koukám že je to Francouz a že je to částečně fikce. Takže všechno je jinak, ale i přesto je to ona. Díky moc.

pohledvenkova
pohledvenkova 21.02.2015 v 17:10

Hledám českou knihu pro děti, kterou jsem četl zhruba v roce 1990. Pojednávala o partě spolužáků snad z jižních Čech. Vedl je rebel, který se zajímal o les a chtěl jít do lesnického učiliště. Školní prospěch s jeho přáním bohužel příliš nekorespondoval. Kluk vymyslel plán pro prázdniny: Z místního dřevozpracujícího podniku hoši ukradli fošny a z nich postavili srub u blízkého lesního rybníku Rákos. Později to prasklo, přestože hoši z hromady pouze nadzvedli horní fošny a použili ty pod nimi, aby neupoutali pozornost rozdílným odstínem (mokrého) dřeva. Průšvih, kajícnost, sympatie třídní premiantky vůči hlavnímu "hrdinovi". Kniha byla poměrně tenká a měla velmi jednoduchou animaci. Postavy vykresleny pomocí několika čar. Díky všem. pvs

Viktorova
Viktorova 21.02.2015 v 20:04

Hledám nějaké knihy v kategorii EROTICKÉ ROMANY. Prosím porad te.Už jsem jich hodně přečetla a hledám další.Děkuji

pajonek
pajonek 21.02.2015 v 20:21

viktorova - dej si štítek erotika a máš tam xxx stran erorománů ...
http://www.databazeknih.cz/stitky/erotika-345

Text příspěvku byl upraven 21.02.15 v 20:24

Stehla
Stehla 21.02.2015 v 21:28

Prosím poraďte. Mám oblíbený film "Píseň lásky samotářky". Zjistila jsem, že v originále je podle knihy od "Ronald Everett Capps - Off magazie street." Nevíte někdo, jestli byla přeložena někdy do češtiny? Nic nemůžu najít. Díky.

pohledvenkova
pohledvenkova 23.02.2015 v 10:40

Hledám knihu, kterou jsem četl v 90's. Český autor, cestopis po Kanadě a severovýchodu USA. I název knihy evokuje tuto trasu. Autorem je studentík, pamatuji si, že neměl moc peněz, tudíž si věčně vařil nudle s cibulí. K letu za Velkou louži využil jakousi tehdejší slevu APEX, druhá třída za pouhých 26 000 Kč. Dnes naprosto neuvěřitelné. Děkuji.

pajonek
pajonek 23.02.2015 v 10:51

pochodvestinu - nevím jestli je to ono.Před časem jsem poslouchal dvě pěkná audia podle knih Leoše Šimáčka
Leoš Šimánek - Americkým západem
Leoš Šimánek - Na kanadském severu

pohledvenkova
pohledvenkova 23.02.2015 v 10:56

pajonek: To není ono. Ale i tak dík.

lenulak
lenulak 23.02.2015 v 14:01

pochodvestinu: Napadá mě Dacet tisíc mil dlouhý podzim od Mikysky.

pohledvenkova
pohledvenkova 23.02.2015 v 14:34

lenulak: Tohle vypadá, že to bude ono. Thx.

pohledvenkova
pohledvenkova 23.02.2015 v 23:11

Před šesti roky jsem četl americkou knihu, pojednávající o gigantickém dědictví. Řekl bych, že dědictví bylo i v názvu. Zůstavitel hodlal většinu jmění (11 mld $?) odkázat své příbuzné, mladé aktivistce, která v brazilském Pantanalu pomáhala domorodým kmenům. Mezitím se další pozůstalí zuřivě soudili. Děvče se poté konečně podařilo najít, to ovšem sdělilo, že ji žádné dědictví nezajímá. Myslím, že půjde o velmi známý titul. Díky. pvs



Vložit příspěvek