Greta Thunberg


newtory
newtory 19.12.2019 v 15:14

Nad tým som tiež rozmýšľal, tuším že v súvislosti s Indiou sa tam spomína, že sa ich neujme asi 1/3.

Janadvorackova
Janadvorackova 19.12.2019 v 16:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 17:33

Ano, úplně každý z nás může začít dělat něco jinak, než doposud. Ale když se na to přímo zeptám, kličkuje se, že to né my, ale ONI mají dělat něco, co my považujeme za správné.

Kde máte ty mulaty neodpovědné za svou budoucnost?

Znáte Ridinu Ahmed, Feng-Yun Song, Jamese Harriese, Jono Bono Heyese, Viah, Chrise Rankina?
To jsou cizinci, kteří se tu buď rozhodli žít, anebo mají jednoho, nebo oba z rodičů neČechy a to, co tu pro nás dělají, patří z té rozhodně progresivnější a lepší části kultury vznikající od Aše po Hodonín.

Nestavte tu furt akorát strašáky, mladí lidé, kteří mají bezprostřední zkušenost s jinokulturními spolužáky se nám budou akorát oprávněně smát.

Text příspěvku byl upraven 20.12.19 v 02:21

newtory
newtory 19.12.2019 v 17:51

citujem : "Ano, úplně každý z nás může začít dělat něco jinak, než doposud. Ale když se na to přímo zeptám, kličkuje se, že to né my, ale ONI mají dělat něco, co my považujeme za správné."
Prečítajte si komentáre, každý druhý je o tom čo ľudia robia pre ŽIVOT okolo seba, čo menia, ako chránia životné prostredie etc,etc...
Pointa je v tom, že tu sa požadujú zásahy z "centra", chce sa, aby v mene niektorých krátkozrakých rozhodnutí robili direktívne zásahy do celku. Zakazovať, prikazovať, obmedzovať... etc. Nezmyselné rozhodnutia ktoré zmenia životy stoviek miliónov ľudí urobené na nátlak malých nezodpovedných, ale AGRESÍVNYCH skupiniek v mene ktorých tu orodujete aj VY.

Lector
Lector 19.12.2019 v 17:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 18:04

Každý druhý komentář je tu o tom, jak je třeba bránit se byť jen maličké změně našeho zavedeného smrádečku, ale teploučka.
Neoroduju za žádné agresivní skupiny, newtory. Uvedla jsem příklady lidí, které osobně znám a kteří tu s námi žijou tvůrčím způsobem, přestože nemají oboustranně české kořeny. A obvinit mě, že oroduju za zásahy státu atd. je prostě naprostá neschopnost interpretovat mé texty.


alekis
alekis 19.12.2019 v 18:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 19.12.2019 v 19:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 19.12.2019 v 20:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 19.12.2019 v 20:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 19.12.2019 v 21:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 19.12.2019 v 21:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 20.12.2019 v 02:31

pro janadvorackova:
Napsala jste: "Jaké úsilí o nápravu světa, když to řeknu takhle velikášsky, bude mít dítě, které přišlo na svět v prostředí rasově smíšených a vztahově (ve smyslu rodiny) neúplných vztahů?" a "Nedokážu odhadnout, na kolik budou třeba takoví mulati považovat Čechy za odrazový můstek k vlastní budoucnosti. Prostě mi tam hapruje kulturní dvojitost a chaos v hlavičkách dětí přistěhovalců."

Později pak: "O žádných nezodpovědných jsem nepsala. Jen mě zaujala situace dětí smíšených vztahů a jejich přístupu ke "dvěma světům," z nichž pocházejí. "

Takže vy máte v rodině svého sourozence děti se "smíšenou krví" a přesto v nich nevidíte spíše naději, než obavu? Proč, nechtějí s vámi komunikovat? Jsou jiné, než vaše/naše/výhradně české děti?

Klidně, ať se budoucnost mým názorům, činům a postojům vysměje, nemám patent na rozum.

Vaše úvahy mě neuráží, jen s nimi v naprostém klidu a rozvaze polemizuju. A budu to dělat dál, bez ohledu na vaše doporučení. K tomu diskusní fóra jsou.

Text příspěvku byl upraven 20.12.19 v 02:31

alekis
alekis 20.12.2019 v 10:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 20.12.2019 v 15:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 20.12.2019 v 16:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 20.12.2019 v 20:10

Dudu:
Tuny vyhozených potravin - předražené zboží v obchodech - zlevněné v poslední den doporučené spotřeby o 20 - 30% - nakupují nízkopříjmové skupiny obyvatelstava a snaží se prodloužit jeho stravitelnost ad absurdum - občas jim to prostě nevyjde. Jsou na vině ty nenažrané obchody, nebo ty nízkopříjmové skupiny obyvatelstva? Zkusil jste se na věc podívat i z této stránky? Samozřejmě zdaleka se to netýká všech vyhozených potravin.
Cesta do obchodu se prodloužila i ve městě často na hodinu cesty. Tím pádem se zboží nakupuje pravidelně na tři, čtyři dny dopředu, ale často i na týden. Prodejce napíše spotřebujte do 24 hodin, kupující se to ale pokouší konzumovat také za 4 - 5 dnů.
V rodině jsou zaměstnáni oba rodiče, občas se určitě stane, že oba koupí totéž. Následky jsou jasné.
Až bude po vánocích, připíši vám sem ještě jeden bod, a pošlu vám OZ, abych vás na něj upozornil.

kapr
kapr 20.12.2019 v 20:14

:JáJejí
je dostatečně experimentálně ověřeno, že ...
Já vám věřím, můžete doložit?

Lector
Lector 20.12.2019 v 20:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 20.12.2019 v 20:52

:Lector
Přiznávám, že doposud jsem se o tuto problematiku příliš nezajímal. Spíše jsem vycházel z informací, které ke mně tak, či onak doputovaly, podobně jako to v tomto případě bylo při návštěvě hradu Velhartice. Postupně se pokusím seznámit s hodnověrnými prameny.
Přesto:
http://kukatko.bloger.cz/Vino/Tot-prvni-vino-ktere-v-Cechach-zralo
Netvrdím, že toto je právě hodnověrný pramen, jen na co jsem před chvílí narazil:
"Je také třeba si uvědomit, že ve 14.-16. století byl areál rozšíření vinné révy daleko rozsáhlejší než dnes- na Moravě sahaly vinohrady až po Moravskou bránu, v Čechách kromě dnešních vinařských oblastí byly rozsáhlé vinice na Ústecku, Lounsku, Mladoboleslavsku, Pardubicku a Chrudimsku."
Pamatuji se, že jsem celé své dětství toužil po "italské zimě", což se mi v podstatě splnilo.
Samozřejmě zvlášť čerstvě pocukrovaná krajina je opravdu krásná, bohužel ve městech následující den už bývá po oné kráse veta. Přinejmenším pro dětské pohledy by o vánocích měl padat, a ležet sníh.
Současné teploty mi osobně docela vyhovují, snad jen mimo jednoho, dvou letních období, kdy zde opravdu horka přesahovala po dobu jednoho, dvou týdnů v extrémech 35 stupňů Celsia.
Méně příjemné už samozřejmě jsou invazivní druhy, které se k nám ze středomoří stěhují.
Skutečným problémem, kterého jsem si vědom je pak zejména vodní hospodářství.

Lector
Lector 20.12.2019 v 21:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 20.12.2019 v 23:10

Nepřečetl jsem ani jeden příspěvek ................
...ale češi dovedou být geniální.....už od dob Haška
https://www.youtube.com/watch?v=qSKaV8zWpTw

Dudu
Dudu 21.12.2019 v 06:47

Kapr, když už vyhazují, tak nekompostují - a když nekompostují, nic z toho nebude, páč to vše skončí zahrnuté na smetišti s jiným odpadem.

JáJejí
JáJejí 21.12.2019 v 08:16

pro kapr:
Podívejte se na statistiku průměrného počtu narozených dětí připadajících na jednu ženu v západní Evropě, Americe a porovnejte s těmi z těch nejzaostalejších zemích. A když si vezmete ty statistiky nejen současné, ale i v běhu času, jistě vám to bude zřejmé.

JáJejí
JáJejí 21.12.2019 v 08:24

pro janadvorackova:
Tak podsouvat rasistický podtext mým komentářům je další zjevná desinterpretace.

Filtrujte si, co a jak chcete, je to vaše volba. Ale z dovolením mi nedoporučujte, co a jak mám dělat, tedy psát já. nemáte na to žádné právo a já jsem svéprávná.

Pokud si pamatuju správně, tak vy sama děti nemůžete mít. Jestli vaši rodiče jsou z různých kulturních okruhů nevím, ale i kdyby, pak by i vaše zkušenost kulturní rozpolcenosti nemusí nic znamenat.

Mě velmi zajímá téma výchovy bilingvních dětí. Vše, co jsem o tom buď četla, nebo se dozvěděla v přímých rozhovorech, svědčí o tom, že tyto děti mají naprosto jinak vytvořená jazyková centra v mozku. Jak můžeme vědět, že něco podobného neplatí i v oblasti vztahu k mateřské a otcovské zemi/jazyku/komunitě.
Kdyby pro mě měl někdo tip na jakoukoli literaturu týkající se mé poslední věty, byla bych mu nesmírně vděčná.
TEČKA.



Vložit příspěvek